Maršrutas gruodžio 18-21 dienoms

PIRMADIENIS, 12 18

Paminklo A. J. Greimui atidengimas, 12:00
VDU, K. Donelaičio g. 52

Paminklą semiotikos pradininkui Lietuvoje A. J. Greimui iš granito ir bronzos kūrė žinomas Lietuvos skulptorius Stasys Žirgulis. Paminklo atidaryme dalyvauti planuoja idėjos iniciatoriai: Kauno valstybinio choro vadovas, prof. Petras Bingelis, Muzikos teoretikas, muzikologijos daktaras, prof. Karolis Rimtautas Kašponis, skulptorius Stasys Žirgulis, Seimo narys, dr. Arūnas Gelūnas, sukūręs fotografijų ciklą, kuriame įamžintos A. J. Greimo gyvenimą ir kūrybą įprasminančios Paryžiaus vietos, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Viešosios komunikacijos katedros docentas dr. Mykolas Jurgis Drunga ir VDU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė, Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros docentė dr. Rūta Eidukevičienė.

Julius-Greimas_lrkm.lt_-e1448431533346-666x433

Suomijos nepriklausomybės šimtmetis: ekspertų diskusija, 14:00
VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas. V. Putvinskio g. 23

Fakultete lankysis Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christer Michelsson, Helsinkio universiteto profesorius Henrik Meinander, kuris pristatys savo išleistą knygą apie Suomijos istoriją ( „A History of Finland: directions, structures, turning points“), taip pat VDU mokslininkai dr. Linas Venclauskas, dr. Giedrius Janauskas, dr. Sima Rakutiene, dr. Tomasz Błaszczak ir kiti.

Diskusijoje bus analizuojamas Suomijos vaidmuo regione, santykiai su Rusija ir Švedija, Suomijos istorinis naratyvas, Suomijos transformacija ir tapimas nepriklausoma, modernia valstybe. Suomija šalies nepriklausomybę paskelbė 1917 metais gruodžio 6 d.

suomija

VDU A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centro atidarymas, 17:00
VDU, V. Putvinskio g. 23

Ypatingas dėmesys A. Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centre bus skiriamas žmogaus ir pilietinių teisių problematikai, Rytų Centrinės Europos valstybių politikos studijoms ir tyrimams, aiškinamasi, kaip jos laikosi tarptautinių įsipareigojimų ir pažadų saugoti žmogaus bei pilietines teises.

Andrejus Sacharovas vertinamas kaip vienas drąsiausių sovietų režimo kritikų, tapęs kovos už pagrindines žmogaus teises simboliu. Pirmiausia išgarsėjęs kaip vandenilinės bombos išradėjas, vėliau mokslininkas susirūpino savo atradimo pasekmėmis žmonijos ateičiai ir pradėjo didinti sąmoningumą apie branduolinio ginklavimosi pavojus. A. Sacharovas Sovietų Sąjungoje buvo laikomas pavojingu disidentu.

Nobelio premijos laureato vardu pavadinto centro atidaryme dalyvaus Tatiana Yankelevich (JAV), Tarptautinės politikos instituto „Chatham House“ politologė ir analitikė Lilia Shevtsova (Didž. Britanija), Maskvos pilietinio ugdymo mokyklos įkūrėjai Lena Nemirovskaya ir Yury Senokosov (Rusija), Diplomatijos instituto „The Institute for Statecraft“ vadovas Chris Donnelly (Didž. Britanija), „Laisvojo Europos radijo“ analitikas Brian Whitmore (Čekija), tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ vadovas Lietuvoje Vytis Jurkonis, VDU atstovai.

Centro atidarymas ir diskusija „Andrejaus Sacharovo idealai post-tiesos pasaulyje: misija (ne)įmanoma?“ (angl. “Andrey Sakharov’s ideals in the Post-Truth World: Mission (Im)Possible?”) vyks 609 auditorijoje.

sacharov

Laida „Šimtmečio tiltas: pokalbiai apie Lietuvą“, 18:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Projekto LT1918 laid1 ves režisierius ir žurnalistas Rimas Bružas. Pokalbyje dalyvaus prof. Liudas Mažylis (VDU PMDF profesorius), Kotryna Stankutė-Jaščemskienė („Global Lithuanian Leaders“ vadovė), Marijus Petrušonis (Lietuvos URM karjeros diplomatas) ir Augustinas Žemaitis (projekto „Tikslas – Amerika“ vadovas). Susitikimo metu bus koncentruojamasi į dvi temas – išeivijos veikla kuriant Lietuvą ir diplomatinės pastangos įtvirtinant Lietuvos interesus. Laida bus transliuojama per DELFI TV, norintys atvykti į filmavimą turi užsiregistruoti.

Pakartotinė Jono Meko filmo „Voldenas“ (1969) peržiūra, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Dienoraščio tipo filme demonstruojama 1965-1996 metais nufilmuota, chronologine tvarka sudėliota vizualinė medžiaga. Ilgus metus Mekas klaidžiojo po Niujorką, jo gatves, užkaborius, kavines ir menininkų dirbtuves. Archyvinėje medžiagoje regimi Meko draugai ir atsitiktiniai praeiviai, metų kaita mieste. Kai kam teko vos keletas kadrų, kai kurios situacijos tęsiasi ištisas minutes. Garso takeliui Mekas pasirinko įvairiausius minėtuoju periodu „kolekcionuotus“ garsus: gatvės ir metro triukšmą, žmonių balsus, Frederiko Šopeno kūrinių ištraukas ir kitas kasdienes garsines miesto kompozicijas. Montuodamas savo vizualų dienoraštį Mekas atkuria savo prisiminimus ir emocines patirtis, kuriose įvykiai, žmonės ir atsiminimai ilgainiui tampa laiko dulkėmis. Šis filmas – tai poetinės reminiscencijos bei asociatyvi kelionė laiku atgal.

voldenas

Koncertas „ Monika, cinamonas & ukulelės“, 19:00
Žalgirio arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Jaukus ukulelių skambesys, cinamono aromatas ir tikra muzika – dainininkės Monikos Linkytės receptas ypatingam vakarui. Koncertuose „Monika, cinamonas & ukulel4s“ skambės iki šiol negirdėtos, specialiai ukulelių trio aranžuotos populiariausių Monikos dainų versijos, įkvėptos vieno mėgstamiausių dainininkės instrumentų, o taip pat ir naujausi kūriniai iš kitąmet pasirodysiančio Monikos albumo.

ANTRADIENIS, 12 19

Marijos Saboršinaitės kūrybos ir leidinių pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2


Kauno fotografijos galerija gruodžio mėnesį savo veiklas nukreipia į naujus pasaulio ir Lietuvos autorių leidybinius fotografijos projektus. Šiuo metu veikianti „Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards“ fotoknygų paroda bus papildyta jaunų Lietuvos menininkų leidybos-fotografijos ekspozicija, ją lydės renginių, skirtų jaunųjų menininkų kūrybos pristatymui, ciklas. Renginių serijos metu kiekvienas autorius pristatys savo kūrybą, leidybinius projektus ir juos lydinčias ekspozicijas galerijos erdvėje.

Jaunųjų fotografų leidybinių projektų pristatymų ciklą sudaro Marijos Saboršinaitės („Paukščių kambarys, Tvinkčiojantis atlasas“), Visvaldo Morkevičiaus („Portraitzine„) ir Justino Vilučio („Pleiades“) darbai, kuriuos jungia tai, kad pirminė fotografijos reprezentavimo erdvė – leidinys.

marijos

Paskaita apie Indijos menininkų kūrybą, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Paskaitos apie Indijos menininkų kūrybą metu bus pristatyta organizacijos, įsikūrusios Orisos valstijoje, „D.I.S.C. the Art. Discover. Innovate. Share and Create“ veikla – menininkų rezidencijų programų organizavimas bei indėlis plečiant kūrybinį bendradarbiavimą bei menines kolaboracijas tarp Indijos ir Lietuvos.

Stiprinant kūrybinį bendradarbiavimą tarp šių dviejų valstybių gimė ir paroda „…what thou seest yond“, šiuo metu eksponuojama galerijoje „Ars et mundus“. Paskatos dalyviai bus supažindinti su jos idėja, kūrybos procesu bei parodos autoriais – Amritah Sen, Anindita Chakraborty, Midhun Gopi, Muktinath Mondal, Ranjith Raman, Ravi Chunchula.

arset

Slemas #5, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šventinių nuotaikų sukūryje Kauno menininkų namus vėl sudrebins slemeriai. Viskas kaip visada. Dalyvauti gali visi!

Nežinantiems, kas yra slemas:
SLEME dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu.
Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į SLEMO renginį.
Teisėjai atsitiktine tvarka atrenkami iš klausytojų.
Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki penkių minučių
Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.
Vyksta trys raundai. Kiekviename raunde dalyviai skaito po savo kūrinį, kurį vertina komisija. Klausytojai gali nesutikti su komisijos vertinimu ir taip išreikšti savo nuomonę. Renginio pabaigoje išrenkamas tą vakarą geriausiai pasirodęs dalyvis.

slemas

Beatos Tiškevič knygos „Vyvenimas“ pristatymas, 19:00

POST galerija, Laisvės al. 51A

„Vyvenimas” – jausminga aktorės, televizijos ir radijo laidų vedėjos, straipsnių autorės, socialinių projektų kūrėjos Beata Tiškevič memuarų knyga, kurioje ji atskleidžia niekur nepasakotas istorijas apie skaudžias vaikystės patirtis, pirmuosius darbus, nedrąsius žingsnelius televizijoje, sunkias skyrybas ir tai, ko šie geri ir blogi išgyvenimai išmokė ir ką padėjo suprasti. Knygoje kiekvienas žmogus atras dalelę savęs – įžvelgs santykiuose su tėvais, mylimaisiais, draugais ir aplinkiniais.

Pristatymo vedėjas – Rytis Zemkauskas.

vyvenimas

TREČIADIENIS, 12 20

Filmas „Stebuklas“, 10:10 ir 21:20
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1992 m., Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje: darbo nėra, bankai bankrutuoja, o prie dešros, kurios kilogramas kainuoja 350 talonų, driekiasi eilės. Irena, stipri moteris, ant kurios pečių laikėsi visas Biednių kaimo kolektyvinis ūkis, bando išlaikyti kiaulių fermą ir jos darbininkus. Padėti jai gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu Kadilaku į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis Bernardas. Ir pažada: kentėti liko nedaug – jis išgelbės fermą nuo bankroto ir netrukus Biednių gyventojai gyvens kaip Amerikoje. Ar Bernardas padės Irenai išgelbėti kiaules? O gal pats pakiš jiems kiaulę?

Ši tragikomiška istorija pasakoja apie kiaules, stebuklus, kiaulišką kapitalizmą ir sistemų sandūroje išgyventi bandantį žmogų.

Filmas_Stebuklas7

Spektaklis vaikams „Kotonai Paryžiuje“, 12:00
Buv. Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g. 34

Medvilninio kailiuko savininkai, žmogiškojojo pavidalo katinai – Kotonai Bijūnas ir Gilė, kviečia į lobio paiešką šarmingajame Paryžiuje. Praėjus 100 metų po Kotono Bijūno senelio mirties, jis apsireiškia Bijūno sapne ir perduoda pirmąją lobio paieškos dėlionę. Lobio paieškoje prireiks daug kantrybės, susiklausymo, vieningumo. O juk dviese įveikti iššūkius lengviau.

kotonai

Kalėdinis padėkos koncertas „Bachas&Džiazas“, 15:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Kauno berniukų ir jaunuolių choras „Varpelis“ (meno vadovas Ksaveras Plančiūnas) ir Sauliaus Gudo džiazo grupė atliks baroko genijaus Johano Sebastiano Bacho kūrinį „Kalėdų oratorija”.

J. S. Bacho kūryba yra laikoma baroko muzikos meno viršūne. Jis puikiai įvaldė polifonijos technikas, kūrė sudėtingas kompozicijas, kurios stebino išradingumu, idėjų turtingumu, racionalumu ir kartu išraiškingumu. J. S. Bachui ypač artimas buvo bažnytinės muzikos stilius, kurį dar praturtindavo ir teatrinės muzikos elementais.

Renginys „ Žydiškoji kultūra Lietuvoje: praeities atspindžiai ir dabartis“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Renginio metu metu bus skaitomi pranešimai bei diskutuojama apie istorinę ir aktualią Lietuvos žydų kultūrą. Skambės ir akustinė šios tautos muzika. Taip pat bus galima įsigyti arba gauti dovanų žydų kultūros ir istorijos žurnalą „Brasta“.

Renginys yra Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vykdomo tęstinio projekto „Žydų kultūros ir istorijos horizontai Lietuvos regionuose“ dalis. Projekto metu profesionalių lektorių, bibliotekininkų bei muzikantų komanda lanko Lietuvos miestus ir miestelius su edukacine-kultūrine programa, kurioje susipina istorija, idėjos, diskusijos ir koncertai.

zydiskoji

A. Ruseckaitės romano sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13


Kartu su autore knygą apie poetą Vytautą Mačernį „Dūžtančios formos“ link skaitytojų palydės aktoriai Daiva Škelevaitė ir Aleksandras Rubinovas, fleitininkė Monika Ryškutė. Knygą bus galima įsigyti ir gauti autorės autografą su kalėdiniais linkėjimais.

duztancios

M. Mažvydo bibliotekos parodos „Užsienio profesionalai – Lietuvai“ atidarymas, 17:00

Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Parodoje „Užsienio profesionalai – Lietuvai“ pristatomos 28 iškilios asmenybės, dirbusios 1918–1940 m. Lietuvoje. Tai skirtingų tautybių, lyčių ir profesijų žmonės, simboliškai sugrupuoti į vienuoliką tematinių stendų. Juos jungia profesija arba išsilavinimas. Parodoje galima susipažinti su lakūnais, architektais, medikais, teisininkais, gamtininkais, istorikais, kalbininkais, bibliotekininkais, matematikais, menininkais ir ekonomistais. Kartu su vizualia informacija apie profesionalus, parodoje trumpai pristatomos jų biografijos, svarbiausi nuopelnai Lietuvai, įdomus biografijos faktas ir nedidelė citata: asmens mintys ar mintys apie asmenį. Visos parodoje naudojamos iliustracijos surinktos iš įvairių Lietuvos ir pasaulio atminties saugojimo institucijų. Visos publikuojamos knygos saugomos Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Atidarymo renginyje dalyvaus Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas, prof. Egidijus Aleksandravičius, dr. Tomasz Blaszczak ir viena iš parodos autorių dr. Giedrė Milerytė-Japertienė.

Susitikimas su Daiva Čepauskaite, 17:30
Kauno miesto V. Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Susitikimas su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite kartu bus ir jos pjesių knygos „Aš tave užmiršau“ pristatymas. Renginio metu autorė pristatys šią knygą, skaitys jos ištraukas. Taip pat kalbėsime apie pjesės kaip spausdinto kūrinio ypatumus, apie tai, kodėl ši knyga buvo išleista tik dabar, bandysime atrasti, kuo siejasi ar galėtų sietis kūryba skirta vaikams su Tolerancijos žmogaus nominacija. Renginys skirtas Metų knygos rinkimams.

Baletas „Kita Pelenės istorija“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Į Kauno sceną atkeliavusi„Kita Pelenės istorija“ nors ir tęsia klasikinio baleto tradiciją, vis tik skambės šiuolaikiškai ir moderniai. Spektaklio statytojai (Choreografas ir inscenizacijos autorius Gianni Santucci (Italija)) nutarė rekonstruoti 20 a. pradžios kontekstą, tačiau pateikti jį nūdienos vizualinėmis, išraiškos ir medžiaginėmis priemonėmis.
„Ledonešis“: pristatymas, skaitymas, diskusija, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

VDU menų galerija „101“, šį sezoną pradėjusi „Tropiniais kūnais”, siūlo jį baigti „Ledonešiu”. Staigūs upės išsiliejimai. Ledų sangrūda. Kylantis vandens lygis. Sprogdinti ar laukti šiltesnių laikų? Galerija nebijoti ledo purslų ir iškeisti sienų ramybę į viso fakulteto sezoninį reiškinį. Hidrologės vaidmenį atliksianti galerija sudės savo prognozes dėl pirmojo potvynio Kaune. Ciklas organizuojamas kartu su VDU Menotyros studentėmis Rūta Grumadaite ir Rugile Miliukaite.

Trečiadienį galerija kviečia į VDU Menų fakulteto bendruomenės susitikimą, pasidalijimą kūrybiniais projektais, taip pat įtakingos kūrėjos, medijų problematikos tyrėjos Hito Steyerl (DE) teksto skaitymą bei bendrą diskusiją išvystų/išskaitytų minčių kontekste.

led

A. Barysienės fotografijų parodos „Tokia nuotrauka II“ atidarynas, 19:00
Karmelitų galerija, Kauno „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Paroda supažindina su juostinės fotografijos eksperimentavimo būdais. Net neturint darbo laboratorijoje įgūdžių, galima nesudėtingai chemiškai ir fiziškai paveikti fotojuostas, taip suteikiant nuotraukai naują mintį ar nuotaiką. „Tokia nuotrauka II“ sudaro 12 darbų, kuriuose pristatomi skirtingais metodais ar įranga atlikti darbai. Juos Aušra Barysienė eksponuoja su darbo aprašymais. Parodai naudotos 2017 metų fotografijos.

barysienes

„Kitas kinas“: „Kalėdų blogis“ (Christmas Evil), 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šis renginys – tai įžanga į nuo 2018 metų sausio mėnesio Kauno menininkų namuose prasidėsiantį filmų ciklą, kurį pristato edukacinė platforma „Kitas kinas“.

„Kalėdų blogis“ – tai keistas, siurrealus trileris, kurio pagrindinis veikėjas – vyras vardu Haris Stadlingas. Dar būdamas vaikas, vieną Kalėdų vakarą Haris užtiko mamą ir Kalėdų Senelį užsiimančius intymiais reikaliukais. Suaugęs Haris tampa apsėstas Kalėdų šventės ir įsidarbina žaislų gamykloje. Paskendęs Kalėdinėse fantazijose Haris stebi kaimynų vaikus ir užrašinėje žymisi gerus ir blogus jų darbus. Nors iš pažiūros viskas atrodo gan nekaltai, pažemintas boso ir išjuoktas katalikiškų „japių“ Haris nebeatlaiko ir Kalėdų išvakarėse visiškai praranda kontaktą su realybe. Netrukus jis parodys savo šlykštiems bendradarbiams ir kitiems neklaužadoms, kas yra tikroji Kalėdų dvasia.

evil

Andriaus Mamontovo koncertas, 19:00
Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Koncertas skirtas atlikėjo 50-ojo gimtadienio šventei. Muzikanto koncerte skambės įsimintiniausi soliniai kūriniai ir grupės „Foje” gyvavimo metu sukurtos dainos.

Filmas „Veidai kaimai“ (Visages villages), 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Agnès Varda – žymi kino režisierė. JR – grafitistas, skulptorius, fotografas. Susipažinę 2015 m. šie menininkai sumanė sukurti filmą apie Prancūzijos provinciją, atitolti nuo didmiesčių šurmulio. Jų kelionė – ne tik meninis  projektas. Tai dviejų labai skirtingų žmonių netikėtos draugystės istorija. Amžiaus ir būdo skirtumai netrukdo skleistis humorui ir nuoširdžioms šiltoms emocijoms.

visages

KETVIRTADIENIS, 12 21

Vakaras apie Dzūkiją ir dzūkus, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Dzūkų kalendoraus 2018” ir kompaktinės plokštelės „Vai tu girala: dainuoja Petras Zalanskas, groja Saulius Spindi” pristatyme dalyvaus kalendoriaus sudarytojas poetas Juozas Žitkauskas, chorvedys prof. Petras Bingelis, medikas prof. Arvydas Šeškevičius, Skriaudžių kalendorių muziejaus įkūrėjas, kolekcininkas Pijus Brazauskas, kompozitorius Saulius Labanauskas-Saulius Spindi, solistė Gražina Miliauskaitė, pianistas Darius Kudirka.

Ciklo „Vilties šventovė“ koncertas „ Kalėdinės giesmės“, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyrius, K. Petrausko g. 31

Muziejus dovanoja miesto bendruomenei ketvirtadieninių advento laikotarpio renginių ciklą „Vilties šventovė“. Paskutiniame jo koncerte kalėdines giesmes atliks Dalyvauja mišrus jaunimo choras „Song Deo“, meno vadovė ir dirigentė Vita Rusteikienė, koncertmeisterė Ugnė Barysaitė.

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knygos „Sibiro haiku“ pristatymas, 17:30
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Jurgos Vilės ir Linos Itagaki komiksų knygoje vaikams pasakojama vieno berniuko, Algiuko, tremties istorija. Ją užrašė Jurga Vilė, įkvėpta tėčio Algio ir močiutės Uršulės prisiminimų. Lina Itagaki piešiniais atgaivino veikėjus ir skaudžius to meto įvykius.

sibirohaiku

Šventinis koncertas „Belaukiant Šv, Kalėdų“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Scenoje pasirodys Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras bei solistė Raminta Vaicekauskaitė (sopranas). Koncerto metu diriguosiantis Franco Giacosa – diplomuotas pianistas, studijavęs Genujos N. Paganini vardo konservatorijoje. Programoje – Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847) – Simfonija Nr. 4, A-dur, op. 90, „Itališkoji“, John Rutter (1945) – „Magnificat“.

Knygos „Izraelis ir jo žmonės“ pristatymas, 18:30
Salonas „Jaukūs namai“, A. Juozapavičiaus pr. 21

Knygos autorė Živilė Juonytė – Izraelio visuomenės ir politikos specialistė, straipsnių ir paskaitų apie Izraelį autorė, kurį laiką gyveno Izraelyje, su aukščiausiu pagyrimu baigė magistro studijas Jeruzalės Hebrajų universitete, savanoriavo Izraelio kariuomenėje pagal užsieniečiams skirtą programą. „Jei planuojate leistis į kelionę po šią šalį ar domitės jos šiandiena – knyga padės susidaryti platų panoraminį vaizdą ir įkvėps gilintis toliau. Esu tikra, kad lengvas ir patrauklus autorės rašymo stilius patiks plačiam Lietuvos skaitytojų ratui“,– knygą rekomenduoja Lietuvos Respublikos kultūros atašė Izraelio Valstybėje Elena Keidošiūtė.

izraelis

Koncertas „Violončelės ir fortepijono dialogai“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koncerte savo kūrybą atliks viena ryškiausių savo kartos violončelininkių, amerikiečių ir italų kilmės muzikantė Natania Hoffman ir lietuvė pianistė Monika Daržinkevičiūtė. 

Programoje pristatomos trys sonatos fortepijonui ir violončelei, sukurtos klasikinės muzikos meistrų ir atspindinčios skirtingus jų kūrybos laikmečius:

Liudvikas van Bethovenas: „Sonata violončelei ir fortepijonui Nr.4 op.102 No.1“
Johanesas Bramsas: „Sonata fortepijonui ir violončelei Nr.1, op.38“
Sergejus Prokofjevas: „Sonata violončelei ir fortepijonui op.119“

Varinių pučiamųjų kvinteto „Brasspalvos“ koncertas, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Ansamblis gyvuoja jau aštuntus metus ir džiugina klausytojus nuotaikinga, profesionaliai atliekama muzika. Jie nuolatos eksperimentuoja, plečia savo repertuarą ir aktyviai dalyvauja įvairiuose koncertuose, bei festivaliuose. Ansamblio nariai yra profesionalių simfoninių ir pučiamųjų orkestrų artistai, o „Brasspalvos“ jiems – kaip laisvės ir saviraiškos gūsis. Programoje skambės džiazas, bliuzas, tango bei profesionalios instrumentuotės varinių pučiamųjų kvintetui.

brass

Šokio spektaklis „(g)round zero“, 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Kalėdinė spektaklio versija? Kodėl gi ne. Tie, kas jau matė šį vizualaus šokio spektaklį, džiaugsis dar nematytu reginiu, o tie, kas ateis pirmą kartą, patirs dvigubą juoko, akrobatikos ir stiprios energijos dozę.

(G)ROUND ZERO Christmas edition from Ground zero on Vimeo.

 

Filmas „ Apie kūną ir sielą“ (A teströl és a lélekröl), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis vengrės Ildiko Enyedi režisuotas filmas – nestandartinis  tarnybinis romanas. Marija – jauna,  simpatiška moteris. Endre – gerokai vyresnis vyras, nevaldantis vienos rankos. Skerdykloje dirbantys vyras ir moteris netikėtai pajunta ypatingą dvasinį ryšį – jie sapnuoja tuos pačius sapnus. Intymi patirtis suartina du jautrius, savyje užsisklendusius žmones ir padeda išgydyti senas žaizdas.

kunasiela

Koncertas „Martynas Levickis 365“, 20:00
Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Akordeonistas Martynas Levickis, šiemet pripažintas vienu iš įtakingiausių Lietuvos kultūros atstovų, metų pabaigoje vėl virpins klausytojų širdis klasikinės muzikos garsais. Muzikantas žada klausytojams kelionę nuo romantiškosios Venecijos iki karščiu alsuojančios Argentinos.

„Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Improvizacinės beprotybės meistrai IVTKYGYG įsikūrė beveik prieš 30 metų. Ekstravagantiškos grupės vokalistu buvo ir kino menininkas, bei režisierius Artūras Barysas „Baras“. Tiesa dainų žodžius jam sunkiai sekėsi išmokti, juokauja grupės senbuviai. Grupės sudėtis nuolat kito, kartais joje grodavo iki keliolikos muzikantų. „Kai grupėje grodavome keturiese, mūsų muzika buvo laisvesnė, – teigia vienas iš grupės įkūrėjų, menininkas Artūras Šlipavičius-Šlipas. – Dabar tenka daugiau repetuoti ir styguoti kūrinius. IVTKYGYG visuomet grojo profesionalių muzikantų. Pastaruoju metu net keturi iš aštuonių yra profesionalūs.“ Ištikimybę IVTKYGYG muzikai bei kūrybinių fantazijų įgyvendinimui iliustruoja kito grupės senbuvio, bosisto Gedimino Simniškio auka. Pirmąją įrašų sesiją, grupės kūrinius „Marija myli tik Chuaną“ ir „Be ryšio“ muzikantas sugrojo lūžusiais dešinės rankos pirštais. Grupės vokalistas Arvydas Makauskas – Makys užtikrina: „Nors per 30 metų pasikeitė IVTKYGYG grojimas bei muzikos stilius, nepriklausoma dvasia, energija ir farsas joje tebegyvi.“

Lapkričio dvidešimtosios orkestro koncertas, 21:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Lapkričio 20-oji gruodžio 21-ąją? Tikrai taip. Lapkričio dvidešimtosios orkestras yra vokalinis-instrumentinis punk-ansamblis iš Vilniaus ir ne tik. Teoriškai kolektyvas aktualizuoja individo, visuomenės, kūno ir sielos skylių, mirties ir apgavysčių temas universaliai suprantamu populiariosios estrados formatu, o praktiškai ragina šypsotis nesėkmėms į veidą ir judinti visas įmanomas kūno dalis.

xi20

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia