Maršrutas gruodžio 14–20 dienoms

PIRMADIENIS, 12 14

Virtuali diskusija „Kodėl taip sunku džiaugtis tuo, ką turime?“, 18:00
Facebook „Kaunas 2022“

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Impact foundation“ kviečia į dar vieną „Nuotolinių mokymų Lietuvos kultūros organizacijoms“ virtualią diskusiją. Dažnas primiršta, kaip mėgautis, tuo, ką turime. Rodos, jog problema dar stipresnė kultūros ir meno pasaulyje, kai tenka lyginti savo įgūdžius ir pasiekimus su kitais kūrėjais. Diskusijos metu dalyviai papasakos apie geresnės savijautos strategijas, taip pat apie ritualus, kuriuos galima įtraukti į projektus ir darbo vietą bei pamėgins atsakyti kaip reikia ugdyti dėmesingumą, ir apsvarstyti, kokią stiprybę teikia dėkingumas.

ANTRADIENIS, 12 15

TAU paskaita „Kalėdų eglutės tradicija Lietuvoje ir Kaune“, 15:00
„Zoom“ platforma

Nuotolinė paskaita skirta Trečiojo amžiaus universiteto Istorijos fakulteto klausytojams, bet atvira visiems besidomintiems. Paskaitą skaitys Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus vedėja dr. Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė. Prisijungti galėsite per programą Zoom: bit.ly/TAUKaleduEglute (Meeting ID: 982 2443 7158; Passcode: 301589).

Renginys yra projekto „Kauno miesto muziejaus skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų pasiūlos didinimas“ dalis, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Žygimanto Kudirkos performansas „Skaitymai augalams, gyvūnams, kūdikiams ir būsimoms grandims evoliucijos“, 19:00
Facebook „Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka“

Tai Žygimanto Kudirkos nuolat kintantis solo performansas, atliekamas lietuvių, anglų, kartais – ir dirbtinėmis kalbomis. Autorinių tekstų skaitymai persipina su gyvai atliekamais garso efektais, kartais – ir fragmentišku DJ setu.  Poezijos skaitymų atmosferą kuria ne žvakių šviesos virpėjimas, o ultravioletinis švytėjimas. Pasirodymo metu – interaktyvūs tekstai su fiziniu poveikiu, žmogaus ir dirbtinio intelekto kolaboracijos, empatiški atsakymai į sukčių elektroninius laiškus ir dūmų mašina bibliotekoje, privertusi visas pastato saugos sistemas dainuoti devyniais isteriškais balsais.

Bibliotekos nuotr.

Vakarinė mokykla „Keliai į autonomiją“: Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“, 19:00
Facebook „Kauno menininkų namai“

„Keliai į autonomiją“ – vakarinė mokykla, kurios 5 dalių programoje nuo spalio iki gruodžio mėn. – internetu pasiekiamos diskusijos, pristatymai ir skaitymų grupės apie Rytų ir Vakarų kultūrinio autonomizmo istorijas bei praktikas.

Antradienį vyks diskusija „Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“ su „16 Beaver“ kolektyvo (Niujorkas) nariais bei Arnoldu Stramsku. Diskusija vyks anglų k. ir bus transliuojama tiesiogiai Kauno menininkų namų FB paskyroje. Registracija nereikalinga.

TREČIADIENIS, 12 16

„X erdvė“: Kęstutis Jakeliūnas, 18:00
Portalas „Kas vyksta Kaune“

Dirigentas Kęstutis Jakeliūnas – puikiai pažįstamas kauniečiams kaip choro „Kamertonas“ dirigentas ir vokalinio ansamblio „ACUSTO“ meno vadovas, dainuojantis ne tik Kauno valstybiniame chore, bet įvairiuose vokaliniuose ansambliuose. Jis yra aktyvus Kauno kultūrinių renginių dalyvis, Dainų švenčių dirigentas, puikiai interpretuojantis tiek klasikinę, tiek šiuolaikinę chorinę muziką. Šiauliai, Klaipėda, Vilnius ir Kaunas – tik keletas K. Jakeliūno biografijos miestų, nes kaip aktyvus chorų vadovas bei narys yra koncertavęs daugybėje pasaulio miestų. Jo diriguojamos choro „Kamertonas“ ir vokalinio ansamblio „ACUSTO“ programos pelno apdovanojimus chorų konkursuose, yra giriamos klausytojų bei muzikologų. Šį kartą X erdvės pokalbis su dirigentu Kęstučiu Jakeliūnu vyks „Kas vyksta Kaune“ studijoje. Pokalbį moderuos Aušra Strazdaitė-Ziberkienė ir Karolis Venclauskas.

KETVIRTADIENIS, 12 17

Gyvos muzikos renginys „Aš, Tu ir Muzika“, 18:00
Online

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybės SHM rengiamame vakare įvairūs atlikėjai turės galimybę atskleisti savo talentus. Renginys organizuojamas jau šeštus metus, ir pirmąkart virtualiai, taigi koncertus puikiai papildys nuosavas pledas ir kakava.

Organizatorių nuotr.

Panelių iš Laisvės alėjos Kalėdos Kaune: susitikimas su Ina Pukelyte, 18:00
Facebook „Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka“

„1932-ieji, auksiniai Kauno laikai. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, vykstanti vaidinti į Kauno žydų teatrą, puoselėja pačias gražiausias ateities svajones. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia – teatras, meilė, džiazas…“, – apie tokį auksinį tarpukario Kauną romane „Panelės iš Laisvės alėjos“ pasakoja knygos autorė Ina Pukelytė.

Virtualiame knygos pristatymo renginyje su savo skaitytojais autorė pasidalins platesne medžiaga, kokios tuo metu buvo daugiakultūrio Kauno Kalėdų šventimo tradicijos, kaip šventėms puošėsi Laisvės alėjos parduotuvių ir kavinių vitrinos, kokios buvo švenčių sutikimo tradicijos mūsų to meto įvairiataučiame mieste, kuriame gretimais gyveno lietuviai, lenkia, žydai, vokiečiai.

PENKTADIENIS, 12 18

Žurnalo Kaunui „Į“ skaitymas
Namai

Jau penkerius metus tęsiamas Kauno fotografijos galerijos inicijuoto leidinio projektas kasmet siūlo iš vis naujos perspektyvos analizuoti Kauno miestą ir jame vykstančius vidinius procesus, kasdienes istorijas, miestiečių patirtis. Penktojo žurnalo tema – Kauno gamta, augalija ir gyvūnija. Žurnalą įsigyti galite susisiekę su Kauno fotografijos galerija. O gal tai taps kokybiška ir įkvepiančia dovana iš Kauno?

ŠEŠTADIENIS, 12 19

3D muzikinis projektas „Kovas“, 18:00
Online

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui dedikuoto kūrinio autorius, kompozitorius Jonas Jurkūnas muzikinį audinį kuria iš pačių netikėčiausių sudedamųjų – džiazo orkestro, elektroninės muzikos, skaitovo, lazerių bei vaizdo instaliacijų. Pagrindinė kūrinio idėja – šiuolaikinė muzikinė drama. Kūrinio pagrindas – dvylika skyrių iš hipotetinio personažo X gyvenimo, stebinčio mūsų laiko tėkmę iš paukščio skrydžio. Tekstai paimti iš kauniečio Gabrieliaus Macio, Alfonso Nykos-Nyliūno, Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio dienoraščių, bei interviu  ir 1990–2020 m. išleistų laikraščių antraščių. Kūrinio struktūra pagrįsta 20 kartų išilginta Andriaus Mamontovo daina „Mono arba stereo“. Garsinį audinį kurs Kauno bigbendas, aktorius Vytautas Anužis ir elektroninės muzikos trio, o vaizdo efektus – Martin Eersted (lazeris, Danija), Aurelija Maknytė (vaizdo instaliacijos) ir Ignas Pavliukevičius (3D medijos).

SEKMADIENIS, 12 20

Diena su „Kino pavasariu“
Namai

Festivalis „Kino pavasaris“ su žinute „Kinas – ne tik pavasarį“ kviečia ilgiausius metų vakarus namuose praleisti internetinėse kino platformose „Kinofondas“ ir „ŽMONĖS Cinema“. Programoje ryškiausi metų filmai: 4 „Oskarais“ apdovanotas „Parazitas“; žiūroviškiausias „Kino pavasario“ filmas „Kristaus kūnas“, „Auksiniam gaubliui“ nominuota kostiuminė drama „Liepsnojančios moters portretas“; Venecijos kino festivalį atidaręs, naujausias „Vagiliautojų“ režisieriaus Hirokazu Kore-edos filmas „Visa tiesa apie Divą“ su Juliette Binoche ir kt.

„Kino pavasario“ nuotr.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia