Maršrutas gruodžio 11-14 dienoms

PIRMADIENIS, 12 11

Diskusija „ Kaip tampama režisieriais: profesionalumo ar atsitiktinumo dėka?“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

kamane.lt kviečia į aštuntąjį diskusijų ciklo pokalbį, kuriame bus diskutuojama apie jaunųjų teatro režisierių situaciją Lietuvoje: režisierius ruošiančių aukštųjų mokyklų studijų kokybę, darbo perspektyvas, atlygį, skirtingas teatro kryptis, tarptautinę patirtį ir tai, kodėl vieni sėkmingai kyla kūrybinės karjeros laiptais, o kiti atsiduria paraštėse. Diskusijoje dalyvaus režisieriai: Eglė Kižaitė, Žilvinas Vingelis ir Monika Klimaitė.  Diskusiją moderuos teatrologė Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė.

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Charles Heller ir Lorenzo Pezzani dokumentika „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“ žvelgia į vieną tragiškiausių šiuolaikinės migracijos krizės aspektų – tarptautinių organizacijų neveiksnumą ir to pasekmes. Vadinamoji „paliktųjų mirčiai“ byla – 2011 metų karo su Libija metu įvykusi tragedija, kurios metu nuskendo 72 žmonės, plaukę link Lampedūzos salos Viduržemio jūroje. Nepaisant to, kad apie šiuos pripučiama valtimi keliaujančius migrantus žinojo NATO, kariniai sraigtasparniai bei praplaukęs karinis laivas, jie buvo palikti likimo valiai 14 dienų, ir iš didelio žmonių būrio išgyveno tik 9. Heller ir Pezzani projektas žvelgia į šio įvykio pėdsakus, regimus jūroje. Tradiciškai manoma, kad jūra – tai erdvė, kurioje ištirpsta joje nutikusių įvykių pėdsakai, tačiau šis projektas įrodo, kad jūra taipogi gali būti liudininkė. „Pėdsakai jūroje. Paliktųjų mirčiai byla“ leidžia iš unikalios perspektyvos pažvelgti į migrantų krizę, suteikdamas balsą tiems, kurių istorijos paskęsta jūroje bei šaltoje statistikoje.

lfile_3026

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Donna Haraway. Pasakojimai vardan žemiškojo išlikimo“, 19:00
KTU kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13

Fabrizio Terranovos filmas pasakoja apie Donną Haraway – vieną ryškiausių pastarojo amžiaus feminizmo balsų, akademikę ir mokslinės fantastikos entuziastę, siekiančią nutiesti tiltą tarp mokslo ir fikcijos. Haraway išgarsėjo devintajame dešimtmetyje rašydama darbus, kurie metė iššūkį tuo metu vyravusioms lyties, tapatybės ir technologijos tendencijoms bei atvėrė duris trans-feminizmui.

ANTRADIENIS, 12 12

Spektaklis vaikams „Labas, Lape!“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Berniuko ir Lapės draugystė prasidėjo labai seniai, dar tada, kai Antuanas de Sent Egziuperi pilotavo lėktuvą. Sako, jie tebedraugauja ir šiandien. O gal tai jau visai kitas berniukas ir visai kita Lapė? Galimas daiktas, bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia – draugystė, kuri prasideda nuo padovanotos bandelės ir niekada nesibaigia. Svarbiausia – drauge suptis parko sūpynėse, klausytis keistų istorijų, gėrėtis Šaltai rūkytos lašišos žvaigždynu ir būti dosnumo vandenyno dalimi. Berniukas Povilas su savo tėvais į Nacionalinį Kauno dramos teatrą atsikraustė iš Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra Lapė“. Jis pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė, švelniakailė laimė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Nacionalinė remjera: Tezių opera „Liuterio durys“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Reformacijos 500-ųjų metų jubiliejui skirtus metus vainikuoja nacionalinė premjera – Giedriaus Kuprevičiaus tezių opera. Kaip prieš 500 metų M. Liuteris vertė bažnyčią apsivalyti nuo purvo – įsišaknijusio melo, prekybos indulgencijomis, nereikalingos prabangos ir tuštybės, – taip dabar, spektaklio statytojų nuomone, mums tinkamas laikas permąstyti savųjų gyvenimų tezes ir apsivalyti nuo bereikšmių kasdienybės smulkmenų, pertekliaus ir išgryninti savo mintis. Kartu tai – nebylus raginimas nelikti abejingiems regint neteisybes, būti pilietiškiems, nebijoti peržengti jaukaus ir patogaus gyvenimo ribų, nes tik už jų vyksta didieji pokyčiai.

liuterio

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Įvykių ataskaitos“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vieno garsiausių Kanados eksperimentinio kino režisierių Mike‘o Hoolboomo naujausias filmas „Įvykių ataskaitos“ – netradicinis meilės laiškas Toronto miestui. Filmo pagrindas – terapeuto paskatinto nematomo pasakotojo siekis atgauti atmintį po dviračio avarijos naudojant vienos minutės trukmės filmus Toronto gatvėse.

Jono Meko poezijos skaitymai ir muzikinių improvizacijų vakaras, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Gruodžio 11-12 dienomis Kauno menininkų namai maloniai kviečia į Jono Meko filmo „Voldenas“ (1969 m.) peržiūrą, Meko poezijos skaitymus bei muzikinių improvizacijų vAntradienio renginyje Meko tekstus skaitys aktorius Dainius Gavenonis, kartu su juo improvizuos Mindaugo Vadoklio džiazo kvartetas: Arkadijus Gotesmanas – būgnai, Liutauras Janušaitis – klavišiniai, saksofonas, Domas Aleksa – bosinė gitara, Mindaugas Vadoklis – trimitas.

mekas

TREČIADIENIS, 12 13

Kūrybinės animacijos dirbtuvės, 15:00
Kauno kūrybinių industrijų centras, A. Mapu g. 20

Užsiėmimo metu lavinamas vaiko loginis mąstymas ir kūrybiškumas, išmokstama skirtingų animacijos kūrimo technikų (ant popieriaus galima ir lipdyti, ir piešti, ir tapyti). Užsiėmimo metu sužinoma, kaip atsiranda animacija, prie jos prisiliečiant iš labai arti. Tai yra šiuolaikinis būdas praplėsti tradicinius laisvalaikio užsiėmimus. Darbo rezultatus – sukurtus meno kūrinius – galima patalpinti skaitmeninėje laikmenoje, išmaniuosiuose įrenginiuose ir dalintis jais socialinėje erdvėje. Ši technika nėra sudėtinga, net ir nieko bendro su animacija neturėjusiems žmonėms. Čia kurti bei dalyvauti gali ir vaikai, ir suaugę. Animacijos dirbtuvės puikus būdas sukviesti vaikus ir suaugusius bendrai veiklai. Rekomenduojamas amžius – ne jaunesni nei 5 metų vaikai. 

Dirbtuves veda profesionalus video kūrėjas Mindaugas Arlinskas. Dirbtuvės nemokamos, bet būtina registracija.

animacijos

Leidinio „V. D. Brennerio plakečių, medalių ir monetų parodos katalogas“ pristatymas, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Skulptorius Victoras Davidas Brenneris (1871–1924) gimė juvelyro ir antspaudų gamintojo šeimoje. Sulaukęs 16 metų tapo kvalifikuotu graveriu. 1887 m., tėvo padedamas, įsteigė dirbtuves Šiauliuose ir dirbo savarankiškai. 1889 m. kartu su tėvais persikėlė gyventi į Kauną (pagal kitus šaltinius – į Rygą), kur pagarsėjo kaip talentingas graveris. 1890 m. emigravo į JAV ir apsigyveno Niujorke. Čia atidarė nuosavas dirbtuves, kūrė juvelyrinius dirbinius, medalius, plaketes, pradėjo domėtis skulptūra. Labiausiai V. D. Brenneris išgarsėjo 1907 m. sukūręs prezidento Abrahamo Lincolno atvaizdą, kuris buvo panaudotas vadinamajam Lincolno vienam centui, pirmąkart nukaldintam 1909 m. minint šio JAV prezidento 100-ąsias gimimo metines. Per savo karjerą skulptorius V. D. Brenneris sukūrė daugiau nei 125 medalius, plaketes, įvairius portretus ir biustus.

Brennerio darbai Lietuvoje atsirado JAV gyvenusio išeivijos lietuvio, numizmato ir kolekcininko Aleksandro Mykolo Račkaus (1893–1965) dėka. Vyras surinko apie 30 geriausių skulptoriaus V. D. Brennerio plakečių ir medalių rinkinį ir 1935 m. perdavė kolekciją Valstybinei archeologijos komisijai Lietuvoje. Šiandien V. D. Brennerio kūriniai saugomi Kaune. Pirmą kartą A. M. Račkaus dovanotas V. D. Brennerio darbų rinkinys visuomenei buvo parodytas 1991 m. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus jubiliejinėje 70-mečio parodoje.

brennerio

Distopinis spektaklis-ekskursija „Karo muziejus: nauja pradžia“, 15:00 ir 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, V. Putvinskio g. 56

Pasaulyje nerimstant raketų bandymams, grėsmėms ir realiems politiniams konfliktams, kyla noras paklausti – o kas po to? Kas būtų/bus po III Pasaulinio karo, jei jį laimėtų/-ės radikalūs diktatoriai? Šie pasvarstymai kūrybinei distopinio spektaklio-ekskursijos „Karo muziejus: nauja pradžia“ komandai sukėlė mintį surasti formą, ideologiją ir naująją istoriją tokiai diktatūrai, kurios dar nebuvo. Kokios diktatūros dar nematėme ir kaip įgauti pakankamai kritinio mąstymo atskirti melą nuo tiesos, ypač, kai melas toks smagus?

Muziejuje, kuriame vaizduojami ne meno kūriniai, o buvusių karų pasekmės, apie alternatyvią ateitį svarstys režisierius Gildas Aleksa, vaizdo ir garso menininkas Mikas Zabulionis, šviesų ir scenografijos dailininkas Aistis Lansbergas, kostiumų dailininkė Inga Skripka, choreografas Marius Pinigis, aktoriai Lijana Bakevičiūtė-Neverauskienė, Milda Jonaitytė, Renida Baltrušaitytė, Gintautas Ulmis ir Balys Ivanauskas.

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Dar ne laikas mirti“, 15:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino režisierius bei aktorius Fredrik Egerstrand gimė 1967 metais Alingsås mieste Švedijoje. Jis labiausiai žinomas kaip filmo „Nepaprastai paprastas José González gyvenimas“ prodiuseris. „Dar ne laikas mirti“ – tai Laleh Pourkarim, žymios švedų muzikantės kūrybinis portretas, kuriame ji atvirai pasakoja apie muziką ir karjerą. Apie tai ką reiškia būti pabėgelių vaiku Švedijoje, apie tėvų gyvenimą ir mirtį, tėvų kultūrinį palikimą bei atsakomybę su juo susigyventi.

Diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Diskusijoje bus kalbama apie šiuolaikinio meno erdvės poreikį Kaune, aptariamos kitų Lietuvos miestų praktikos ir pasaulio pavyzdžiai. Paradoksalu, kad rimtas šiuolaikinio meno pajėgas vienijančiame mieste nėra savivaldai priklausančios šiuolaikinio meno erdvės, kuri garantuotų šiokį tokį šios srities stabilumą ir formuotų šiuolaikinei kultūrai draugiško miesto veidą. Apie solidžios šiuolaikinio meno erdvės būtinybę Kaune jau ilgą laiką diskutuoja kultūros ir meno lauko dalyviai. Kartas nuo karto įvyksta uždari tokio objekto atsiradimo galimybių svarstymai tarp meno sektoriaus ir miesto atstovų, tačiau ryškiau žybtelėjusi vilties žvaigždė vis prigęsta.

Diskusijos dalyviai: Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys, LDS Kauno skyriaus pirmininkas Eugenijus Nalevaika, menotyrininkė Neringa Stoškutė. Diskusiją moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

24899675_1940096152672480_7636627045791681423_n

Moterų kūrybos vakaras „…kad pakiltų apmirusi siela…“, 17:00

Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Pirmasis moterų literatūros vakaras įvyko 1930 m. gruodžio 7 d. Ateitininkų rūmų salėje Laisvės alėjoje. Jį rengė studentės ateitininkės.  Tradiciniame, jau 25-ajame vakare dalyvaus rašytojos Daiva Čepauskaitė, Zita Gaižauskaitė, Lina Navickaitė-Greičiuvienė, Jutta Noak, Irna Labokė, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Raimonda Mikuckytė, Eglė Perednytė, Nijolė Raižytė, Aldona Ruseckaitė, Zenė Sadauskaitė, Enrika Striogaitė, Egidija Šeputytė, Violeta Šoblinskaitė-Aleksa, Dalia Teišerskytė, Rebeka Una, Dovilė Zelčiūtė, Violeta Židonytė; aktorė Daiva Škelevaitė, smuikininkė Kristina Katavičiūtė. Prieš renginį gal4site aplankyti parodą „Moterų kūrybos vakarų akimirkos“.

Pirmojo Moterų kūrybos vakaro dalyvės 1930 m. gruodžio 7 d.

Pirmojo Moterų kūrybos vakaro dalyvės 1930 m. gruodžio 7 d.

Miuziklas „Grafas Montekristas“, 18:00

Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Muzikinės žymiojo Aleksandro Diuma (Alexander Dumas) romano „Grafas Montekristas“ versijos, kurią pateikė kompozitorius Frank Wildhorn ir dramaturgas Jack Murphy, premjera Kaune įvyko 2014 m. Miuziklą Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pastatė aukščiausio lygio profesionalų komanda: teatro vyr. režisierius Kęstutis S. Jakštas, populiariausių repertuaro spektaklių „Aida“, „Notrdamo legenda“, „Madam Pompadur“, „Zygfrydo Vernerio kabaretas“ ir kt. dirigentas Jonas Janulevičius, platų pripažinimą Lietuvos ir užsienio teatruose pelnęs scenografas Gintaras Makarevičius, teatro kostiumų, grimo bei mados pasaulio guru Juozas Statkevičius, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, choreografai Dainius Bervingis ir Gintaras Visockis.

Koncertas „ Iš litvakų muzikinio paveldo“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šis projektas – prasminga ir nuoširdi Lietuvos muzikantų grupės pastanga apjungti praeitį ir dabartį „pasivaikštant“ Lietuvos žydų muzikinio paveldo pėdsakais. Smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, pianistas Robertas Lozinskis ir vibrafonininkas Marius Šinkūnas – keturi jauni, bet jau gerai žinomi, vieni ryškiausių Lietuvos atlikėjų susijungė dviejų tikslų iniciatyvai: 2017 m. liepos mėn. įrašyti rinktinius Lietuvos žydų kompozitorių kamerinės muzikos kūrinius smuikui, violončelei, fortepijonui ir vibrafonui apjungiant šią kolekciją į vieną albumą; nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. pristatyti muzikinę šio albumo programą pasirodymuose (15 koncertų turas) Lietuvoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Izraelyje, Austrijoje, Italijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Albume ir programoje skambės specialiai projektui kuriamas Anatolijaus Šenderovo kūrinys, taip pat Aaron Copland, Joseph Achron, George Gershwin, Benny Goodman, Jascha Heifetz, Viačeslavo Ganelino, Leopold Godowsky kūriniai – Lietuvos žydų muzikos deimantai, apimantys šimtą metų inspiracijos, kūrybinės energijos ir palaimos.

litvaku

Filmas „Man viskas gerai, mano angele“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ryuho Okawos prodiusuotas filmas vaizduoja tipines šiuolaikinių žmonių išgyvenamas kančias, bei parodantis angelų meilę ir jų darbus žemėje.

Advento vakaras su „Gadula“ ir „Goštauta“, 18:30
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Advento vakaro programoje laukia žaidimai, rateliai, tradicijos.

Povilo Vanago ir Margaritos Drobiazko šou „Roko simfonija ant ledo“, 20:00
Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Žinomiausia šalies ledo šokėjų pora savo gerbėjams ruošia išankstinę kalėdinę dovaną. Praėjusiais metais didžiulio pasisekimo sulaukęs jų ledo šou pagal grupės „Queen“ muziką šiemet sujungs ledo, muzikos žvaigždes ir simfoninį orkestrą naujam projektui „Roko simfonija ant ledo“.

KETVIRTADIENIS, 12 14

Ciklo „Inversija“ renginys „Garso ir erdvės architektūra“, 14:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Garso meno renginių ciklo popietėje Kauno architektui ir garso menininkui Dariui Čiutai įgarsinant „Lietuvos architektūros istorijos“ I-ąjį tomą POST galerijoje, iš kurios žvelgiant pro langą iškalbingu rakursu atsiveria nemenka dalis Kauno urbanistinės panoramos, antrasis architektas ir garso menininkas Tomas Grunskis papasakos šį tą iš savosios garso ir erdvės susitikimų bei išsiskyrimų perspektyvos suradęs sau vietą atsinaujinusiame, bet vis dar architektoniškai atšiauriame, tarsi apnuoginto karkaso galerijos interjere. Sudėtinis sakinys privalo pasižymėti logiška sandara, tačiau jame, kaip ir architektūroje, gausu kontrapunktų.

Tomas Grunskis – architektūros profesorius, studijos „aexn“ architektas, vienas iš architektūros platformos „Nulinis laipsnis“ įkūrėjų. Kaip garso menininkas žinomas kūrybiniu pseudonimu ad_OS. Garso takeliuose juntamas tekstūros ir architektonikos sąskambis, subtilli laiko tėkmės patirtis. Šio renginių ciklo kontekste atkreiptinas dėmesys į įsimintiną Tomo Grunskio kolaboraciją su Dariumi Čiuta tarpdisciplininio meno projekte „PARAmetras – paraarchitektūrinė rykštė“.

inversija
Laimos Drazdauskaitės parodos „Avarinis išėjimas“ atidarymas, 18:00

Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Parodos tema ir galerijos patalpa atkreipė mano dėmesį į tą ribą, kur realūs paviršiai tampa tapyba, o nutapyti – beveik „objektais“. Iš šios situacijos man beliko tik ieškoti „Avarinio išėjimo“ apniūkusiame danguje autobusu važiuojant į Šančius“, – sako Laima Drazdauskaitė. Paroda veiks iki sausio 5 d.

drazdauskaite

Patricijos Gilytės parodos „STILLELEVEN. Natiurmortas. Vienuolika kadrų“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Tai yra pirmoji šios Vokietijoje gyvenančios, kuriančios ir pripažinimo sulaukusios autorės personalinė paroda Lietuvoje, veiksianti iki sausio 12 d.

Su personaline paroda grįždama į Kauną, miestą, kuriame pradėjo meno studijas, Patricija Gilytė taip pat sugrįžta prie klasikinės meno formos – natiurmorto tyrimo. Autorės kūrybai būdinga ją dominančias temas nagrinėti pasitelkiant įvairiausias stilistikas, medžiagas, objektus, mechaninius elementus, taip pat – kviestis bendradarbiauti kvalifikuotą komandą – kompozitorius, operatorius, fotografus, bet kokius profesionalus, kurie padėtų drąsiai eksperimentuoti ir pasiekti užsibrėžto tikslo – taiklaus ir unikalios išraiškos kūrinio.

stilleleven

Parodos „Kitame krante“ konkurso nugalėtojų paskelbimo vakaras, 17:00
Vilijampolės seniūnija, Lampėdžių g. 10

2016 m. galerijos „Meno Forma“ pradėtas vystyti tarpsritinis projektas skatina jaunuosius menininkus pažinti Kauno tarpukario medinę architektūrą ir išnaudoti paveldo idėjų teikiamas inspiracijas šiuolaikinei kūrybai. Tai projektas, skirtas motyvuoti jaunuosius menininkus bendrauti su mikrorajonų bendruomenėmis ir išgirsti gyvą istoriją „tiesiai iš lūpų“.

Lapkričio 16 d. startavo pirmoji interdisciplininio projekto „Kitame krante“ paroda, kuomet pristatėmė 8 jaunųjų menininkų kūrybą, skirtą pažinti Vilijampolės medinę architektūrą. Pirmosios parodos metu ne tik dalintasi patirtimi ir idėjomis apie menininkų atrastus įdomius objektus bei eskizuose perteiktas kompozicijas, bet ir bendrauta su vietos gyventojais. Jų papasakotos istorijos papildė bendrą Vilijampolės paveikslą dar labiau menininkus įkvėpusiomis detalėmis. Vilijampolės istorja alsuojančius objektus šių dienų kontekste atrado ne tik Kaune gimę ir augę menininkai, bet ir čia studijavę kitų miestų gyventojai.

Vienas iš projekto tikslų – skatinti dialogo tarp jaunųjų menininkų ir menu besidominčių miestiečių kūrimą. Tad apsilankę parodoje visi buvo ne tik pakviesti į savotišką kelionę po skirtingas meno rūšis sujungusią Vilijampolę, bet ir paprašyti įvertinti menininkų kūrybą. Nugalėtojas bus skelbiamas gruodžio 14 –ąją.

kitamekrante

Visvaldo Morkevičiaus leidinio „Portraitzine. Issue Remigijus“ pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerija gruodžio mėnesį savo veiklas nukreipia į naujus pasaulio ir Lietuvos autorių leidybinius fotografijos projektus. Šiuo metu veikianti „Paris Photo-Aperture Foundation PhotoBook Awards“ fotoknygų paroda bus papildyta jaunų Lietuvos menininkų leidybos-fotografijos ekspozicija, ją lydės renginių, skirtų jaunųjų menininkų kūrybos pristatymui, ciklas.

Renginių serijos metu kiekvienas autorius pristatys savo kūrybą, leidybinius projektus ir juos lydinčias ekspozicijas galerijos erdvėje. Galerijoje bus pristatyti Marijos Saboršinaitės („Paukščių kambarys“, „Tvinkčiojantis atlasas“), Visvaldo Morkevičiaus („Portraitizine“) ir Justino Vilučio („Pleiades“) darbai, kuriuos jungia tai, kad pirminė fotografijos reprezentavimo erdvė – leidinys.

Visvaldo Morkevičiaus „Portraitzine. Issue Remigijus“ – vaizdų antropologijos fotografijų rinktinė. Tai lyg kelionių dienoraštis ar jų įspūdžių kolekcija. Kelionė leidinyje ir kūrybiniame procese yra metafora, apibrėžta tam tikrais siužeto parametrais: kelionės tikslo pasirinkimu (arba fotografijos subjektu), keliavimo dokumentacija (fotografavimo procesu), sukuruota vaizdinių serija (pačia publikacija).

Ciklo „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas“ renginys „Apie paveldą“, 18:00

Lapėno namas, Kęstučio g. 38

Projekto „Nauja durų kokybė Kauno Centrui: kūrybiškumas, stilius, bendruomeniškumas“ tikslas – moderniomis priemonėmis raginti kauniečių bendruomenę puoselėti mažąsias paveldo formas, skatinti pilietiškumą. Siekiame, kad kuo mažiau būtų atvejų, kai vietoj vertingų, istoriją turinčių durų įstatomos metalinės ar plastmasinės.

Šįkart architektė, UAB „Kultūros paveldo tyrinėjimų ir projektavimo centras“ vadovė Regina Žukauskienė kalbės apie praktinius fasadų Tvarkybos darbų projektų parengimo, įgyvendinimo pavyzdžius Kaune. Bus atskleisti geriausi pavyzdžiai, rengiant Tvarkybos darbų projektus tiek Kauno visuomeninės paskirties pastatams, tiek privatiems namams. Prelegentė iš praktinės pusės papasakos ir apie įgyvendintus medienos gaminių (langų, durų) tvarkybos geruosius pavyzdžius.

 

artdeco

Koncertas „Žėrintys fortepijonai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Moldovoje gimusio ir Maskvos konservatorijoje studijavusio pianisto Alexanderio Paley tarptautinė karjera prasidėjo laimėjus pirmąją premiją Johanno Sebastiano Bacho konkurse Leipcige, „Bösendorferio“ prizą ir „Grand Prix“ konkurse Bulgarijoje. Dabar jis koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, o savo namais laiko Niujorką ir Paryžių. Soliniais pasirodymais su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir kameriniais koncertais pianistas kone kasmet pamalonina ir Lietuvos publiką.

simfoninis

Algirdo Latėno vakaras, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Aktorius ir režisierius visus, pasiilgusius nuoširdaus poetinio žodžio kviečia į kūrybos vakarą „Svietiškos giesmės Lietuvai. Antanas Strazdas. Paulius Širvys“. Naujai parengtoje poezijos programoje susilieja dviejų lyrikų kūryba – šmaikščios, aukštaičių tarme skaitomos Strazdelio eilės ir vieno talentingiausių pokario rašytojų P. Širvio eilėraščiai.

lateno

Diskusija „Ką žinome apie senovės lietuvių mitologiją?“, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

Doc. dr. Dalia Senvaitytė siūlo padiskutuot apie tai, ką mes žinome ar nežinome apie senuosius dievus, deives ir kitas mitines būtybes? Koks yra atkurtas, o gal kartais plunksnos meistrų ir sukurtas senovės lietuvių dievų panteonas. Kaip moksliškai įrodyta ar nuspėta, kuo tikėjo mūsų protėviai.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

scientifique

Domo Raibio „stand-up“ pasirodymas „Žvairys Kaune, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Paskutinį kartą stendapą Kaune dariau prieš du metus. Per tą laiką daug dalykų pasikeitė. Daug nepasikeitė. Kartais būdavo sunku, kartais lengva, o kartais vapšie nesuprasi, ar čia sunku, ar čia lengva. Tačiau buvo vienas dalykas, neapleidęs manęs niekada – mano žvairumas.

Ačiū, tau, kad padėjai suprasti šiuos dalykus:

Žvairys ir Amerikoj žvairys;

Juokiasi puodas, kad katilas žvairas;

Žvairys negali dirbti lauko kavinėje, prekiaujančioje alkoholiu, nes dokumentus rodo ne klientai, o praeiviai;

Žvairys pats nežinodamas gali gauti darbą telike;

ir t.t.

Mano mylimas žvairume, be tavęs aš būčiau niekas. Todėl šį stendapą skiriu tau. Iš anksto atsiprašau Sigio, pildančio kondicionierius, Mandarino aikštelėje. Aš juokavau, sakydamas, kad už mašinos kondiškės užpildymą, dedikuosiu visą stendapą. Nepyk. Mano toks darbas. Juokauti.”, – Domas Raibys.

zvairys

Yegor Zabelov koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Vienas originaliausių akordeonistų šiandieninėje Baltarusijos scenoje, autorius, kompozitorius, kuris yra sukūręs ne vieną kūrinį teatro pasirodymams ir kino filmams, „Gurzuf“ įkūrėjas grįžta į Kauną.

zabelov

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia