Maršrutas gruodžio 25-27 dienoms

Šitaip šiemet nepavyks, tad turime kitų pasiūlymų.  Kauno miesto muziejaus fotografija, Apuolės gatvė 1968 m. žiemą. Aut. S. Lukošius.

Su šventėm! Sveikinti visus pasirengęs ir miestas. Atrodo, už kiekvieno kampo tyko koncertas. Iš tiesų Kalėdos – itin muzikalios, bet ir spektaklį bei parodą aplankyti tikrai galima. Arba išsiruošti į miestietišką žygį, o tuomet prisėsti kino salėje. Jau įdomu, kokį maršrutą pavyks sudėlioti tarpušvenčiu, o kol kas – kalėdinis savaitgalis.

PENKTADIENIS, gruodžio 25 d.

„Soul Moustache“ koncertas, 20 val.

Vytautė Pupšytė ir Vytis Smolskas – duetas, nupiešęs sielai ūsus. Nupiešęs ir smalsiai juos stebintis. Vytis – daugybės klasikos, džiazo, populiariosios muzikos projektų dalyvis, praeityje grojęs grupėje „Pieno lazeriai“, o šiuo metu muzikuojantis grupėje „Makchu Pikchu“. Vytautė – džiazo vokalistė, pedagogė, įvairių konkursų dalyvė, prieš porą metų kartu su mylimuoju subūrusi duetą „Soul Moustache“. Dueto koncertas Kalėdų vakarą vyks klube „Combo“.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas“, 22 val.

Lokacijas keičianti, bet tradicijų neišduodanti šventinė vakarėlių legenda per Kalėdas apsistos dar klubą „Nirvana“ menančiose patalpose A. Jakšto g-vėje. Dvi salės, daug didžėjų ir šūkis „Nes Kalėdos pačios neprisisuks“.

ŠEŠTADIENIS, gruodžio 26 d.

Kalėdinis koncertas, 16 val.

Vienoje įstabiausių Kauno (gal ne tik?) šventovių, Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilikoje, nuo kurios apžvalgos aiktštleės atsiveria puiki miesto ir apylinkių panorama, temstant antrąją Kalėdų dieną laukia šventinis koncertas. Jo dalyviai – mišrus choras „Leliumai“ ir moksleivių choras „Aušra“.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18 val.

Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – Kauno kamerinio teatro režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje pagal John Edward Capriani pjesę „Nesamas miestas“.

1.Nesmas-miestas-fotog_.-Gintaras-Cesonis_1

Eglės Rakauskaitės paroda, 18 val.

„POST galerija“ pristato paskutinę šių metų parodą – menininkės Eglės Rakauskaitės žiemą Kaune sukurto videofilmo ir atsitiktinių kvapų pagal šešių spalvų skalę testavimą.

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“, 19 val.

Žygimantas Augustas – Mantas Jankavičius, Barbora Radvilaitė – Karina Skambinė. Taip šiuolaikiškai Lietuvos istorija šeštadienį bus prikelta Žalgirio arenoje – čia bus rodomas milžiniško pasisekimo sulaukęs lietuviškas miuziklas. Jo muzikos autorius Kipras Mašanauskas meistriškai sujungė klasikinę Renesanso ir šiuolaikinę muziką, operos arijas ir popmuziką, roko gitarų ir Viduramžių instrumentų skambesį, svarų indėlį į kūrinio nuotaiką įnešė ir libretą kūręs Romas Lileikis.

„Vyšnių trio“ koncertas, 19 val.

„Teatro klube“ šeštadienį – net trys Vyšniauskai, paruošę tradicinio džiazo programą. Marija Vyšniauskaitė (vokalas), Dominykas Vyšniauskas (flugelhornas, trimitas, trombonas) ir Petras Vyšniauskas (klarnetas, saksofonas) džiazo klasikos labirintais keliaus per laiko patikrintą 1930 – 40 metų auksinių kūrinių fondą. Pasaulį jau apkeliavęs trio Kaune pasirodys pirmąkart.

Koncertas „Džiazo aukso amžiaus Kalėdos“, 19 val.

Kauno bigbendas šeštadienį lauks Kauno valstybinėje filharmonijoje. Pirmą kartą kolektyvas pasirodys su vokalinio trio „The Ditties“ merginomis, apie ankstyvąjį džiazą ir svingą žinančiomis ne iš nuogirdų. Jos pažįsta šį žanrą iš esmės. Koncerte skambės aukso amžiaus baladės, tapusios XX – ojo amžiaus garso takeliu – „Jingle Bells“, „Silent Night“, „Let it Snow“, „Sing Sing Sing“ ir daugelis kitų. Šiltos ir aksominės muzikos vilnys dvelks švelnia lyrika, tačiau pulsuojantis svingas gali kviesti ir ant parketo.

„Elle G“ koncertas, 21 val.

„Elle G“ – merginų duetas iš Vilniaus, džiuginantis šiltu skambesiu ir kelionėmis laiku. Iki šiol geriausiai žinomos kaip praeities dešimtmečių muzikos atlikėjos, Elena ir Giedrė žengia nauju muzikiniu keliu ir pristato naują autorinę programą. Kauniečiai gerbėjai renkasi „Galeria Urbana“.

Vakarėlis „Stereo 12 Incher“, 21 val.

Vinilo rinkėjai, pirkėjai, pardavėjai bei sukėjai – Noruišis, Garmus ir Dariusbiski – iš esmės atsisako bet kokių eglučių ar snaigių ir patefonų pagalba kavinėje „Movido“ švęs tiesiog šeštadienį.

SEKMADIENIS, gruodžio 27 d.

Koncertas „Didysis kalėdinis reviu“, 16 val.

Net jei sniego savaitgalį ir nesulauksime, galutinai šventines nuotaikas užtvirtins ar net aukščiau pakels sekmadienio koncertas Kauno arkikatedroje bazilikoje.

540755_911579668927509_6871033637550452400_n

Muzikinis projektas „Šviesos misterija“, 16 val.

Šį rudenį atnaujintomis erdvėmis maloniai nustebino Raudondvario dvaras – čia oficialiai vartus atvėrė menų inkubatorius. Pakalėdojus kur nors už Kauno sekmadienį bus puiki proga užsukti į jį paklausyti muzikos. Tiesa, „Šviesos misterija“ – muzikinis projektas, kuriame žvilgsnis į muziką kur kas platesnis. Netradicinis ir netikėtas muzikos instrumentų derinys, jų panaudojimas ir tarpusavio sintezė, kontrastuojantys klasikinio ir džiazinio dainavimo stiliai, suteikė galimybę P. Čaikovskio, A. Dvoržako, R. Rodžerso, L. Bernšteino, Stingo, Mandy Moore ir kt. kompozitorių kūrinius išgirsti kitaip.

Žygis „Kalėdų Senelio Slaptosios Tarnybos takais“, 17 val.

Pėsčiųjų žygių asociacija pažingsniuoti per šventes kviečia kiekvieną žiemą, bet šiemet pirmąkart žygis vyks vakare. Jo maršrutas drieksis gražiomis ir šventiškai papuoštomis Kauno miesto vietomis ir finišuos Rotušės aikštėje, o susitinkame 17 valandą Panemunės paplūdimyje (A. Smetonos al. 4)

Filmas „Amy“, 17:45 val.

Jau vien dokumentinio filmo apie dainininkę Amy Winehouse treileris spaudžia ašarą net nebuvusiems ištikimais jos talento gerbėjais. Jautri, artimai į aštuonerius įvairių šlovės laipsnių metus žiūrinti juosta vadinama „tragišku šedevru“ – atrodo, šis apibūdinimas tinka ir 2011-aisiais į „27-rių klubą“ įstojusios moters gyvenimui.

Koncertas „Remembering Buena Vista Social Club“, 21:30 val.

„Buena Vista Social Club“ primena virusą, užkrečiantį visus, kas jį išgirsta, aistringa meile kubietiškai muzikai. Jų muzika kviečia pakeliauti visu kubietiškos muzikos stilių spektru. Pokalėdinį sekmadienį legendinio kolektyvo kūrybą naujame klube „Orixo“ interpretuos ne menkesnių vietinių ir kviestinių legendų būrys, net 8 muzikantai ant scenos.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia