Maršrutas gruodžio 27-sausio 1 dienoms

TREČIADIENIS, 12 27

Spektaklis „Ti / Saviironiškas išmanusis selfis“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis pasakoja apie Tytės – devyniolikmetės merginos, ką tik išsiskyrusios su vaikinu, kasdienybę. Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniuosiuose telefonuose (su Android 5 ir aukštesne versija), nes ne viską Tytė gali papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji gali parodyti tik kiekvienam asmeniškai.

Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skiria paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą ir tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Paaugliams šis spektaklis – galimybė ugdyti gebėjimą atpažinti, suvaldyti savo emocijas, išgyvenimus, autorės Justinos Stučinskaitės kartai – revizija to, ką jie išgyveno būdami paaugliais, kai formavosi jų asmenybės.

tyte

Projekto „Šilainiai photo 2017“ parodos atidarymas, 18:00
Šilainių biblioteka, Baltų pr. 81

„Šilainiai photo“ – tai tęstinis fotografijos projektas Šilainių mikrorajone, kurio metu vyko foto pasivaikščiojimai bei fotografijos dirbtuvės su moksleiviais, glaudžiai bendradarbiaujant su Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padaliniu, Kauno Juozo Grušo Meno gimnazija, Kauno Jono Pauliaus II-ojo gimnazija, bei profesionaliais fotografais iš Lietuvos bei užsienio. 2017 metais projektas buvo dalinai finansuotas Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ bei Lietuvos Kultūros Tarybos. Projektas prasidėjo 2015 metais, kuomet Šilainiai šventė savo trisdešimtmetį, menininkės Evelinos Šimkutės kuruojama paroda Šilainių bibliotekoje, kurioje buvo galima pamatyti archyvines, menines, bei kitas įvairių šilainiškių nuotraukas. Ši paroda įkvėpė toliau dalintis, fiksuoti ir tyrinėti Šilainių gyvenimą. Tuomet ir gimė pasivaikščiojimų ir kūrybinių dirbtuvių mokyklose idėja, kuri buvo įgyvendinama toliau. Projekto rezultatus parodoje galite įvertinti iki sausio 10 d., o gruodžio 28 d. čia vyks kūrybinės dirbtuvės (plačiau čia).

silainiai

Koncertas „Virtuozissimo!“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių“, – apie kolektyvą atsiliepia jo meno vadovas, smuikininkas Sergejus Krylovas, kurio virtuozišku grojimu galės mėgautis į koncertą „Virtuozissimo!“ susirinkę klausytojai.

Koncerto metu skambės trys Wolfgango Amadeus Mozarto simfonijos: devynmečio genijaus sukurta pirmoji, kelionės po Italiją metu gimusi dešimtoji ir nuotaikinga, smagi, 1772 m. pradžioje sukurta penkioliktoji.

Šis koncertas – puiki proga išgirsti ne itin dažnai mūsų šalies scenose skambančias nuostabias Sergejaus Prokofjevo miniatiūras „Akimirkos“, kurias prieš 100 metų įkvėpė poeto Konstantino Balmonto dvieilis: „Kiekvienoj akimirkoj pasaulius aš regiu, kupinus žaidimo vaivorykščių margų.“ Originali šių miniatiūrų versija – fortepijoninės pjesės, o šį kartą skambės rusų dirigento ir smuikininko Rudolfo Baršajaus orkestruotas „Akimirkų“ variantas.

Dar vienas vakaro siurprizas – legendinio smuikininko ir kompozitoriaus Niccolo Paganini kūryba, praturtinta lietuviškų atspalvių. Klausytojai girdės keturis iš 24 žymiųjų jo „Kaprisų“. Du „Kaprisus“ smuikui solo ir orkestrui pritaikė kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Emma Goes Propaganda“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Lygiai prieš metus į antrąjį mėlyno medinuko aukštą įsikrausčiusi „Emma“ gimtadienį švęsti kviečia paskaitoje „Prisitaikymas ir/arba išsilaisvinimas: ko galima pasimokyti iš homoseksualumo depatologizacijos istorijos“, veganiškoje vakarienėje ir „We Are Propaganda“ diskotekoje.

„Komedijų klubas“, 18:15 / 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino teatras tarpušvenčiu transformuojasi į jaukiausią komedijų klubą kuriame įsikurs kavinės „Kultūra“ karšto vyno baras. Trečiadienį ekrane – Kalėdinė kino klasika
„Bridžitos Džouns dienoraštis“ ir prancūziška komedija „Gobšius!“. Klubo seansai suplanuoti iki pat šeštadienio!


KETVIRTADIENIS, 12 28

Susitikimas su menininke Patricija Gilyte, 17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šiuo metu galerijoje vykstančios parodos „STILLELEVEN. Natiurmortas. Vienuolika kadrų“ autorė susitikimo metu pristatys ekspoziciją ir savo kūrybą.

gilyte

Spektaklis „Korektūros klaida“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija — kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.

korektura

Šventinis Knygų klubo vakaras, 18:00
Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57


Gruodžio mėnesio knyga – Rimanto Kmitos popromanas „Pietinia kronikas“. 
Galbūt prieš tai Knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? O galbūt tiesiog visada svajojote būti knygų klube? Klubo susitikimai vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį.

r-kmitos-knygos-virselis-iliustracija-72980810

Koncertas „Kalėdos visiems“, 18:30
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

„Įsiklausykime į džiaugsmingas Kalėdų festivalio ir žiemos miško natas, filosofinę J. S. Bacho muzikinę išmintį, melodingus ir šventinius vingius, Tėvo Gabrieliaus krikščioniškos misijos istoriją… Sugretinkime su savo gyvenimo patyrimais ir pratęskime Kalėdas linkėdami būti kartu, būti santarvėje ir vienybėje“, – tokiais žodžiais kauniečiai kviečiami į Kauno pučiamųjų orkestro „Ažuolynas“ koncertą.

kaledosvisiems

Vakarėlis „Tarpušvenčio tristesse“, 21:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Melancholiškai paliūdėti apie Kalėdas ir Naujuosius padės didžėjai Noruišis, Silkių Montague ir Will Mars?, gyvus pasirodymus rengia Simon Jean Chic ir Patris.

PENKTADIENIS, 12 29

Ramunės ir Vytauto Landsbergių bei Vytauto Leistrumo koncertas, 19:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Naujametinis“ trio žada programą „nuo žiaurių romansų / ir dainuojamos poezijos transo / iki rudnosiukiško dekadanso / bei violončelės maestro V. Leistrumo reveransų./ Ir dar šis tas avansu…“.

Paramos koncertas ir gimtadienis „Kam per kem“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Savo gimtadienio proga kaunietis Gedminas Banaitis-Skrandis 2017-12-29 19:00 kavinėje „Kultūra“ ir Kauno paveikslų galerijos foje organizuoja koncertą, kuriame vietoj dovanų ir bilietų bus renkamos lėšos knygų įgarsinimui Lietuvos aklųjų bibliotekai. Koncerte gros ypatingi gimtadienininko draugai ir kūrėjai – Donatas Bielkauskas [Donis / d.n.s.] ir projektas Driezhas, prie kurio įkūrėjo Kristijono Lučinsko balsu prisijungs Inga Mikulėnė.

kamperkem

Camille Saint-Saëns Kalėdinė oratorija, 20:00
Kauno arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Arkikatedroje pasirodys Marija Arutiunova (Sopranas), Jurgita Šalčiūtė (Mecosopranas), Iveta Kalkauskaitė (Mecosopranas), Mykolas Stanevičius (Tenoras), Giedrius Prunskus (Baritonas), Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ (Meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas). ansamblis „Collegium“ (Vadovė Ilona Klusaitė), Viktorija Smailytė (Arfa), Dalia Jatautaitė, (Vargonai). Dirigentas – Kęstutis Jakeliūnas.

„Jaunas kraujas 3“, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

Metus išlydės „Aeulurus“ (post/epic rock, Kaunas), „Karis“ (grunge/90s rock, Kaunas) ir „Povandeniniai drugeliai“ (alternative/punk, Kaunas).

„Arina & Veto Bank“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Prie 1987 metais susikūrusios grupės vokalistė Arina prisijungė 1990 metais. Taigi scenoje – beveik trys dešimtmečiai muzikos, patirties ir draugystės.

Vakarėlis „Juodi pinigai“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„ Sena vieša paslaptis, kas dedasi su Juodais pinigais. Už uždarų durų kursuoja sava valiuta, sukasi milijoninės varkės, nuo DJ stalo tamsoje rūksta paslaptingi dūmai. Du juodieji kardinolai savo premjerą veža atgal „Lizdui“ ir šįkart į ofšorinį biznį traukia „Low Heights“. Iš balos bandysim lipt sausi, bet nepažadam, kad visiems pavyks“, – tik naktiniams paukščiams suprantamus kodus beria didžėjai.

juodipinigai

ŠEŠTADIENIS, 12 30

Naujametinis Ąžuolyno bėgimas, 11:00
Perkūno al. 5

VŠĮ S. Dariaus ir S. Girėno sporto centras 2017 m. gruodžio 30 d. rengia žiemos „Naujametinį Ąžuolyno bėgimą“. Bėgikai raginami pasipuošti šventine atributika ir išsirinkti trasą – nuo 100 m. nykštukų bėgimo iki 6 km.

begimas

Kalėdinio blukio deginimas, 12:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, Rumšiškės

Vienas iš seniausių, įdomiausių kalėdinių papročių yra rąstigalio (blukio) vilkimas. Kaimo gyventojai užnerdavo virves ant storos medinės kaladės arba kelmo ir vilkdavo ją per visą kaimą, užsukdami į kiekvieną kiemą, lyg surinkdami visą blogį. Kaimo gale iškilmingai sukurdavo laužą ir sudegindavo blukį. Tikėta, kad taip sudegs ir jame slypinčios blogybės ir nepritekliai, bus išlaisvinta gausa ir šviesa.

blukis

Įdomiosios fizikos demonstracijos, 16:00
KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas, Studentų g. 50

Kaip ir kasmet, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos katedra kviečia į atviras fizikos demonstracijas. Kaip sąveikauja aplink mus esantys kūnai?  Kokie ypatingi reiškiniai atsiranda dėl mikrodalelių sąveikos?  Kokie didelių kūnų sąveikos reiškiniai dėl to vyksta? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus išgirsite įdomiosiose fizikos demonstracijose.

fizika

Koncertas „Viva la Opera!“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Modesto Pitrėno diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir du puikūs solistai kviečia į tikrą operos žanro fiesta. Skambant nuotaikingoms instrumentinėms miniatiūroms ir populiarių operų arijoms, palydimoms šmaikščių muzikologo Viktoro Gerulaičio komentarų, filharmonijos skliautus drebins žaižaruojančios orkestro muzikos garsų salvės. Į šventinę simfoniją įsilies nuostabus latvių vokalistės Veros Talerko sopranas ir Afrikoje, Kongo Respublikoje, gimusio Patricko Kabongo tenoras.

lvso

Grupės „ Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas, 19:00
„Renginių oazė“, Baltų pr. 16

Į Kauną „kašpirovskiai“ atlekia su visa savo sprogstamąja energija, su visu tuo balaganiškai balkanišku skambesiu, dūdomis, smuikais ir akordeonais. Su visu tuo entuziazmu ir vis dar degančiomis scenoje akimis.

Grupės „Baltasis kiras“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Kiras atplasnoja su visa grupe ir specialia šventine programa. Nevalia nepasitikti.

kiras

SEKMADIENIS, 12 31

Naujametiniai klasikos perlai, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pasitikti Naujuosius metus Kauno filharmonija kviečia su pamėgtais miesto kolektyvais – Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru. Šventišką nuotaiką žadančiai programai diriguos Ričardas Šumila ir Petras Bingelis, o į vokalinio meno aukštumas pakylės du talentingi solistai: sopranas Lina Dambrauskaitė ir bosas-baritonas Kostas Smoriginas.

KMSO

Naujametinis operetės vakaras „Meilės paukštė“, 16:00
Teatro klubas, Vilniaus g. 22

Jaunosios kartos operos solistai Agnė Sabulytė ir Jonas Sakalauskas pristato įsimintiniausius vengrų kompozitoriaus I. Kalmano operečių fragmentus. Su jais kartu dalyvauja ilgametis profesionalios muzikinės kultūros puoselėtojas ir propaguotojas Lietuvoje, Kauno ir Klaipėdos muzikinių teatrų buvęs vyriausiasis dirigentas, meno vadovas, dirigentas Stasys Domarkas. Maestro pasakojimai žiūrovą ves nepažintais ar primirštais operetės istorijos labirintais. Skambės „Grafaitės Maricos“, „Silvos“,“ Bajaderės“ ir kiti kompozitoriaus I.Kalmano muzikiniai perlai.

Naujųjų metų vakarėlis, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis-vakarėlis su mirtim „4 Mortos”, paremtas lietuvių mitologija sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį. Tai žaidimas-ritualas, pabuvimas kartu, sujungiantis folklorą su šiuolaikiniu humoru, leisiantis paževlgti į mirtį iš šviesiosiso pusės.

Pabuvus kartu su mirtim į šokių aikštelę kvies „The ShoeKillers“ – aštuonių narių swing jazz’o muzikos grupė iš Kauno. Lindyhopo šokėjų iniciatyva įkurtas kolektyvas užpildys aikštelę svinguojančiu ritmu bei sukurs puikią vakaro atmosferą šokėjams.

Naujametinis koncetas „Tarpukario šlageriai“, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Scenoje dvi Lietuvos ir Prancūzijos žvaigždes Edith Piaf ir Danielių Dolskį įkūnys solistai Girmantė Vaitkutė ir Egidijus Bavikinas, kartu su jais scenoje pasirodys VDU kamerinis orkestras, vienas geriausių Lietuvos akordeonininkų Laimonas Salijus, būgnininkas Benas Muntrimas, šventei diriguos maestro Egidijus Miknius.

Naujųjų metų koncertas, 19:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Naujametinę programą atliks teatro choro dainininkų vokalinis ansamblis (vadovė Rasa Vaitkevičiūtė) ir baleto šokėjai, grieš simfoninis orkestras.Vakaro režisierius – Kęstutis Jakštas.

Naujametinis Gala koncertas „Auksiniai duetai“, 21:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šių metų Naujametinis Gala Koncertas skirtas meilei, ištikimybei bei nuostabiai dviejų balsų dermei. Jo dalyvių sąrašas įspūdingas: Virgilijus Noreika, Mantas Jankavičius, Kostas Smoriginas, Jeronimas Milius, Karina Krysko, Rūta Ščiogolevaitė, Aistė Smilgevičiūtė, Iglė, Ieva Narkutė, Dainotas Varnas, Tadas Juodsnukis. Naujametiniame Gala Koncerte skambės ir naujausias meilės duetas iš gražiausio šių metų miuziklo – Lietuvos šimtmečio premjeros „Eglė žalčių karalienė“. Duetams akompanuos „Vilniaus Sinfonietta“ su Vytautu Lukočiumi priešakyje.

Vakarėlis „ New Hot Dawgz“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Iš viso septyni didžėjai siūlo palydėti 2017-uosius ir pasitikti Naujus metus su jungle, dub, elektroniškais, reggae bei kitais judesiui artimais ritmais.

Naujieji POST galerijoje, 21:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Nors įprasčiau šioje erdvėje matyti ar girdėti šiuolaikinį meną, Naujuosius galerija pasitikti kviečia su keturiais didžėjais – Mykolaičiu, Geniu, Mamiko Motto ir Noruišiu. Tiesa, niekas nesako, kad nebus ir šiuolaikinio meno pareiškimų. O gal viskas kartu?

Vakarėlis su „Beissoul&Einius“ ir „Happyendless“, 21:00
„Gargaras“, Raudondvario pl. 101

Elektrorokeriai „Happyendless“ koncertuos dar iki vidurnakčio, blizgieji „Beissoul&Einius“ – iškart po jo. Didžiausi naujametiniai šokiai mieste? Gali būti!

Naujametis Kauno kariliono varpų muzikos koncertas, 23:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Paskutinėmis 2017-ųjų akimirkomis varpų muzika visus sveikins karilionininkė Austėja Staniunaitytė Aidės šventinės melodijos, kariliono garsai sklis po švenčiantį miestą, skelbdami Naujųjų metų viltį ir džiaugsmą.

„Lizdo“ Naujieji, 00:15
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Pirmieji 2018-ųjų šokiai su gyvu švedo Your Planet is Next pasirodymu prasidės iškart po vidurnakčio. Taip pat programoje – 300degrees live’as ir „Lizdo“ šeimininkai Pakas bei Roads.

lizdonaujieji

PIRMADIENIS, 01 01

Filmas „Žvaigždžių karai: paskutiniai džedajai“ (Star wars: The Last Jedi), 12:30 / 15:40 / 17:55 / 21:20 / 22:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šioji „Žvaigdžių karų“ dalis bus 2015 metais pasirodžiusio filmo „Žvaigždžių karai: Galia nubunda“ tęsinys. Pastarajame filme Rei (akt. Daisy Ridley) pajunta savyje nubudusią Galią. Nuošalioje pasaulio saloje susitikusi su atsiskyrėliu tapusiu Liuku Skaivokeriu (akt. Mark Hamill), mergina taps jo mokine. O kas taps paskutiniu džedajumi?

Pirmą kartą į „Žvaigdžių karų“ režisieriaus kėdę sėdęs Rianas Johnsonas lietuviams puikiai pažįstamas, kaip filmo „Laiko kilpa“ režisierius. Jis taip pat režisavo ir kelias kultinio televizijos serialo „Bręstantis blogis“ serijas.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia