Maršrutas gruodžio 16-18 dienoms

PENKTADIENIS, gruodžio 16 d.

Parodos „Parametrinis dizainas“ atidarymo konferencija, 17:30 val.
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Šis renginys yra dalis projekto, kurį organizuoja Kauno Architektūros Festivalis KAFe 2016 kartu su ASK (Architecture for Society of Knowledge) tarptautine magistro programa Varšuvos technologijos universitete ir Kauno technologijos universiteto Dizaino centru. Architektai buvo pakviesti dalyvauti Parametrinės architektūros kūrybinėse dirbtuvėse, vykusiose spalio 3-7 dienomis – jų metu komanda sukūrė struktūrą, kuri skaitmeniniu būdu buvo pagaminta Statybos ir architektūros fakulteto laboratorijoje Kauno Technologijos Universitete. Parametrinė struktūra skirta erdvei priešais „Romuvos“ kino teatrą.

vizulke suolo baltas fonas (1)

Tarptautinės objekto meno parodos „Mind The Object #3“ atidarymas, 18 ir 19 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20 ir POST galerija, Laisvės al. 51A

Jau trečią kartą. POST galerija kviečia į tarptautinę tęstinę šiuolaikinės skulptūros parodą , šiemet plečiančią savo erdves – prie parodos eksponavimo prisijungia projektų erdvė „Kabinetas“

Šiuolaikinio meno erdvė, kurioje įprasta matyti tarpdisciplininius kūrinius, medijų meną, vaizdų manipuliacijas, video ir garso simuliacijas, komplikuotas, o kartais kompleksuotas koncepcijas, kviečia suklusti ties objektu, kurį galima apeiti, paliesti, aprėpti akimis ir mintimis. Parodoje meno objektas traktuojamas kaip fizinė/mentalinė kliūtis, taip atkreipiant dėmesį į patį objektą ir paverčiant jį traukos centru: objektas kaip ženklas, simbolis, nuoroda, kliuvinys. Parodos ekspozicija sudaryta iš OPEN CALL’o būdu atrinktų ir kviestinių menininkų pasiūlytų darbų.

15285030_1297256960294944_8853682897354004818_n

„Kiemo galerijos“ kaimynų šventė, 18 val.
E. Ožeškienės g. 21

Skambiausias vakarėlis mieste? Be abejonės. „Kiemo galerijos“ menininkai kviečia visus kaimynus ir draugus, dalyvausiančius šventėje, Kiemui padovanoti po akmenį grindiniui. Suneštus akmenis kitais metais, naudosime buvusio grindinio fragmentui sukurti ir kultūriniam paveldui įvietinti. O štai kokia šventė vyko rudenį.

„Šventinis bankuchenas: Padžiazuokime“, 21 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

Ką tik LRT klipų konkurse antrąją vietą su „Lietuvos istorijos repu“ nuskynęs Šventinis bankuchenas mikroautobusu (raidelė „m“ kaip „marcipanas“) atvyksta į Kauno klubą „Orixo“ (raidelė „o“ kaip „orlaidė“), kur visi sėdėsime, bendrausime, draugausime, šypsosimės, džiazuosime, sėdėsime, bendrausime, draugausime…

Koncertas „Nekro Disko 12 metų“, 21 val.
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Renginyje koncertuos grupės „Art Of Memory“ (ebm/electronic rock/synthpop, Vilnius), „Comedia d’el Arte“ (post soviet punk, Europa) ir „Fasion Games“ (post-punk/new-wave/experimental/indie-rock, Vilnius). Po koncerto geriausius diskus prasuks „Nekro Disko Dj’s“. Esami ir buvę bendražygiai.

Vakarėlis „Roe Deers Radio“, 23 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12
Audiovizualinis duetas “Roe Deers” šį gruodį debiutoja kaip radio DJ’ai ir pristato savo autorinę “Roe Deers Radio” laidą ZIP FM eteryje. Kiekvieną savaitę laidos klausytojai bus vaišinami kruopščiai parinktomis garso ir vaizdo naujienomis bei pokalbiais su šių dviejų meno šakų atstovais.
Kad naujas darbas būtų tinkamai pakrikštytas, Liudas ir Oskaras gruodžio 16 d. visai nakčiai dviese stos prie DJ pulto. Krikštatėvių skaičius neribojamas.

Nuo pavasario jau užderėjo audiovizualinio dueto „Roe Deers“ debiutinis singlas ir animacinis video „Kukushka“, singlai „Sad Drummer“ ir „Rush“, taip pat pora remiksų kitiems. Prie darbų studijoje atlikėjai jungia ir pareigas radijuje – gruodį jie debiutuoja kaip laidos vedėjai, šią progą ir kviečia paminėti.

ŠEŠTADIENIS, gruodžio 17 d.

„Kalėdų Pop-Up“, visą savaitgalį
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Vienas aktualiausių Lietuvos mados ir dizaino kūrėjų renginių šiemet atvyksta ir į Kauną. Po vienu stogu subursianti per 60 stipriausių lietuviško dizaino vardų mugė pasiūlys susipažinti su šiuolaikiniais mados, juvelyrikos, interjero, galanterijos, kosmetikos ir maisto gamintojais bei kūrėjais, pamatyti ir pasimatuoti naujausio sezono kolekcijas bei gaminius. „Tautos namuose“ įsikurs desertinė, kavos baras.

14947634_731813596968147_7490330973952764799_n

Interaktyvios Kalėdų miestelio zonos atidarymas, 17 val.
Rotušės aikštė

Interaktyvi 3 D projekcijų zona Kalėdų miestelyje darbo dienomis veiks nuo 17:00 iki 19:00 val., o savaitgaliais ir šventinėmis dienomis – nuo 17:00 iki 21:00 val.

Screen Shot 2016-12-16 at 09.49.14

G. Padegimo pjesės „Alksniškiai“ skaitymai, 18 val.
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Renginys skirtas Prezidento Kazio Griniaus 150-osioms gimimo metinėms ir yra jo dienų programos dalis.

Hernan Romero ir Kęstučio Vaiginio koncertas „Strings and Air“, 19 val.
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

JAV, Lietuvos ir Ispanijos muzikantų projektas vienija flamenko, džiazą, klasikinę bei šiuolaikinę muziką. Scenoje – Hernan Romero (gitara, vokalas), Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Auxi Fernandez (šokis), Rodrigo G. Pahlen (fortepijonas) ir Domas Aleksa (bosinė gitara).

„Lapkričio dvidešimtosios orkestro“ koncertas, 21:30 val.
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio 16

Lapkričio dvidešimtosios orkestras – vokalinis-instrumentinis punk-ansamblis iš Vilniaus ir ne tik. Teoriškai kolektyvas aktualizuoja individo, visuomenės, kūno ir sielos skylių, mirties ir apgavysčių temas universaliai suprantamu populiariosios estrados formatu,bei ragina šypsotis nesėkmėms į veidą.

SEKMADIENIS, gruodžio 18 d.

„Iš širdies į širdį“: Styginių kvarteto ,,Advento muzika“ koncertas, 12 val.
Šv. Gertrūdos bažnyčia, Laisvės al. 101 a

„Iš širdies į širdį“: Didžiųjų Kauno arkikatedros Juozapo Radavičiaus vargonų atidarymas, 15 val.
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Šventinė projekto „Draugiška zona #7“ ir Žemųjų Šančių bendruomenės popietė, 15 val.
Kopūstų laukas

Žaidimai, dirbtuvės, vakarienė, koncertas, teatras – popietės Kopūstų lauke kulminacija taps balzaminės tuopos įžiebimas. Balzaminė tuopa yra didžiausias, seniausias, pats gražiausias ir labiausiai nuskriaustas Kopūstų lauko medis. „Pasitikime kalėdas prie šio medžio tokie, kokie esame su viltimi tapti geresniais sau, vieni kitiems ir mus supančiai aplinkai“, – kviečia šventės rengėjai.

15541985_10209918483672727_9033777150406839178_n

Spektaklis „Liūdnas Dievas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Skaudžios istorijos visai šeimai premjera įvyko 2008 m., spektaklio kūrybinė komanda įvertinta ne vienu svariu apdovanojimu. Režisierė Inesa Paliulytė „Liūdną dievą“ pastatė rendamasi žydų kilmės lenkų rašytojo ir gydytojo Janušo Korčako biografija ir jo rašytų pasakų motyvais.

Liudnas_dievas_20141205_0205-e1465285577470

Muzikinis spektaklis šeimoms „Angelų pasakos“, 18 val.
Laisvalaikio namai „Nautilus“, Savanorių pr. 124

„Angelų pasakos“ – tai istorija apie danguje, ant debesies, gyvenančius arkangelus Mykolą ir Gabrielių, jų bičiulystę, darbus bei rūpesčius. Spektaklio kompozitorius Gediminas Storpirštis, režisierius – Vytautas V. Landsbergis.

Staigmena „Fire up X-mas“, 18 val.
Rotušės aikštė

„Geriausios dovanos yra nesupakuojamos“, – teigia kultūringos staigmenos rengėjai ir užsimena, kad Rotušės aikštėje sekmadienio vakarą tilps per 50 atlikėjų.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia