Maršrutas gruodžio 22-26 dienoms

PENKTADIENIS, 12 22

Knygų Kalėdos, 10:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15, ir M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ ir Kauno miesto muziejus šiemet kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Akcijai pasibaigus knygos bus perduotos Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešajai bibliotekai.

knygu

Ekskursija „Bibliniai augalai VDU Botanikos sode“, 11:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Ar esate botanikos sode lankęsi žiemą? Ne? Pats metas ištaisyti klaidą ir šventes pasitikti oranžerijoje.

Kalėdinis choro „Kamertonas“ koncertas, 18:00
Kauno Evangelikų liuteronų Šventos Trejybės bažnyčia, Muitinės g. 8A

Baigiantis jubiliejiniams Reformacijos metams choras „Kamertonas“ kartu su styginių kvartetu rengia šios progos paminėjimui bei Šv. Kalėdų pasitikimui skirtą koncertą. Jo metu skambės M. Luther, J. S. Bach, M. Mažvydo, Vydūno, V. Augustino sakralinė muzika bei kitų autorių Kalėdinės giesmė

„Jazz House“ Kalėdos, 18:00
„Jazz House“, Jonavos g. 40

Švenčių proga šioje šokių oazėje vyks atviros pamokos, įvairių šokių stilių konkursai bei pasirodymai, gyvai gros „The Shoekillers Band“.

jazzhouse

Brodvėjaus miuziklas „Čikaga“, 19:00
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Miuziklas „Čikaga“ –muzikinė baudžiamojo teisingumo satyra, pasakojanti apie dvi dėmesio ir pripažinimo siekiančias žudikes. Tai antras ilgiausiai rodomas miuziklas Brodvėjaus istorijoje. Kaune miuziklą atliks Oneida Kunsunga, Gabrielė Bielskytė, Vaidas Baumila, Kristina Jatautaitė, Dominykas Vaitiekūnas.

Sauliaus Petreikio koncertas „Kalėdų belaukiant“, 19:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Ši S. Petreikio ir jo artimų muzikantų kuriama programa – tai laimės jausmas, kai galvojam apie tikrumą, siunčiam šviesius linkėjimus ir dovanojam. Ši programa – tai susitikimas ir čia gera, nes supa artimi žmonės; jauku, nes tvyro harmonija; magiška, nes susikaupimas ir įsiklausymas veda į vientisą kelionę aplink pasaulį.

„Parranda Polar“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Neseniai tikrą kolumbietišką šeimos balių „Sandėlyje“ užkūrę muzikantai grįžta ir kaip reikiant sušildyti prieš šventes. „Jei jums karšta, darosi sunku nešokti ir nesišypsoti, gali būti, jog kažkur netoliese groja „Parranda Polar“, – perspėja liudininkai.

ŠEŠTADIENIS, 12 23

Kauno Kalėdinis bėgimas, 10:00
Smetonos al. pabaiga (prie Panemunės šilo)

Tradicinio kalėdinio bėgimo varžybos vykdomos trijuose nuotoliuose: 2,3 km; 5,8 km ir 11,6 km. Taip pat bus apdovanoti, sėkmingai įveikę pasirinktą distanciją: vyriausias ir jauniausias bėgimo dalyvis; trys originaliausiai, kalėdiniais rūbais apsirengę dalyviai; gausiausia šeima.

Savaitgalis muziejuje, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Muziejininkai kviečia šventėms pasimatuoti karalių kostiumus ir įsiamžinti prie eglutės.

didzioj


Filmas „Dėl viso pikto“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62
Ervanui 45-eri. Vieną dieną jis netyčia sužino, kad jį užauginęs vyras nėra jo biologinis tėvas. Pasirodo, tikrasis tėvas – Žozefas, žmogus, kurį Ervano motina vos pažinojo. Negana to, suglumęs Ervanas supranta, kad gražuolė Ana, kurią įsimylėjo, yra Žozefo duktė. „Dėl viso pikto“ – nuotaikinga romantinė komedija, šmaikščiai apžaidžianti klasikinių graikų tragedijų elementus.

Spektaklis „Biografija:vaidinimas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gintaro Varno režisuotas „Biografija: vaidinimas“ –  tai kūrinys, kuriame svarstoma siurrealistinė galimybė gyvenimą realizuoti tarsi spektaklį scenoje – pervaidinti nepatikusias ar nepavykusias vietas: kas nutiktų, jei drugelio efektas būtų įmanomas. Šiam kūriniui nesvetimi absurdiškumo elementai, tarsi F. Kafkos „Procese“, kuomet asmeniniai apsisprendimai tėra iliuzija, nes visada už nugaros stovi Likimas/Dievas/Registratorius ciniškai vertinantis asmenybės gyvenimą tik kaip dar vieną bylą Visatos sudedamojoje. Žmogus net ir žinodamas savo likimą 7 metus į priekį, vis tiek daro vienokias ar kitokias klaidas, o kritinė Žmogiškoji klaida – neišvengiama.

„No Theatre“ spektaklis „Būtis nr. 2“, 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Pirmoji 8-ojo „No Theatre“ sezono premjera, kuri papildė repertuarą, buvo pagal dramaturgo I. Vyrypajevo pjesę sukurtas spektaklis „Būtis nr.2“. Šis spektaklis taps pirmu jaunųjų studentų žingsniu profesionalioje teatro scenoje. Pasak autoriaus, pjes4 yra parašyta šizofrenija sergančios psichiatrinės ligoninės pacientės Antoninos Velikanovos. Pagrindinės veikėjos didžiausias gyvenimo klausimas „ar yra kažkas daugiau?“. Bandydama į jį atsakyti, moteris leidžiasi į dialogą su Dievu, kuris nėra toks Dievas, kokį įsivaizduoja daugelis iš mūsų. Greičiau tai vidinis demonas, kuris gyvena moters galvoje ir bando jai įrodyti savo tiesą.

Koncertas „Nieko Švento II“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – „Flynotes“ (psychedelic/experimental, RU), „Loveblast“ (techno/black/grind, LT) ir „Hellhookah“ (doom, LT).

PIRMADIENIS, 12 25

Vakarėlis „K!“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Kalėdines persivalgymo problemas išspręsti žada didžėjai Rugile, Vytenis ir S.W.I.M. Taip, tame pačiame Vytauto parke prie karuselių.

Vakarėlis „Prisukamas abrikosas“, 23:00
Vieta bus paskelbta

Jau daugiau nei legendiniai didžiausių metų švenčių šokiai kasmet elektroninės muzikos garsais okupuoja vis kitas Kauno erdves. Kur viskas vyks šįkart, sufleruoja fotografija.

vieta

ANTRADIENIS, 12 26

Spektaklis vaikams „Megztinis“, 12:00 ir 14:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Gildo Aleksos režisuotas spektaklis pasakoja apie dvi mergaitės, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon. Šiame spektaklyje net nesmagūs dalykai – tuščias kanarėlės narvas, visur skubanti, laiko neturinti mama ar jos sušlapęs telefonas – atgyja iš naujo ir suteikia džiaugsmo. Taip pat ir bet kokie namuose miegantys daiktai, žaidimui prireikus, gali prabusti naujam gyvenimui.

megzt
Koncertas „BaRock!“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pritariant Niujorko džiazo klubus išmaišiusiam kontrabosistui Vyčiui Nivinskui ir pašėlusiam multiinstrumentalistui Sauliui Petreikiui, Baltijos gitarų kvartetas į vieną programą darniai suliejo ir barokiškuosius A. Vivaldžio „Žiemos“ epizodus, ir roko klasiką – „Metallica“kūrinius. Eidami nuo baroko link roko, muzikantai nepraleis ir pasaulio muzikos – flamenko, Balkanų stiliaus, M. Daviso džiazo bei C. Ruebenso kūrinių.

„Saulės kliošo“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Turbūt niekam nereikia pristatyti grupės, į Kauną sugrįžtančios ne tik per pavasarį ištinkantį džiazo festivalį, bet ir daugeliu kitų šventinių progų.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia