Maršrutas gruodžio 1-3 dienoms

PENKTADIENIS, 12 01

Prof. V. Landsbergis: „Nacionalizmo bangos Europoje“, 14:00
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37

Tiek Lietuvos vyriausybė, tiek visos buvusios postkomunistinės Vidurio Rytų Europos šalys tyli Katalonijos nepriklausomybės klausimu. Šis klausimas išties nepatogus ir kitoms ES narėms. Nors jos remia pagrindines demokratines teises – žodžio ir susirinkimų laisvę, laisvą balsavimą – tačiau ES nenori drąsinti separatistinių judėjimų, galinčių suskaldyti valstybes-nares ir pakenkti pačiai Sąjungai. Kaip reikėtų reaguoti į tokius proveržius? Ar reikia tramdyti nacionalizmo bangas? Ar galima kalbėti apie Katalonijos ir Baltijos šalių išsivadavimo analogijas? Apie šiuos klausimus ir galimus atsakymus į juos – SHMMF diskusijos su prof. Vytautu Landsbergiu metu. Diskusiją moderuos KTU SHMMF dekanas, politologas Ainius Lašas.

Projekto „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ baigiamąsis vakaras, 16:00
VDU, V. Putvinskio g. 23

Projektas „Piliakalnio papėdėje. Istorijos dabartis“ – nepilnus metus vykdytas studentų projektas, kurio metu buvo keliauta po Lietuvos miestelius, lankytasi ant piliakalnių, bendruomenių kultūros centruose rodyta poetinė programa „…šviesa nuo Kernavės piliakalnių“. Su vietos žmonėmis organizuoti pokalbiai: svarstomos istorijos ir dabarties sąsajos, piliakalnio reikšmė šių dienų žmogui, ieškota ženklų, atskleidžiančių savitą vietos dvasią, regiono tapatybę, naują požiūrį į Tėvynės sąvoką. Piliakalnis šiame lauke suvoktas kaip Lietuvos istorijos metonimija. Išvykų metu įrašyti pasakojimai bei surinkta vaizdinė medžiaga sudėti į dokumentinį filmą „Piliakalnio papėdėje“.

piliakalniai

12-oji „Šiaurės Kasablankos akademijos“ paskaita, 17:00
„Sugiharos namai“, Vaižganto g. 30

Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotoja dr. Eglė Bendikaitė skaitys paskaitą „1939-1940 metų aktualijų atspindžiai Lietuvos žydų spaudoje ir jos paraštėse“. Tai paskutinė dvyliktoji Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę 2017 metais vyksių paskaitų ciklo, pavadinto „Šiaurės Kasablankos akademija“, skirto 1939 – 1940 m periodo analizei Lietuvos ir tarptautiniame kontekste paskaita. Šiaurės Kasablankos akademijoje paskaitas skaitė žinomi istorikai ir diplomatai: Egidijus Aleksandravičius, Alfonsas Eidintas, Saulius Sužiedėlis, Rimantas Miknys, Andžej Pukšto, Šarūnas Liekis ir kiti.

„Baltojo kaspino festivalis“: judesio performansas „My Body – My Rules“, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Festivalio proga dvi jaunos kūrėjos, Dovilė KiB Dobravolskaitė ir Ugnė Raščiūtė, rengia pasirodymą, kurio metu kviečia atkreipti dėmesį į kūną, kvestionuoti normas, klausti ir ieškoti atsakymų, o galbūt ir neieškoti jokių atsakymų. Mums įdomi riba, kada pasirinkimas yra savosios laisvės išraiška, o kada tai prievartos forma! Ir ar yra ta riba. Kur ji prasideda, kada baigiasi?

mybody

Šiuolaikinio šokio spektaklis „Gedėtojos“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šokio teatras „Aura“ į Kauną vieninteliam pasirodymui pakvietė „Around Centre Group“, atlikėjų grupę, dirbančią su Krokuvos choreografijos centru. „ Gedėjimas dabar yra gana nepopuliari tema. Statydamos „Gedėtojus“, norėjome šiuolaikinio požiūrio ir tradicijos akistatos, žvelgėme į skirtingus „išlikimo“ būdus ir būdus kalbėti apie tai“, – kalba svečiai.

Klaudynos Schubert nuotr.

Klaudynos Schubert nuotr.

Kazimieras Likša kartu su styginių kvartetu: albumo pristatymas, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Buvusios grupės „Karma“ lyderis Kazimieras Likša pristato jau antrąjį savo albumą per vienerius metus. Metų pradžioje atlikėjas pristatė savo pirmą debiutinį solinį albumą „Per pusė“, o dabar pristato riboto tiražo išskirtinį albumą kartu su styginių kvartetu.

„Baltojo kiro“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

„Nūsų muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada nesveikai gera ir ramu. Mes tik padedam vieni kitiems keliauti per šitą skubėjimą, kuris lyg azartinis lošimas po truputį pasiglemžia gebėjimą išlikt žmogumi. Muzika padeda neužsimiršti ir judėti tikriau“, – sako muzikantai, ir tie, kas bent kartą girdėjo juos gyvai, patvirtins, kad nemeluoja.
„Dark Delights“: Broken English Club LIVE, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vienas įdomiausių, tamsiausių ir paslaptingiausių elektronikos kūrėjų pastaruoju metu, balansuojantis ir tarp slapyvardžio Raudive bei tikro vardo Oliver Ho, jau gerai pažįstamas Lietuvos naktinėtojams. Pagaliau Kaune!

ŠEŠTADIENIS, 12 02

Paroda „Pranas Domšaitis. Pastelės“, 11:00-17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Pranas Domšaitis – vienas ryškiausių lietuvių išeivijos dailininkų ekspresionistų, išaugęs ir susiformavęs vokiečių meno akademijos rėmuose, savo kūrinius eksponavęs bendrose parodose su K. Schmidtu-Rotluffu, Ch. Soutine‘u , E. Nolde, M. Chagallu. Dailininkas gimė 1880 m. rugsėjo 15 d. Mažojoje Lietuvoje, Rytų Prūsijoje, Kruopynų kaime. Mirė 1965 m. lapkričio 14 d. po sunkios ligos. Palaidotas Keiptauno kapinėse. Paroda veiks iki sausio 1-osios.

domsaitis

Savaitgalis Vytauto didžiojo karo muziejuje
Vytauto didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Muziejus ir vėl kviečia išbandyti edukacines programas. Šeštadienį laukia smegenų mankšta, kryžiažodžiai ir protų mūšis, sekmadienį – karinių stalo žaidimų popietė. Jos metu jaunieji muziejaus lankytojai galės pasijusti tikrais jūreiviais ir sužaisti smagų „Laivų mūšio“ žaidimą bei dėlioti dideles karinių mūšių dėliones.

Tarptautinis Kauno kino festivalis: „Kino archeologija“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Filmą „Kino archeologija“ pristato Vytauto Didžiojo universiteto istorikė dokt. Ina Vaisiūnaitė-Ėmužienė, tyrinėjanti lietuvių audiovizualinę žiniasklaidą. Istorikė dalinsis išskirtinėmis įžvalgomis apie archyvinės medžiagos skaitmenizavimą, ryšį tarp kino, nacionalinės atminties ir ją kuriančių žmonių.

Portugalų kino režisierės bei menininkės Filipos César pilnametražis debiutas „Kino archeologija“– unikalus žvilgsnis į kertinį laikotarpį Bisau Gvinėjos istorijoje, nagrinėjantis kino vaidmenį formuojant šios Vakarų Afrikos valstybės politinį kontekstą bei nacionalinę tapatybę. Šis filmas – tai daugiaaspekčio mokslinio tyrimo ir duomenų skaitmenizacijos projekto, pradėto 2011 metais su Sana na N’Hada ir Flora Gomes, rezultatas.

Filmo Kino Archeologija kadras
Parodos „Tik neatsigręžk atgal, nes akmeniu pavirsi“ atidarymas, 16:30
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

„Kviečiu pasivaikščioti tarp mano piliakalnių, besikeičiančių sukantis metų ratui, įkvėptų istorijų, miegančių juose. Išgirskite apie bites, kurias reikia pažadinti beldžiant į avilį. Apie obelis, kurias reikia apkabinti, kad nubustų ir apie Kalėdų rytą pražystančią kriaušę. Apie vandenį, vidurnaktį virstantį vynu ir visagalį paparčio žiedą. Apie Kalėdų naktį žmonių kalba prabylančius gyvulius…Visa tai ne tik stebuklai ir alchemija iš baltiškosios kultūros klodų, bet ir giliai pasąmonėje slypintys archetipai, įkvepiantys kūrybai. Liūdnos ir ilgesingos senovinės dainos, jų paslaptingi žodžiai, Rėdos rato ir virsmo koncepcija virto grafika ir lauks Jūsų apsilankymo“ – sako parodos autorė Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė. Parodą aplankyti spėsite iki 2018 m. sausio 13 dienos.

Istorinės LR Prezidentūros sodelio įžiebimo šventė „Šok į Kalėdas“, 16:30
Vilniaus g. 33

„Šokam į Kalėdas“ metu džiugins žėrintys medžiai, vaikystės žaislai, pajudėti kviečianti muzika ir savo pavyzdžiu bandys užkrėsti Gintarės ir Tomo Slausgalvių šokių studijos „Dance4fun“ šokėjai. Renginio kulminacija bus stulbinantis „Ugnies valdovų“ pasirodymas, po kurio bus pakankamai laiko pėsčiomis spėti į pagrindinės Kauno eglutės įžiebimą.

Kauno šviesų festivalis, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al.

Nuo šeštadienio iki pat Naujųjų metų didysis šiemetinio Kauno šviesų festivalio projektas stabtelės prie Kauno valstybinio muzikinio teatro. Taip, jis bus apšviestas kiekvieną vakarą.

muzikinis

Tarptautinis Kauno kino festivalis: susitikimas su Alireza Khatami ir „Užmaršties eilės“ seansas, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Užmaršties eilės“ (ispanų k. „Los Versos del Olvido“, 2017) – magiškojo realizmo įkvėpta drama, žiūrovus nukelianti į Jorge Luis Borges novelių pasaulį. Senyvas atokaus morgo prižiūrėtojas prisimena viską, išskyrus vardus. Jis prižiūri savo mylimas gėles ir padeda artimiesiems rasti mirusiuosius . Po gretimame mieste įvykusio protesto policijai šiame morge suslėpus aukas, jam į rankas patenka nežinomos jaunos moters palaikai. Šios moters laidotuvės virsta fantasmagorine odisėja su mistišku duobkasiu, renkančiu mirusiųjų istorijas, sena moterimi, ieškančia prarastos dukters, ir katafalko vairuotoju, persekiojamu praeities šmėklų… Anot filmo režisieriaus Alirezos Khatami, augusio Irano ir Irako karinio konflikto metu, „Užmaršties eilės“ – tai tikrų įvykių įkvėpta istorinės amnezijos, atminties politikos ir užmaršties refleksija, atiduodanti duoklę tiems, kurie kovoja už pamirštųjų atminimą.

Kalėdų eglutės įžiebimo šventė „Kalėdos Kaune? Kodėl gi ne!“, 18:00
Rotušės aikštė

Šiemet Kaunas kaip niekada anksčiau yra nusiteikęs šventiškai ir ketina sukurti tokią kalėdinę atmosferą, kurią matėte nebent Holivudo filmuose. Kalėdine nuotaika bus užkrėsti tiek maži, tiek dideli. Pasipuoš visas miestas – tiltai, parkai, gatvės, aikštės, prospektai, fontanai bei kitos Kauno vietos. Tradiciškai Rotušės aikštėje išdygs 12 metrų Kalėdų eglutė, kuri šiemet kauniečius ir miesto svečius nustebins ir originalumu, ir natūralumu.

Šių metų Kalėdų eglė taps pirmąja šalyje, apšviesta aplinkai draugiška elektros energija. Jai pagaminti bus naudojami kavos tirščiai, kuriuos rinkti kviečiamos visos Kaune veikiančios įmonės, organizacijos, neabejingos aplinkosaugos problemoms ir puoselėjančios atsakingą požiūrį į verslą. Taip pat aikštę papuoš įspūdingo dydžio stiklinė instaliacija, kuri sutemus nusidažys įvairiausiomis spalvomis.

kaledos

Akustinis Domanto Razausko koncertas, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Jokių fejerverkų. Jokių šou ir jokių „kur jūsų rankos“. Ne jubiliejinis, ne pirmas ir, reikia tikėtis, ne paskutinis. Pats paprasčiausias – viena netobula gitara, vienas netobulas balsas, netobulos netobulo autoriaus dainos. Viskas.

domantas
Darius Žvirblis su styginiais, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Jeronimui, Eduardui Ir Vyriškiui Su Abitu“, „Indigo Vaikams“, „Po Visko“ ir visa eilė iki skausmo žinomų kūrinių, prabangiai aranžuotų ir intymiai išreikštų. Prasmė, melodija bei emocija aplankys kiekvieną koncerte apsilankiusį, o tuo be Dariaus Žvirblio (ex „Atika“) pasirūpins ir talentingi klasikinės muzikos atlikėjai Sandra Dirgėlaitė (smuikas), Teodora Ajauskaitė (smuikas), Edvinas Kaziukaitis (altas) ir Karolis Vaičiulis (violončelė) bei Viktoras Rubežas (perkusija).

„Frank Fitts“ ir + „Antonio Risqué“ koncertai, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

„Tas metų laikas, kai važinėjam po Lietuvą ir grojam jum savo naujausią albumą „You’re Lonely“. Su mumis kartu „Antonio Risqué“. Bus kasečių ir visokio gėrio“, – į „Lemmy“ kviečia garage / indie rock grupė „Frank Fitts“.
Naujo Mesijaus albumo „ddvviigguubbaass“ pristatymas, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Vienas ekscentriškiausių, talentingiausių ir nenuspėjamiausių Lietuvos reperių, o taip pat ir poetas, kartu su marga kūrybine komanda išleidžia jau šeštą albumą. Vilnietiška energija jau ir Kaune!

SEKMADIENIS, 12 03

Sensorinė ekskursija „Pojūčių paveikslai“, 11:30
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55
Ekskursijos metu 6 savanoriškai atrinkti lankytojai turės galimybę pažinti jose esančius kūrinius nenaudodami regos. Aktoriai – gidai, naudodami garso, kvapo, lytėjimo, judesio pojūčius, atkurs atrinktų paveikslų įspūdį. Šios ekskursijos dalyvis patirs meno kūrinį, pasiduodamas savo ir kūrinį interpretuojančių aktorių vaizduotei. Tie, kurie stebės veiksmą neužsirišę akių, regės subtiliomis formomis atgyjančius paveikslus – kaip aktorių ir dalyvių veidai pasineria į tapytojo pastelinę miglą, keliauja mistinėje laidotuvių procesijoje arba žaidžia kaip vaikai pasakoje tarp kalnų ir paukščių.

Pojūčių paveikslai / M. K. Čiurlionio galerijos nuotr.

Pojūčių paveikslai / M. K. Čiurlionio galerijos nuotr.

Spektaklis „PYP PYP“, 12:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Jaunų „Keistuolių teatro“ aktorių komanda režisierius bandys kiek netikėtas Donald Bisset pasakas paversti nepamirštamų nuotykių muzikine kelione, į kurią galės leistis tiek vaikai, tiek suaugę.
Spektaklis „DreamWorks“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Keturi aktoriai – Aleksandras Kleinas, Lena Orlova, Goda Piktytė ir Marcelė Zikaraitė – pasakoja istoriją, kuri primena pasikartojantį sapną. Jis niekada nesibaigs, kol kiekvienas sukursime savą istorijos tęsinį. Sceninė koncepcija (dešimt personažų ir keturi aktoriai), scenografija ir režisūra – Agniaus Jankevičiaus.

dreamworks

Tarptautinis Kauno kino festivalis: Susitikimas su Isiah Medina ir filmo „88:88“ seansas, 16:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kanadiečio režisieriaus Isiah Medina filmas „88:88” (2015) – santykio tarp laiko ir kino kontempliacija. Medinos veikėjai regimi įvairiose situacijose ir lokacijose – pora savo miegamajame, draugų būrys krepšinio aikštelėje, žmonės, leidžiantys laiką kartu, vargstantys, besidalinantys istorijomis, juokaujantys, ir, visų svarbiausia, gyvenantys. Juos sieja ateities nežinomybė, jų būtis – tarsi pakibusi laike. 88:88 – tai laikrodyje pasirodantys skaičiai dingus elektrai, vis primenantys apie nesumokėtas sąskaitas ir neišvengiamas jų pasekmes. Užuot žiūrovams siūlęs konkrečias siužeto linijas, itin inovatyvus režisieriaus braižas perteikia švystelėjančius įspūdžius iš filmo personažų kasdienybės, surinktus įvairiomis filmavimo priemonėmis, nuo mobiliųjų telefonų iki 16 mm kino juostos. Žiūrėti šį filmą – tai pasinerti į Vinipego miesto Kanadoje kasdienybę ir joje sūkuriuojančias mintis, emocijas ir viltis. „88:88” buvo rodytas vienoje išrankiausių Tarptautinio Toronto kino festivalio programų „Wavelengths“, kurios išskirtinis ženklas – originaliausi jauno kino balsai.

Spektaklis šeimai „Pasaka apie avį“, 16:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Hanos Šumilaitės režisuotas spektaklis pagal Igorio Kolosovo pjesę yra groteskas,kuriame per mažojo aviuko istoriją kalbama apie Lietuvos vietą mūsų civilizacijoje,apie asmenybės,ar valstybės tapatybės ieškojimus,nelengvame brendimo procese. Avinėlio svajonė – tapti Žmogumi – turi ištverti įvairius išbandymus ir paklydimus. Spektaklį „Pasaka apie avį“ jau matė ne tik daugybė Lietuvos žiūrovų, jis buvo rodomas Londone ir Gruzijoje, kur susilaukė gerų įvertinimų.

Koncertas „The Face of Christ“, 18:15
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčua, Rotušės a. 8 

Vaclovą Augustiną sukurti „The Face of Christ” įkvėpė šv. Ignaco dvasinės pratybos. Kūrinys įvairialypis ne tik dėl to, kad yra parašytas trimis kalbomis: anglų, lietuvių ir lotynų, bet ir tuo, kad kiekvienai iš 22 dalių pasirinktas skirtingas stilius emocijai perteikti. Girdėsite grigališkojo choralo, lietuviškų kantyčkų skambesių bei Bacho, Arvo Part, Led Zeppelin kūrinių motyvų.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia