Maršrutas gruodžio 3-6 dienoms

PIRMADIENIS, 12 03

Saulės Noreikaitės „Soliarinė meditacija“, 18:00
VDU Menų galerija 101, Muitinės g. 7

Pirmadienį po darbo galerijoje vyks menininkės Saulės Noreikaitės vedama „Soliarinė meditacija“. Įvykiai yra nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas“ rezidencijos programos „Kenksmingas laisvalaikis/Toxic Leisure“ dalis.

„Soliarinė meditacija“ žada pakrauti energija, atgaivinti, suteikti dozę vitamino D ir padėti jaustis harmonijoje su savo kūnu ir mintimis. Ši meditacija suteiks šansą dalyviams mintimis gauti saulės energijos, ir sukurs nepakartojama patirtį, kai žiemos metu saulės spinduliai lies dalyvių odą ir pakraus kūnus ypatingai šviežia energija.

Menininkė Saulė Noreikaitė kūryboje sujungia žinias ir patirtis įgytas studijuojant bei tyrinėjant vizualųjį meną ir šokį. Savo video kūriniuose, jungiamuose su performatyviais elementais, dalyvaujamuosiuose performansuose ir/ar instaliacijose kūrėja naudoja įvairius metodus, komunikacijos formas, susijusias su kūnu, kūniškumu ir fiziniu sąmoningumu ar susivokimu.

Soliarinė meditacija_Kabinetas_g101 (1)

„Baltojo kaspino“ festivalis. „ Tvirta mergaitė. Ką gali knygos?“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Ką gali knygos? Ir kaip atsirinkti knygas vaikams, kurios žadina smalsumą, ugdo kūrybiškumą, bei padeda augti atviriems, laisviems nuo stereotipų vaikams?

„Baltojo kaspino “ kviečia į „Vaikystės sodo“ kuruojamos iniciatyvos #TvirtaMergaitė ir leidyklos „Dvi tylos“ paskaitą „Kaip knygos padeda vaikams augti be lyčių stereotipų“. Pranešimus skaitys Emilija Malinauskaitė iš „Vaikystės sodo“ ir Drasida Žemaitė iš leidyklos „Dvi tylos“. Ištraukas iš knygos “Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms” skaitys mergaitės.

Renginys yra „Baltojo Kaspino“ festivalio, kurį organizuoja Labdaros ir paramos fondas „Frida“, nevyriausybinė moterų ir su jaunimu dirbanti organizacija, dalis. Šiemetinis festivalis dedikuojamas moterų balsavimo teisės įtvirtinimo Lietuvoje šimtmečiui, jo renginiuose siekiant parodyti kuo daugiau stiprių moterų pavyzdžių.

tvirtamergaite

ANTRADIENIS, 12 04

Leidinio „Lietuvos vyriausybių 1918-1920 metų posėdžių protokolai“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras pristato leidinį „Lietuvos vyriausybių 1918-1920 metų posėdžių protokolai“, kurį sudaro net du tomai unikalios dokumentinės medžiagos. Renginyje dalyvaus leidinio sudarytojai prof. Alfonsas Eidintas ir prof. Raimundas Lopata, kurie teigia, kad Lietuvos vyriausybių 1918–1920 metų posėdžių protokolai yra kaip nuotykių romanas apie valstybės sukūrimą nuo nulio.

Grupės „Kūjeliai“ koncertas, 19:00
„Žalgirio“ arena (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Vasarą koncertinį turą po atviru dangumi surengę „Kūjeliai“, gruodžio pradžioje visus kviečia į susitikimą Lietuvos teatruose. Tiesa, Kaune tai – amfiteatras. Buvę grupės koncertuose žino, kad jų metu šypsena nuo veidų nedingsta ne tik vaikinų pasirodymo metu, geros emocijos išlieka dar labai ilgai. Juk „Kūjeliai“ mėgstami už savo nuoširdų, šiltą ir pozityvų bendravimą, o jų muzika visus suvienija.

Justino Krasucko parodos atidarymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kalba pats tapytojas: „Pastaruoju metu tapau gamtą, kuri man artima. Kaune – botanikos sodą, kadagių slėnį, dubravos pelkę ir kitas vietas. Gamtoje randu daugybę motyvų paveikslams. Prieš tapydamas, dažnai apgalvoju kompoziciją – kaip įdomiai užpildyti paveikslo erdvę, todėl ilgą laiką praleidžiu komponuodamas. Koloritu stengiuosi atkurti nuotaiką, atmosferą, kurią jutau tuo metu gamtoje. Man, pagal charakterį, artimiausias rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario koloritas – migla, rūkas ar lietus suteikia paslaptingą ir neaiškią nuotaiką. Kuo daugiau tapau, tuo labiau suprantu, kad tapyba yra artimesnė muzikai ar poezijai, nes ji labiau juntama nei suprantama.“

Filmas „Šoklys“ (Podbrosy), 20:00

Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šešiolikmetis Denisas nuo pat kūdikystės augo vaikų namuose, kol vieną dieną pasirodžiusi jo motina slapta išsiveža jį į naujus namus. Denisas turi ypatinga savybę – jis nejaučia skausmo. Tad siekdamas motiniškos meilės, jis įsivelia į korumpuotos policijos žaidimus. Jaunuolis tampa šokliu – žmogumi tyčia sukeliančiu eismo įvykius. Viskas klostosi puikiai, kol vieną dieną staiga jis pradeda jausti skausmą.
Režisieriaus Ivan I. Tverdovskij „Šoklys“ „Kinovtar“ kino festivalyje įvertintas dviem apdovanojimais – už geriausią moters vaidmenį ir operatoriaus darbą bei Karlovi Varų kino festivalyje apdovanotas Specialiuoju žiuri prizu.

KETVIRTADIENIS, 12 06

POST meno mugė, 12:00 (ir penktadienį-šeštadienį)
POST galerija, Laisvės al. 51A

Gruodžio 6 – 8 dienomis POST galerija kviečia atrasti perspektyvių tapytojų, grafikų, iliustratorių, skulptorių bei fotografų kūrybą. Trys dienos, dvidešimt vardų ir vienas klausimas – „Ar esi pasirengęs papildyti ar pradėti savo meno kolekciją?“. Dalyvių sąrašą rasite čia.

Atvirų durų diena, 14:00 – 17:00
„Kaunas 2022“ biuras, Laisvės al. 36

Artėjant šventėms „susibėgti“ kviečia „Kaunas 2022“ komanda, savo biure tądien lauksianti miestiečių, menininkų, kūrybininkų, verslininkų, kultūros organizacijų atstovų, savanorių – visų, kurie neabejingi kultūriniams pokyčiams. Galėsite susipažinti su projekto programomis, jų kuratoriais ir galbūt net prisijungti prie „Kaunas 2022“ veiklos.

kaledos

Arvydo Anušausko monografijos „Aš esu Vanagas…“ pristatymas, 18:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Dr. Arvydo Anušausko knygoje pasakojama apie legendinį lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą (1918–1957), vienuolika metų su ginklu rankose kovojusį prieš sovietinę okupaciją. Atskleidžiamos KGB regztos Vanago paieškos operacijos, ištirtas jo suėmimo ir kankinimo epizodas, pasitelkus ekspertus išaiškintos KGB klastotės. Į pasakojimą įtraukiama ir žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės istorija, ir 1992–2015 m. vestos bylos tyrimo užkulisiai. Knygą papildo apie pusantro šimto unikalių nuotraukų, o prieduose skaitytojai ras ir paties Vanago rašytų straipsnių tekstus, partizaninės veiklos aprašymus, interviu su dukra.

Vanagas knyga

Premjera. Spektaklis „Mari Kardona“
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pjesės autorė Eleonora Baker, gavusi užsakymą parašyti Albero Kamiu romano „Svetimas“ inscenizaciją, pasuko kiek kitu keliu. „Apie tai, kas yra pagrindinis romano herojus, Merso, žino visi, tačiau aš keliu klausimą, kas yra ir kas nutiko romane tik fragmentiškai pasirodančiai Merso mylimajai Mari Kardonai? Kas ji, ir kur ji dabar?“. Režisierius – Agnius Jankevičius, vaidina Gabrielė Ladygaitė.

Spektaklis „Ne pagal šio pasaulio madą“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Ne pagal šio pasaulio madą“ – tai ne tik spektaklio pavadinimas, bet ir Precentoriaus K. V. Šulco mirusiųjų metrikų knygose padarytas įrašas: „Jis buvo […] sąžiningas žmogus. Ne pagal šio pasaulio madą…“ (1977, p. 573). Aktorius ir spektaklio režisierius Rolandas Kazlas, kuriam ir pačiam tinkama ne šio pasaulio mados besivaikančio etiketė, apie būsimą spektaklį sako: „Šiuo darbu noriu pažvelgti į Kristijoną Donelaitį ne į kaip mums visiems jau žinomą istorinę asmenybę, ne kaip į klasiką, seniai gyvenantį tik vadovėliuose ar chrestomatijose, o kaip į visada gyvą poetą, gyvenantį savo amžinus metus ir nuolat kuriantį juos, tarsi poemą. Jis ir jo kūryba, tai tarsi kažkoks sveikas pamatas mums, vis dar kalbantiems lietuviškai. Šiame spektaklyje man labiau būtų įdomus tylintis poetas, o ne rėžiantis pamokslus; labiau triūsiantis, krutantis ir šokantis, o ne stovintis sakykloje; labiau savam kieme kartu su žmona, o ne laukuose su būrais; brandinantis žodį, o ne jį užrašantis. Mano manymu, K. Donelaitis, tai – kūnas, tapęs žodžiu. Teatleidžia man tie, kurie taip nemano. Tai žmogus, paisęs žemės, dangaus ir laiko dėsnių, o ne vaikęsis trumpalaikių žmogiškų madų, kaip pavasaris ar ruduo – kiekvieną kartą lyg tas pats, tačiau visada kitoks“.

Teatro „Lėlė“ nuotr.

Teatro „Lėlė“ nuotr.

Šokio spektaklis „Z+“, 19:00
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Trečiojo tūkstantmečio realybė, neatsiejama nuo virtualios informacijos srauto, suformavo Z kartą, kuri nemėgsta taisyklių ir nori tobulinti pasaulį. Virtualų ar realų? Dialogą judesio ir garso pagalba mezga choreografė Agnietė Lisičkinaitė ir komanda.

12 06 z
Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos studentų parodos atidarymas, 19:00
A. Mackevičiaus g. 27

Unikalioje Žaliakalnio vietoje, pelėdų apsuptyje esančioje erdvėje, tarp savo sienų užauginusioje tiek menininkų, kiek tas kalnas ant savo kupros dabar sutalpinti nesugebėtų, atidaroma jungtinė menų fakulteto fotografijos studentų paroda. Virš 100 skirtingoms serijoms priklausančių kūrinių, atspindinčių autorių pasaulio interpretaciją ir įžvalgas eksponuojamas per jautrią kūrėjo prizmę.

Paulinos Mėlynytės fotografija

Paulinos Mėlynytės fotografija

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiacos“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Į pirmąsias gruodžio mėnesio rungtynes „Žalgirio“ arenoje atkeliauja revanšo ištroškę Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai. Graikijos milžinai kyla į dar vieną kovą dėl aukščiausių pozicijų, o žalgiriečiai sutiks ir raudonus marškinėlius užsivilkusį pernai „Kaunas pilnas kultūros“ kalbintą Axelį Toupane.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PIRMADIENIS, 12 03 Saulės Noreikaitės „Soliarinė meditacija“, 18:00 VDU Menų galerija 101, Muitinės g. 7 Pirmadienį po darbo galerijoje vyks menininkės Saulės Noreikaitės vedama „Soliarinė meditacija“. Įvykiai yra nomadiškos projektų erdvės „Kabinetas“ rezidencijos programos „Kenksmingas laisvalaikis/Toxic Leisure“ dalis. „Soliarinė...
Daugiau
Globoja
Leidžia