Maršrutas gruodžio 14-16 dienoms

PENKTADIENIS, 12 14

Kauno kalėdinė knygų mugė, 10:00 (ir šeštadienį)
VDU, K. Donelaičio g. 52

Į jau šeštąją tokią mugę savo leidinių atveš leidyklos „Kauko laiptai“, „Charibdė“ „Margi raštai“, „Žara“, VDU leidykla, Lietuvos istorijos ir etnografijos leidinių knygynas, Prancūziškas knygynas ir kt.

Renginys prof. Tado Ivanausko 136-osioms gimimo metinėms paminėti, 14:00
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 102

Sveikinimo kalbos, LSMU Veterinarijos akademijos ansamblio „Kupolė“ koncertas, paskaita ir knygos pristatymas – visa tai per porą turiningų valandų.

Aklas pasimatymas „Kaip gimsta fotografijos knygos“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kuratorė, nepriklausoma žurnalistė Cale Garrido ir dizaineris Tomas Mrazauskas kalbėsis apie bendradarbiavimą tarp dizainerio, kuratoriaus ir menininko kuriant fotografijos leidinį. Bus aptariamas procesas ir žingsniai, vedantys nuo kuratoriaus soformuoto vaizdų rinkinio ar serijos iki knygos. Pasimatyme laukiami visi. Pokalbis vyks anglų kalba.

Pokalbis apie knygas-min

Spektaklis „Hamletas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Daugybė režisierių kūrė Hamleto portretą, tad ne veltui ši pjesė yra tapusi teatro sinonimu. Kiekviena karta turi savo atsakymą į būties klausimą. Tiek Hamletui, tiek jo bendraamžiams – režisieriui Vidui Bareikiui ir aktoriui Vainiui Sodeikai (Hamletas), teatras ir scena yra vietos ieškoti to, kas yra „ne melas“, su jaunatviška viltimi rasti bent trupinėlį to, kas yra tiesa. Šis spektaklis – V. Bareikio pamėgto „teatro teatre“ principo tąsa. Teatras veikia kaip veidrodis – versdamas įsižiūrėti jis atskleidžia tai, kas dažnai lieka šešėlyje: paties aktoriaus misiją, jo asmenybės dualumą, būtį ir buvimą teatre ir už jo ribų.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Žurnalo MASS pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Kaunas 2022“ programos „Kauno iššūkis“ dėka susiformavęs naujas leidinys – tai visų pirma 11 jį kuriančių žmonių. Su dalimi jų galėjote susipažinti vasarą, kai „Kauno pilno kultūros“ puslapiuose jie tyrė instagramą kaip dienoraštį. Pirmasis MASS numeris skirtas paieškoms ir identiteto sąvokos nagrinėjimui įvairiais pjūviais. Pristatymo metu galėsite ne tik pasklaidyti puslapius, bet ir pašokti.

12 inčų po žeme, 20:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Vieni „Smalos“ sektos įkūrėjų, daugelio metrų vinilo kolekcijos savininkai, visuomet dviese, visuomet klampiai ir nuoširdžiai. Tokie, kokie turėtų būti didžėjai. Kartais Kaune!

ŠEŠTADIENIS, 12 15

80-asis liūtų gimtadienis, 14:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Ar pažįstate vieną svarbiausių Kauno simbolių? Turbūt dauguma pritars, jog tai – prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus įėjimo stovintys liūtai, kurie šiais metais švenčia savo 80 metų atsiradimo šioje vietoje jubiliejų! 1938 m., per Kalėdas, paskutinis Astravo dvaro paveldėtojas Jonas Jurgis Tiškevičius padovanojo šiuos karališkus žvėris, kurie džiugina jau kelias kauniečių kartas ir kasdien ištikimai saugo muziejaus vartus. Ta proga muziejus kviečia į šventę, kurioje bus muzikos, žaidimų ir netikėtumų.

luit

Siaubo literatūros festivalis „Tamsumos“, 15:00
Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Festivalyje vyks Lietuvoje išleistų siaubo literatūros knygų paroda, siaubo literatūros ir šiurpių skaitymai su originalia muzika ir dokumentinio filmo „Vienatvės gaudesys“ apie rašytoją Jolitą Skablauskaitę peržiūra;

Autorinius siaubo literatūros tekstus skaitys Lina Buividavičiūtė, Renata Šerelytė, Dainius Gintalas. Šiurpes ir J. Skablauskaitės apsakymus skaitys Marius Burokas, Agnė Cesiulė, Paulius Jevsejevas. Kartu su tekstais skambės Beno Buivydo šiems skaitymams sukurta elektroninė muzika.
Filmo aptarime dalyvaus jo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė ir VDU dėstytoja doc. dr. Indrė Žakevičienė.

Kalėdinis draugų turgelis, 15:00
„Vingiu Dubingiu“, A. Mickevičiaus g. 35

Simpatijas „vingiuotojai“ reiškia ne tik mažiesiems vietiniams aludariams, bet ir smulkiems kūrėjams. Tad jau antrus metus iš eilės aludėje (arba lauke, jei orai leis!) šurmuliuos kalėdinis turgelis, kuriame savo kūrinius dovanoti artimiesiems siūlys „Vingiu Dubingiu“ draugai. Komiksų ir filosofijos knygų tikrai bus.

turge

Koncertas „ Messa da Requiem“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Giuseppe Verdi „Requiem“ atliks įspūdingas Lietuvos operos solistų ketvertas: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primadona soprana Sandra Janusaite, charizmatiškoji Vokietijos Eseno operos teatro solistė mecosopranas Ieva Prudnikovaite ir garsiausiose pasaulio scenose laukiami – tenoras Edgaras Montvidas bei bosas-baritonas Kostas Smoriginas. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui ir Kauno valstybiniam chorui šį vakarą diriguos maestro Gintaras Rinkevičius.

Premjera. Spektaklis „Zigfrydas“, 19:00

KTU III rūmai, Laisvės al. 13

1934 m. parašytas, bet mažai kam žinomas romanas, nustebina kiekvieną. Tai toli nuo chrestomatinio I. Šeiniaus teksto „Kuprelis“ pažengęs kūrinys. „Siegfried Immerselbe atsijaunina“ – vienas pirmųjų romanų lietuvių literatūroje, kuriame nagrinėjamos globalios socialinės problemos. O taip pat – vienas iš ankstyviausių lietuviškojo „sci-fi“, arba kitaip mokslinės fantastikos, kūrinių. 

Režisieriaus Gildo Aleksos spektaklis „Zygfrydas“ – tai satyra apie rasių teorijos vadą, kuris po atsijauninimo operacijos prabunda žydu. Šio kūrinio aštrėjantis aktualumas ypač jaučiamas šiomis dienomis: ir dėl Europoje stiprėjančių nacionalistinių sentimentų, ir dėl panašaus šiuolaikinio žmogaus „gijimo“ nuo rasistinių pažiūrų. Jaunas žmogus seną rasizmą „paveldėja“ ir yra nuolatiniame savęs ir kito atradimo procese. Dėl to ir senąjį Zygfrydą vaidina aktorius, augęs vienoje sąjungoje (akt. Vaidotas Žitkus), o atsijauninusį vaidina jau laisvoje šalyje gimęs, kitoje sąjungoje augęs aktorius, kuris su panašiais klausimais susiduria kasdien (akt. Matas Dirginčius).

Po spektaklio – dūzgės „Godo“.

zigfrydas

22-sis Mountainside gimtadienis, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6
https://www.facebook.com/events/2186930501573302/

Gimtadienį grupė pažymės nauju, ilgai lauktu albumu „Hidden In Light“. Pavasarį apie viską, o ir „Mountainside“, kalbėjome su vienu grupės narių Ryčiu Bulota, tad primename apie interviu ir kviečiame išvesti paganyti vidinį žvėrį.

SEKMADIENIS, 12 16

Adventinės šv. Mišios Tėvo Stanislovo 100-ųjų gimimo metinių garbei, 12:00
Kauno arkikatedra bazilika, Vilniaus g. ą

Renginio metu metu Jo Eminencija, arkivyskupas Lionginas Virbalas konserebruos adventines Šv. Mišias skirtas visuomeninės organizacijos „Consilia academica“ nariui, Tėvo Stanislovo 100-ųjų gimimo metinių garbei. 2018-ieji Seimo sprendimu – Tėvo Stanislovo metai.

Po mišių 13:30 val. Tėvui Stanislovui skirtas renginys toliau vyks jo artimo bičiulio Kardinolo Vincento Sladkevikevičiaus memorialinio buto-muziejaus patalpoje (M. Valančiaus g. 6 ) 2-ame aukšte. Prisiminimais dalinsis akademikai, giminės, pažįstami. Renginį organizuoja visuomeninės organizacijos „Consilia academica“ ir Etninio paveldo bendruomenė „Kauno „Veršva“.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kartais meilė trenkia lyg žaibas, o išėjusi palieka išdegintas dykras, būna, jog pamažu atsėlinusi prisijaukina ilgiems metams. Ir taip dažnai sukelia skausmą, apie kurį pasakoja visos devynios istorijos. Laimei, Nesamame mieste painūs meilės siužetai beveik visada pasiekia laimingas pabaigas. Sunkiai vienas kitą randantys, atpažįstantys ir suprantantys žmonės vis dėlto susitinka lemtingoje meilės akimirkoje.

Filmas „Tyli naktis“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lenkų režisieriaus Piotr Domalewski filme užsienyje gyvenantis ir dirbantis Adamas sugrįžta švęsti Kalėdų pas savo didelę šeimą, gyvenančią Rytų Lenkijos kaime. Iš pradžių vyras slepia tikrąsias sugrįžimo priežastis, bet giminaičiai vienas po kito įtraukiami į jo planus. Adamo tėvas, brolis, sesuo su vyru – visi turi reikšmingą vaidmenį jo schemoje. Įtampa vis auga ir situacija dar labiau paaštrėja, kai Adamas paskelbia apie šeimos pagausėjimą. Nuo šio momento prasideda tradicinis (ne tik) lenkiškas šventimas – taurelių kilnojimas. Nė vienas šeimos narys net neįtaria, kad šis Kūčių vakaras pakeis jų visų gyvenimus.

viff-2018 - Tyli naktis - MAIN_photo

„Domo Emigrantes“ koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Muzikantai susibūrė į vieną komandą 2009 metais ir nuo to laiko atlieka aistringą, Pietų Italijos dvasia alsuojančią muziką, pripildytą sodriomis spalvomis bei originaliomis, pačių muzikantų sukurtomis aranžuotėmis. Savo pasirodymuose charizmatiški atlikėjai be mums gerai atpažįstamų instrumentų groja įvairiais egzotiškais instrumentais iš viso pasaulio.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia