Maršrutas gruodžio 5-8 dienoms

Fjorenca / Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr.

PIRMADIENIS, gruodžio 5 d.

Saksofonų kvarteto „Katarsis4“ koncertas, 19 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Saksofonų kvartetas „Katarsis4“, kurį sudaro Danielius Pancerovas (altinis/baritoninis saksofonas), Arminas Bižys (altinis/baritoninis saksofonas), Kazimieras Jušinskas (sopraninis/altinis saksofonas) ir Algirdas Janonis (altinis saksofonas), kviečia paklausyti improvizacinių kompozicijų.

Be daugybės solinių koncertų įvairiose erdvėse, saksofonų kvartetas „Katarsis4“ taip pat yra dalyvavęs ne viename festivalyje („Druskomanija“, „Sapfo“, „Jazz Park“) ,bei yra dalis tokių projektų/performansų, kaip „Dvi su puse“, „TATATO“ ir kt. bei „Vilnius Jazz Young Power 2016“ finalininkai.

Knygos „Portrait of My Land“ pristatymas ir parodos atidarymas, 19 val.
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g. 21

Visus knygoje publikuojamus ir parodoje pristatomus portretus Viktorija Staponė sukūrė įkvėpta Lietuvos gamtos. „ Aš gimiau žemėje, kur nuo pirmos sąmoningos dienos mokausi taikos tarp laimės ir pabaigos“, – intriguoja kūrėja.

stapone

ANTRADIENIS, gruodžio 6 d.

Filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ peržiūra, 17.30 val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Filmo peržiūra skirta Jurgos Ivanauskaitės 55-osioms gimimo metinėms paminėti. Pagal rašytojos to paties pavadinimo romaną pastatytas filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“ pasakoja apie Moniką, pasiturinčią penkiasdešimtmetę moterį, ištekėjusią už jaunesnio vyro. Jų gyvenime viskas, rodos, idealu – prabangūs apartamentai, užmiesčio dvaras, turtinga meno kolekcija, dizainerių drabužiai… Tačiau nedidelė avarija, į kurią patenka Monika ir jos vyras Linas, apnuogina šeimoje tvyrančią įtampą bei santykių trapumą.

TREČIADIENIS, gruodžio 7 d.

Parodos „Užburtas vienaragio: Jonas Eustachijus Kosakovskis (Jan Eustachy Kossakowski). Tapyba, piešiniai, smulkioji skulptūra“ atidarymas, 17 val.
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Vaikų kardiochirurgijos Lenkijoje pradininkas kūrybinę veiklą pradėjo 50-aisiais gyvenimo metais. Profesiniu įrankiu – aštriu chirurginiu peiliuku – drožinėjo miniatiūras akmenyje, dar po dešimties metų – ir medyje. Daug dėmesio skyrė piešimui ir tapybai. J. E. Kosakovskio kūrinius būtų galima palyginti su primityviojo arba naiviojo meno atstovų darbais. Dailininko kūriniai žavi nuoširdumu, spalvingu koloritu, žaisminga išmone, subtiliu humoru. Juose vyrauja religinė tematika, kur didžiausios pagarbos sulaukia Švč. Mergelė Marija; fantastiniai, mitologiniai ir pasakų motyvai; jį supusios aplinkos vaizdai – vaikystės dienų prisiminimai. Apie jautrią vyrišką širdį byloja gėlių kompozicijos.

kosakovskis

Fotografijų parodos „Vienodos dienos“ atidarymas, 18 val.
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

„Visos dienos čia vienodos. Jų praktiškai nelieka, jos ištrinamos iš gyvenimo“, – taip pristatomas pasakojimų platformos „Nanook“ (Berta Tilmantaitė ir Artūras Morozovas) projektas, pažindinantis su nuteistomis moterimis ir jų atvirais pasakojimais. Ši paroda yra „Baltojo kaspino festivalio“ programos dalis.

vienodos

Koncertas „Auksiniai angelai“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g.5

2012 m. kompozitorius Vidmantas Bartulis sukūrė specialų kūrinį dviem kvartetams „Auksiniai angelai“, kuris pateko į metų geriausių kūrinių laureatų sąrašą. Programoje skambės ir Richardo Strausso ir rumunų kompozitoriaus George Enescu kameriniai opusai, klausytojai turės įsimintiną progą išgirsti Lietuvoje itin retai atliekamą R. Strausso sekstetą iš operos „Kapričio“ bei G. Enescu Oktetą C-dur.

Komiksų knygos „Drawing the XXth Century“ pristatymas, 18:30 val.
Komiksų kultūros centras „Kitokia grafika“, Karaliaus Mindaugo pr. 68

Šių metų pradžioje garsus vokiečių komiksų kūrėjas Mawil vedė seminarą Vilniuje. Dalyviai buvo paprašyti komiksų žanro pagalba papasakoti savo šeimų istorijas, ir nebūtinai linksmas. Nors XX-asis amžius jau virsta istorija, pasakojama mokyklų vadovėliuose, apžvelgiama televizijos laidose bei vis iš naujo atrandama kasdienėse viešojo diskurso politinėse užuominose, šio projekto menininkai iškėlė sau uždavinį panagrinėti kaip praėjęs istorijos tarpsnis pasakojamas jų asmeninėje aplinkoje. Siekdami permąstyti XX amžių šiek tiek skirtingu požiūriu, jie bandė parodyti, kas buvo pasakyta ar nutylėta jų šeimose. Tai buvo projekto atspirties taškas.

15039628_1411634255594106_5226563485930813291_o

Performatyvaus meno projektas „Psycho“, 19:00
„POST“ galerija, Laisvės al. 51a

„Kaip kine“ yra nuolat besivystantis performatyvaus meno projektas apie filmus žmonėms, mėgstantiems kiną ir tiems, kurie yra veikiami šiandieninės informacijos srautų. Tai novatoriška ir originali kino-teatro performatyvių pastatymų serija, prasidedanti nuo „Psycho“ fazės. Renginys vyks ir gruodžio 8, 9, 10, 11 dienomis.

„Lenkų kino klubas“. Andrzejaus Wajdos retrospektyva: „Pelenai ir deimantas“, 20 val.
T. Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 103

Tik prieš du mėnesius pasaulis atsisveikino su lenkų kino režisieriumi Andrzejumi Wajda, sukūrusiu daugybę pripažinimą pelniusių filmų. Per pusšimtį metų Wajdos kūryba atrado gerbėjų visame pasaulyje, turėjo įtakos ne vienai kino režisierių kartai. A. Wajdos filmų retrospektyva bus pristatyta gruodžio 7-11 dienomis, ji rengiama bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje ir Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje.

Retrospektyvą pradės paskutinysis „Varšuvos trilogijos“ filmas „Pelenai ir deimantas“, laikomas vienu svarbiausių ne tik režisieriaus, bet ir visos Lenkijos kinematografe. Drama apie pokario Lenkiją, įskėlė aršių socialinių ir politinių diskusijų, toli peržengusių pokalbių apie kino meną ribas.

ashesanddiamonds-big1

KETVIRTADIENIS, gruodžio 8 d.

Filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ peržiūra su režisieriumi, 16 val.
KTU Kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13

Ką tik didžiuosiuose Lietuvos kino ekranuose pristatytas filmas „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ pasakoja apie jo režisierių Romą Zabarauską (Denisas Kolomyckis). Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlos (Adrian Escobar) padeda gerai draugei, aktorei Indrei (Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Filmas, nagrinėjantis garbėtroškos, įžymybių pasaulio ir meno reikšmės temas nestokoja autoironijos ir suabejoja paties R. Zabarausko talentu.

Pirmosios lietuviškos operos M. Petrausko „Birutė“ paminėjimas, 17 val.
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K.Petrausko g. 31

Programoje: ekspozicijos „Mikas Petrauskas 1873-1937“ pristatymas ir M. Petrausko operos „Birutė“ koncertinis atlikimas.

Parodos „Angelai Kauno pilyje“ atidarymas, 16 val.
Kauno pilis, Pilies g. 17

Susibūrę aukštai virš miesto, Kauno pilyje, angelai globoja Kauną ir visus jo gyventojus. Angelai įvairiausi – tapyti, keramikiniai, drožti iš medžio, karpyti iš popieriaus, rišti iš įvairių medžiagų skiaučių. Parodos atidarymo metu dainuos ukrainiečių folk roko ansamblio „Taruta“ vadovas Jevgen Romanenko ir Jelena Romanenko,

Šokio spektaklis „Rezonansas“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Dešimties menininkų komanda, vibruodama tarpusavyje sukūrė sceninę žmogaus istorijos viziją, atliepiančią skirtingus Mykolo Kleopo istorijos aspektus – valstybinę veiklą, pomėgį muzikai ir asmeninį gyvenimą. Spektaklio žiūrovai kviečiami su Mykolu Kleopu Oginskiu atrasti savo santykį.

Koncertas „Nebylus kinas ir gyva muzika“, 18.30 val.
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Buster Keaton filmą „Generolas“ (JAV, 1927) gyvai įgarsins Lietuvos džiazo meistrai Arkadijus Gotesmanas (perkusija) ir Skirmantas Sasnauskas (trombonas).

Spektaklio „Fjorenca“ premjera, 18 val.
Nacionalinis Kauno Dramos Teatras, Laisvės al. 71

Po dešimties metų pertraukos į Kauną sugrįžta šiame teatre ryškų kūrybinės biografijos tarpsnį išgyvenęs Jonas Vaitkus. Premjerai režisierius pasirinko Lietuvos teatro scenoje nė karto nestatytą vieno žymiausio pirmosios XX amžiaus pusės literatūros kūrėjo Thomo Manno pjesę „Fjorenca“. Tai vienintelė užbaigta Thomo Manno pjesė, parašyta 1906 m. J. Vaitkui asistuoja aktorius ir režisierius Ainis Storpirštis.

Ekspedicijos pristatymas „Dvasios kalnas – Manaslu“ pristatymas, 19 val
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2016 metais Manaslu viršūnę nenaudodamas papildomo deguonies pasiekė lietuvis alpinistas Saulius Damulevičius, į kalnus kopiantis jau 12 metų. Sauliaus alpinizmo karjerą puošia pirmasis įkopimas į aukščiausią lietuvišku vardu pavadintą viršūnę, nusileidimas slidėmis nuo 7500 m aukščio kalno ir 2015 metais pelnyti „Sniegynų tigro“ ir „Metų alpinisto“ titulai. Nuo 2012 m. Saulius taip pat eina Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidento pareigas.

Renginio metu Saulius papasakos apie beveik 6 savaites trukusią ekspediciją, pirmą kartą kino teatro ekrane demonstruodamas unikalias kalnų fotografijas ir vaizdo klipus.

J. Budraičio fotografijų parodos „Mano Paryžius“ atidarymas, 17:30 val.
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Paroda fokusuoja dėmesį į Paryžiuje užgimusį fenomeną – slampinėjimo (flâneurie) kultūrą. Individualus pasakojimas apie miestą kuriamas iš Juozo Budraičio 1979 m. sukurtų fotografijų, matytų prancūzų filmų, klausytų vinilinių plokštelių, asmeninėje bibliotekoje surinktų knygų.

15319035_1174308622606803_865350323109969431_n

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia