Maršrutas gruodžio 10-13 dienoms

PIRMADIENIS, 12 10

Filmas „Namas, kurį pastatė Džekas“ (The House That Jack Built, 2018), 22:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Didysis provokatorius režisieriaus Lars von Trier šokiravo Kanų kino festivalio auditoriją šiurpinančia psichologine siaubo drama. Po daugiau nei šešerių metų į šį festivalį sugrįžęs režisierius įtraukia į intelektualaus serijinio žudiko pasaulį, kurį įkūnija aktorius Matt Dillon.

Filmo veiksmas nukelia žiūrovą į 8-9 dešimtmečio Vašingtoną, kuriame Džekas vykdo kraupias žmogžudystės, o jas atlieka vidinis jo demonas Verge (akt. Bruno Ganz). Žudikas jau filmo pradžioje susiduria su ne pačia maloniausia moterimi, kurią nuostabiai suvaidina Uma Thurman, ir ši pradeda jį įtarinėti esant serijiniu žudiku. Ji, žinoma, neklysta. Tačiau Džekas pasiruošęs atsakyti – jo vidinis demonas viską laiko savo rankose.

ANTRADIENIS, 12 11

„Kaunas 2022“ idėjų Vilkijai pristatymas, 12:00
Bažnyčios g. 23, Vilkija, Kauno raj.

Šis susitikimas – tai kelis mėnesius trukusių skirtingų specializacijų komandų idėjų generavimo finišas – idėjų ir vizijų pristatymas. „Prieinam: Vilkija“ kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji tyrėjai bandė nuspėti, kaip atrodys Vilkija po 30 metų, rinko vietos vaizdus, tekstus, ženklus, daiktus, garsus, kalbėjosi su žmonėmis. O svarbiausia – mokėsi būti empatiški ir suprasti, ar Vilkijos aplinka yra prieinama visiems, ir ką būtų galima padaryti, kad ji tokia taptų.

vilkijai

Pokalbiai apie kenksmingą laisvalaikį „Water Cooler Tongue Effect“, 12:00-19:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Menininkė Sandra Noreikaitė skelbia visą dieną greitųjų pokalbių aplink ofiso vandens aparatą su įvairių sričių atstovais apie Kenksmingą laisvalaikį. Praeiviai, dalyviai, žiūrovai kviečiami užeiti bet kuriuo metu.

Jono Ohmano ir Vinco Sruoginio „Nematomas frontas“, 18:00

Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Nematomas frontas“ – tai sovietų valdžios struktūrų naudotas kodinis pavadinimas partizanų judėjimui Lietuvoje įvardyti. 2013 m. sukurtas filmas tęsia Juozo-Lukšos Daumanto temą tik kitu, gal kiek neįprastu kampu stengiamasi atskleisti ir išryškinti lietuvio charakterį, užgriebti jo esmę.

Slemas #17, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Septynioliktasis (ir paskutinis šiemet) Kauno menininkų namų slemas atviras visiems – ir scenos naujokams, ir patyrusiems lyrikams. Išankstinė registracija: menas@kmn.lt.

TREČIADIENIS, 12 12

Filmas „Tumo kodeksas“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip tapti nepavergiamu, kaip išlikti nepriklausomu ir išlaikyti giedrą nuotaiką – apie tai – visas Vaižganto gyvenimas su jo nerašytomis taisyklėmis ir principais.

Apie tai ir Eimanto Belicko ir Liudvikos Pociūnienės filmas rūsčiu pavadinimu „Tumo kodeksas“. Bet filmas visai ne rūstus, kaip ir Tumo principai. Jei dažniau prisimintume juos kasdienybėje, tikriausiai mažiau būtų progų skųstis, kaip viskas blogai….

„Atviras kodas“: „Photo or it didn’t happen“, 17:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Renginių ciklas metus baigia diskusija, kurioje kviečia kalbėti apie Kauno kultūros lauko atmosferą, kurią neseniai Kaune rezidavęs Artūro Areimos teatras įvardijo kaip „kultūrinę depresiją“.  Ar iš tiesų taip jaučiamės?

Susitikimo metu aptarsite įvairius klausimus, kylančius ne tik mąstant apie jauną kūrėją šiuolaikinio / alternatyvaus meno kontekste (menininko sąvoką, pasaulėžiūrą, trūkumus ir galimybes), bet ir koks kultūros produktas yra reikalingas šiuolaikiniam vartotojui. 

Kokių priemonių imtis, kad pasiektume toliau nuo kultūros lauko esantį žmogų? Kita vertus, gal besitrinant riboms tarp publikos ir menininko (performatyvūs, interaktyvūs, bendruomeniniai, reliacinės estetikos, kultūros animacijos menai) tokia kategorija kaip žiūrovas iš vis nyksta? Tuomet kam iš tiesų yra skirti renginiai? Ir kaip pamatuoti jų daromą poveikį, įtaką bendram kultūriniam klimatui ir miesto įvaizdžio formavimui? Kaip patys kultūros organizatoriai įvertina renginio sėkmę? Ką reiškia kultūrinė veikla ir kokia yra jos įtaka žmogui „greitėjančio greitėjimo“ (antropologo J.H. Erikseno sąvoka) bei socialinių tinklų (photo or it didn‘t happen) eroje, kai renginiai dažnai „patiriami“ per ekraną?

Diskusijoje dalyvaus KMN Kultūrinės veiklos ir rezidencijų kuratorius Edvinas Grinkevičius , Europos platformos „Magic Carpets“ vadovė Neringa Stoškutė, viena iš tarptautinio performanso meno festivalio „CREATurE Live Art“ vadovių Vaida Tamoševičiūtė ir VšĮ „Kauno bienalė“ direktorė Kotryna Žemaitytė. Susitikimą moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

„Grafolabas #9: leidybos biznis ir savilaida“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Nuo rankraščio užbaigimo iki knygos pristatymo gali praeiti ne vieneri metai. Kaip viskas vyksta? Kaip veikia lietuvių leidybos industrija? Ką reikėtų žinoti, siunčiant leidykloms rankraštį? Ko tikėtis ir ko nesitikėti? Kaip išleisti knygą pačiam? Registruotis į dirbtuves su rašytoja ir mentore Sandra Bernotaite adresu sandrabern@yahoo.com.

KETVIRTADIENIS, 12 13

Spektaklis „ Akmenys jo kišenėse “, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pagrindinių pjesės herojų, paprastų Airijos užkampio žmonių gyvenimą aukštyn kojomis apverčia staiga įsiveržusi filmavimo grupė iš Holivudo. Paprasti kaimiečiai tampa statistais filmavimo aikštelėje ir suvokia, kad yra maži sraigteliai tiek filmavimo mechanizme, tiek gyvenime.

akmenys

Koncertas Dmitrijui Hvorostovskiui atminti, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Praėjusių metų lapkričio 22 d. pasaulis neteko operos žvaigždės, vieno geriausio pasaulyje baritono – Dmitrijaus Hvorostovskio, kurį karjeros kelias ne kartą atvedė į mūsų miestą. Kauno miesto simfoninis orkestras rengia koncertą šiam operos karaliui atminti. Koncerte dalyvaus leidybiniuose projektuose kartu su D. Hvorostovskiu dirbę solistai. Diriguos maestro Constantinas Orbelianas. Programoje – arijos, uvertiūros ir orkestriniai kūriniai iš operų.

Leidinio „Optimizmo architektūra“ pristatymas, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Visą Europą apkeliavusi, metus Briuselyje baigianti kilnojamoji paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940 m.“ tapo vienu ryškiausių Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentų. Tokio paties geltonai akinamo ryškumo – ir lietuvių bei anglų kalbomis išleistas parodos katalogas, kurį dėl savo apimties ir turinio vertėtų laikyti savarankišku leidiniu. Protinga idėja Kalėdų dovanai.

© Tautvydas Stukas photography

© Tautvydas Stukas photography

Parodos „Dialogai“ atidarymas, 18:00
Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

Kokios ribos mus skiria šiandien? Ar dar yra ribos? O gal jau gyvename beribėje laisvės erdvėje? Ar laisvė egzistuoja ar tai tik dar viena sąvoka? Apie ką vyksta paveikslų dialogas, kai aplink nebėra žmonių? Kaip gimta šalis, vieta veikia menininką ir jo kūrinius? Paroda „Dialogai“ kviečia pamąstyti apie mus skiriančias ribas skirtingų šalių menininkų kūrybos kontekste.

Parodoje išvysite Majd Kara (Sirija), Reiu Tuur (Estija) ir Peeter Krosmann (Estija) darbus.

dialgai

„Flash Voyage“ ir „shishi“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

Gal tik bangų ir banglenčių pritrūks ketvirtadienio vakarą Žaliakalnyje. Kauno ir Vilniaus kolektyvai labai skirtingi ir tuo pačiu žaviai psichodeliškai panašūs.

Nacionalinė ledo ritulio lyga: „Kaunas Hockey“ – „Energija“, 20:00
Kauno ledo arena „Baltų ainiai“, Aušros g. 42C

Kauno komanda planuoja vartuose papuošti eglutę ir nepraleisti įvarčių. Ar palaikysite?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia