Maršrutas gegužės 8-11 dienoms

PIRMADIENIS, 05 08

Paskaita „Apie kiniškus rašmenis kandži“, 15:10
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio 23, 102 aud.

Japonų profesoriaus dr. Toshiyuki Sato vieša paskaita skirta pirmiausia studentams besimokantiems Rytų Azijos kalbų. Joje bus pristatoma kiniškų rašmenų istorija, struktūra bei rašybos principai, jų adaptavimo vietinėms kalboms atvejai. „Pastaraisiais metais japonų kalbos besimokančiųjų daugėja pačiuose įvairiausiuose regionuose. Studentai, kurių gimtosios kalbos nenaudoja kiniškų rašmenų, gana greitai susiduria su problema, kad kiekviename lygyje reikia išmokti vis daugiau kandži“ – sakė profesorius, – „Savo paskaitoje norėčiau atskleisti pagrindinius kandži principus, ir tikiuosi, kad tos žinios bent šiek tiek pasitarnaus studentams mokantis kalbų“.

Felikso Kerpausko fotografijų parodos atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Feliksas Kerpauskas dėstė lietuvių kalbą, dirbo laikraščio redaktoriaus pavaduotoju. Kadangi rašomiems straipsniams reikėjo iliustracijų, ir fotografavo – nes fotografavimo įgūdžius lavino dar nuo studijų laikų, 1954-ųjų, kai vienas giminaitis fotomenininkui padovanojo fotoaparatą „Liubitel“. 1987 metais kūrėjas priimtas į Lietuvos fotomenininkų sąjungą. Nuo to laiko menininko kūrybinė veikla išsiplėtė, jis pradėjo dalyvauti grupinėse ir tematinėse parodose, rengti autorines fotografijų parodas Kaune ir kituose Lietuvos miestuose.

Pastaraisiais metais menininkas susikoncentravęs ties savo pagrindinėmis fotografijų temomis: akmenimis, medžių žaizdomis, abstrakcijomis, peizažais. F. Kerpausko fotografijos atskleidžia filosofišką autoriaus požiūrį į gamtą, fotografuojamą objektą. Parodoje eksponuojamos fotografijos atspaustos ant drobės. Ši technologija suteikia kūriniams tapybiškumo, grafiškumo įspūdį, perkelia fotografinį atvaizdą į kitos meno rūšies dimensiją.

Tradicinių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Tradiciniais šokiais vadinami lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprasti šokiai. XIX a. pab. ─ XX a. I p. šokti įvairūs poriniai šokiai: polkos, valsai, kadriliai ir kiti. Kai kuriose Lietuvos vietovėse tradicija išliko ir ilgiau ─ iki XX─XXI a. sandūros, o pastaruoju metu šie šokiai išpopuliarėjo jaunimo aplinkoje. Šokama grojant gyvai muzikai.

ANTRADIENIS, 05 09

Parodos, skirta Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti, atidarymas 10:00
Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Ketvirtajam parodos etapui Kauno miesto muziejaus muziejininkai atrinko eksponatus, iliustruojančius laikotarpį tarp 1948 ir 1957 m. Tai dešimtmetis, kuriame tarpo stalinistinis teroras, visuomenės skaldymas ir naikinimas, rezistencinės kovos Lietuvoje ir prieš okupaciją nukreipti judėjimai užsienio lietuvių bendruomenėse. Parodoje pristatomi eksponatai iš trijų Kauno miesto muziejaus rinkinių: Kauno miesto istorijos, Lietuvių tautinės muzikos istorijos bei M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos. Paroda veiks iki gegužės 31 dienos.

Europos dienos šventė, 12:00 – 18:00
Laisvės al.

Laisvės alėja Europos dienos vidurdienį pavirs mažąja Europa – joje įsikurs įvairios Europos šalys. Taip renginiu „Europa Laisvės alėjoje“, organizuojamu Kauno „Europe Direct“ informacijos centro ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, prasidės Europos dienos renginiai Kaune. Laisvės alėjoje nuo fontano iki „Aušros“ gimnazijos kauniečių ir miesto svečių laukia unikali galimybė tuo pačiu metu apsilankyti Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje ir kitose šalyse, kurių tradicijas ir kultūrinius savitumus atskleis Kauno miesto moksleiviai. Vietas, kokia šalis ir kokiu laiku bus pristatoma jau nuo pat ryto žymės geltonos žvaigždutės ant Laisvės alėjos grindinio.

Knygos „Azuritijos kardinolai“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Jurgos Žąsinaitės knygos „Azuritijos kardinolai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017 m.) pristatyme su knygos autore dalyvaus VDU Lituanistikos katedros profesorė Dalia Kuizinienė ir rašytojas Gasparas Aleksa. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Filmas „Pasiklydę Paryžiuje“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Žavingoje, dinamiškoje ir romantiškoje „slapstick“ komedijoje tarp linksmų pokštų, modernaus šokio elegancijos, gatvės cirko humoro, bežodžių gegų, juoko pro ašaras nostalgiškai prisimenamos senosios legendinės prancūziškos komedijos ir atgaivinamos nebyliosios Holivudo komedijos. Ir taip gera regėti trumpą, bet mielą Pierre’o Richardo sugrįžimą.“, – į kiną vilioja kritikas Edvinas Pukšta.

„Blaze Bayley World Tour 2017“ koncertas, 20:30
Klubas „Lemmy“ , Girstupio g.1

Blaze Bayley – britų dainininkas, savo karjerą iki pasaulinio lygio pakylėjęs grupėje „Iron Maiden“, kurios nariu buvo nuo 1994 iki 1999 m. Vėliau karjerą pratesęs kaip solistas jis išleido 9 albumus. Tap pat scenoje – grupės „Thundertale“ ir „Sutemon“.

TREČIADIENIS, 05 10

VDU Pavasario festivalis’17, 10:00
Įvairios vietos

Kiekvienais metais vis kitoks – šiais metais įrodysiantis, kad vienodai ne visiems – VDU Pavasario festivalis sugrįžta. Paskaitos, workshop‘ai, koncertai ir kiti renginiai suplanuoti ir trečiadienį, ir ketvirtadienį. Festivalį baigs trankus koncertas Vienybės aikštėje.

Albumo „Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota“ sutiktuvės, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2, 322 kamb.

Tai jau ketvirtasis fotografo Algimanto Aleksandravičiaus rengiamos serijos, skirtos Lietuvos regionams, jų istorijai, kultūrai ir žmonėms įamžinti, albumas. „Fotografijos – tarsi paukščiai, atnešę nuvogtą laiką, lyg žodžių skiemenys, teisingai sudėliojus, įgauna prasmę“, – rašo autorius knygoje. Išmylavęs žvilgsniu Sūduvą, jis kadras po kadro mums pristato šį kraštą ir jo vaikus. „Koksai brangus čia jiems Dangus ir mintys, po juom užgimusios. Sūduvą, be abejonių, derėtų vadinti ir patriotiškiausiu Lietuvos regionu – J. Basanavičiaus, V. Kudirkos ir begalės kitų didžiųjų iš šio krašto kilusių lietuvių įpūsta dvasia Suvalkijoje dar tikrai gyva. Lietuvybės lopšys – tebesisupa“, – taip apibūdina fotomenininkas šį kraštą. Išraiškingos nespalvotos albumo fotografijos – tai pasakojimas su istorinėmis ir biografinėmis detalėmis, puikiais gamtos vaizdais apie keliones po Suvalkijos regioną. Iš kraštovaizdžio, bažnytkaimių švenčių, suvalkiečių turgaus, miestelių kasdienybės fragmentų, etnografinių nuotrupų, didžiavyrių tėviškių vaizdų, kraštiečių portretų kuriama nepakartojama šio krašto prasmių ir vaizdinių savastis. „Į sūduvių purią žemę (lyg būtų tepama ant duonos) sodinau mintis ir norus. Auginau vaizdus“, – teigia autorius.

Aušra pažadina gausmui. Šakiai, 2015 12 31

Aušra pažadina gausmui. Šakiai, 2015 12 31

Spektaklis „6 valandos prie stalo / 6 heures à table“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Dėdė, atvykęs iš Pietų Amerikos, sukviečia savo giminaičius atšvęsti jo 102-ąjį gimtadienį. Visi tikisi, kad dėdė perskaitys testamentą ir galiausiai visi sužinos, kam iš giminaičių jis paliks savo turtus. Bet dėdė paruošė savo giminaičiams siurprizą. Pasirodo, jis nori patikrinti kiekvieną iš svečių. Taigi kiekvinas atvykęs į šventę, turės progą atskleisti tikruosius savo tikruosius kėslus.

„Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijų „Fluxus Labs“ susitikimas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Vienas „Kaunas 2022“ tikslų – apie 40 laboratorijų įvairiose miesto ir rajono vietovėse. Tokie taškai gali įsikurti bibliotekose, kultūros centruose, ištuštėjusiuose mokyklų pastatuose, privačiuose garažuose, industrinėse erdvėse ar netgi kavinėse. Nesvarbu, kaip laboratorijos atrodys, svarbiausia – turinys. Iš pradžių laboratorijose dirbs bent po vieną „Kultūros tempo akademijoje“ dalyvaujantį kultūros agentą, kuris sieks integruoti vietos bendruomenę į projekto veiksmus. Susitikimai vyks ir gegužės 13 bei 17 d.

fluxuslabs

KETVIRTADIENIS, 05 11

Tarptautinė konferencija, skirta Leonido Donskio idėjoms, 11:00
VDU (Įvairios vietos)

Pagerbiant vieno iškiliausių Lietuvos mąstytojų atminimą, gegužės 11–12 dienomis Kaune vyks konferencija „Leonido Donskio tarpdisciplininės intelektualinės praktikos ir moralinė vaizduotė“, skirta filosofo, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus L. Donskio tyrinėjimams.

Tarp konferencijos pranešėjų – žinomi mokslininkai ir ekspertai iš viso pasaulio: Bolonijos universiteto (Italija) profesorius Stefano Bianchini, Maskvos „Carnegie“ centro analitikė Lilija Ševcova, Makvairo universiteto (Australija) profesorė Alison Pullen, Vrije universiteto (Nyderlandai) docentė Ida Sabelis, ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas ir kiti iškilūs mokslininkai, buvę prof. L. Donskio bendražygiai ir bičiuliai.

donskio

M. Valančiaus gatvės pavasario POP UP, 12:00 – 20:00
M. Valančiaus gatvė

Penkios „butikų gatve“ kartais tituluojamos gatvės parduotuvės šį pavadinimą pateisins pristatydamos pavasario ir vasaros kolekcijas.

Knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kovo 11-osios Akto signataro, prof. Bronislovo Genzelio knygos „Politikos laisvamanio užrašai: sovietmetis, Sąjūdis, nūdiena“ pristatyme dalyvaus knygos autorius Bronislovas Genzelis, Kovo 11-osios Akto signatarai, Seimo ir Vyriausybės nariai, „Versmės“ leidyklos vadovas Petras Jonušas, knygos autoriaus bendraminčiai. Renginį ves prof. Jonas Vaičenonis.

Susitikimas su Marku Zingeriu, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al.
Rašytojas, poetas, publicistas Markas Zingeris visus susirinkusius nusives į kiemą Laisvės alėjoje, kuriame gyveno pagrindinio jo naujausios knygos „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ veikėjo šeima.
 M.-Zingeris-PLAKATAS-4_FINAL_2017-05-08

„Gallery Weekend Kaunas 2017“
Įvairios vietos

Prieš kasmetinį galerijų sezono atokvėpį, Gallery Weekend Kaunas gegužės 11–14 dienomis ir vėl brėš kultūrinį žvaigždėlapį kartu su kultūrinėmis iniciatyvomis. Koordinatės ves ir per nepriklausomų ar laikinų, ir per institucinių erdvių tinklą, apimsiantį parodų atidarymus, performansus, įtraukiančias kūrybines veiklas, paskaitas.

Antrojo galerijų savaitgalio epicentras šiemet – buvęs banko pastatas viename Laisvės alėjos kiemų, virtęs „Menų banku“. Savaitgalio atradimai gi išsibarstę Kauno fotografijos galerijoje, „Bright and Showy Kaunas“, VDU menų galerijoje „101“, VDA Kauno fakultete, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje, „Meno parke“, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir jo padaliniuose, Kauno menininkų namuose, POST galerijoje ir kitur – taip, visa tai spėjama apeiti ir pajausti per keletą dienų.

Plačiau apie „Gallery Weekend Kaunas“ skaitykite ir jo maršruto ieškokite čia.

„Kaunas Cantat“: Floridos Gulf Coast choro koncertas, 19:00
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus arkikatedros bazilika, Vilniaus g. 1

Festivalio koncerte pasirodys mišrus kamerinis choras iš Floridos, JAV. Chorui vadovauja didelę patirtį Amerikos chorų istorijoje turintis Trentas R. Brownas.

Floridos Gulf Coast choras atliks ne tik didžiosiose pasaulio katedrose skambančią kamerinę klasiką, bet ir amerikiečių folkloro grynuolius, taip pat modernių laikų giesmes, tokias kaip laikui nepavaldžias René Clauseno „Set Me as a Seal“ ir Ralpho Manuelo „Alleluia“.Šio choro repertuaro didžiausias išskirtinumas – netgi 3 giesmės iš Baltijos šalių.

 

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia