Maršrutas gegužės 6 – 9 dienoms

PIRMADIENIS, 05 06

VDU Kultūros dienos: Ekskursija „Teatras: nematomoji pusė“, 16:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ekskursijos Teatras: nematomoji pusė dalyviai turės išskirtinę galimybę pamatyti tai, kas paprastai žiūrovams yra nematoma – teatro užkulisius. Pasivaikščioti po slapčiausias erdves kviečia du Kauno centre įsikūrę teatrai – Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Kauno miesto kamerinis teatras, kuriuose dirba ir nemažai VDU Menų fakulteto absolventų. Ekskursijos dalyvių teatruose lauksiantys čia dirbantys profesionalai supažindins su skirtingas ir labai įdomias istorijas turinčiais teatrais bei jų magiškose erdvėse vykstančiais šiuolaikinio teatro kūrybiniais procesais. Būtina registracija!

„Dizaino savaitė“. Tomų rinkinio iš žurnalo „Techninė estetika“ parodos atidarymas, 16:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

„Dizaino savaitės“ proga „DesignLibrary Kaunas“ bus eksponuojamas tomų rinkinys iš žurnalo „Techninė estetika“ (rus. „Техническая Эстетика“). Ši paroda parengta iš neseniai gautos ir vertingos dovanos mūsų bibliotekai. Spausdintas popierius tampa priemone ir turiniu, pasakojančiu istoriją nuo sovietinio laikotarpio gyvenimo stiliaus ir vyraujančių tendencijų iki dabarties. Kelias jų puslapiuose yra skirtas pabrėžti neįprastus asonansus tarp technikos ir estetikos, kurie yra nepavaldūs laikui. P.S. Susitikimas su dovaną įteikusia dizainere Ramute Šopagaite-Navasaitiene vyks gegužės 9 d., 16 val.

„Dizaino savaitė“. „Dizainas kvadratu“, 17:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Tai vakaras žinutėms ir įkvėpimui. Gairės – dizainas, jo progresas. Dalyviai buvo kviečiami registruotis ir pristatyti savo prezentaciją laisva tema, atitinkančia vieną iš gairių. Formatas: vaizdiniai pranešimai. Skaidrių demonstracija su ne daugiau kaip dvidešimt nuotraukų, bendra pranešimo trukmė – ne ilgiau 7 minučių. Vakaras atviras visiems klausytojams.

Daugiau „Dizaino savaitės“ renginių Kaune: www.dizainosavaite.lt.

dizainaskkvadratu

ANTRADIENIS, 05 07

Susitikimas su knygos „Madraso deimantas“ autore Dalia Smagurauskaite, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, gegužės 7-ąją, biblioteka kviečia paminėti „Knygų klubo“ renginyje. Dalia Smagurauskaitė – žurnalistė ir keliautoja, žurnalo „Keliauk!“ sumanytoja bei dviejų knygų apie Italiją autorė. Jos debiutinis nuotykių ir kelionių romanas „Madraso deimantas“ stebina neišsenkančiais nuotykiais, drąsia meile, įvairių pasaulio kraštų skoniais, spalvomis bei istorijomis. Renginį ves tinklaraštininkė Nora Žaliūkė (Knygų Dama), kuri jau ne vienerius metus rašo knygų apžvalgas Lietuvos skaitytojams.

VDU kultūros dienos. Filmo „Širdys“ (2018) peržiūra ir susitikimas, 18:00
VDU didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Po filmo su į kino ekranus sugrįžusiu aktoriumi Rolandu Kazlu vyks susitikimas su režisieriumi Justinu Krisiūnu bei kompozitoriumi Titu Petrikiu.

Improvizacijos vakaras „Išlaisvink vidinį herojų!“, 18:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir improvizacijos teatras „IMPRO Kaunas“ kviečia paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną ir išlaisvinti savo vidinius herojus, tuos, kuriuos visi savyje turime, bet tik knygose apie juos skaitome. Improvizatoriai renginio dalyvius kvies kūrybiškai ir spontaniškai pažvelgti į knygą kitomis akimis. Atsineškite savo mėgstamą knygą, pasiūlykite mums ir atraskite ją iš naujo improvizacijų pagalba. Renginys – akcijos „Lietuva skaito“ dalis.

hero


Spektaklis „Vėjas gluosniuose“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Po kelerių metų pertraukos režisierius Gytis Padegimas grįžo į Nacionalinį Kauno dramos teatrą su išeivijos rašytojo Algirdo Landsbergio pjese „Vėjas gluosniuose“. A. Landsbergis nagrinėja dvasinį konfliktą – kaip gyventi žmogui istorinių katastrofų akivaizdoje? Pjesės dialoguose išsaugota skaidri poetinė intonacija, būdinga lietuvių istorinėms dramoms, o veiksmas nukelia į XVI amžių, kur Livonijos pasienyje lietuvių-lenkų kariuomenė laukia mūšio su rusų armija dėl Livonijos krašto. Šventasis Kazimieras drauge su Angelu trumpam nusileidžia į žemę tyrinėti žmogaus ir jo žemiškojo gyvenimo, tačiau jų viešnagė užtrunka.

Filmas „Putino liudininkai“ (Svideteli Putina), 20:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip atsitiko, kad iki tol mažai žinotas Vladimiras Putinas „pernakt“ tapo Rusijos prezidentu ir šalį valdo beveik du dešimtmečius? Dokumentininkas Vitalijus Manskis grįžta į lemtingus 2000-uosius, kai po netikėto Boriso Jelcino pasitraukimo jo įpėdinis Putinas ėmė siekti ilgalaikio šalies vadovo posto. Politiko komanda pasamdė Manskį, kad šis sukurtų dokumentinį filmą apie politinės karjeros siekiantį valdininką. Režisierius atsigręžia į tąkart užfiksuotą archyvinę medžiagą, kad iš naujos perspektyvos pažvelgtų į Putino eros pradžią.

TREČIADIENIS, 05 08

Spektaklis „Margarita“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaune – Juozo Miltinio dramos teatro gastrolės. Albino Kėlerio režisuotoje Maros Zalitės pjesėje „Margarita“ prieš žiūrovus iškyla vienas garsiausių personažų – iš Goethes tragedijos „Faustas“ pažįstama Margarita. Pagrindinė pjesės veikėja, praleidusi 25 metus kalėjime, įkūnija moters kančią, beribę meilę, sugebėjimą aukotis ir galimybę prisikelti. Jos byla patenka į jauno Advokato rankas. Išaiškėja, kad jaunasis Advokatas yra jos sūnus. Tai dviejų aktorių monospektaklis – vieša išpažintis sau ir žiūrovui.

J. Miltinio dramos teatro archyvo nuotr.

J. Miltinio dramos teatro archyvo nuotr.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

2004 m. žinomas Amerikos aktorius Johnas Edwardas Cariani tapo sėkmingu dramaturgu – iš karto po to, kai pasirodė pirmoji jo pjesė „Nesamas miestas“, vienas dažniausiai šalyje statomų veikalų. Net po dešimtmečio aukštųjų mokyklų teatrai J. E. Cariani pjesę rinkosi dažniau nei W. Shakespeare‘ą. Kokia šios sėkmės priežastis? Tikriausiai – meilė. Tema, kuri nepasensta ir nenusibosta, kurios niekas niekada neišsems ir neišeikvos, tik vis atskleis naujų spalvų ir atspalvių. Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje „Nesamas miestas“.

Kauno miesto kamerinio teatro archyvo nuotr.

Kauno miesto kamerinio teatro archyvo nuotr.

Filmas „Pasaulis priklauso tau“ (The World is Yours), 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Graikų kilmės prancūzų režisierius Romainas Gavras išgarsėjo muzikiniais klipais atlikėjams M. I. A. ir Jay-Z. Tad ir šioje veiksmo komedijoje popkultūra susipina su gatvės, energingas takelis – su dinamišku scenarijumi. Smulkaus narkotikų prekeivio Fransua patėvis (Vincent’as Casselis) ką tik grįžo iš kalėjimo, mama (Isabelle Adjani) yra Paryžiaus kišenvagių gaujos vadeiva, o širdies draugė – tai pačiai gaujai priklausanti vaikystės meilė. Visų jų laukia dar viena nešvari misija, kurios pasekmių nuspėti neįmanoma.

pasaulispriklauso

KETVIRTADIENIS, 05 09

Europos diena, 16:00
Nepriklausomybės aikštė

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kartu su „Europe Direct“, kaip ir kiekvienais metais, kviečia kauniečius ir miesto svečius švęsti Europos dieną. Popiet prie Soboro veiks informacijos mugė, o scenoje vyks koncertai. Šių metų šventė ypatinga – minime 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines.

VDU Kultūros dienos: Ekskursija po parodą „Pelkių mokykla“, 16:00
V. Putvinskio g. 23

Ekskursija po parodą „Pelkių Mokykla“ atskleis daugiaplanio, multisensorinio, tarpdiscipliniško ir filosofiško Gedimino ir Nomedos Urbonų projekto detales, kuris VDU patalpose atgyja po Venecijos Architektūros Bienalės. Ekskursijos eigoje bus nagrinėjama kaip pelkės susijusios su architektūra, kuo jos gali būti naudingos kalbant apie edukaciją, bei kodėl apskritai būtent dabar yra svarbu atsigręžti į tai, kas vakarų kultūroje šimtus metų tūnojo po regreso ir primityvumo skėčiu. Būtina registracija!

VDU Kultūros dienos. Tarpdisciplininis menų renginys „Senses“, 17:00
VDU Menų fakultetas, Muitinės g. 7

Pirmasis toks renginys kvies lankytojus atrasti perspektyvių jaunų tapytojų, fotografų ir grafikų meną netikėtais būdais, dalyvauti improvizacinės poezijos, slemo, skaitymo vakare ir pasimėgauti elektroninės muzikos garsais.

Plakatas

Studentų kino festivalis „Stop“, 18:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

„Stop“ – nuo 2007 metų KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybės SHM organizuojamas tarptautinis trumpametražių filmų festivalis, kviečiantis jaunus žmones kurti. Festivalio metu rodoma 10 trumpo metro filmų, kuriuos vertina komisija,  sudaryta iš Lietuvos kino industrijos atstovų. Apdovanojamas komisijos išrinktas laimėtojas ir publikos mylimiausio filmo autorius.

„Gallery Weekend Kaunas 2019“ atidarymas, 19:00
LSU maniežas, Aušros g. 42

Jau ketvirtus metus galerijų savaitgalis kviečia palydėti parodų sezoną tyrinėjant įvairiapusę miesto kultūrinę padangę. Koncentruota keturių dienų programa aktyvuos per 30 meninių įvykių tiek įprastose, tiek ir netikėtose ekspozicinėse erdvėse. Iki šiol GWK kartografai žymėjo žvaigždes – didžiausią svorį turinčius taškus. Šįkart galingesnis teleskopas keičia mastelį ir atskleidžia ištisas planetines sistemas: kultūrinius tinklus, kuriuos išjudina žalia foninė GWK radiacija. Šiemet įprastas linijinis maršrutas patirs eksperimentus: lankytojai kviečiami tapti autonomiškais tarpplanetiniais tyrinėtojais bei savarankiškai gravituoti aplink vietinius meno kūnus.

Atidarymo metu lengvosios atletikos manieže vyks Saulės Noreikaitės performansas „Kūno kultūra“. Dalyvaus VDU akademinis mišrus choras „Vivere cantus“.

Screenshot 2019-05-05 at 22.21.27

Maršrutas spalio 23–25 dienoms
PENKTADIENIS, 10 23 V. Sventicko knygos „Ką žino upė“ pristatymas, 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Literatūros...
Tarptautinis Kauno dizaino įvykis – idėjų varžytuvės, dirbtuvės ir parodos
Ką galvojame išgirdę žodį „dizainas“? Apie aukštosios mados kolekcijas, spalvas, formas ar interjerą? Jis gali nepalyginamai daugiau – pasitelkdamos...
Filme „Ursus fabriko simfonija“ – žlugusios Lenkijos gamyklos darbininkų istorija
Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kviečia...
Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą aptarimą
Spalio antroje pusėje kūrybinių dirbtuvių „Naujamiesčio kodas“ dalyviai — architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai, sociologai ir menininkai — pradėjo intensyvius...
Maršrutas spalio 23–25 dienoms
PENKTADIENIS, 10 23 V. Sventicko knygos „Ką žino upė“ pristatymas, 17:00 Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13 Literatūros...
Tarptautinis Kauno dizaino įvykis – idėjų varžytuvės, dirbtuvės ir parodos
Ką galvojame išgirdę žodį „dizainas“? Apie aukštosios mados kolekcijas, spalvas, formas ar interjerą? Jis gali nepalyginamai daugiau – pasitelkdamos...
Filme „Ursus fabriko simfonija“ – žlugusios Lenkijos gamyklos darbininkų istorija
Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ rudens vakarais toliau kviečia...
Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“ kviečia į viešą aptarimą
Spalio antroje pusėje kūrybinių dirbtuvių „Naujamiesčio kodas“ dalyviai — architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai, sociologai ir menininkai — pradėjo intensyvius...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia