Maršrutas gruodžio 31 – sausio 3 dienoms

PIRMADIENIS, 12 31

Koncertas „Muzikinis fejerverkas“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Naujųjų sutikimą jau 16 val. pradėti kviečia Kauno miesto simfoninis orkestras. Koncerte „Muzikinis fejerverkas“ skambės nuotaikingi Georges Bizet, Andrew Lloydo Webberio, Leonardo Bernsteino, airių grupės „Westlife“, Richardo Rodgerso ir kitų kompozitorių kūriniai.

18:34 Mortos. Naujos pradžios vakarėlis, 18:34
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Mistiškai humoristinis neo-folko vakaras-spektaklis su 4 Mortom ir Morčiais, arba naujametinis vakaras-pažadas – tai projekto 4 MORTOS tęsinys, kuriam pašėlusios Mortos nusprendė pasitelkti porą tikrų raganių-improvizatorių. Tai muzikantas Tadas Dešukas ir šokėjas Petras Lisauskas. Kada, jei ne dabar metas atgaivinti mitą savyje? Po spektaklio, beje, neliksite alkani.

Koncertas „J. Štrauso kūrybos perlai“, 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

VDU Kamerinis orkestras, diriguojamas Ričardo Šumilos, bei operos solistai Ieva Goleckytė, Monika Pleškytė, Andrius Apšega ir Povilas Padleckis atliks valsų karaliumi tituluojamo Johano Štrauso kūrybos perlų koncertą.

„Godo Nauji“, 20:00

|Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Pagal kinų kalendorių ateinančių metų spalva – aukso, todel Naujųjų naktį baras  kviečia smarkiai žėrėti. Muzika rūpinsis auksiniai „Godo“ draugai – Mantas T. ir Gvidas, arba „Partyzanai“, bei baro šeimininkas Svengãlik.

POST New Year Party, 22:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Jei šiemet dar nepakankamaij prisibendravote su kultūros virėjais, operatoriais, kritikais ir vartotojais, taip pat menininkais ir kitais kūrėjais, paskutines porą 2018 m. valandų tai galėsite padaryti šiuolaikiškiausioje miesto galerijoje. Didžėjų ir vidžėjų tikrai bus.

„Lizdo naujieji“, 22:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Sako, šventes reikia sutikti šeimos ir draugų rate. Šiais metais esame dėkingi ir laimingi, atradę nemažai naujų draugų, ir į šeimą priėmę naujų narių. Ta proga norime pakviesti jus visus paskutiniam 2016 metų šokiui. Nakties danguje, švytint fejerverkams, šokių aikštelę okupuos kruopščiai parinkti duetai, vakaro vedliai ir svečias iš Olandijos – Awanto 3“, –  į svečius vilioja Kauno lizdeikos.

Tikri naujieji Kaune, 22:30
Rotušės a.

Gali būti, kad tai pirmasis kartas mūsų miesto istorijoje, kai visuotinės šventės vairas patikėtas išskirtinai vien didžėjams. Tarp jų – ir pulto naujokai, ir tikri klubų senbuviai. Elektroniniu ritmų į ateitį? Skamba logiškai.

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

Naujametinis kariliono muzikos koncertas, 23:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Naujųjų metų sutiktuvės Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje, skambant varpų muzikai – ilgametė kauniečių tradicija. Šių metų naujametiniame kariliono koncerte (skambina maestro Julius Vilnonis) – populiarios, publikos pamėgtos melodijos.

ANTRADIENIS, 01 01

Apsilankymas Lietuvos zoologijos sode, 09:00-17:00
Radvilėnų pl. 21

Aha, zoologijos sodas dirba per šventes. Jei pražiopsojote Kūčių vakarą kalbėjusius gyvūnus, užsukite bent su Naujaisiais jų pasveikinti.

TREČIADIENIS, 01 02

Diskusija apie Kauną kaip Laikinąją sostinę, 16:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Po karo Vilnių užėmus bolševikams, o vėliau lenkams, Kaunas nuo 1919 m. sausio tapo laikinąja Lietuvos sostine. Prieš 100 metų, 1919 m. sausio 2 d., Lietuvos Laikinoji Vyriausybė paskutiniu iš Vilniaus išvykstančiu vokiečių kariniu traukiniu atvyko į Kauną. Po Laikinosios Vyriausybės persikėlimo miesto gyvenimas akivaizdžiai ėmė keistis. Čia turėjo susitelkti ne tik miesto administracijos, bet ir valstybės valdžios įstaigos, o Kaunas tapti politiniu, visuomeniniu, ekonominiu ir kultūriniu centru. Kaune ėmė kurtis įvairios valstybinės įstaigos, steigėsi užsienio valstybių pasiuntinybės, didžiausios pramonės ir prekybos įmonės. Nuo 1919 m. gerokai prasiplėtė ir Kauno miesto teritorija, jis virto moderniu miestu.

Diskusijos metu atkreipsime dėmesį, kuo Kaunui, kaip miestui, jo identitetui yra tokie svarbūs 1919-ieji metai. Kaip vyko valstybinių institucijų persikėlimas, krašto gynybos organizavimas Kaune, kaip skirtingos tautinės bendruomenės sugyveno tuometiniame Kaune? Ar galime 1919-ius vadinti kone antruoju Kauno gimtadieniu? O gal tai per drąsi provokacija?

Diskusijoje dalyvaus: Kauno miesto savivaldybės vicemeras Simonas Kairys; Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centro vadovas profesorius Jonas Vaičenonis, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aistė Lazauskienė, istorijos populiarinimo projekto „LT1918“ iniciatorius Justas Juras; Kauno istorijos draugijos pirmininkas Gediminas Kasparavičius; Kaunas 2022 programos Modernizmas ateičiai koordinatorius Žilvinas Rinkšelis. Diskusiją moderuos Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkas Simonas Jazavita.

Renginio metu Kauno miesto muziejus pristatys projektą „Prieš 100 metų“, kuris buvo įkvėptas ir pradėtas bendradarbiaujant su projekto LT1918 komanda.

disk

Filmas „Astridos Lindgren jaunystė“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip Astrida Lindgren tapo ta, apie kurią žino visas pasaulis? Švedų rašytoja, kuri sukūrė tiek nuostabių pasaulių, pradėjo savo kelią, kaip kūrėja vaikams, būdama jau 37-ių metų. Štai tada apie ją ir sužinojome. Tačiau, kiek mes žinome apie Astridą jos jaunystės metais? O tie metai ne tokie lengvi, kaip galima pagalvoti apie istorijų vaikams kūrėją. Apie tapimą Astrida rodoma naujausiame režisierės Pernille Fischer Christensen filme „Astridos Lindgren jaunystė“ („Becoming Astrid”, 2018). Šiame filme atsiveria nepaprastai stipti, gyvybinga ir kūrybinga Astridos asmenybė. Jaunoji aktorė Alba August taip natūraliai ją išgyvena, kad, rodos, jauti kiekvieną jaunos merginos emociją ir charakterio niuansą.

2003912_Ungaastrid_still_astridpacykel_swe_print

Spektaklis „Keturi“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kamilės Gudmonaitės spektaklis „4“ sukurtas naudojant ištrauką iš kultinio V. Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra su dvasiniais apmąstymais. Ar realiai egzistuoja šis pasaulis? Kaip patekti į amžiną „kaifą“? Ar galima išsivaduoti iš iliuzinio savęs suvokimo? Spektaklis persunktas budistinių pasaulio iliuziškumo idėjų, kalba nesudėtinga.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 01 03

Filmas „Laimingasis Ladzaras“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Nekalto veido ir didelių akių jaunuolis Ladzaras gyvena atokiame Italijos kaimelyje kartu su didele žemdirbių šeima. Jie nėra dirbamos žemės savininkai, o aptarnauja netoli įsikūrusią markizę. Vieną dieną Ladzaras susipažįsta su jos sūnumi, kuris imituoja savo pagrobimą, kad gautų iš motinos pinigų. Ladzaras kaimo kvailelis ar šventasis? Tai – tik vienas iš daugelio klausimų, kuriuos kelia ši ant plonos magiškojo realizmo ir socialinės kritikos ribos balansuojanti pasaka. Filmo režisierė Alice Rohrwacher yra ir jo scenarijaus autorė, o pastarasis įvertintas Kanų kino festivalyje.

Spektaklis „Aušros pažadas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tik labai mylintis savo motiną žmogus, galėjo parašyti tokį kūrinį – odę mamai, kurioje tiek daug švelnumo, jautrumo ir ironijos! Netgi ne itin sočios garsaus rašytojo vaikystės metai Vilniuje persunkti didelių nuotykių ir pirmosios meilės nuotykio dvasios. Visas Romain Gary kelias, nueitas nuo gimimo iki tapimo tikru vyru – karo didvyriu ir Gonkūrų premijos laureatu, lydimas motinos, kuri savo vienintelį sūnų apdovanojo besąlygiška meile ir sudėjo į jį visas viltis. „Tu būsi didis menininkas, Romuška!“ – pranašavo ir skatino įvairiausius sūnaus talentus.

Nevykusios baleto pamokos Sašos Žiglovo studijoje, „tobulos“ lauko teniso technikos demonstravimas Švedijos  karaliui, dainavimas, keliantis vokalo mokytojui liūdesį ir nerimą bei kiti talentų lavinimo epizodai žaismingai atgyja režisierės ir inscenizacijos autorės spektaklyje „Aušros pažadas“. „Galbūt iš tiesų egzistuoja vadinamasis „likimo kodas“, kurį  menininkas atsineša į šį pasaulį ir tik motina pajėgi nujausti sūnaus likimą?“ – kartu su kūrybine komanda klausia režisierė Agnė Sunklodaitė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia