Maršrutas gruodžio 15-17 dienoms

PENKTADIENIS, 12 15

Renginys „Kuo kvepia adventas Botanikos sode?“, penktadienį ir šeštadienį
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Gruodžio 15–16 d. VDU Botanikos sodas prisipildys didžiųjų metų švenčių laukimo dvasia, vyks ekskursijos, paskaitos, kalėdinių kompozicijų dirbtuvės, duris atvers biblinių augalų paroda, mistiškai apšviestoje oranžerijoje skambės adventinės giesmės ir romansai, lankytojus žavės naktinių drugių „šokiai“.

botanikos

Parodos „Angelai Kauno pilyje“ atidarymas, 17:00
Kauno pilis, Pilies g. 15

Daug įvairiausių angelų, sukurtų profesionalių menininkų ir tautodailininkų, vaikų ir suaugusiųjų, tradiciškai 7-ąjį kartą apsigyvens viename iš svarbiausių ir seniausių miesto istorinių objektų – Kauno pilies bokšto 4-ajame aukšte.

Atvira Edmundo Jakilaičio paskaita, 17:30
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Jau kuris laikas žurnalistas savo patirtimi dalinasi su magistrantais, bet jo nagrinėjamos temos įdomios ne tik jiems, todėl KTU kviečia į atviras paskaitas. Gruodžio tema – „Skandalingiausių korupcijos bylų poveikis viešajam valdymui“.

Garso meno ciklo „Inversija“ renginys „Sfinkso kalbinimas“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Šįkart galerijoje laukia Dariaus Čiuos ir Aurio Radzevičiaus performansas. Daugiau apie ciklą skaitykite čia. 

Renginys „Dystopia“, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Distopinio peizažo fone klausytojų lauks garsinio amato profesionalai, tamsiosios elektronikos kūrėjai iš Vilniaus ir Kauno: Oorchach, Pogrom, Hassokk ir Patris.

dyst

Sebastian Mullaert LIVE, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Iš Švedijos kilusio Sebastian Mullaert vardas slėpėsi ir po Minilogue, Ooze, Son Kite bei kitais rimtais projektais. Tai Meistras, kuriam paklūsta ir ambient nuotaika, ir šokių aikštelių ribas bandantis techno.

ŠEŠTADIENIS, 12 16

Šeštadienio popietė muziejuje, 12:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kūrybinėse dirbtuvėse „Tradicinis vaško žvakių liejimas“ susipažinsite su advento tradicijomis, Šv. Kalėdų simbolika, išmoksite senoviniu būdu nusilieti vaško žvakę ir papuošti ją vaško figūrėlėmis. Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėse ne tik patirsite kūrybos džiaugsmą, bet ir gausite unikalią dovaną – savo rankomis nulietą vaško žvakę, kuri papuoš jūsų šventinį stalą.

21463076_511875045813846_4088634999840578619_n (1)

Susitikimas su mūzomis, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kalėdos neįsivaizduojamos be angelų. Išgirsite apie angelus įdomių istorijų – kurie iš jų yra svarbiausi, koks jus globojančio angelo vardas. Tokį vardinį angelą susikursite patys – iškarpysite arba nusipiešite, po to galėsite jį parsinešti į namus ir papuošti kalėdinę eglutę.

Popietė „Prisimenant Oskarą Milašių“, 14:00
J. Grušo memorialinis muziejus, Kalniečių g. 93

Pranešimą „Kraštovaizdžio metafizika Sigito Gedos, Leonardo Gutausko, Jono Juškaičio ir Oskaro Vladislovo Milašiaus poezijoje“ pristatys dr. Gintarė Bernotienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas). Eiles skaitys Kauno miesto kamerinio teatro aktorė Alma Masiulionytė. 
Muzikuos klarnetininkas Audrius Barniškis.

Šeštadieninė ekskursija Maironio namuose, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį ekskursijų vadovės pasakojimą galima išgirsti į muziejų atėjus ir vienam ar tik su pora draugų. Gidė papasakos apie tarpukarį, Maironio gyvenimą Kaune, jo draugus bei pažįstamus, supažindins su autentiškai restauruotu Poeto butu.

Balzaminės Kalėdų tuopos šventė, 16:00
Kopūstų laukas, Šančiai

Kalėdų belaukiant kūrybingoji meniniais projektais garsėjanti Žemųjų Šančių bendruomenė kviečia į šventę Kopūstų lauke. Nepakartojamas šešėlių ir šviesos reginys lauks prie seniausio lauko medžio – tuopos. Susitikimas su fėjomis, šešėlių spektaklis, dirbtuvės – praleisti nerekomendojama.

tuopos

Spektaklis „Akmenys jo kišenėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Režisierius Gytis Padegimas, puikiai pažįstamas publikai kaip unikalaus Michailo Čechovo kūrybinio metodo meistras, sugebantis pilnavertiškai atverti aktorių, taip pat pripažintas kaip mažųjų scenų bei netradicinės erdvės įsisavinimo pionierius, kuria paveikų, atvirą ir subtilų pasakojimą mažojoje Kamerinio teatro salėje.

Šiuolaikinės airių dramaturgės Marie Jones (g. 1951 m.) pjesė „Akmenys jo kišenėse“ vienuolika metų gulėjo režisieriaus darbo stalčiuje, kol sulaukė palankios valandos.

Režisierius teigia, kad sekdamas dabartines pastatymų tendencijas, pastebėjo, jog dauguma spektaklių pasakoja istorijas apie visuomenės paraštes, skirtingų socialinių grupių bei kultūrų paribius, visuomenės marginalus bei poapokaliptinius šiukšlynus. Todėl šiame kontekste pjesė „Akmenys jo kišenėse“ yra retas veikalas, pasakojantis apie bendruomenės branduolį ir pamatines jos vertybes – solidarumą bei atjautą.

akmenys

Premjera: „Kompaundas“ ir „The Clam“, 19:00
„Šelteris“, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Spektaklio „Kompaundas“ metužiūrovai kartu su atlikėjais sukurs naują junginį, jie patys pasirinks, kaip pasirodymas vystysis. Žiūrovas tampa kūrybinio proceso dalimi lyg spektaklio režisieriumi. 

„The Clam“ – solo pasirodymas kuriame atlikėjas išreiškia savo kvėpuoti negalėjimo baimę ir jausmą. Jis lygina save su moliusku, kuris turi širdį, inkstus, išangę, kuris gyvena po vandeniu, bet neturi plaučių.

kompaundas

„Naghash Ensemble“ koncertas, 19:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Armėnijos ansamblis „Naghash Ensemble“ savo kūryboje panaudojo visus rastus XV a. armėnų mistiko poeto ir kunigo Mkrtich Naghash eilėraščius. Remdamiesi šventais jo tekstais „Naghash Ensemble“ sujungia žemišką armėnų liaudies dainų dvasingumą, naująją klasikinę muziką, šiuolaikinį post-minimalizmą ir roko bei džiazo energiją.

21742920_1695825170427501_7201031569913775662_n

Grupės „Arbata“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Grupė „Arbata“ emociją paverčia į muziką. Per beveik penkiolika gyvavimo metų „Arbata“ išleido penkis albumus ir vinilinę plokštelę. Grupės muzikinis stilius tarp rock‘o ir dainuojamosios poezijos. Kaip muzikos žurnalistas Ramūnas Zilnys kartą išsireiškė, „Kažkas tarp Andriaus Mamontovo ir Andriaus Kaniavos“.

Vakarėlis „Galantika?“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Disco ir house bei kitus galantiškus ritmus suks net keturi šio amato meistrai. Vytauto parke, tik po stogu.

Grupės „Mountainside“ gimtadienis, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Mountainside“ – 21-eri. Svečiuose – „Korozija“ (modern heavy metal, Kaunas) ir „Abii“ (electronic/progressive rock, Vilnius).

SEKMADIENIS, 12 17

Foto-pasivakščiojimas po Šilainius, 11:00
„Iki“, Žemaičių pl. 32


Norint prisijungti prie jau tradiciniu tampančio žygio tereikia tik fotoaparato ar fotografuojančio telefono ir geros nuotaikos (na, ir apsirenkime šiltai).

fotosilainiai

Iniciatyvos „Gražinkime miestą“ ekskursija, 12:00
Starto vietą sužinosite užsiregistravę info@grazinkimekauna.lt

Ekskursijos „Kaunas – dizaino miestas“ kūrėjai prieš šventes kviečia į naują maršrutą Aleksote ir Senamiestyje.

Kaip Aleksotą įsivaizdavo VDU miestelio projektuotojas Mykolas Songaila? Kur prieš karą kilo ir leidosi lėktuvai? Kur yra Amerikos Lietuvių gatvė? Kaip nuo 1935 m. veikia vienas seniausių funikulierių Europoje? 

Gidai papasakos ir apie tai, kodėl kauniečiai Aleksoto tiltą juokais vadino ilgiausiu pasaulyje, apie liuteronų Šventos Trejybės bažnyčią ir Vytauto Didžiojo bažnyčias, jų pavėsyje gyvenusius menininkus. Ekskursijos pabaigoje jūsų laukia autentikos siurprizas (ir tai nebus J. Tumo-Vaižganto memorialinis butas).

aleksoto

Kino klasikos vakaras: „Virėjas, vagis, jo žmona ir jos meilužis“, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino klasikos vakaruose gruodžio mėn. – kino eksperimentatorius Peter’is Greenaway’us. Pasiruoškite būti suglumę ir pakylėti, suerzinti ir nuraminti, šokiruoti ir gerąja žodžio prasme nustebinti. 

Restorano „Le Hollandais“ šefas Rirašas gamina gurmaniškiausius patiekalus. Pagrindinis jų ragautojas ir vertintojas – restorano šeimininkas Albertas, kuris čia leidžia ilgus vakarus su savo žmona Džordžina ir gangsterių gauja. Džordžinai įgrisę ne tik kulinariniai stebuklai, ji jau priprato ir prie sadistiško vyro elgesio. Todėl, kai restorane prie gretimo staliuko prisėda vidutinio amžiaus vyras su knyga, Džordžina iškart pastebi atėjūną. Moteris nieko nelaukdama susipažįsta su nuolat skaitančiu Maiklu ir savo vyrui po nosim užmezga aistringą romaną. Tačiau gandai apie meilužius netrukus pasiekia Albertą.

Kadras-iš-filmo2


Koncertas „Gražiausia Šv. Kalėdų muzika“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Išskirtinio balso tembro, jausmingas ir muzikalus dainų autorius, atlikėjas ir gitaristas R. Difartas, katu su savo žmona, atlikėja A. Difarte, koncerto metu atliks gražiausius šventinius duetus, pritariant nuostabaus grožio lietuvišku instrumentu – kanklėmis bei smuiku ir gitara.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia