Maršrutas gegužės 5-7 dienoms

PENKTADIENIS, 05 05

„Pirmi kine“: Filmas „Saldžių sapnų“, 16:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Masimas – sėkmingas ir puikią karjerą užsitikrinęs žurnalistas, tačiau prisiminimai jį vis grąžina į vaikystę. Būdamas devynerių jis neteko motinos. Šis išsiskyrimas su mylimu žmogumi jį persekioja visą gyvenimą ir neleidžia nurimti. Naujausias italų kino klasiko Marco Bellocchio darbas – tai odė sūnaus meilei motinai.

Parodos „Polish design: in the Middle of“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Dizaino savaitės“ inicijuotoje parodoje pristatomi 30 lenkų dizainerių, debiutuojančių ar jau pripažintų. Eksponuojami projektai byloja apie lenkų grafikos potencialą ir kūrėjų mąstymo kryptį. Paroda supažindina su įvairiomis projektavimo sritimis, jungia dizainerius, dailininkus, amatininkus ir jauną verslą.

polish_design_plakatas

 

Projekto „10×12“ pristatymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerija „Meno parkas“ projekte, kuris organizuojamas kartu su „Imago Mundi“, pakvietė virš 140 Lietuvos menininkų, kuriančių įvairiose srityse (tapyba, fotografija, skulptūra, grafika, tekstilė ir kt.). Projekto dalyviams buvo išdalintos drobelės ant porėmio (10 x 12 cm), kurias atsiuntė fondas, o dabar kviečiame apžiūrėti, kokias kiekvienas dalyvis grąžino.

Surinkta mažo formato kūrinių kolekcija – 10 x 12 cm – pateikia skirtingą ir individualiai autentišką autorių mąstymą (turinio ar išraiškos priemonių atžvilgiu) bei bus dokumentuota trikalbiame (lietuvių, italų, anglų) projekto kataloge, kurio įvadinį tekstą rengia menotyrininkė dr. Rasa Andriušytė–Žukienė.

Pristatoma kolekcija vėliau bus perduota fondui „Imago Mundi“ (Luciano Benetton kolekcija, Italija). Fondas „Imago mundi“ savo kolekcijoje jau turi per 100-o šalių menininkų 10 x 12 cm darbų. Kiekvienos šalies menininkų kūriniai yra eksponuojami fondo kolekcijoje, bei kituose fondo organizuojamuose projektuose.

18198624_1378908598841969_1761996898837793016_n

 

Parodų „Fragmento dekonstrukcija“ ir „Laikai keičiasi“ atidarymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Dvi skirtingas parodas jungia viena bendra tema – komiksai. Ši Lietuvoje dažnai užmiršta ar į meno paribius nustumta medija visai nepelnytai susilaukia pašaipaus žvilgsnio ar komentaro, tačiau nepaisant to, gyvena savo gyvenimą, pateikdama įspūdingų meno kūrinių ir istorijų.

Parodoje „Laikai keičiasi“ pristatomi suomių kolektyvo „Kutikuti“ komiksai, o parodoje „Fragmento dekonstrukcija“ – 13 komiksų iš Lietuvos, Portugalijos, Kolumbijos, Lenkijos, Vengrijos, Šveicarijos ir Turkijos. Šiomis organizacijos „Kitokia grafika“ pristatomomis parodomis siekiama parodyti komikso bei jo kūrėjų įvairovę, margumą, plačią geografiją, kultūrų panašumus ir skirtumus. Nėra „gryno“ komikso, nėra vieno stiliaus, nėra tipinės technikos. Nesunku tuo įsitikinti.

18194229_1686614278020670_6841410346220912641_n

Judesio performansas „Nutricula“, 19:00
„Šelteris“, Vytauto pr. 79

Bulgarijoje gimęs ir Šanchajuje savarankiškai kurti pradėjęs dramaturgas ir performanso menininkas Yasen Vasilev į Lietuvą atvyko ieškoti naujų formų savo kūriniui „Nutricula“. Šiam tikslui jam reikėjo kūrybinio partnerio, kurio tapo jaunas šokėjas Džiugas Kunsmanas.

Studentų kino festivalis „Stop“, 18:00
Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Laisvės al. 106

Tarptautinis trumpametražių filmų festivalis šiemet pasirinko pozityvo temą.

„Garsovaizdžiai“: Girių Dvasių albumo „Tyla“ pristatymas, 21:00
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Tai jau bus aštuntasis prodiuserio albumas, kurį jam pristatyti padės Vėjopatis, Rees Archibald ir Soma Happiens

ŠEŠTADIENIS, 05 06

Sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora 2017“, 10:00
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tarptautinės sportinių šokių varžybos Kaune bus organizuojamos 53-iąjį kartą ir skiriamos Sporto metams. Tai vienos iš garsiausių rengiamų sportinių šokių varžybų Lietuvoje. Jų sumanytojai ir iniciatoriai – Lietuvos nusipelnę treneriai ir teisėjai, sportinių šokių klubo „Sūkurys“ vadovai – Jūratė ir Česlovas Norvaišos, organizatorius – Kauno kultūros centras „Tautos namai“.

Ekskursija „Apie Žaliakalnį. Muzikai“, 11:00
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejus, K. Petrausko g. 31

Ekskursijos dalyviai kviečiami susipažinti su Kauno miesto Žaliakalnio mikrorajono istorija, geografine padėtimi, pagrindinėmis kultūros vertybėmis, ir, žinoma, žymiais muzikais, gyvenusiais ir kūrusiais šioje vietovėje. Plačiau apie šią ekskursiją rašėme čia.

„Dizaino savaitė 2017“: Mados mugė „Kodas 477“, 11:00-18:00
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Jei dar neturėjote progos aplankyti šią savaitę dizainu kvėpuojančio vieno įspūdingiausių tarpukario Kauno pastatų, padarykite tai savaitgalį, kuomet galėsite ne tik apžiūrėti parodas bei instaliacijas, bet ir apsipirkti daugybę Lietuvos kūrėjų pristatančioje mugėje.

Spektaklis vaikams „Baltas žvėriūkštis“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklio kūrėjai kviečia susipažinti su maža mergaite Marta. Ji – tokia kaip ir tu, tik kartais virsta piktu žvėriūkščiu. Kai liūdna, baugu, neramu… Likusi namuose viena, Marta – Žvėriūkštis leidžiasi į nepaprastą kelionę ieškoti draugų. Norėtumėte sužinoti, kaip jai sekėsi? Tuomet – iki pasimatymo spektaklyje!
„Apie trečiuosius vaiko gyvenimo metus, kuomet formuojasi emocijos ir jausmai, atsiskleidžia „šėšėlinė“ vaiko pusė, ir, anksčiau buvęs mielas, besišypsantis mažylis vis dažniau virsta irzliu, piktu „žvėriuku“. Spektaklyje „Baltas žvėriūkštis“ gilinsimės į vaikiškų baimių, pykčio, agresijos atsiradimo mechanizmą. Mažiesiems žiūrovams padėsime susidraugauti su savo baimėmis, o tėveliams pasiūlysime, kaip susitvarkyti su vaiko emocijomis“,- premjerinio spektaklio idėją pristato jo autorė ir režisierė Agnė Dilytė.

Ekskursija „Pikantiškos Gruodžių gyvenimo istorijos“, 14:00
J. Gruodžio memorialinis muziejus, Salako g. 18

Ekskursijos dalyviai susipažins su ekspozicija, kurioje įdomiai pristatomas kompozitoriaus Juozo Gruodžio asmeninis gyvenimas, pomėgiai, namo istorija. Ekskursija iliustruojama pikantiškomis istorijomis iš Gruodžių gyvenimo, kurios aprašytos Stasės Gruodienės dienoraščiuose.

gruodis-23

Koncertas Motinos dienai, 16:00
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

VDU muzikos akademijos studenčių koncerte „Apie meilę ir laimę“ Daura Buivydė (sopranas), Monika Pleškytė (sopranas), Gabrielė Skromanaitė (sopranas), Dagna Kondratavičiūtė (sopranas), Živilė Kudirkaitė (fortepijonas) ir Lina Šabūnaitė (fortepijonas) atliks J. S. Bacho, J. Haydno, G. Verdi, G. Puccini, V. Herberto, B. Gorbulskio, D. Kairaitytės, G. Kuprevičiaus ir kitų kompozitorių kūrinius.
Dariaus Čiutos koncertas „_garsas t ant“, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

„Jeigu koncertuoja Darius Čiuta – nėra ką ir bepridurti“, teigiama aprašyme, o mes primename, kad apybraižą apie menininką publikavome kovo numeryje. Ją galite perskaityti paspaudę šią nuorodą.

18192757_1179193242210259_7721439164996331730_o
OKT spektaklis „Vestuvės“, 16:00 ir 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu.

vestuves
„Studio Maruko“ ir Viliaus Cucėno koncertas, 21:00
Baras „Antranamis“, Nemuno g. 47

„Studio Maruko“ – tai synth-folk projektas iš Vilniaus. Siurrealistinį vestuvių muzikantą iš paralelinio pasaulio projektuoja į hipsterių pasaulį. Sempleriai ir stipriai efektuotas balsas + kostiumas + gyvi būgnai. Kaip tai skamba – išgirsite atvykę į renginį. Tuo tarpu Vilius Cucėnas – tai „Wagon restaurant“ punk projektas iš Kauno

Vakarėlis „Juodi pinigai“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Svyla padai, inspektoriai mina ant kulnų, klimpsti ligi kaklo, rūpesčių jau virš galvos. Baltos pirštinės čiuopia juodąją buhalteriją. Byra spekuliantų prekės „iš po stalo”, išplauti pinigai apsuka vagą.

Su visais savais tokios istorijos neišsipildo, ypač, kai trise už pulto – du šeimininkai ir laukiamas svečias. Serijos premjera „Lizde“.

juodi

SEKMADIENIS, 05 07

Festivalis ,,Tau, mano mamyte“, 11:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Į koncertą kvies Kauno miesto mokyklų jaunučių chorai  ir dovanos gražiausias dainas brangiausioms moterims – Mamoms.

Paroda „Dainavimas – mano malda“, 11:00-17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Paroda skirta vienos žymiausių prieškario Lietuvos operos solisčių Marijonos Rakauskaitės 135-ečiui pažymėti. Joje galite susipažinti su dar niekur neeksponuotais herojės asmeniniais daiktais, laiškais ir nuotraukomis. Paroda veiks iki liepos 4 d.

Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai: „Stūmotrauka“, 11:30
Kauno tvirtovės VII fortas, Archyvo g. 61

Jaunųjų tyrėjų savaitgaliai – tai kiekvieną savaitgalį vykstantys užsiėmimai, kurių metu dalyviai pažvelgia į mus supantį pasaulį skirtingos Mokslo srities kampu.

Šį kartą Jaunieji tyrėjai susipažins su fundamentaliuoju fizikos reiškiniu – magnetizmu. Atlikdami įdomiausius eksperimentus, programos dalyviai išsiaiškins, kas yra diamagnetikai, paramagnetikai, feromagnetikai bei kokios yra jų ypatingosios savybės. Programos metu taip pat kalbėsime apie magnetus, jų kilmę, įdomiausias bei linksmiausias panaudojimo galimybes. Programos pabaigoje Jaunieji tyrėjai pažins magnetinį lauką, pasigamindami savo išskirtinius kompasus.

„Stilingas kinas“: „Didesni purslai“, 15:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Dizaino savaitė“ finišuoja kino seansu. Roko žvaigždė Mariana (Tilda Swinton) Italijos paplūdimyje mėgaujasi saule su savo meilužiu, kino operatoriumi Polu (Matthias Schoenaerts). Po gerklės operacijos ji kuriam laikui pasitraukė iš viešo gyvenimo ir scenos. Meilužius visiškai netikėtai aplanko muzikos prodiuseris Haris (Ralph Fiennes). Maža to, jis pasirodo ne vienas, o su gražuole dukterimi Penelope (Dakota Johnson), kurią neseniai sutiko po ilgo nesimatymo. Šis filmas – tai Jacques’o Deray „Baseino“ (1969) perdirbinys, pavadinimas jam pasiskolintas iš to laikmečio garsaus britų menininko Davido Hockney paveikslo „Didesni purslai“ („A Bigger Splash“).

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia