Maršrutas gruodžio 6 – 8 dienoms

PENKTADIENIS, 12 06

Atvira diskusija ir paskaitos „XX a. architektūrinio palikimo interpretacija“, 9:30 – 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Dar XX a. viduryje paveldosaugos klasikas Freeman Tilden atkreipė dėmesį, kad vien tik istorinių faktų žinojimas dar nėra pakankama motyvacija puoselėti istorinį palikimą. Tam būtina interpretacija, skatinanti atrasti naujas praeities artefaktų reikšmes dabartyje. Taigi „Kaunas 2022“ architektūros ir paveldo programa „Modernizmas ateičiai“ kviečia visų sričių menininkus, bendruomenės aktyvistus, kuratorius į atvirą diskusiją apie interpretacijos reikšmę įprasminant modernizmo architektūrinį palikimą Kaune. Pirmoje renginio dalyje pranešimus skaitys architektūros specialistai ir tyrėjai iš Lietuvos bei Europos, o atvira diskusija kalbėtis kvies nuo 14 val. Renginys anglų kalba. Registracija.


Vokalinės muzikos koncertas „Dainų sparnais“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į vokalinės muzikos koncertą „Dainų sparnais“. Renginio metu skambės Sandros Lebrikaitės (sopranas), Andriaus Apšegos (baritonas) bei Lauros Stepkovičiūtės (fortepijonas) atliekamos G. Kuprevičiaus, M. Ravelio, R Hahno, G. Faure, R. Štrauso, P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, E. Griego ir kitų kompozitorių dainos bei romansai.

Organizatorių nuotr.


Šokio laboratorijos „Young Amici Lab“ pasirodymas, 18:00
Šokio teatras „Aura“, M. Daukšos g. 30A

„Turtle Key Arts“ menininkai iš Didžiosios Britanijos, bendradarbiaudami su šokio teatru „Aura“ ir „Kaunas 2022“, gruodžio 4, 5 ir 6 dienomis Kaune organizavo trijų dienų intensyvią integruotą šokio laboratoriją „Young Amici Lab“. Šokio teatras „Amici“ savo praktikoje unikaliai integruoja tradiciškai sveiką kūną turinčius menininkus bei artistus, su įvairiomis fizinėmis ir psichologinėmis negaliomis. Penktadienio vakarą šokio teatre „Aura“ vyks visiems atvira laboratorijos kulminacija – neformalus pasirodymas, demonstruojantis darbo rezultatus, bei diskusija su laboratorijos dalyviais ir žiūrovais. Registracija.


Adventinė vakaronė, 18:30
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Folkloro ansamblis „Gadula“ kviečia kartu dainuoti advento – Kalėdų laikotarpio liaudies dainais. Taip pat vakaronė neleis pamiršti ir tradicinių ratelių bei žaidimų. Svečiuose – KTU folkloro ansamblis „Goštauta“ ir Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“.

Audiovizualinis performansas „Attacks & Fields“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Socialinis centras „Emma“ kviečia į audiovizualinį performansą bei parodą „Attacks & Fields“. Performansą atliks Hasan Pajè – menininkas iš Londono, šiuo metu studijuojantis VDU Menų fakultete. Performansą kartu kuruoja VDU muzikos produkcijos programos studentas Dainius Giedra.


„Flash Voyage“ koncertas, 21:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Sinagoga Studio“ bei grupė „Flash Voyage“ kviečia į jaukų, šiltą ir asmenišką koncertą. Vakaro metu grupės ketvertukas pristatys albumą „Voyage in a flash“.


ŠEŠTADIENIS, 12 07

Renginys „Kalėdų Pop Up“, 11:00 – 18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Renginio organizatoriai po galerijos stogu suburs per 50 įdomiausių, aktualiausių ir stipriausių lietuviško dizaino vardų. Turėsite progą susipažinti su šiuolaikiniais mados, juvelyrikos, interjero, galanterijos, kosmetikos ir maisto gamintojais bei kūrėjais, pamatyti ir pasimatuoti naujausio sezono kolekcijas bei gaminius. Mugė vyks ir sekmadienį nuo 11 iki 18 val.

Edukacija „Susipažinkime: pelėdos“, 11:00
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus kviečia į nemokamą renginį, kurio metu pusę pasaulio apkeliavęs gamtos fotografas K. Čepėnas džiugins unikaliais kadrais iš pelėdų kasdienybės, o iš „pelėdų daktarės“ G. Grašytės sužinosite, kuo gi unikalūs šie paukščiai. Taip pat 4 dešimtmečius pelėdas tyrinėjantis S. Rumbutis atskleis subtiliausias jų gyvenimo paslaptis.


Renginys „Kultūringai prieš Kalėdas“, 12:00 – 22:00
Kauno paveikslų galerija ir kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

„Dar nematytas kultūrininkų sambūris parodrūmyje“, – taip pristatomas šis savaitgalio vyksmas, kuris kviečia mokytis piešti ir pinti vainikus, pakuoti dovanas, klausytis muzikos ir bendrauti, bendrauti, bendrauti. Detalią programą rasite feisbuke. Susibūrimas vyks ir sekmadienį nuo 11 iki 18 val.


Žaislotekos gimtadienis ir „Knygų Kalėdų“ atidarymas, 12:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Unikali Lietuvoje žaislų ir žaidimų biblioteka – Žaisloteka – švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Šia proga duodamas startas šių metų „Knygų Kalėdų“ akcijai. Visą dieną Žaislotekoje vyks gausybė veiklų: kieme lauks karšta kakava ir Kalėdų senelio paštas, o viduje – staigmenos, įdomūs susitikimai, edukacijos, žaidimai ir iškilmingas „Knygų Kalėdų“ atidarymas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla. Kadangi tai gimtadienio šventė, biblioteka kviečia atkeliauti su dovanomis: atsinešti žaislų ar stalo žaidimų, kuriais galėsite mainytis su kitais Žaislotekos lankytojais arba akcijai „Knygų Kalėdos“ skirtų knygų, kurias norite padovanoti bibliotekai.


Muzikinis spektaklis šeimai „HOP!“, 12:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1.

Tiek patiems mažiausiems, tiek ir suaugti spėjusiems keistuolių bičiuliams puikiai pažįstamas neįtikėtinų istorijų kūrėjas – anglų rašytojas Donaldas Bissetas – ir vėl „Keistuolių teatro“ scenoje. Režisierius Aidas Giniotis su jaunaisiais teatro aktoriais nenustygsta vietoje ir pristato naują muzikinį spektaklį visai šeimai – „HOP!”. Pagal penkias skirtingas D. Bisseto pasakas sudėliotas nuotaikingas teatrinis nuotykis į stebuklingą, „aukštynkojišką“ pasaulį nuneš kiekvieną, kuris išdrįs džiaugsmingai sušukti „hop!“ ir pakliūti į pačių keisčiausių ir netikėčiausių istorijų sūkurį.

Lauros Vansevičienės nuotr.


Ekskursija „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“, 13:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Šios ekskursijos metu, apsilankę M. ir K. Petrauskų namuose, išgirsite pasakojimą apie Valstybinę muzikos mokyklą, vėliau tapusią konservatorija, ir joje dėsčiusius pedagogus. Sužinosite, kaip atsirado Valstybės teatras ir kokį vaidmenį jis suvaidino kultūriniame bei politiniame Pirmosios Lietuvos Respublikos gyvenime. Susipažinsite su ryškiausiais to laikmečio dirigentais, solistais, režisieriais, baletmeisteriais ir kitomis teatre dirbusiomis asmenybėmis. Taip pat turėsite galimybę pamatyti autentiškus Valstybės teatro rekvizitus bei patys „pasimatuoti“ sceninius kostiumus.


Edukacinis renginys „Šimtmečio karys“, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Turbūt ne kiekvienas yra matęs kaip atrodo prieš 100 metų nepriklausomybės kovose Lietuvą gynęs savanoris. Tokią progą turėsite užsukę į Vytauto Didžiojo karo muziejų, kur pamatysite ne tik savanorį, jo ekipuotę bei ginkluotę, bet ir galėsite išbandyti naujausią interaktyvų žaidimą. Jis leis virtualiai pasimatuoti uniformą ir su ja nusifotografuoti bei išgirsti įdomiausius pasakojimus apie tuometinių įvykių svarbą bei valstybės žmonių pasiryžimą kovoti už savo laisvę.

Kūrybinio rašymo dirbtuvės „Mitinis Kauno žvėris: pagrindinis konfliktas“, 14:00
„Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34

Kūrybinio rašymo dirbtuvėse su rašytoja Sandra Bernotaite bus pristatytas Kauno mitinio žvėries personažas ir istorijos, kurias jau sukūrė miesto bendruomenės. Šio užsiėmimo metu susitelksite ties esminiu dramaturginiu klausimu, pagrindine problema ir ieškosite galimo konflikto Kauno mito naratyve. Būsite negailestingi ir pridarysite Žvėriui bėdų, kad jis galėtų parodyti tikrąsias, pačias geriausias savo charakterio spalvas.


Edukacija „Autoportretas šešėlyje“, 14:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Modernizmo dvasia alsuojantys Adelės ir Pauliaus Galaunių namai kviečia iš arčiau pažinti buvusio namų šeimininko asmenybę, pasigilinti į jo darbus bei pomėgius, kurių tarpe svarbią vietą užėmė grafika. P. Galaunė ją kolekcionavo, tyrinėjo, o jaunystėje ir pats mėgino jėgas šioje srityje. Jo kurtų darbų kolekcijoje dėmesį traukia P. Galaunės siluetinis autoportretas, sukurtas apie 1924 m. Jis nukelia mus net į XVIII a. vidurį, kai siluetiniai (šešėliniai) portretai buvo pradėti kurti. Lankydamiesi memorialiniuose namuose sužinosite šių portretų atsiradimo istoriją ir jų kūrimo aplinkybes bei būdus. Taip pat turėsite galimybę eksperimentuoti kurdami savo siluetinį portretą.


Koncertas „Beethoveno metai – Kaunas pradeda“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

2020 m. pasaulis minės 250-ąsias kompozitoriaus Ludwigo van Beethoveno gimimo metines. Tačiau Kaunas šią sukaktį pradeda minėti jau šiais metais. Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su tarptautinio fortepijono muzikos festivalio ir meistriškumo kursų „Kaunas Piano Fest“ laureatu pianistu Jorge Nava bei dirigente Adrija Čepaite nusprendė dedikuoti koncertą šio nepaprasto kompozitoriaus atminimui.

Organizatorių nuotr.


„Kultūrų sodas 2019“, 17:00
Istorinės LR Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33

Kauno įvairių tautų kultūrų centras organizuoja tautinių bendrijų žiemos šventę „Kultūrų sodas 2019“, kuri vyks šventiškai lemputėmis pasipuošusiame Istorinės Prezidentūros sodelyje. Tai bene pirmoji tautinių bendrijų šventė, rengiama lauke žiemos metu. Organizatoriai kviečia visus sušilti kartu su puodeliu karštos arbatos, dainomis, giesmėmis, šokiais ir žaidimais bene gražiausioje Kauno miesto vietoje.

Tom Waits gimtadienio vakarėlis „Invitation To The Blues“, 18:00
„Parakas“, L. Ivinskio ir Prancūzų gatvių kampas

„Skambesys, tarsi jis būtų išmirkytas burbono statinėje, keletui mėnesių paliktas rūkykloje ir tuomet išneštas lauk ir pervažiuotas automobiliu“. Būtent taip Tomo Waitso savitą balsą apibūdino Danielis Durchholzas. Gruodžio 7 d. šiai JAV bliuzo ikonai sukanka 70 metų, todėl „Parakas“ kviečia kartu paminėti šį nuostabų jubiliejų ir prisiminti gerai ir nelabai žinomas Tom Waits’o kūrybos dainas bei filmuose sukurtus personažus. Bus ir kino, ir mikrofonas.


SEKMADIENIS, 12 08

Paroda „Naujas muziejuje: „Sveiki sulaukę Šv. Kalėdų”, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šį kartą pristatomas lapkričio mėnesį iš kauniečio Juozo Žarėno gautus kalėdinius atvirukus su sveikinimais, rašytais 1956¬-1957 m.


Premjera. „Mano fėjų herbariumas“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Režisierius Povilas Makauskas spektaklį visai šeimai stato pagal prancūzų autorių Benjamin‘o Lacombe ir Sebastien‘o Perez‘o knygą „Fėjų herbariumas“. Spektaklio kūrybinė komanda kuria spektaklį-reginį, mėgindami nuostabų ir stebuklingą fėjų pasaulį perkelti į teatro sceną. Tai kerinčių vaizdų kupinas pasakojimas apie tai, kad mes visi esame stulbinančio gamtos pasaulio dalis. Jis kviečia neprarasti ryšio su gėle ar medžiu, stabtelėti, įsiklausyti, įsižiūrėti ir atsiverti gamtos magijai. Sekmadienį bus rodomas žmonėms su klausos negalia pritaikytas spektaklis su titrais.

Donato Stankevičiaus nuotr.


Žiemos koncertas visai šeimai „Balta, balta – kur dairais“, 12:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g.22

Koncerte visai šeimai „Balta, balta – kur dairais“ skambės šviesiausios melodijos iš kino filmų, miuziklų, Kalėdinės dainos, pasakos ir lopšinės. Muzikinę pasaką kurs – Viktorija Streiča (vokalas), Kristina Siurbytė (vokalas), Akvilė Garbenčiūtė (vokalas), Marius Bučys (gitara, perkusija), Arūnas Šerpytis (klavišiniai).

Organizatorių nuotr.


Ansamblio „Nemunas“ 70-ojo jubiliejaus sakralinis koncertas, 13:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

KTU tautinio meno ansamblis „Nemunas“ 70-tojo jubiliejaus proga pradeda keturių koncertų ciklą. Pirmasis iš jų vyks jau sekmadienį Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Šventa bažnyčios aura įsups į sakralinės muzikos melodijas – išgirsite gražiausius bažnytinės muzikos kūrinius, kurie nuskambės ne tik lietuviškai, bet ir lotyniškai.


Koncertas „Čiulbantis fortepijonas“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Pianistas Viktoras Paukštelis koncertuoja Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose. Muzika ir dailė šiam menininkui – tai du persipinantys ir vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į muzikavimo plotmę. Savo programoje, be gerai žinomų klasikos kūrinių, pianistas atlieka ir rečiau skambinamus Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūrinius, taip pat savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius. Koncerto Kauno filharmonijoje metu skambės Ludwigo van Beethoveno „Mėnesienos sonata“, Roberto Schumanno „Vaikų scenos“ (Kinderszenen Op. 15) ir Césario Francko „Preliudas, choralas ir fuga“.

Organizatorių nuotr.


LKL. Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Lietuvos krepšinio klasika sugrįžta į „Žalgirio“ areną. Šios akistatos pristatinėti nereikia, bet pamatyti būtina.

Filmas „Nuostabi epocha“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Antuano valdoma įmonė teikia unikalias kelionių laiku paslaugas. Klientui pageidaujant, kompanija preciziškai atkuria jo užsakomą laikmetį ir vietą, suteikdama galimybę sugrįžti į bet kurį praeities epizodą ir sudalyvauti iki smulkiausių detalių surežisuotame spektaklyje. Sykį ant įmonės durų slenksčio išdygsta talentingas dailininkas Viktoras. Santykių krizę su žmona išgyvenantis vyras tenori vieno – sugrįžti į tą 1970-ųjų savaitę, kai sutiko šią moterį, tapusią jo gyvenimo meile ir išgyventi tuomet patirtus jausmus. Tarsi smagus nuotykis prasidėjęs spektaklis suteikia Viktorui antrą kvėpavimą bei ištrina ribą tarp fikcijos ir realybės – į kelionę praeities labirintais leidęsis vyras nė negalėjo numatyti, jog paleisti praeitį – šitaip sunku. Originaliu scenarijumi ir pasakojimo stiliumi išsiskiriantis filmas „Nuostabi epocha“ dalyvavo Kanų kino festivalyje, kur pelnė kino kritikų ir žiūrovų liaupses. Mačiusieji filmą giria už stulbinančią atmosferą, nepriekaištingą humorą, emocinį užtaisą ir auksinės prancūzų kino trijulės Daniel Auteuil, Guillaume Canet ir Fanny Ardant vaidybą.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia