Maršrutas gegužės 6-8 dienoms

5 / 5 / Kaunas vizualizacija, aut. Gintarė Čekanauskaitė

PENKTADIENIS, gegužės 6 d.

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČInėkim“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Renginio programa itin įvairi savo turiniu, forma ir pranešėjais: gidai, vietiniai ir vaikai papasakos apie abiejų Šančių istoriją, karinį miestelį, žydų gyvenimą, šančiškių pamėgtas vietas. Pažintinės, istorinės, orientacinės, interaktyvios, asmeninės, vieno objekto ekskursijos vyks pėsčiomis ir dviračiais. Apsilankysime Europos paveldo vertybės ženklą turinčioje mokykloje ir Lietuvos geležinkelių teritorijoje.

Diskusija „Lietuvių diplomatų kūryba egzilyje: Antano Liutkaus atvejis“, 13:30 val.
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Praėjus savaitei po atidarymo Prezidento valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kviečia į diskusiją „Lietuvių diplomatų kūryba egzilyje: Antano Liutkaus atvejis“. Diskusijoje dalyvaus menotyrininkė Rasa Žukienė, literatūrologė Dalia Kuizinienė, istorikė Asta Petraitytė-Briedienė ir Perkūnas Liutkus. Diskusiją moderuoja istorikas Egidijus Aleksandravičius.

Seminaras „Įžymūs Lietuvos lėktuvų akrobatikos meistrai“, 15 val.
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Lietuva 2016 metais mini akrobatinio skraidymo atkūrimo 50-metį. Šia proga rengiamo seminaro metu visi susirinkę, leisis į atradimų kupiną kelionę po ekstremalios sporto šakos užkulsius bei detalių kupino pasakojimo metu sužinos apie asmenybes, savo nepailstamu darbu bei aistra dangui padėjusias pamatus akrobatinio skraidymo augimui bei populiarumui. Seminarą ves Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos prezidentas Eugenijus Raubickas.

akro

Seminaras „Mokyklos Japonijoje“, 18 val.
VDU japonistikos klubas „Hashi“, Vaižganto g. 30

Pavasarėjant Lietuvoje mokslo metai pamažu slenka į pabaigą. Tačiau Japonijoje jie neseniai prasidėjo – skirtingai, nei mūsų šalyse, čia mokiniai į mokyklas grįžta ne rugsėjį, o balandžio mėnesį. Šį kartą VDU japonistikos klube HASHI turėsite galimybę sužinoti daugiau apie šį ir kitus japonų mokyklų ypatumus: nuo švietimo sistemos, pasiekimų vertinimo, mokslo metų, iki įprastos mokinio dienotvarkės, uniformų, tvarkos klasėje.

Tarptautinė jaunųjų menininkų paroda „Aš. Kūrybinė stagnacija“, 18 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“ A. Mapu g. 20

Paroda – dalis tęstinio tarptautinio jaunųjų menininkų projekto „Aš“, organizuojamo jau penktą kartą. Šis projektas skirtas pristatyti jaunuosius kūrėjus, dirbančius skirtingose kūrybinėse plotmėse. Kaip teigia parodos organizatoriai, kūrybinė stagnacija, sąstingis ir neišvengiamai iš to kylanti frustracija – fenomenai, su kuriais susiduria kiekvienas meninkas. Šis jausmas nesvetimas nei ką tik akademija baigusiam vienetui, dažniausiai trykštančiam jam įkaltu potencialu, nei savamoksliui, neturinčiam žalio supratimo apie kompoziciją, teisingą melodijos struktūrą ar sveikas kūno proporcijas. Skamba kiek sarkastiškai, bet tai tik parodo, kad kūrybinis sąstingis yra lyg matematinė tiesa – bendra ir visiems prieinama egzistencinė kategorija.

Neringos Rekašiūtės fotografijų parodos „Islamas Lietuvoje“ atidarymas, 18:30 val.
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

„Islamas Lietuvoje“ – tai fotografinis, dokumentinis ir meninis pasakojimas apie įvairias islamo religijos formas Lietuvoje. Šios parodos tikslas – skatinti tarpkultūrinį dialogą visuomenėje bei siekti pozityvaus ir objektyvaus musulmonų matomumo Lietuvoje. Paroda veiks iki gegužės 22 d.

islamas

Naktinis tinklinis, 19 val.
RIO arena, Kaunakiemio g. 5

Sportas naktį? Kodėl gi ne, ypač jei tai – tinklinis. Turnyro dalyviams muzikinę kompaniją palaikys E-roott.

Vakarėlis „Low Budget Disco Project“, 22 val.
Baras „BO“, Muitinės g. 21

Ši savaitė Muitinės gatvėje ypatinga – baras „BO“ švenčia jau 21-ą gimtadienį, ir tai didelis pasiekimas tiek jam, tiek Kauno senamiesčiui apskritai. Ta proga – šokiai.

Grupės „Baltasis Kiras“ koncertas, 23 val.
„Republic No. 3“, Vilniaus g. 10

„Baltasis Kiras“ save pristato kaip grupę, grojančią rokenrolo muziką, persmelktą lietuvių liaudies gimtojo sodžiaus ilgesio. Grupės nariai pirmiausia yra būrys besišypsančių draugų, keliomis akimirkomis pakylančių į paukščio skrydį. Kaip patys sako, muzika gimsta galvojant apie svarbius žmones ar reiškinius. Ji eina išvien su jausmu, kuris veda link savojo lizdo – namų, kuriuose visada gera ir ramu.

Vakarėlis „Egotheque“, 22 val.
Klubas „Largo“, Vaistinės skg.

Susivienijimas „Ghia“ pristartys elektronikos garsus, alsuojančius bekompromise eklektika. Nuo kasdienių asmenybės konfliktų iki alter ego apraiškų, nunešančių ten, kur pučia lengvas brizas. Gros: Suicideoscope, Yxo, Hilda ir Patricia Kokett.

ŠEŠTADIENIS, gegužės 7 d.

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:30 val.
Nemuno slėnis, Zapyškis

Festivalio metu veiks aitvarų ir lėktuvėlių dirbtuvės, žvilgsnis į festivalį iš dangaus drono „akimis“, momentinės fotografijos kampelis, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro sezono atidarymas, fotosesija danguje ir geriausios akimirkos ore konkursas, atvirlaiškių paštas, didieji muilo burbulai su Burbulų dėde, „Ramių bičių“ didieji aitvarai, aviacijos muziejaus pramogos, bendruomenių sodų paroda „Sodai tarp žemės ir dangaus“, menų kampelis su keramike, tautodailininke, rašytoja, dailininke, iliustratore Ramune Savickyte ir kita.

aitvarai

Susitikimas su knygos ir projekto „Misija Sibiras. 2006-2015“ autoriais, 12 val.
Knygynas „Vaga“, PC „Mega“, Islandijos pl. 32

Užsukusių laukia ne tik pasakojimas apie knygos gimimą ir jos turinį, bet ir pačių projekto „Misija Sibiras“ dalyvių išpažintis apie išgyventą Sibire patirtį. Unikali proga išgirsti ir paklausti! Susitikime taip pat dalyvaus projekto „Misija Sibiras“ iniciatorius, Patarėjų tarybos pirmininkas, ES ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas.

„Gintarinė pora 2016“, 10 val.
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Legendinėje šokio šventėje numatoma sulaukti apie 700 porų šokėjų iš Lietuvos ir užsienio. Teisėjauti kviečiami puikūs pedagogai ir sportinių šokių specialistai – 40 teisėjų komanda. Pirmąkart Lietuvoje vyks ir standartinių šokių parodomosios programos profesionalų pasaulio čempionatas.

Performansas „ŽYBT!“, 17 val.
POST galerija, Laisvės al. 51a

Programoje numatoma atvira paskaita, aštuoni pastatymai repeticijų formate, kalbantys temomis, paliestomis iki šiol vykusiose ‘performansas/teatras ir pažinimo mokslas’ paskaitose/repeticijose su lektore režisiere Gintare Minelgaite. Tai atvira žiūrovų ir performerių diskusija apie žmogaus elgesį per atminties, skausmo, plaukų, buvimo ‘aš’ tarp kitų, tikrojo ‘aš’ ieškojimo ne – scenoje, temas.

5 / 5 / Kaunas, 17 val.
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

5/5/Junior – tai sostinėje jau kuris laikas vykstantys pranešimų ir pokalbių vakarai, kuriuose savo patirtimi, darbais ir idėjomis dalinasi vizualiosios kultūros jauni ir patyrę profesionalai. „Dizaino savaitės“ proga „penketai“ pirmąkart keliauja į Kauną – čia kalbės fotografė Neringa Rekašiūtė, reklamos specialistas Ignas Kozlovas ir muzikantas, kaligrafas, ekstremalas Tadas Čiudaras.

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ gimtadienio koncertas „Muzika ne tik pučiamiesiems“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Laukia neįprastas muzikos, kartų ir kolektyvų jungčių vakaras. Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas“ sukanka 55, vienai svarbiausių šalies jaunųjų talentų kalvei Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijai – 70 metų. Sukaktis šios įstaigos paminės kartu ir pristatys programą, kurioje dera senosios klasikos aranžuotės pučiamųjų orkestrui, XX amžiaus pramoginės muzikos deimantai bei Lietuvos kompozitorių opusai. Septyni talentingiausi Kauno instrumentininkai, choras ir trys skirtingų krypčių dirigentai saliutuos filharmonijos scenoje.

„Sinagoga Studio LIVE: H A Z E + Black Fanfare“, 19 val.
Vaisių g. 30

Viena iš tų retų galimybių išgirsti kokybiškos, subtilios ir gilios elektronikos ypatingoje „Sinagoga studio“ erdvėje. Du elektroakustiniai projektai gyvai.

 

Grupės „Wolfsome“ koncertas, 21:30 val.
Klubas „Orixo“, Jonavos g. 40

„Wolfsome“ – modernus klasikinio roko ir bliuzo mišinys, gimęs Kaune. Pernai grupė laimėjo abu prestižiškiausius naujų grupių konkursus Lietuvoje, spėjo pasirodyti Lietuvos festivalių scenose, surengė koncertinį turą Baltijos šalyse. Užsienyje grupė taip pat sulaukė susidomėjimo – šių metų žiemą kūrinio „Electrified“ instrumentinė versija skambėjo laidos „Top Gear“ klipe. O dabar kauniečiai pristatys savo debiutinį albumą „ORIGIN.412“.

Grupių „St. Cheatersburg“ ir „Fashion Games“ koncertai, 22 val.
Klubas „Largo“, Vaistinės skg.

St Cheatersburg yra pirmoji ir paskutinė estų pižoniška-punk grupė iš Rytinių Talino blokų. Kai Estija tapo ES nare, jiems buvo leista kurti muziką ir stovėti už save. Jie tai ir daro! Kartais jie loja ant viduriniosios baltųjų klasės, bet dažniausiai kanda. Lietuviai „Fashion Games“ – antrą kvėpavimą įgaunati post-punk / new-wave / experimental / indie-rock grupė, stebinanti atlikimo kokybe ir universaliu požiūriu.

SEKMADIENIS, gegužės 8 d.

Spektaklis „Hirosima, mano meile!“, 18 val.
Kauno kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pasak režisieriaus Ramūno Abukevičiaus, spektaklis pagal legendinį Marguerite Duras kūrinį „Hiroshima, mon amour“ šiandien taip pat itin aktualus. Nors pjesės autorė M. Diuras anuomet rašė turėdama omenyje Hirosimos tragediją, dabar mes ir vėl gyvename branduolinės grėsmės akivaizdoje.

Filmas „Ma-ma“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Magda – graži moteris, talentinga mokytoja, mylinti mama. Tačiau šiuo metu gyvenimas jai nešykšti išbandymų: išėjusi vasaros atostogų nuo rudens ji nebeturės darbo, vyras išvažiuoja ilsėtis prie jūros su savo studente, klinikoje ištariama skaudi diagnozė. Magda net neketina pasiduoti. Stiprybės ji semiasi iš ją supančių trijų artimiausių žmonių: dešimtmečio sūnaus Danio, svajojančio tapti profesionaliu futbolininku, netikėtai sutikto trenerio Arturo, ieškančio naujų talentų Madrido „Realo“ jaunių komandai ir meniškos sielos ginekologo Chuliano. Savo pavyzdžiu Magda įkvepia mylimus žmones gyventi šia diena, dainuoti, kai sunku ir visada klausyti širdies balso.

Filmas „Goja. Kūno ir kraujo vizijos“, 18 val.
„Forum cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Balandžio ir gegužės mėnesiais „Forum Cinemas“ kviečia į išskirtinius seansus: pasaulinių dailės šedevrų parodas kino ekrane. „Goja“ pasakoja apie vieną iškiliausių Ispanijos dailininkų – romantiką Fransiską de Goja (1746- 1828), laikomą modernaus meno tėvu. Itin įžvalgus tiek kasdienybės, tiek istorijos stebėtojas, Goja taip pat buvo ir talentingas portretistas, iškėlęs šį dailės žanrą į naujas aukštumas bei įžvalgia akimi išsiskyręs socialinės raidos komentatorius. Gojos rašyti laiškai kartu su daugybe jo tapytų paveikslų, saugomų Nacionalinėje Londono galerijoje, suteikia galimybę atidžiau pažvelgti tiek į jo asmeninį, tiek meninį pasaulius. Pasaulius genijaus, kurio galinga vaizduotė ir neprilystama technika pavertė jį vienu iškiliausių XIX a. pradžios dailininkų.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia