Maršrutas gruodžio 21-26 dienoms

Kauno m. savivaldybės archyvo nuotr.

PENKTADIENIS, 12 21

Šaltasis karas (sniego mūšis), 15:00
Santakos parkas

Kad jau „Kauno pilno kultūros“ tema šį mėnesį – „Taika“, negalime neparekomenduoti šio taikaus šaltojo karo. Tik neperšlampamomis pirštinėmis reikėtų patiems pasirūpinti, nes ginklo – per akis.

„Ledinės gervės“ kino seansas, 17:00 – 20:00
Rotušės aikštė

17 val. visų jaunųjų kinomanų lauks Kauno kino centro „Romuva“ paruošta animacinių filmų programa iš Lietuvos ir viso pasaulio. 18 val. prasidės lietuviškų, retai rodomų trumpametražių filmų programa kurią pristato „Lietuvių kino akademija“. Šeštadienį – nuo pat vidurdienio.

Agotos Bričkutės parodos „Sielos autoportretai“ atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Paroda apima laikotarpį nuo 2016 m. iki 2018 m. Metų tėkmėje dailininkės kūrinių raiška kiek kito – ploną dažų sluoksnį, kone akvareline maniera tapytus darbus palaipsniui keitė pastoziški potėpiai, juodas ir baltas kontūrai, tačiau tema liko ta pati – veidai. Tiesa, A. Bričkutės sukurti veidai yra nutolę nuo objektyvios realybės, jie transformuoti, stilizuoti, kai kada kraupūs, prisodrinti intensyvių ir neretai sudėtingų emocijų.

Vakarėlis „Urbex“, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Priešpaskutinį metų penktadienį palydės Rugile ir Teatre leidžiama muzika.

Monikos Liu koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Charizmatiškoji scenos siela Monika Liu grįžta į Kauną. Tai koncertas, skirtas gyvos muzikos gurmanams, vertinantiems kokybišką skambesį, originalumą, humorą ir pozityvią energiją. Tai ne tik koncertas – tai Monikos istorijos, pagardintos džiazo klasika.

ŠEŠTADIENIS, 12 22

Kalėdinis bėgimas, 10:00
Panemunės šilas

Šimtai kauniečių šventes pasitiks tradiciniame bėgime. Gal ir jūs pagaliau prisiruošite pasirinkti vieną iš trijų distancijų bei pailsinti protą bei suaktyvinti kūną?

NLRL: „Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 18:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Pastaroji kauniečių ir „pankų“ akistata pasibaigė mūsiškių naudai, o kaip šįkart? Rungtynės – paskutinės namų arenoje iki pat vasario mėnesio, tad dalyvavimas – būtinas. Rungtynes stebės ir Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, kurio narių šventinę nuotaiką pakelti galės kiekvienas norintis.

Premjera. Spektaklis „Šventė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Rūtos salė), Laisvės al. 71

Režisierius Agnius Jankevičius, įkvėptas teatro publikai mažiau žinomų Juozo Grušo paradoksinių novelių, spektaklyje pateikia savo provokuojančią versiją. Mažo miestelio mažų žmonių gyvenimas, paženklintas mažomis kaltėmis, tarsi inkvizicijos laužais, kuriuose per amžius dega nuteistieji už mūsų pačių klaidas, kurias pirmiausiai bandome paslėpti nuo savęs.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Grupės „Garbanotas“ koncertas, 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Perpus sutrumpinę pavadinimą sostinės garbaniai į Kauną atveža naujausią savo albumą „Paskutinė saulė“. Patys jį anonsuoja štai kaip: „Rokera, klasika, gimtinės pievos, amerikė ir visų kitų spalvų maišatis“.

Koncertas „Jaunas kraujas IX“, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Jaunųjų roko vilčių sąraše – „Morii“ (progressive / post-latin / stoner / rnb, Vilnius), „Džemas“ (alternative / indie / grunge, Vilnius ir „Evolution“ (modern rock, Vilnius).

SEKMADIENIS, 12 23

Filmas „Krautuvų valsas“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Milžiniško prekybos centro komandoje naujokas Kristianas iš lėto susipažįsta su šios vietos siurrealistine lentynų ir mechanizmų tvarka. Jam padeda Brunas iš gėrimų skyriaus, atskleisdamas mažąsias gero darbo paslaptis. Pamažu įsiliedamas į kolektyvą, Kristianas įsimyli žaviąją Marioną iš desertų skyriaus. Trumpi pasimatymai per pertraukas, priverčia Kristianą laukti ateinančios darbo dienos. Thomo Stuberio „Krautuvų valsas“ – tikra odė humanizmui, vaizduojanti pilką darbininkų gyvenimą kaip pilną kasdienės magijos ir vilties blyksnių.

Premjera. Spektaklis „Vėjas gluosniuose“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gytis Padegimas sugrįžta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą su išeivijos rašytojo Algirdo Landsbergio pjese „Vėjas gluosniuose“. A. Landsbergis nagrinėja dvasinį konfliktą – kaip gyventi žmogui istorinių katastrofų akivaizdoje? Pjesės dialoguose išsaugota skaidri poetinė intonacija, būdinga lietuvių istorinėms dramoms, o veiksmas nukelia į XVI amžių, kur Livonijos pasienyje lietuvių-lenkų kariuomenė laukia mūšio su rusų armija dėl Livonijos krašto.

„Kinas bare: Jonas Mekas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

„Jonas Mekas – lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardinio kino krikštatėviu.

96-ojo gimtadienio išvakarėse apie kūrėjo gyvenima, kūrybą ir jos prasmę mums papasakos kino filosofė Kristina Terentjevaitė. Po žodžių eisime link vaizdo – žiūrėsime Kristinos parinktą J. Meko filmą“, – rašoma kvietime.

mekas

ANTRADIENIS, 12 25

Didysis kalėdinis koncertas, 15:00
Kauno arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Pasaulio kompozitorių kalėdines dainas ir instrumentinius kūrinius atliks Kauno mišrus choras „Saluto“, trombonininkų kvartetas ir solistės.

Kalėdinis kariliono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kalėdiniame kariliono koncerte, atliekamame Juliaus Vilnonio, skambės įvairios šventinės melodijos. „Last Christmas“ galbūt ir neišgirsite, tačiau varpų atliekamų giesmių ir kitų kalėdinių kūrinių bus gausu.

„Prisukamas abrikosas“, 22:00
Vieta X

Kaip visuomet, prisukamas. Kaip visuomet, su tuntu šiemet pasižymėjusių elektroninės muzikos artistų. Kaip visuomet, neįtikėtinoje Kauno vietoje. Abrikosas amžinai!

TREČIADIENIS, 12 26

Premjera. Spektaklis „Balta sniego žmogeliukų kelionė“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 86A

Į Kalėdoms ir Naujiesiems metams skirtą užpustytą istoriją apie pasislėpusią saulę kviečia režisierius Olegas Žiugžda, dailininkė Aldona Jankauskienė ir kompozitorė Giedrė Pauliukevičiūtė.

Andriaus Kaniavos koncertas „Pasirodymas“, 16:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Koncerte tikrai bus muzikinių sąskambių, autorinės kūrybos tekstų, dialogų su publika ir šventinės nuotaikos. „Pasirodymas“ – tai nuoširdus noras parodyti žiūrovams kažką gražiai naujo arba naujai gražaus ir sugriauti stereotipą, kad geros gali būti tik senos dainos.

Koncertas „Send my love“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vokalistė Karina German – tarptautinių konkursų laureatė, unikalaus balso ekspresyvi dainininkė. Šiuo metu K. German yra bene aktyviausiai koncertuojanti jaunųjų atlikėjų tarpe. Kartu su dainininke grupėje groja žinomi Lietuvos muzikantai – klavišininkas ir elektroninių instrumentų profesionalas Vitas Pilis, perkusininkas Robertas Vilčinskas ir gitaristas Martin Majorov.

Koncertas „Kalėdos visiems“, 17:00
Šv. Jurgio kankinio (pranciškonų) bažnyčia, Papilio g. 7

Atvirame ir jaukiame popietės koncerte dalyvaus Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas ir muzikos ansamblis „Ainiai“.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia