
PIRMADIENIS, 12 21
Virtuali paskaita „Lietuvos banko istorija 1922 – 1940 m.“, 17:15
Online
Gruodžio 21 d., pirmadienį, Lietuvos banko Pinigų muziejus mini savo atnaujintos ekspozicijos dešimties metų jubiliejų. Ta proga bankas turi dovaną – nemokamą paskaitą. Pinigų muziejaus gidas Tomas Grėlis papasakos jums apie Lietuvos banko istoriją tarpukariu. Kaip kūrėsi bankas? Kam jis buvo reikalingas ir kokia šio banko reikšmė Lietuvos istorijai? Pristatysime svarbiausias asmenybes, reikšmingiausius įvykus, supažindinsime su tarpukariu leistais litų banknotais ir monetomis bei atskleisime daug daug įdomių dalykų.
Tiesiogiai. Apie lietuviškas Kūčias ir Kalėdas su R. Laužiku, 18:00
Online
Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į tiesioginę transliaciją, kurios metu Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Laužikas skaitys paskaitą „Lietuviškos Kūčios ir Kalėdos“. Profesorius kvies į gastronominę kelionę laiku po Šaukėnų dvarą, Čiurlionių, Jono Vileišio namus ir netgi po ūkininko pirkią Kėdainių rajone. Tai puiki galimybė turiningai praleisti laiką ir daugiau sužinoti apie gastronominį Lietuvos palikimą.
ANTRADIENIS, 12 22
Edukacija „Šv. Kalėdų belaukiant“, 18:00
Online
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia dalyvauti virtualioje edukacijoje „Šv. Kalėdų belaukiant“ su tautodailininke Kristina Kliucevičiūte-Mikulskiene. Edukacijos transliacija vyks bibliotekos feisbuko puslapyje.
Tautodailininkė supažindins su Advento papročiais ir tradicijomis bei pamokys pasipuošti eglutę savo gamybos žaisliukais. Anksčiau lietuviai eglutę puošdavo tik Kūčių išvakarėse – vyrai parnešdavo medelį iš miško, ant kurio moterys kabindavo rojaus obuoliukus, iš uogų suvertus karoliukus, kūčiukus, saldainius, keptus meduolius ir kitus saldumynus, kuriuos būdavo galima suvalgyti tik per Tris Karalius. Buvo populiarūs ir šiaudiniai žaisliukai, girliandos iš popieriaus, tačiau svarbiausia puošmena – iš ruginių šiaudų suvertas sodas, kurį kabindavo garbingiausioje namų vietoje.
Bibliotekos nuotr.
TREČIADIENIS, 12 23
Koncertas „Sutartinių vakarėlis“, 18:00
Online
Sutartinių vakarėlis – advento laikotarpio tradiciją atliepiantis susibūrimas. Seniau šiuo metu žmonės vakarodavo ir pramogaudavo laikydamiesi savitų taisyklių bei draudimų – buvo draudžiama groti, tačiau leidžiama dainuoti!
Šiemet Sutartinių vakarėliai vyksta nuotoliniu būdu, tad, išlaikant tradiciją, Kauno miesto muziejus kviečia per adventą kartu pavakaroti. Koncerto įraše – Kauno ir Kauno rajono sutartinių giedotojų grupės atliks savo mėgstamiausias sutartines.
KETVIRTADIENIS, 12 24
Šv. Kūčios
Namai
Kūčios kadaise būdavo didelė šventė prie apeiginio stalo, lydima apeigų, burtų, aukų. Prieš Kūčias žmonės stengdavosi užbaigti visus darbus. Šiuolaikinės Kūčios – tai valgių pasiutpolkė, mobiliųjų tapšnojimas, dovanų geidavimas. O 2020-ųjų Kūčios turi šansą grįžti atgalios. Ne didumu, bet ramybe ir pamintijimais. Kada paskutinįkart iš po staltiesės traukėte šiaudą? O patys kepėte kūčiukus?
PENKTADIENIS, 12 25
Spektaklis vaikams „Milžinas Mažylis“, 12:00
Online
Kalėdiniai filmai jau visi matyti, tad gal švęskime su spektakliu? Juk Milžinas Mažylis“ – pasakojimas, kuriame atgyja žinomos legendos, padavimai ir mitai apie Lietuvą. Kaip atsirado Kernavės piliakalniai, Žirnajos ežeras, Džiugo kalnas, Kuršių nerija? Kviečiame vaikus kartu su mitiniu herojumi milžinu Kerniumi sukurti legendinių Lietuvos vietovių žemėlapį, po kurį bus galima pakeliauti ne tik teatro scenoje, bet ir vėliau, drauge su tėveliais lankant savo kraštą! Spektaklis 5+ amžiaus vaikams ir jų tėveliams. Rež. Eglė Kižaitė.
„Vėjų teatro“ nuotr.
ŠEŠTADIENIS, 12 26
Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
Online
Kauno miesto kamerinis teatras kviečia bent trumpam pamiršti realias dramas ir nerti į teatro pasaulį. Pagrindiniai šios airių dramaturgės Marie Jones pjesės herojai yra paprasti Airijos užkampio žmonės, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apverčia staiga įsiveržusi filmavimo grupė iš Holivudo. Paprasti kaimiečiai tampa statistais filmavimo aikštelėje ir suvokia, kad jie yra maži sraigteliai ne tik dideliame filmavimo mechanizme, bet ir gyvenime. Pamažu užguiti, nereikšmingi, išnaudojami veikėjai ieško bendrumo, atranda vienas kitą, mėgina atsiremti į šalia esantį, kad išliktų. Rež. Gytis Padegimas.
SEKMADIENIS, 12 27
Filmo „Išgyventi vasarą“ peržiūra
www.zmonescinema.lt
Kadangi „Sidabrinės gervės“ šiemet buvo dvigubos, Marijos Kavtaradzės debiutas pripažintas geriausiu 2019 m., o ir žiūroviškiausiu filmu. Jei dar nematėte – tiks tarpušvenčiu. Spalvingame ir šviesiame filme kalbama mums visiems labai svarbia psichinės sveikatos tema. Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipoliniu sutrikimu sergantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Ši vasariška kelionė tampa pirmuoju žingsniu pasveikimo link.