Maršrutas gruodžio 12-15 dienoms

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Manto Matulionio nuotr.


PIRMADIENIS, gruodžio 12 d.

Sigito Oranto-Sausio tapybos paroda „Metų laikai“, 10-18 val.
Galerija „Aukso pjūvis“, Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62, IV aukštas

„Esame žmonės-gaudyklės, per mus pereina emocijos, įvairi energija, kurią turime išreikšti“, – kalba Sigitas Orantas-Sausis ir savo tapybą vadina savotiška meditacijos forma, kuri gali suteikti dvasinės energijos ne tik jam pačiam, bet ir parodos žiūrovui. Šioje Sigito Oranto-Sausio tapybos parodoje pristatoma daugiau nei dešimt akrilo ir drobės technika sukurtų ryškiaspalvių simetriškais motyvais pasižyminčių darbų, kurie labai primena Tolimųjų rytų kultūrų simbolį – mandalą, kuri, kaip žinia, simbolizuoja pasaulio dvasinę harmoniją, tam tikrą jo tvarką. Išties, S. Oranto-Sausio darbai yra darniai sujungtų formų, linijų ir spalvų tvariniai. Būtent spalvą, pats menininkas išskiria kaip dominuojančią jo kūryboje. Labiausiai jam imponuoja geltoni ir žali atspalviai. „Svarbiausia, kad viskas sužaistų, kad tapant spalvos atsirastų būtent ten, kur jos turi būti“, – sako autorius. Paklaustas, iš kur šis spalvos sureikšminimas, jis teigia, kad viskas kyla natūraliai iš gamtos ir save vadina tikru gamtos vaiku. Paroda veiks iki sausio 30 d.

Sigitas_Orantas-Sausis._Sniego_karalien_._Drob_akrilas._Matmenys_55_5x149_5_cm.

Sniego karalienė

Gintauto Velykio ir Rutos Velykytės parodos „Linijinė simetrija“ atidarymas, 17 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Paimkite sau skirtas vizijas“, – ragina Gintautas Velykis ir Rūta Velykytė. Parodos atidaryme dalyvaus abu amžinai jauni menininkai, skambės GV ir Arno Mikalkėno muzikinės improvizacijos. Paroda veiks iki gruodžio 25 d.

1_Velykiai

Pokalbis su D. Canderiu parodos „?Iškreipta“ kontekste, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20,

2016 11 25 – 12 12 Dominykas Canderis „Kabinete” pristatė hibridinę, kismo sąlygomis veikiančią kūrybinę stadiją „?Iškreipta“. Parodos uždarymo proga – pokalbis su autoriumi Dominyku Canderiu apie seksualumą, medijas ir masinę kultūrą, kaip apie autoriaus tyrimų lauką, aptariamą šiemet pradėtoje ir „Kabinete” tęsiamoje kūrinių serijoje.

12 kabinetas

ANTRADIENIS, gruodžio 13 d.

Paroda „Bendra zona“, 12-18:30 val.
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27, Kaunas

Trijų skirtingų autorių – Ramunės Staškevičiūtės, Aistės Juškevičiūtės, Sigitos Dackevičiūtės – parodą „Bendra zona“ vienija prancūzų filosofų Gilles‘io Deleuze‘o ir Felixo Guattari meno teorija ir ypač jų vartota tapsmo sąvoka. Menininkas, anot jų, susiliesdamas su įvairiomis gyvenimo proceso plotmėmis, pasirenka temas, objektus, ritmus, spalvas ir formas, kurios kuria atgarsį jo viduje ir verčia jį tam tikra prasme tapti tomis temomis. Deleuze‘o kompozicijos plokštuma arba plotmė, kertanti pačias įvairiausias gyvenamojo pasaulio (gamtos ir žmogaus) sferas, sujungia į vieną naują junginį heterogeniškus, visiškai skirtingus, kartais net nederančius dalykus. Paroda veiks iki sausio 4 d.

bendrazona

Renginys „Knyga į knygą“, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginys yra Skaitymo skatinimo projekto „Dalijamės literatūra. Ką skaitai tu?“ renginio lankytojai, mėgstantys rašytinį žodį, ieškantys naujo autoriaus ar norintys rekomenduoti savo mėgstamą, galės galėsi išmainyti savo perskaitytą knygą į kitą. Tereikės susirasti mėgstamo kūrinio ištrauką ir nusiteikti ja pasidalinti su kitais. Apie savo dalyvavimą jau pranešė apie tai, kuo skaitantis žmogus skiriasi nuo neskaitančio, papasakosiantis režisierius Gytis Padegimas, VDU kamerinis merginų choras ir VU KHF raudonojo kilimo teatro aktoriai.

Boriso Jermolajevo šaržas „J. Grušas ir L. Gira Kauno geležinkelio stotyje“ (1938). 

Boriso Jermolajevo šaržas „J. Grušas ir L. Gira Kauno geležinkelio stotyje“ (1938).

Maršruto „GilusKaunas“ pristatymas, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„GilusKaunas“ yra „Dvasios gido po senąjį Kauną“ sumanytas alternatyvus low-poly stiliumi sukurtas 3D išmanusis maršrutas mobiliesiems telefonams, kuris padės pažinti vieną europietiškiausių miesto erdvių – Vlado Putvinskio gatvę, kadaise vadintą Kalnų, vėliau – Salomėjos Nėries vardu. Mobilioji aplikacija (naudojanti GPS palydovinio navigavimo sistemą) nukreips jus neįprastu maršutu, pakels jūsų akis ir atgaivins primirštus pojūčius. Pristatyme dalyvaus maršruto kūrėjai – projekto sumanytoja Daiva Citvarienė, scenarijaus autorius žurnalistas Rytis Zemkauskas ir kiti.

13 giluskaunas

Spektaklis „Aušros pažadas“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nevykusios baleto pamokos Sašos Žiglovo studijoje, „tobulos“ lauko teniso technikos demonstravimas Švedijos  karaliui, dainavimas, keliantis vokalo mokytojui liūdesį ir nerimą  ir kiti talentų lavinimo epizodai žaismingai atgyja režisierės ir inscenizacijos autorės spektaklyje „Aušros pažadas“. Galbūt iš tiesų egzistuoja vadinamasis „likimo kodas“, kurį  menininkas šiuo atveju – Romain Gary – atsineša į šį pasaulį ir tik motina pajėgi nujausti sūnaus likimą?“ – kartu su kūrybine komanda klausia režisierė Agnė Sunklodaitė.

ausros pazadas

Teatralizuotas kalėdinis koncertas „Christmas Cafe“, 18:30 val.
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Kalėdiniam laikotarpiui derančius džiazo, miuziklo, kitų stilių kūrinius improvizuotai atliks Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos aktorinio meistriškumo 3 kurso studentai (J. Vaitkus); taip pat aktorinio meistriškumo sudentai iš Ispanijos, džiazo ir klasikinės muzikos specialybių studentai iš Italijos bei Vokietijos.

TREČIADIENIS, gruodžio 14 d.

Monospektaklis Kęstučio Genio 20-osioms mirties metinėms, 15 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a.13

Trečiojo amžiaus universiteto Literatūros fakulteto klausytojai ir plačioji visuomenė kviečiami į literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Išdalinęs save Lietuvai“. Šis monospektaklis skirtas paminėti aktoriaus, poeto, laisvės šauklio Kęstučio Genio 20-osioms mirties metinėms. Kompozicijos autorė ir atlikėja – Kalbos premijos laureatė Violeta Bakutienė.

„Auksinis laureatų ruduo“: Ramutės Skučaitės kūrybos vakaras, 17val.
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektas „Auksinis laureatų ruduo“ kviečia į paskutinį susitikimą šiais metais. Jo dalyviai bendraus su rašytoja, vertėja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Ramute Skučaite. Poetę kalbins ir eiles skaitys aktorius Gintaras Mikalauskas.

Daivos Čepauskaitės knygos „Aš tave užmiršau“ pristatymas bei pjesių skaitymai, 18 val.
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Naujame rinkinyje skelbiamos trys autorės pjesės: „Pupos“, „Musė“ ir „Aš tave užmiršau“. 2007 m. už pjesę „Pupos“ D. Čepauskaitė apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė. 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau“ Sugiharos fondo paskelbta Tolerancijos žmogumi

„Iš širdies į širdį“: JAV choro „The Handel Society of Dartmouth College“ koncertas, 18 val.
Jėzuitų bažnyčia, Rotušės a. 8

Aktyvių kino peržiūrų ciklas „Kino ekscesai“, 19 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

Šiuolaikinio meno ištakos per XX a. eksperimentinio kino istoriją bus pristatytos projektų erdvėje „Kabinetas“. Ciklo‘ metu žiūrovai, kartu su vakaro temą pristatančiais kalbėtojais (dėstytojais, menininkais, tyrėjais), kviečiami ieškoti alternatyvių mąstymo metodų, suvokti eksperimentinio kino sąsajas su kitomis meno rūšimis, permąstyti kintančių ir tobulėjančių technologijų įtaką žmogui bei jo aplinkai eksperimentinės kūrybos kontekste. Pirmajame renginyje – nuo 3-ojo dešimtmečio trumpametražiai filmai, sukurti Robert Florey, René Clair, Marcel Duchamp, Man Ray ir kt.

14 kabinetas

KETVIRTADIENIS, gruodžio 15 d.

„18 dienų autentikos“
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55
Švęsdamas įkūrimo 95-metį, M. K. Čiurlionio dailės muziejus pravers duris į restauruotus buvusio Vytauto Didžiojo Kultūros muziejaus rūmus – UNESCO paveldo objektą, Vladimiro Dubeneckio, Karolio Reisono ir Kazio Kriščiukaičio sukurtą modernistinės architektūros šedevrą, kuris pagal tuometinius siekius turėjo būti „Gražiausias visos Lietuvos monumentas“.

Gruodžio 15 – sausio 8 d. suteikiama unikali galimybė pasigrožėti šiuo tarpukario modernizmo architektūros šedevru be eksponatų, be ekspozicijų, be muziejinės įrangos. Pastatas pristatomas kaip eksponatas, kalbantis erdvėmis, proporcijomis, kokybiškomis medžiagomis, 80 metų išsaugotomis detalėmis, pradedant nuo gaisrininkų žarnos (vis dar veikiančios), kilnojamų laiptų (paveikslams kabinti) iki stulbinančios amfiteatrinės auditorijos. Ekskursijos su gidais vyks dukart per dieną.

Susitikimas su dailininke iliustruotoja Sigute Ach, 13 val. Ir 17.30 val.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Balta ir spalvota“ – antrasis Sigutės Ach kūrybos albumas, apimantis 2008–2016 m. kūrybinį dailininkės gyvenimo etapą. Autorės parinktas pavadinimas kviečia klausytis balto popieriaus tylos, išdrįsti paversti jį spalvotu ir ryžtis gyventi pilnavertiškai, kūrybingai. Sigutės darbai šį kartą atsiveria stipriai, brandžiai. Knygoje autorę jaudina gyvenimo gelmės klausimas, kuris įaudžiamas į nepaprasto turtingumo grafinius kūrinius – lyg siūlas į pasakų kilimą. Šios knygos pasirodymo proga Sigutė Ach susitinka su ją kviečiančia auditorija, pasakoja apie savo jaukiai gilų pasaulį, atsako į publikos klausimus. Tai romantiški ir jaukūs susitikimai, palytėti kūrybos sparnų, kuriuos taip mėgsta vaizduoti Sigutė. 13 val. bibliotekoje vyks kūrybos pristatymas vaikams 17:30 – suaugusiems.

balta-ir-spalvota

Alexander Paley ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertas, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija,  L.Sapiegos g. 5

Programoje – Leonard Bernstein (1918–1990) „Simfoniniai šokiai“ iš miuziklo „Vestsaido istorija“ ir  George Gershwin (1898–1937) loncertas fortepijonui ir orkestrui „Žydroji rapsodija“.

Leidinio-katalogo „Laikinoji sostinė 10/160“ sutiktuvės, 18 val.
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Naujo pažintinio leidinio lietuvių ir anglų kalba, kuriame pasakojama 10 laikinosios sostinės istorijų ir pateikiama 160 unikalių fotografijų, sutiktuvėse dalyvaus istorikas, VDU prof. Jonas Vaičenonis ir Kauno istoriniu paveldu besidomintis, vienas iš „Ekskurso“ iniciatorių Žilvinas Rinkšelis.

Koncertas „Tau, muzika“, 19 val.
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Koncerte dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ mišrus choras „Kamertonas“ (meno vadovas ir dirigentas Kęstutis Jakeliūnas), diriguos VDU Muzikos akademijos studentės Gintarė Ručinskaitė ir Klaudija Aleksandravičiūtė. Programoje – P. Casals, R. Twardowski, S. Rachmaninov, V. Augustino, D. Zakaro, R. Skabeikaitės, E. Whitacre ir kiti kūriniai.

Festivalis „AlfaBosas’10“, 19 val.
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Prieš dešimt metų šį pasaulį paliko su „Aitvarais“, „Kertukais“ ir daugeliu kitų gitara grojęs Alfonsas Paurazas. Ta proga jo bendraminčiai ir bičiuliai rengia neeilinį-tradicinį festivalį. Pirmasis jo vakaras – ramus, gilus ir lėtas. Gros Marijus Butkevičius (klasikinė, akustinė, elektinės gitaros, elektronika), Valdas Aleksandravičius (gongai, dubenys, fleitos, perkusija, styginiai) ir Raimundas Eimontas (sempluotas karilionas).

„Colours of Bubbles“ albumo „Ceremony“ pristatymas, 21 val.
Klubas „Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Įspūdingas ir neįprastas „indie“ rokui garsas bei apšvietimas, naujai suskambusios žinomos dainos ir pilnos sudėties roko grupė scenoje – to verta tikėtis iš geriausių kūrinių vinilą išleidusių „Colours of Bubbles“ koncerto.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia