Maršrutas gegužės 7-10 dienoms

PIRMADIENIS, 05 07

„Dizaino savaitė 2018“, visą savaitę
Įvairios vietos

„Dizaino savaitė“ – kasmetis dizaino festivalis, pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą. Kaune laukia festivalio dalyvių organizuojamos parodos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės, pristatymai ir kiti įvairūs renginiai: „Kūrybos kampas 360“ organizuojamos parodos „Antrinis dizainas iš Helsinkio“ bei „Pramonės šiukšlės – dizaino idėja Šiauliams“ ir vaikų atrakcionų kūrybinės dirbtuvės, „Learning Factory workshop“, Namų idėjų centro „NIC“ renginys atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainui ir madai, „TG baldai“ Interjero sprendimų klasteris, Indros Marcinkevičienės „LT šviesoforas“, KTU Dizaino centro, „DesignLibrary Kaunas“ ir „DesignFriends“ organizuojamos trys parodos bei du renginiai, Kauno kino centre „Romuva“ rodomas stilingas kinas, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentų kūrybiniai darbai „Formoje sustingusi erdvė“, Kauno taikomosios dailės mokyklos ekspozicija „DI forma“. Taip pat Kauno centre ieškokite dizainerių ekspozicijų kavinių ar parduotuvių vitrinose.

Visą „Dizaino savaitės“ programą rasite čia.

Facebook-cover-1024x390

T. H. Erikseno paskaita „Perkaitęs pasaulis: antropologija, globalinės problemos ir paspartinti pokyčiai“, 11:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Gegužės 7-8 dienomis Vytauto Didžiojo universitete lankysis bei viešą paskaitą ir seminarą ves Thomas Hyllandas Eriksenas – vienas garsiausių šiandienos pasaulio antropologų, Oslo universiteto socialinės antropologijos profesorius, Europos socialinių antropologų asociacijos EASA prezidentas (2015-2016), Norvegijos Mokslo akademijos narys.

Gegužės 7 d., pirmadienį, 11 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) vyks vieša profesoriaus paskaita „Perkaitęs pasaulis: antropologija, globalinės problemos ir paspartinti pokyčiai“ (angl. „An overheated world: anthropology, global issues and accelerated change“). 

Tą pačią dieną, 14 val. profesorius ves seminarą „Perkaitimo dimensijos ir atvejai“, kurio metu bus analizuojami identiteto/kultūros klausimai, galios spragos, taip pat aplinkosaugos/klimato klausimai bei antropologijos vaidmuo šiandien.

eriksen

ANTRADIENIS, 05 08

Fotografijų parodos „Tarp mūsų“ atidarymas, 13:00
VDU Socialinių mokslų fakultetas, Jonavos g. 66

Parodoje eksponuojami Vilijampolės socialinės globos namų gyventojų fotoportretai, kurių autorius – mados fotografas Deividas Bendžius. Šis socialinis projektas– tai kvietimas stebėti (pastebėti) tuos, kurie gyvena tarp mūsų. Šie žmonės unikalūs tuo, kad jie nemoka suvaidinti, pameluoti, pateikti save gražiau, nei yra iš tiesų. Fotoportretai leidžia pažvelgti į šiuos veidus kaip į dieviško grožio kūrinį ir matyti begalinį nuoširdumą, laisvumą, ryškumą.
Portretuose įamžintos akimirkos, kaip jaučiasi jaunas, laimingas ir reikalingas šiame pasaulyje žmogus, nuoširdžios emocijos, atskleidžiančios žmogaus savitumą, dominuojantį charakterį, asmenybės bruožus.

tarpmusu

Parodos „Lietuvos skautai dalinasi šimtmečio akimirkomis“ atidarymas, 16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Ar žinojote, jog šiais metais šimtmetį švenčia ne tik Lietuva, bet ir Lietuvos skautų sąjunga? Ta proga gegužės 8–31 dienomis į Kauno apskrities viešosios bibliotekos II a. fojė atkeliauja paroda „Lietuvos skautai dalinasi šimtmečio akimirkomis“. Dešimtyje istorijas pasakojančių stendų atskleidžiama kaip per 100 gyvavimo metų skautai Lietuvoje ugdė tautinį sąmoningumą ir didino pilietiškumo dvasią.

skautai

Parodos „Reconsider Design“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Dizaino savaitei“ skirtoje tarptautinėje parodoje eksponuojama 30 atidžiai atrinktų ekodizaino projektų, atkreipiančių dėmesį į mūsų kasdienius įpročius ir jų įtaką aplinkai, ieškančių sprendimų, kaip sumažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį gamtai neprarandant produktų kokybės ir unikalių savybių.

reconsider

Jidiš kalbos kursai, 18:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

„Kviečiame mokytis jidiš kalbos ir prisiliesti prie autentiškų žydų kultūros šaltinių. Neretai jidiš iš klausos painiojama su vokiečių. Tačiau iš tiesų tai be galo savitas ne tik vokiečių, bet ir hebrajų-aramėjų, slavų, romanų ir netgi lietuvių kalbų lydinys, iš kurio susiformavo savarankiška, daugeliui iki šių dienų nuostabą ir susižavėjimą kelianti, kalba. Sykiu jidiš yra ir viena svarbiausių iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvos žydų vartotų kalbų, todėl per ją mums veriasi kone neišsemiami žydų kultūrinio paveldo klodai. Pradėsime nuo abėcėlės ir elementarių gramatikos dalykų, o tada po truputį keliausime prie eilėraščių ir dainų, publicistikos ir literatūros tekstų, antkapinių paminklų užrašų ir kitų žydų kultūros artefaktų. Ypatingą dėmesį skirsime vietinei, tarpukario Kauno, judaikai“, – rašoma kvietime. Kursus ves Goda Volbikaitė, susidomėję kviečiami registruotis renginiai@nycesusai.lt

Spektaklis „Aušros pažadas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nevykusios baleto pamokos Sašos Žiglovo studijoje, „tobulos“ lauko teniso technikos demonstravimas Švedijos  karaliui, dainavimas, keliantis vokalo mokytojui liūdesį ir nerimą  ir kiti talentų lavinimo epizodai žaismingai atgyja režisierės ir inscenizacijos autorės spektaklyje „Aušros pažadas“. Galbūt iš tiesų egzistuoja vadinamasis „likimo kodas“, kurį  menininkas šiuo atveju – Romain Gary – atsineša į šį pasaulį ir tik motina pajėgi nujausti sūnaus likimą?“ – kartu su kūrybine komanda klausia režisierė Agnė Sunklodaitė.

FC „Stumbras“ – FC „Kauno Žalgiris“, 18:00
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Kaunietiškas futbolo derbis – puiki proga užsukti į stadioną, kuris, atrodo, dar šiek tiek palūkės jau labai ilgai laukiamo atnaujinimo.

Blaze Bailey koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Buvęs „Iron Maiden“ narys praėjusį kartą Kaune nepaliko abejingų, jis turi dar ne vieną statinę parako. Kartu su veteranu šįkart pasirodys Luke Appleton iš „Iced Earth“.

TREČIADIENIS, 05 09

Europos dienos šventė, 16:00
Nepriklausomybės aikštė

Šalia Soboro koncertuos jaunimo muzikos grupės, veiks informacijos mugė ir kūrybinės dirbtuvės, bus rengiamos mini orientavimosi varžybos, viktorinos. Šventėje visi kviečiami daugiau sužinoti ne tik apie ES institucijų veiklą, bet ir Europos kultūros paveldą bei išbandyti save įvairiose su tuo susijusiose rungtyse.

europosdiena

„Įtekstintas Kaunas: Laisvės šaukliai“, 17:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyrius, pažymėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, organizuoja renginių ciklą „Įtekstintas Kaunas“. Renginiuose kviečiama prisiminti iškiliausius praėjusio šimtmečio Lietuvos rašytojus ir visuomenės veikėjus, Nepriklausomybės akto signatarus, pasipriešinimo okupantams kovų didvyrius, be kurių šiandien nebūtų nei švęstino šimtmečio, nei jį švenčiančių lietuvių.

Literatūros ir muzikos vakare „Laisvės šaukliai“ dalyvaus rašytojas, dramaturgas Gediminas Jankus, klasikų kūrybos fragmentus skaitys aktorius Petras Venslovas, partizanų ir kitų autorių dainas atliks grupė „Gedimino sapnas“ (Gediminas Šimkūnas – vokalas, Giedrius Vanagas – gitara, pagalbinis vokalas ir Matas Laužadis – bosinė gitara, kontrabosas).

Arvydo Anušausko knygos „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ pristatymas, 18:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

2018-aisiais Lietuvos žvalgyba mini įkūrimo šimtmetį. A. Anušausko knyga „Prezidento žvalgas: du gyvenimai“ skirta vienam pirmųjų jos darbuotojų Albinui Čiuoderiui (1898–1965), kurio memuarai ir užrašai netikėtai buvo atrasti Kolumbijoje. Išvykęs į šią šalį ir čia pradėjęs naują gyvenimą jis paliko užrašus su unikaliomis nuotraukomis.

zvalgas

Koncertas „Europos muzikos paletė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Raminta Vaicekauskaitė (sopranas), Monika Ryškutė (fleita) ir Goda Palskytė (fortepijonas) atliks kompozitporių J. Ch. Bach, R. Strauss, J. Massenet, O. Respighi, G. Enescu, A. Caplet, L. Delibes muziką.

„Stilingas kinas“: „Manasis Godard’as“ (Le Redoutable), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Lietuvių kilmės Michel Hazanavicius sukurta Prancūzijos stiliaus ir kino ikonų – režisieriaus Jean-Luc Godard ir jo žmonos, mūzos Anne Wiazemsky meilės istorija šįkart rodoma „Dizaino savaitės“ proga.

Kauno „Žalgiris“ – Prienų-Birštono „Vytautas“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Prieš kelionę į Belgradą, kur susikaus su „Eurolygos“ elitu, žalgiriečiai apšils LKL rungtynėse. Juk broliai Ballai išvyko, bet „Vytautas“ liko.

 

KETVIRTADIENIS, 05 10

„Diena su Karmelitais“, 10:00
Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčia, Gedimino g. 1

VDU studentų kūrybinė grupė Declamationes prisideda prie Dienos su Karmelitais organizavimo ir ieškodama Kauno miesto savasties pradeda programą „Kaunas: istorijos dabartis“. Pirmajame jos renginyje išgirsite pasakojimą apie Kauno Karmelitų erdvę: „Lviesime pabūti Karmelitų bažnyčios tyloje, sužinoti daugiau vietos istorijos fragmentų ir atrasti netikėtas sankirtas su šiomis dienomis. Karmelitų Kaune istoriją apžvelgs VDU istorikai.“.

karmelitais

Knygos „Vilniaus geto dienoraštis“ pristatymas, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Jaunasis Vilniaus Geto metraštininkas Icchokas Rudaševskis šiandien būtų šventęs 90-tąjį gimtadienį. Įkalintas Vilniaus gete, bet ne pagal amžių tvirtas vertybes ir literatūrinę dovaną turėjęs jaunuolis mokykliniame sąsiuvinyje fiksavo to meto realybę – gyvenimo gete vaizdus, kovą ir tikėjimą ateitimi. Kaip ir daugelio Vilniaus geto kalinių, Icchoko gyvybė nutrūko Paneriuose, tačiau Holokaustą išgyvenusi jo pusseserė Sara Voloshin sugebėjo išsaugoti Vilniaus geto dienoraštį, kurio puslapiuose įamžintas Icchoko liudijimas. Renginyje, kuris organizuojamas kartu su Kauno žydų bendruomene, dalyvaus knygos vertėjas doc. dr. Mindaugas Kvietkauskas, knygos iliustratorė Sigutė Chlebinskaitė, vakarą moderuos istorikas dr. Linas Venclauskas.

getodienorLauros Marijos Balčiūnaitės parodos „Dream Sequence“atidarymas, 17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Barselonoje gyvenanti ir kurianti menininkė Laura Marija Balčiūnaitė pasakoja apie skirtingas draugystes, kurių vienintelis jungties taškas: pati autorė. Projektas narplioja prisiminimų, svajonių ir sapnų naratyvus per erdvinius koliažus. Tuo tarpu galerija tampa erdve, kur nukrypus nuo centrinės istorijos ašies apsigyvena empatija ir idiliška nostalgija. Parodos atidarymo metu vyks performansas.

dreamsequence

Parodos „Priešaušris. Lietuvos dailė iki 1918 m.“ atidarymas, 17:00

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Parodos sumanymas kilo iš noro visuomenei pristatyti muziejuje sukauptus reikšmingus Lietuvos kultūrai XIX a. pab. – XX a. pr. meno kūrinius, sujungti menotyrinę ir istorinę medžiagą, muziejaus ekspozicijų salėse sukuriant besikeitusios epochos atmosferą. Parodoje taip pat eksponuojami meno kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Lietuvos banko bei privačių kolekcijų.

priesausris

VDU Pavasario festivalio uždarymo koncertas, 17:30
Rotušės aikštė

Trečiadienį ir ketvirtadienį VDU studentai kvies į daugelį įvykių ir veiklų, išsibarsčiusių visur mieste. Ketvirtadienį tradicinį festivalį vainikuos stipri koncertinė programa. Į sceną Rotušės aikštėje kops net keletas aktualių lietuviškų kolektyvų – „abudu“, „Baltasis kiras“, „41 rūsys“, „Flash Voyage“ ir „jautì“.

Premjera. Spektaklis „12 naktis“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Režisierė Ieva Stundžytė ir kelių skirtingų kartų „Keistuolių teatro“ aktoriai, pasitelkę kūrybines improvizacijas bei drąsiai eksperimentuodami su tradicijų ribomis, į sceną sugrąžina nemarųjį V. Šekspyrą su komedija „Dvyliktoji naktis“.

„Gallery Weekend Kaunas 2018 atidarymas, 18:00
Laikinoji M.K.Čiurlionio galerija ir J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos galerija „Bright and Showy Kaunas“, A. Mackevičiaus g. 27

Tęstiniu tampantis trečiasis Kauno galerijų savaitgalis, pasaulinio tinklo „Gallery Weekend“ dalis – vienas pirmųjų tokio pobūdžio įvykių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Dvejus metus tyrinėjęs vidaus erdves, 2018-aisiais renginys žengia ir į lauką. Šiemet programoje – beveik 30 įvairaus pobūdžio įvykių Kauno senamiestyje, centre ir Žaliakalnyje – pirmojoje Kauno galerijoje, atidarytoje 1925 m. Būtent nuo čia veiksmas ir prasideda. Laukia parodos, koncertas ir butō šokio teatro „Okarukas“ premjera.

galleryweekend

Teatrinis išgyvenimas ,,Įrėžta gintare“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Norime grąžinti skolas. Nepriklausomybės 100-metis yra graži proga tai padaryti”, – sako Niujorke gyvenanti ir „Off-Broadway“ teatruose kurianti lietuvė režisierė Rasa Allan Kazlas. Po dvidešimt devynerių metų Lietuvai ji dovanoja savo teatrinį išgyvenimą – 1989-aisiais pastatytą poezijos spektaklį pagal lietuvių poetų eiles.

Ir anuomet, ir dabar spektaklyje skamba Czeslawo Miloszo, Jono Meko, Kazio Blinkio, Kazio Bradūno, Janinos Degutytės, Juditos Vaičiūnaitės, Josepho Brodskio, Henriko Radausko, Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus, Danguolės Sadūnaitės-Sealey, Onės Baliukonės, Henriko Nagio, Liūnės Sutemos, Tomo Venclovos ir kitų poetų eilės.

Premjera. Šokio spektaklis „Somaholidays“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos, be biurokratinių įsipareigojimų. Spektaklį į Kauną atveža festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

05 10 somaholidays

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PIRMADIENIS, 05 07 „Dizaino savaitė 2018“, visą savaitę Įvairios vietos „Dizaino savaitė“ – kasmetis dizaino festivalis, pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą. Kaune laukia festivalio dalyvių organizuojamos parodos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės, pristatymai ir kiti įvairūs renginiai: „Kūrybos...
Daugiau
Globoja
Leidžia