Maršrutas gruodžio 17-20 dienoms

PIRMADIENIS, 12 17

Projekto „Analogai“ fotografijų paroda 35+1, 08:00 – 17:00
VDA Kauno fakulteto  I aukšto fojė, Muitinės g. 4.

Iš pažiūros pabirų, tačiau reikšmingų analoginių fotografijų paroda tiesiog atveria pasaulį, apie kurį negalėtume papasakoti nė vienas. Tai yra pasaulis, kuriame taip pat svarbus kiekvienas kampas, trūkis ar objektas. Viskas jame turi savo taisykles ir logiką. Viskas turi savo vietą.

Vakaras „Šimtmečio dialogas. Dedikacija Sigitui Gedai ir Maironiui“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

kalėdinio poezijos ir muzikos vakaro programa skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį bei poeto S. Gedos 75-metį. Poetą prisimins ir jo kūrybą interpretuos aktorė, režisierė V. Kochanskytė. Klarnetininkas Valdas Andriuškevičius specialiai šiai programai parengė šiuolaikinio lietuvių kompozitoriaus V. Bagdono kūrinius, interpretuojančius S. Gedos kūrybos temas.

Kalėdinis koncertas, 19:00

Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Šventinę nuotaiką kurs atlikėjas Edgaras Lubys (Amberlife), ugnies šou „Viduramžių pasiuntiniai, choras „Indraja“, grupė „Signum“

ANTRADIENIS, 12 18

Dzūkiškas vakaras, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Dzūkiškas pagarbos ir atminimo vakaras surengtas norint pristatyti „Dzūkų kalendorų 2019“. Renginyje dalyvaus: Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, chorvedys prof. Petras Bingelis, bardas Romas Naidzinavičius, poetas, kalendoriaus sudarytojas, asociacijos „Vilniaus dzūkuliai“ pirmininkas Juozas Žitkauskas.

dzuku

Knygos „Lietuva ir Lenkija. Tarpusavio santykiai iki 1939 m.“ pristatymas ir diskusija, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Kauno istorijos centras kviečia į buvusio Lenkijos Respublikos karo atašė Lietuvos Respublikai (1938-1939 m.) Leon Mitkiewicz knygos „Lietuva ir Lenkija. Tarpusavio santykiai iki 1939 m.“ („Litwa i Polska. Stosunki wzajemne do roku 1939“, 2018, Toruń) knygos pristatymą ir akademinę diskusiją, tema „Lietuva ir Lenkija: kaimyninių santykių patirtys ir perspektyvos.“ Diskusijos dalyviai prof. dr. Rimantas Miknys, dr. Giedrė Milerytė-Japertienė, prof. dr. Krzysztof Buchowski, prof. dr. Waldemar Rezmer, doc. dr. Andrzej Pukszto, doc. dr. Pranas Janauskas, dr. Tomasz Blaszczak. Diskusijos vedėjas prof. dr. Jonas Vaičenonis.

Koncertas „Kalėdų gėlės“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Kalėdų laukimas tikriausiai kiekvienam yra sunkiai atsiejamas nuo muzikos – tos, kuri mus paliečia, suartina ir įkvepia daryti gera. Šventiniame koncerte dalyvaus Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis” 3 klasės jaunučių choras. Choro vadovė Vita Rusteikienė, koncertmeisterė – Lina Rinkevičienė.

„MET Opera“: „Traviata“, 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Jei negavote bilietų į naujametinę „Traviatą“ muzikiniame, galbūt dar tilpsite į papildomą aukščiausios kokybės transliacijos iš Niujorko seansą? Metropoliteno opera „Forum Cinemas“ žiūrovus džiugina jau dešimtąjį sezoną.

Filmas „Astridos Lindgren jaunystė“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip Astrida Lindgren tapo ta, apie kurią žino visas pasaulis? Švedų rašytoja, kuri sukūrė tiek nuostabių pasaulių, pradėjo savo kelią, kaip kūrėja vaikams, būdama jau 37-ių metų.

Štai tada apie ją ir sužinojome. Tačiau, kiek mes žinome apie Astridą jos jaunystės metais? O tie metai ne tokie lengvi, kaip galima pagalvoti apie istorijų vaikams kūrėją. Apie tapimą Astrida rodoma naujausiame režisierės Pernille Fischer Christensen filme „Astridos Lindgren jaunystė“ („Becoming Astrid”, 2018).

Koncertas „CRRNT No. 11“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

CRRNT – improvizacinės, šiuolaikinės bei eksperimentinės muzikos koncertų ciklas. Vienuoliktojoje ciklo dalyje naujai susibūręs kvintetas – „Aurelijus Užameckis Axiom“. Ansamblis atliks kontrabosininko kompozicijas, kurios su improvizacijos pagalba taps visų ansamblio narių kūriniais. Koncerto metu visa tai virs į vientisą materiją, kurios dalimi kviečiami tapti ir klausytojai.

crrnt11

TREČIADIENIS, 12 19

Paroda „Linkėjimai Lietuvai“, 10:00 – 17:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

„Kad Lietuva būtų laisva!“ – virpančiais pirštais bando rašyti 101 metų Ona, tačiau jie nebeklauso kaip anksčiau. Padėti mamai atskuba dukra ir dvi rankos baltame lape išvedžioja stebuklingą sakinį. „Viską Lietuva jau turi“, – įsitikinęs 105 metų Jonas, menantis net okupaciją Pirmojo pasaulinio karo metais. Nedyla vaikystės prisiminimai, kaip vokiečiai buvo užėmę jų namus ir kartą vakarienei išsivirė jų katiną.

Ona ir Jonas – du iš dvidešimties šimtamečių, kurių portretai sudaro parodą „Linkėjimai Lietuvai“. Joje įspaustos ne tik tikros šypsenos ir neišmatuojama dvasios stiprybė, laiko patikrinta išmintis, bet ir sunkiai pakeliamas skausmas, geliantis ilgesys paliktų sodybų, išėjusių artimųjų, emigravusių vaikų. 

„Norėjau, kad tai būtų mano dovana Lietuvos valstybės šimtmečiui, tačiau nuo pat pirmų susitikimų supratau, kad pirmiausia tai dovana man. Kiekvieno sutikto žmogaus istorija – pamokanti, nepakartojama, nepaprasta. Juos fotografuodama ir verkiau, ir juokiausi“, – sako parodos autorė Rūta Urbonaitė-Ambultienė. Aplankyti jos parodą galite iki gruodžio 28 d.

Renginys Janinai Degutytei „(Ne)mėlynas vakaras“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Janinos Degutytės 90-osioms gimimo metinėms skirtame renginyje programą atliks aktoriai Dalia Jankauskaitė ir Pijus Ganusauskas, taip pat džiazo muzikantas Vytautas Labutis. Skambės J. Degutytės eilės ir dainos poetės tekstais.

Žurnalo Kaunui „Į“ Nr.3 pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Jau trečią kartą suburta kūrybinė komanda Žurnale Kaunui „Į“ siekia įvairiapusiškai tyrinėti procesus, formavusius bei formuojančius šiandieninio Kauno identitetą. Naujausio numerio tema – (post)industrinis Kaunas. Kaip ir kiekvienais metais, žurnalas buvo sukurtas kūrybinių dirbtuvių metu, kurias vedė mentoriai – menininkė ir tekstų autorė Julija Račiūnaitė, fotomenininkas Donatas Stankevičius, grafikos dizainerė Inga Navickaiteir miesto istorikas Paulius Tautvydas Laurinaitis. Šių metų numerio komandą sudaro tiek profesionalai, tiek perspektyvūs pradedantieji rašytojai, menininkai, tyrėjai. Dalis jų pažįstami ir iš „Kauno pilno kultūros“ puslapių. Pasimatykime!

Untitled-7

Dainiaus Ščiukos fotografijų parodos „O koks tu, kai nevaidini?“ atidarymas, 17:30
Nacionalinis Kauno dramos teatras (fojė), Laisvės al. 71

Rugpjūčio pabaigoje trims dienoms Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salė virto fotostudija – vyko teatro trupės aktorių fotosesija. Skirtingų kartų aktorius įamžino žinomas fotomenininkas, portretistas, „Kauno pilno kultūros“ bendradarbis Dainius Ščiuka. Portretai pasklido po viešąsias miesto erdves, interneto portalus ir socialinius tinklus, o dabar kūrybinį rezultatą bus galimybė išvysti ir parodoje.

Menininko užfiksuoti portretai atspindi 99-ąjį teatro sezono šūkį: „O koks tu, kai nevaidini?“. Šis portretų ciklas atskleidžia aktorių vidinius išgyvenimus, jausmus ir emocijas, intymius sąmonės užkulisius. Scenos herojai ir herojės kelia klausimą sau ir kitiems: „O koks tu, kai nevaidini?“.

okokstu

Premjera. Spektaklis „Šventė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (Rūtos salė), Laisvės al. 71

Režisierius Agnius Jankevičius, įkvėptas teatro publikai mažiau žinomų Juozo Grušo paradoksinių novelių, spektaklyje pateikia savo provokuojančią versiją. Mažo miestelio mažų žmonių gyvenimas, paženklintas mažomis kaltėmis, tarsi inkvizicijos laužais, kuriuose per amžius dega nuteistieji už mūsų pačių klaidas, kurias pirmiausiai bandome paslėpti nuo savęs.

„Kauno pilnas kultūros“ interviu su režisieriumi skaitykite čia.

Kaido Ole ir Jono Gasiūno parodos „Družba“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Paroda yra projekto „Akcentai. Nedaloma istorija“ dalis. 2018–ųjų metų parodų serija yra skirta paminėti Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos valstybių šimtmečiams.

Mokslininkai teigia, kad norint iš tiesų susidraugauti, pavadinti kažką tikru draugu, prireikia mažiausiai 200 valandų praleistų kartu. O kaip, jei kartu būta 50 metų? Kaip, jei net ne savo noru? Pusė amžiaus okupacijos – matyti vienas kitą priespaudoje, mėginti kartu išlikti stipriems, išsaugoti savo tapatybę. Sunkumai suartina. Todėl šiandien, būdami atskirai, esame labai arti. Ir tai džiugina – šiemet norisi švęsti mūsų laisvę, liudyti augimą ir ateitį.  Apie tai ir pristatoma dviejų tapytojų esto Kaido Oles ir lietuvio Jono Gasiūno paroda. Autoriai skirtingai mato ir kuria, bet vienas kitą puikiai papildo. Ypatingas ryšys užsimezgęs prieš daugelį metų vis suveda šį duetą į bendras parodas.

KETVIRTADIENIS, 12 20

Knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Naujausioji Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knyga skirta 1824 m. Kauno gubernijoje, Pašaltuonio dvare netoli Tauragės gimusiam ir po 1874 m. Troicke Orenburgo gubernijoje mirusiam fotografui Abdonui Korzonui. Tai kruopščiai ištirta ir įdomiai parašyta Lietuvoje dirbusio fotografo biografija. Knygoje skaitytojas pamatys Korzono nufotografuotų žmonių portretų galeriją, ankstyviausias Vilniaus nuotraukas, o su specialiais akiniais matys seniausius Lietuvos 3D vaizdus. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, grafika, dokumentais, žemėlapiais ir planais, archyvinių dokumentų faksimilėmis. Knygoje taip pat skelbiama nemažai Kauno miesto ir Kauno gubernijos dvarininkų portretų.

Autorius spalvingą pasakojimą apie Abdono Korzono gyvenimą, veiklą ir dalyvavimą 1863 m. sukilime kuria remdamasis spausdintais šaltiniais ir Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos archyvuose, muziejuose bei bibliotekose surinkta archyvine medžiaga. Skaitytojai taip pat sužinos daug intriguojančių faktų apie to laikmečio kasdienybę ir sukilimo eigą Vilniaus ir Kauno gubernijose.

Koncertas „Missa Solemnis“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Du monumentalūs kūriniai vainikuoja L. van Beethoveno kūrybos kelią – tai IX simfonija ir „Missa solemnis“ („Iškilmingos mišios“). Juose kompozitorius iškyla visoje savo didybėje ne tik kaip genialus menininkas, bet ir kaip mąstytojas, susirūpinęs visos žmonijos ateitimi, išreiškiantis savo požiūrį į gyvenimą, skelbiąs taikos ir brolybės idealus. Priežastis, paskatinusi L. van Beethoveną kurti mišias, buvo paprasta: jo globėjas mecenatas ir mokinys erchercogas Rudolfas turėjo būti įšventintas Olomouco arkivyskupu (1820), šioms iškilmėms ir reikėjo specialaus kūrinio. Tačiau, terminui atėjus, buvo sukurtos tik dvi mišių dalys – sumanymas išsiplėtė, pareikalavo daug įtempto darbo. L. van Beethoveno partitūra buvo baigta tik 1822 m., tačiau ir vėliau kompozitorius ją koregavo, taisė, pildė. Pirmą kartą šios mišios suskambėjo 1824 m. kovo 26 d. Sankt Peterburge. Maždaug po mėnesio premjera įvyko ir Vienoje, nors tada buvo atliktos tik trys mišių dalys.

Kūrinį atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras su solistas. Diriguos Juozas Domarkas.

missa

„Vilko pupos“ koncertas „Advento žolynai“, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Post-folkloro ansamblis „Vilko pupos“ savo kūrybinę veiklą vykdo nuo 2015 m. Tai 6 narių kolektyvas, dainuojantis ir grojantis įvairiais tradiciniais instrumentais. Visi grupės dalyviai – ilgamečiai folkloro ansamblių nariai. Grupės pavadinimas kilo nuo augalo – lubino, kuris liaudyje kartais vadinamas vilko pupomis.

Grupė kuria folkloro improvizacijas bei netradiciškai atlieka lietuvių liaudies dainas, paįvairindama jas savo gamybos ar kitų tautų instrumentų (rylos, dūdmaišio, dambrelio, manikarkos, gigos, smuiko, basetlės, okarinos, kanklių, skudučių, švilpos, daudytės ir kt.) skambesiu. „Vilko pupų“ repertuare vyrauja ramios, meditacinio pobūdžio dainos. Pirmasis jų albumas išleistas 2016 m.

etnopalepe

Luko Kalds parodos „Stebuklas“ atidarymas, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Susipažinus su Luku susikuria įspūdis, jog jis paprastas ir kuklus 6 metų berniukas.Jis mėgsta ilgai būti lauke su draugais, groja gitara, yra ypatingai plepus, neslepia, kad užaugęs svajoja tapti lakūnu. Nuo 2017 m. paveikslus kuriantis ir savo stebuklą perteikiantis menininkas niekur nesimokė šio amato gairių. Beveik visi šešiamečio piešiniai neturi pavadinimų, interpretavimo rėmų, nes kiekvienas Luko stebuklą gali suprasti savaip. Modernizmo lakūno mėgstamiausia spalva juoda, nes „ji visus murzinumus uždengia“ ir sukuria erdvę naujoms idėjoms.

Parodą aplankyti galėsite iki Naujųjų.

stebuklai

Žiburėlis, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai tęsia tradiciją ir kartu su Ruta MUR bei „The Blue Indian“ kviečia į neono ir neo-romantikos saloną – aštuntuoju dešimtmečiu mirgantį žiburėlį. Vakaro programoje – Ruta MUR live ir šviečiančių „The Blue Indian“ paveikslų paroda, o kartu ir kiti tradiciniai žiburėlio atributai, apie kuriuos daugiau – netrukus.

Joe Blu albumo pristatymas, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Joe Blu muzika skamba aktualiai. Jaunas talentas iš sostinės gyvai pristatys savo naująjį albumą „Self CTRL“. Žodžius ir muziką rašo pats, žada interaktyvų performansą ir fotografijas ant „Godo“ sienų, kurias galėsite priglausti.

selfctrl

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia