Maršrutas gruodžio 2 – 5 dienoms

PIRMADIENIS, 12 02

V tarptautinis klasikinės muzikos atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum“
Įvairios vietos

Gruodžio 2 – 6 dienomis vyks V tarptautinis klasikinės muzikos atlikėjų konkursas „Kaunas Sonorum“. Jauni atlikėjai (iki 25 metų), kurių šiemet net 531, iš 18 pasaulio šalių šešiose miesto salėse varžysis fortepijono, styginių instrumentų, pučiamųjų instrumentų, akordeono ir klasikinio dainavimo grupėse. Konkurso dalyvius vertins tarptautinė vertinimo komisija. Gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje vyks konkurso finalinis turas, kuriame atskirų konkurso grupių Grand Prix laimėtojai varžysis dėl pagrindinio konkurso laimėtojo vardo bei piniginio prizo ir specialiojo Kauno miesto simfoninio orkestro prizo – koncerto ateinančiais metais Kaune kartu su miesto simfoniniu orkestru. Konkurso uždarymas ir laureatų apdovanojimas įvyks gruodžio 6 d., penktadienį, 15 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje.


Kalėdų miestelis: „Gera kurti kartu“, 14:00 – 20:00
Rotušės aikštė

Gražiausios metų šventės Kaune nusidažė netikėtomis spalvomis ir kviečia užsukti į Kalėdinį kosmosą. Pirmadienį Kauno rotušės aikštėje Kūrybos namelyje lauks Gintaro Stankūno būgnų pamokos ir „Kaunas 2022“ projektas „eNDė: Kitokios pamokos“, kuris kviečia kitaip ruoštis pamokoms bei surasti patarimų į sunkiau suprantamus klausimus. Taip pat mažiesiems Kalėdų miestelis siūlo apsilankyti svečiuose pas Kalėdų senelį prie eglutės.


Knygos „Kita“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Ievos Rudžianskaitės eilėraščių knygos „Kita“ sutiktuves. Kartu su knygos autore dalyvaus literatūros kritikas Ramūnas Čičelis ir leidėjas Viktoras Rudžianskas. „Kita“ – tai antroji Ievos Rudžianskaitės knyga. Jautriuose, tapybiškuose eilėraščiuose gausu kultūrinių, filosofinių, teologinių asociacijų, kartais nelengvai įžvelgiamų ar net subtiliai užmaskuotų“, – apie knygą pasakoja jos redaktorius Donaldas Kajokas.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojami šokių mokymai ir vakaronės pačioje miesto širdyje – L. Zamenhofo gatvėje. Pirmadienį šokti kvies jau paskutinis 2019-ųjų susitikimas. Vakaro metu, grojant gyvai muzikai, ne tik šoksite, bet ir žaisite tradicinius lietuvių advento žaidimus. Žaisti padės Laura Lukenskienė ir Ramunė Balčiūnienė. Nuolatiniai šokių muzikantai: Albinas Vaškevičius, Giedrius Bagdonas, Vidmantas Paleckis, ansambliai „Bandonija“, „Šilko stygos“ bei Vilniaus tradicinių šokių klubo muzikantai. Kaip visada, laukiami mokantys ir nemokantys šokti, su pora ir be poros.

Organizatorių nuotr.


Kazio Binkio teatro spektaklis „Šventežeris“, 18:30
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Kazys Saja parašė daug įdomių komedijų ir dramų, kurios su pasisekimu statomos Lietuvos ir užsienio teatruose. Kazio Binkio teatras šįkart imasi 1968 metais parašytos pjesės „Šventežeris“. 1970-aisias šį kūrinį statė tuomet dar jaunas režisierius Jonas Jurašas su puikiais aktoriais, iš kurių labiausiai pasižymėjo ir žiūrovus žavėjo aktorė Regina Varnaitė, sukūrusi Izoldos vaidmenį. Pirmadienį bus galima išvysti naują Rimanto Štaro režisuotą ir Kazio Binkio teatro pastatytą pjesės inscenizaciją su vertimu į gestų kalbą. Renginys nemokamas ir skirtas tik pilnamečiams asmenims.


„Impro Kaunas” pasirodymas, 18:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje pirmadienį vyks teatrinės improvizacijos klubo „IMPRO Kaunas“ pasirodymas. Kūrimas nerepetavus reikalauja daug drąsos, vaizduotės, komandinio darbo ir pasitikėjimo savimi. Kadangi situacijos yra kuriamos „čia ir dabar“, aktoriai scenoje išgyvena tikras, nerepetuotas emocijas, išsigąsta, nuliūsta, apsidžiaugia ir nustemba kartu su auditorija. Jų įsitraukimas ir noras kurti bei dalintis yra stiprus, nes jiems patiems, nemažiau nei žiūrovams, rūpi sužinoti savo istorijos pabaigą.

ANTRADIENIS, 12 03

Eglės Knyzės paroda „Vietos laiku“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Tapybos darbuose apmąstau prigimtinį žmogaus vienišumą, kylantį iš sąmonės uždarumo. Vaizduose atsiveria ištįsusi dabartis, kuri praranda savo reikšmę – juk dabartis egzistuoja tik judėjimo kontekste. Tačiau rymant ji išsiplečia, tampa tiršta kaip migla, užkemša ausis, kaip vanduo užpildo erdvę. Kadangi paveikslą traktuoju kaip sąmonės atspindį tapybos plotmėje, per sustingusios erdvės tyrinėjimą taip pat apmąstau ir paveikslo kaip nekintančio, tačiau turinčio gelmę, vaizdo būtį.“ – pasakoja tapytoja Eglė Knyzė. Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis.

Eglės Knyzės darbas.


„Poezijos pavasario“ laureatų bibliotekėlės knygų pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į naujų Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlės knygų pristatymą, kuriame bus kalbama apie Jono Strielkūno ir Viktoro Rudžiansko poezijos rinktines. Renginyje dalyvaus poetas Viktoras Rudžianskas, rašytojas Petras Palilionis, Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, dramaturgas Gediminas Jankus, aktorė Olita Dautartaitė. Vakarą ves muziejininkas Edmundas Kazlauskas.


„Suskių išvarymas: skaitymas ir rašymas pagal „Atia, suskiai“ metodą“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Panemunės padalinys, Vaidoto g. 115

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į renginį „Suskių išvarymas: skaitymas ir rašymas pagal „Atia, suskiai“ metodą“. Renginio metu rašytoja, jogos ir rašymo meditacijų mokytoja Eva Tombak pristatys naujausią savo knygą „Atia, suskiai! 33 minčių išvarymo dienos“ ir ves srautinio rašymo dirbtuves. Renginys – projekto „Senjorų kūrybiškumo akademija“ dalis, tačiau laukiami ne tik senjorai, o ir visi norintys.

Knygos „Atia, suskiai! 33 minčių išvarymo dienos“ viršelio iliustracija.


Knygų „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ bei „Ramybė tau“ pristatymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje antradienį vyks susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu ir jo naujausių knygų „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ bei „Ramybė tau“ pristatymas. Taip pat dalyvaus sakralinės muzikos atlikėja Skaidra Jančaitė, o renginį ves Rimantė Tamoliūnienė. „Ramybė tau“ yra orientuota į trokštantį atrasti, savęs ir vidinės darnos ieškantį žmogų. Kita dvasininko knyga „Sekmadienio SMS. Mažieji tekstai“ – tai metaforiškų miniatiūrų rinkinys, ne tik kviečiantis pasiklausyti Dievo žodžio, bet ir raginantis susimąstyti, kas gi mes esame sau, ką mums reiškia kitas, dėl ko gyvename ir koks mūsų gyvenimo kelias.

Organizatorių nuotr.


Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos jaunųjų dirigentų koncertas, 18:00
Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, J. Gruodžio g. 6

Kauno Juozo Gruodžio konservatorija kviečia į dirigavimo specializacijos mokinių koncertą. Jame pasirodys: Vakarė Apukaitė, Agnė Ankudovičiūtė, Austėja Dobilaitė, Adomas Liugaila, Augustas Kvedaravičius ir Emilija Želvytė. Jauniesiems dirigentams pritars mišrus choras. Koncerte skambės Lietuvos ir užsienio kompozitorių muzika.

TREČIADIENIS, 12 04

„Atviras rezervuaras“, 16:00 – 20:00
UAB „Kauno vandenys“, Aukštaičių g. 43

Paradoksalu, bet vandens miestu vadiname Kaune centralizuotas miesto vandentiekis pradėjo veikti tik 1929 metais. Nepriklausomybės akto signataro, inžinieriaus S. Kairio, architektų S. Kudoko ir F. Bielinskio suprojektuoti ir 1930–1938 metų laikotarpiu pastatyti vandentiekio stoties pastatai taip pat yra reikšminga, šiandien taip vertinamo, kaunietiškojo modernizmo naratyvo dalis (daugiau apie tai skaitykite čia). Bendrovės „Kauno vandenys“ 90-metis – unikali galimybė susipažinti su vandens tiekimo įmonės istorija ir unikaliu jos paveldu miesto centre. Gruodžio 4–5 dienomis miestiečiams vartus atveria unikalus paveldo ansamblis ir 1938 metais pastatytas 6600 kub. metrų talpos rezervuaras, paryškintas šviesomis ir garso takeliais. Lankytojų lauks galimybė apžiūrėti patalpą su gidu arba individualiai, taip pat galėsite aplankyti bendrovės muziejaus ekspoziciją ir pamatyti technikos pavyzdžius. Vizitui rezervuare reikalinga išankstinė registracija internetu arba telefonu 8 694 67524.


„Baltojo kaspino festivalis“. „Barbara Strozzi: moteris baroko muzikos avangarde“, 18:00
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g.  21

2019 metais minimas vienos pirmųjų moterų kompozitorių ir baroko dainininkės-virtuozės Barbaros Strozzi (1619–1677) keturių šimtų metų jubiliejus. Ji yra viena ryškiausių XVII a. Italijos muzikos kūrėjų, reikšmingai prisidėjusi prie naujo muzikos žanro – kantatos – raidos ir išspausdinusi net 8 savo kūrinių rinkinius – daugiau, nei pavyko išleisti garsiausiems to laiko kompozitoriams. Baroko dainininkės Renatos Dubinskaitės parengtoje programoje, kuri atliekama kartu su klavesinininke Vaiva Eidukaityte-Storastiene, pirmą kartą Lietuvoje išsamiai pristatoma B. Strozzi kūryba. Muziką papildo dainininkės pasakojimai apie B. Strozzi gyvenimą ir kūrybą, supažindinantys klausytojus su šia įkvepiančia moterimi ir talentinga kompozitore.

Organizatorių nuotr.


Filmas „Paskutinė atostogų diena“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Į kino teatrus atkeliauja restauruota ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikyta legendinė 1964 m. kurta Arūno Žebriūno poetinė drama „Paskutinė atostogų diena“ dar žinoma pavadinimu „Mergaitė ir aidas“. Šis Arūno Žebriūno filmas svarbus ne tik dėl įtraukiančio siužeto ir į pajūrį nukeliančios vasariškos atmosferos, bet ir dėl iššūkiais apipinto juostos likimo. Nors dabar kino kritikai „Paskutinę atostogų dieną“ vadina vienu iškiliausių režisieriaus filmų, tuo metu juosta sulaukė itin didelės kai kurių pedagogų ir cenzorių kritikos (ypač dėl scenos, kurioje nuoga maudosi pagrindinė juostos herojė Vika (akt. Lina Braknytė). Užsienyje pristatyta kitu pavadinimu – „Mergaitė ir aidas“, juosta tarptautiniame Lokarno kino festivalyje Šveicarijoje buvo apdovanota specialiuoju „Sidabrinių burių“ prizu, o šeštajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje – Didžiuoju prizu vaikų ir jaunimo filmų kategorijoje. Tai buvo pirmas kartas Lietuvos kino istorijoje, kai lietuvių režisierius sulaukė prestižinio Kanų festivalio įvertinimo. Filmą žiūrovams pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas.


„Šviečiantis aplinkos mitas“, 18:00
„Kita Neries pusė“, Jurbarko g. 2

„Šviečiantis aplinkos mitas“ – tai instaliacija gimusi kūrybinių dirbtuvių metu, naudojant kaimynų kieme rastus jau panaudotus ir niekam nereikalingus langų rėmus. Neoniniais stiklo dažais grafikos ir anspaudo principu buvo sukurtos atsitiktinės kompozicijos susiliejančios į vientisą mitinę vaizdo istoriją. Menininkų studijų erdvė „Kitą Neries pusė“ trečiadienį užsipildys šviesa ir spalvomis, kurios išryškins specialioje instaliacijoje sukurtas naujas istorijas. Renginio metu bus galima išvysti instaliaciją, kuria rūpinsis Valda Verikaitė, ir išgirsti garsovaizdžius, kuriuos kurs „Kaunas 3022“. Taip pat lankytojai galės užklysti į atviras menininkų dirbtuves.


Justino Krasucko tapybos darbų parodos atidarymas, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Pastaruoju metu tapau gamtą, kuri man artima. Kaune – Botanikos sodą, Kadagių slėnį, Dubravos pelkę ir kitas vietas. Gamtoje randu daugybę motyvų paveikslams. Prieš tapydamas, dažnai apgalvoju kompoziciją – kaip įdomiai užpildyti paveikslo erdvę, todėl ilgą laiką praleidžiu komponuodamas. Koloritu stengiuosi atkurti nuotaiką, atmosferą, kurią jutau tuo metu gamtoje. Man, pagal charakterį, artimiausias rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario koloritas – migla, rūkas ar lietus suteikia paslaptingą ir neaiškią nuotaiką. Kuo daugiau tapau, tuo labiau atrodo, kad tapyba yra artima muzikai ar poezijai, nes ji labiau juntama nei suprantama.“, – apie parodą pasakoja autorius J. Krasuckas. Parodos atidarymo metu, trečiadienį, tapytojas apie savo kūrybą pažada papasakoti daugiau ir atsakyti į visus rūpimus klausimus.


„Kaunas Hockey“ – „Hockey Punks“, 20:00
Kauno ledo arena (Baltų Ainiai), Aušros g. 42c

Ledo ritulio šventė sugrįžta į Kauną. Ledo arenoje susitiks Kauno ir Vilniaus komandos – „Kaunas Hockey“ prieš „Hockey Punks“.


KETVIRTADIENIS, 12 05

KAFe2019. Knygos „Kaunas. Miestas kaip idėja“ pristatymas ir festivalio uždarymas, 17:00
Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus palėpė, Vilniaus g. 22

„Šiandien turime  daug viešai pasiekiamos informacijos apie įvairiausius miesto raidos ir istorijos periodus. Istorikai, archeologai, architektūrologai, menotyrininkai tyrinėja atskirus laikotarpius, vietas, įvykius, leidžia knygas, dalinasi savo atradimais ir žiniomis. Šio leidinio atsiradimą taip pat lėmė noras pasidalinti savo mintimis ir pastebėjimais“, – sako knygos autoriai architektai ir restauratoriai Asta ir Gintaras Prikockiai (interviu su jais skaitykite čia). Jiems Kauno architektūros festivalio tema tapo puikia proga apibendrinti savo įžvalgas ir pristatyti jas visuomenei, kad išlikę matomi miesto istorijos ženklai būtų atpažįstami ne tik specialistams. Kartu tai ir paskutinis kas trejus  metus vykstančio festivalio renginys, tad paploję autoriams neskubėkite skirstytis.

Asta ir Gintaras Prikockiai. Teodoro Biliūno nuotr.

Monografijos „Lietuvos kultūros istorija“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Istorinėje Prezidentūroje viešės Lietuvos filosofas, politinis ir visuomenės veikėjas, Kovo 11-osios Akto signataras, ilgametis Vilniaus universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius habil. dr. Bronius Genzelis. Renginio metu bus pristatytas naujausias profesoriaus darbas – monografija „Lietuvos kultūros istorija“.  Kartu su autoriumi apie Lietuvos kultūros istoriją diskutuos knygos redaktorius Antanas Rybelis, lingvistė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Rūta Petrauskaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas dr. Algimantas Jankauskas ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas Vytautas Budvytis.


Advento vakaras „Ilgas kelias namo“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Advento, ramybės, tylos ir susikaupimo laike Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į vakarą „Ilgas kelias namo“. Renginio scenarijus paruoštas pagal tremtinės, Kauno raj. Tabariškių km. gyventojos Janinos Giedraitienės prisiminimų knygą „Kelionė į niekur“. Vakaro metu skambės jaunos mergaitės ir tos pačios – jau amžiuje – moters pasakojimas nuo savo vaikystės iki brandos, apie dešimtį Sibire praleistų metų ir kelionę namo. Keliaujant per metų ratą, Velykas, Kūčių vakarą, Naujųjų metų sutikimą Sibiro platybėse, patirtis ir netektis tarp jų, ir mažus mažus džiaugsmus. Ir laukimą, ir neprarastą viltį vėl sugrįžti namo. Dalyvaus aktoriai Kristina Kazakevičiūtė, Stanislovas Nacius, skaitovė, scenarijaus autorė Neringa Daniulaitienė.

E. Noreikos knygos „Apollo“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jaunuoju jotvingiu šįmet paskelbtas poetas ir reperis Ernestas Noreika. Už trečiąją poezijos knygą „Apollo“ rašytojui premija,  skiriama už geriausią jauno autoriaus originaliosios poezijos, verstinės poezijos arba poezijos kritikos knygą, įteikta Poetinio Druskininkų Rudens metu. Renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikime „Apollo“ (2019 m., Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) pristatys pats autorius. Renginį moderuos Lina Buividavičiūtė.


Sutartinių vakarėlis, 18:30
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Sutartinių vakarėlis – advento laikotarpio tradiciją atliepiantis susibūrimas. Seniau šiuo metu žmonės vakarodavo ir pramogaudavo laikydamiesi savitų taisyklių bei draudimų – buvo draudžiama groti, tačiau leidžiama dainuoti. Kauno miesto muziejus kviečia išlaikyti senąsias tradicijas ir susiburti su draugais į sutartinių vakarėlį, kurio metu visi kartu giedos, šoks ir bendraus.


„Dizaino ketvirtadieniai“: „Šaltojo karo kapsulė“, 18:30
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko str. 59

Pačiame Šaltojo karo įkarštyje, 1968 m., Londone vyko Sovietų Sąjungos prisistatymo paroda, kurioje daug dėmesio buvo skirta Baltijos šalims. Lietuvos paviljoną kurti patikėta jauniems menininkams – architektui Tadui Baginskui ir vitražistui Algimantui Stoškui. Apie tai, koks dizainas, eksportiniai leidiniai, mada ir suvenyrai parinkti reprezentuoti tuometę sovietinę Lietuvą, kas juos kūrė ir kaip spalvingame Londone jautėsi iš po geležinės uždangos ištrūkę jauni kūrėjai, 32-ojo „Dizaino ketvirtadienio“ metu pasakos dizaino istorikė, knygos „Šaltojo karo kapsulė“ autorė Karolina Jakaitė ir meninis redaktorius Julijus Balčikonis. Vakaro garbės svečias: Tadas Baginskas.


„Ten Walls“ ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

2017-aisiais metais debiutinį albumą „Queen“ išleidęs elektroninės muzikos kūrėjas ir prodiuseris Marijus Adomaitis, žinomas slapyvardžiu „Ten Walls“, kartu su maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pristatė išskirtinį koncertą „Symphony“. Trakų pilyje vykęs įspūdingas pasirodymas tapo vienu įdomiausių vasaros muzikos renginių. Ketvirtadienį bendrą koncertą atlikėjai pristatys Kaune. Naujai suskambėsiančią „Ten Walls“ kūrybą kartu su Marijumi Adomaičiu atliks 70-ties muzikantų orkestras.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia