Maršrutas gegužės 4-6 dienoms

PENKTADIENIS, 05 04

Baltijos dizainerių dienos (ir šeštadienį)
Studija „kARTu“, K. Donelaičio g. 24

Lietuviško dizaino kultūra skleidžianti studija šį sezoną sujungia Baltijos šalių dizainerius, kurie visą pavasarį ir vasarą domins netikėtais sprendimais ir dizaino galimybėmis. Savaitgalį studijoje vyks lietuvių ir mūsų kaimynų kūrybos pristatymas. „Siekiame supažindinti kauniečius su baltiškojo dizaino estetika pabrėžiant kertinius Baltijos šalių kūrybos motyvus“, – rašoma anonse.

Ingos Linevičiūtės projektas „I know what you are up to“, 11:00-17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Projektas „I know what you are up to“ (liet. Aš žinau, ką tu veiki) – šiuolaikinio mito kūrimas, paremtas modernios visuomenės ir viešosios erdvės analize. Pagrindinė projekto herojė – mergina. Iš pirmo žvilgsnio ji niekuo nesiskiria nuo daugelio kitų moterų. Tačiau ilgiau stebint paaiškėja, kad kiekvieną dieną ji pasirodo toje pačioje vietoje, tuo pačiu metu. Mergina ateina avėdama sportbačius, o įsitaisiusi ant suolelio viešoje vietoje demonstratyviai pasikeičia juos į aukštakulnius – taip prasideda jos darbo diena. Veido mimikos, kūno kalba, bandymas užkalbinti leidžia numanyti, ką ji planuoja.

Knygos „Poetė Ona Mikalauskienė-Kubiliūtė“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Prisiminimų knygos „Poetė Ona Mikalauskienė-Kubiliūtė“ sutiktuvėse dalyvaus knygos sudarytojas ir leidėjas Valdas Kubilius (Pasaulio lietuvių centras), poetai Robertas Keturakis ir Petras Palilionis, Joniškio literatų klubo „Audruvė“ nariai, poetės bičiuliai. Poeziją skaitys Vidutė Petraitienė. Vakarą ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.


Premjera. Filmas „Ryga“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Proginis seansas skirtas Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Filmo režisierius Siegfried yra garsus prancūzų muzikantas ir kompozitorius. Muzika yra vienas pagrindinių filmo personažų, kuris lydi veikėjus nuo pradžios iki pabaigos. Stiprios ir emocingos džiazo improvizacijos padeda suprasti vidinius personažų išgyvenimus ir perteikia laisvą ir nevaržomą Rygos atmosferą.

KMN rezidencijos „My soul knows my meat is doing bad things“ renginys „Nesėkmė“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Gegužės mėnesį Kauno menininkų namuose reziduoja menininkai, kuratoriai Paulina Drėgvaitė (LT/JK) ir Nick Wood (JK). Jie KMN įkūrė atvirą studiją, kur vysto atviros kuratorystės projektą, siekiantį tyrinėti kounter-kultūros idėjas, kvestionuoti produktyvumo ir archyvavimo diskursą bei apmąstyti alternatyvas visuomenėje dominuojančioms sėkmės ir produktyvumo sistemoms, taip sukuriant naujus nesėkmės, nuobodulio ir švaistymo apibrėžimus kaip pozityvios transformacijos galimybes.

„Nesėkmė“ – tai renginys-paskaita-diskusija apie nesėkmės idėją visuomeniniame diskurse. Vakaro metu virtualūs YouTube archyvai bus tyrinėjami kaip bedugnė, tamsi, tariamai begalinė laiko ir istorijos tuštuma, bei bus žvelgiama į nesėkmę kaip lūžio tašką visuomeninė laimės idėjos kontekste. Sugretindami vizualinę medžiagą ir tekstus, diskusijos dalyviai su menininkais keliaus skaitmeniniais peizažais, slysdami, krisdami, klupdami, kėblindami ir nepasiekdami kelio pabaigos.

MYSOUL

Japoniškų reklamų vakaras, 18:00
VDU Japonistikos klubas „Hashi“, V. Putvinskio g. 23, 313 aud.

Japonija yra garsi ne tik įstabia gamta, spalvinga animacija, bet ir visą pasaulį juokinančiomis paslaugų, produktų reklamomis. Kodėl jos tiek skiriasi nuo vakarietiškų reklamų? Kodėl jos japonams atrodo įprastos, o užsieniečius kartais priverčia ir iš nuostabos išsižioti? Šį penktadienį klubas „Hashi“ kviečia ne tik pasijuokti, bet ir pažinti už to slypinčią japonišką marketingo istoriją ir jo kultūrą. Žiniomis apie šį nuotaikingą pasaulį pasidalins viena iš klubo naujokių Vilija Velykytė.

reklamos

Grupės „Timid Kooky“ koncertas, 19:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Priešlegendinėje fazėje šiuo metu esanti kultinio muzikos žanro „rokas“ post-pionieriai „Timid Kooky“ džiugiai praneša pagaliau pristatysią savo debiutinį albumą „Tanzen“ (vok. glotniai nuobliuota maumedžio lenta). Pirmą kartą Lietuvoje įvyksiantis kvapą gniaužiantis šou neaplenks ir Kauno.

Bryano Adamso koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kanados roko ambasadorius Bryanas Adamsas grįžta į Kauną, kur pristatys naujausią albumą „Ultimate“ bei žinomiausius savo kūrinius. Koncertas yra įtrauktas į pasaulinį dainininko turą, prasidėjusį dar pernai Australijoje.

Akustinis grupės „Siela“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

„Siela“ – Lietuvos gotikinio roko pionieriai. Savo veiklą 1990 metais pradėjusi grupė tapo laisvės ir maištaujančios roko kartos simboliu. Tai viena nedaugelio lietuviškų grupių, kuri nenutilo, nepaseno ir liko ištikima pasirinktam keliui.

„Mesijus: Best of“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kai prieš 16 metų ant scenos debiutavo jaunas, tuo metu hip-hopo kūrėjas įžūliu slapyvardžiu, niekas dar nesitikėjo, kad jis, kaip tikras mesijas, pakeis mūsų krašto muzikos istoriją su visam. Vėliau jau su Münpauzn fotografijai atsistojęs Žygimantas Kudirka bedė pirštų į tolį linkme, kurios tautinė scena dar nebuvo ragavusi. Paragavo lietuviai, sukramtė, ilgai virškino, bet suvirškino, todėl nusileido trys albumai, šimtai koncertų ir milijonai perklausų internete. „Lizdo“ avinėlius išganyti žinomiausiais bei klausomiausiais kūriniais atvyksta retas Kauno svečias, Lietuvos avangardinio repo flagmanas – Mesijus. Išskirtinio pasirodymo metu bus ištransliuoti geriausi kūriniai visų iki šiol išleistų albumų.

bestof

ŠEŠTADIENIS, 05 05

Tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“, 10:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ – tai prestižinis renginys, garsinantis Kauną ir Lietuvą visame pasaulyje. Varžybų iniciatoriai – nusipelnę Lietuvos sportinių šokių treneriai ir teisėjai, Kauno miesto garbės piliečiai Jūratė ir Česlovas Norvaišos. Kiekvienais metais varžybose dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip trylikos šalių, pateikiama įspūdinga koncertinė programa. Varžybos vyks ir sekmadienį.

Ekskursija „Nuo Aleksoto panoramos iki Aleksoto gatvės plius“, 11:00
Aleksoto funikulieriaus viršutinė stotelė

Publikos pageidavimu „Gražinkime Kauną“ kartoja pasivaikščiojimą po Aleksotą. Gausios publikos pageidavimu šį šeštadienį kartojame ekskursiją „Nuo Aleksoto panoramos iki Aleksoto gatvės“. Jos startas 11 val. ant panoramos, šalia Aleksoto funikulieriaus viršutinės stotelės.

Ekskursijos šį šeštadienį pliusas – sužinosite daugiau apie senąją Aleksoto oro uosto vietą, čia veikusį dirižablių angarą, narsius Pirmosios Respublikos lakūnus konstruktorius ir bandytojus, Lietuvos oro linijas ir vietos legendas. Atrasite ir šiame Kauno kampelyje buvusią Pirmosios Respublikos architektūrą – neišlikusius Mykolo Songailos projektuotą Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos ir chemijos fakulteto rūmus, Felikso Vizbaro – Maironiui skirtus namus, Stasio Kudoko Aleksoto mokyklą ir funikulierių.

alekso

Savaitgalis su augintiniais, 11:00
Santakos parkas

LSMU Veterinarijos akademijos Studentų asociacija jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja šį renginį, kurio metu ne tik galėsite susipažinti su įvairiais gyvūnais, bet ir dalyvausite bėgime, stebėsite pasirodymus, dalyvausite konkursuose, susipažinsite su gyvūnų prieglaudų, veterinarijos klinikų ir zoologijos sodų veikla. Beje, jei atvyksite ne iš Kauno, žinokite, kad gegužės 5 d. visoje Lietuvoje kelionė traukiniu Jūsų augintiniui nieko nekainuos.

Premjera. Filmas „Mama, aš tave myliu“, 14:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pripažinta ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą laimėjusi režisieriaus Janis Nords drama „Mama, aš tave myliu“ gegužės pradžioje kviečia į proginius seansus. Filmo herojus – paauglys Raimondsas, besimokantis muzikos mokykloje ir už netoleruotiną elgesį gaunantis griežtus papeikimus, bet gudriai išjungiantis mamos telefoną, kai tik mokytoja mėgina jai prisiskambinti. Jo mamai gyvenimas klojasi nesėkmingai. Moteris sutinka dirbti viršvalandžius klinikoje dėl didesnio atlyginimo ir Raimondsas dažniausiai yra priverstas vienas spręsti asmenines problemas. Mama nesugeba apsaugoti Raimondso nuo dalyvavimo kriminalinėje veikloje. Vienas nešvarus reikalas po kito, ir paauglys atsiduria beviltiškoje situacijoje, iš kurios turės surasti išeitį.

Latvijos ir Lietuvos bendros gamybos filmo proginiai seansai skirti Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Motinos dienos savaitgaliui paminėti.

Sigito Staniūno tapybos darbų parodos „Properšų natos“ atidarymas, 15:30
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Sigitas Staniūnas – vienas garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų, savo kūryboje jungiantis dailę, muziką, fotografiją, šokį, vaizdo instaliacijas. Jo tapyba plačiai pripažinta Lietuvoje ir užsienio šalyse, ji gali būti prieštaringai vertinama, tačiau nepalieka žiūrovo abejingu – keri, vilioja, įtraukia į paslaptingą vizijų ir savitos estetikos pasaulį. Menininkas yra apdovanotas ypač garbingais Nyderlandų Karalienės Beatrix Oranje Nassau ordinu ir Lietuvos Prezidentės ordinu už meninę veiklą ir Lietuvos vardo garsinimą.

staniunas

Istorinis vakaras, 17:00
Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Istorinio šokio, kostiumo, istorinės virtuvės mėgėjus Kauno miesto muziejus kviečia ne tik pasimėgauti viduramžių ir renesanso laikus menančiais šokiais, bet ir išvysti įspūdingo grožio autentiškus kostiumus. Šis renginys yra renginių ciklo „Kaunas Hanza kartu” baigiamoji dalis, todėl jo metu pirmą kartą pasirodys ir istorinio šokio mokymų dalyviai. Vakaro metu taip pat bus pasakojama apie viduramžių ir renesanso madas bei virtuvę.

istorinis

„Pož(i)eminiai skaitymai Nr. 7“: „Taikusis fortas“, 18:00
Kauno tvirtovės VIII fortas, Pryšmančių g.

Nuo 2010 m. po žiemos ir po žeme vykstantys literatūriniai skaitymai šįkart dalyvius nukels į Kauno tvirtovės erdves. Tekstais dalinsis Greta Ambrazaitė, Simonas Bernotas, Lina Buividavičiūtė, Simonas Bulotas, Daiva Čepauskaitė, Dainius Dirgėla, Eglė Marija Frank, Gytis Norvilas, Lina Simutytė, Monika Sudintaitė ir Mantas Toločka. Muzikinę dalį kurs Linas Rupšlaukis (kompozicija „Taikusis fortas“, trimitas / fliugelhornas), Kristupas Gikas (fleita), Artūras Kažimėkas (bosinis klarnetas). Prieš skaitymus Benediktas Januševičius skaitys paskaitą apie tvirtovės istoriją, bus atidaryta vaizdo projekcijų paroda.

skaitymai

Spektaklis „Apsivalymas“, 18:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Dvigubos tautinės tapatybės – estų ir suomių – rašytojos Sofi Oksanen romanas „Valymas“ tapo literatūros fenomenu. Į 38 kalbas išverstas veikalas kalba apie skaudžią sovietinės ir postsovietinės Estijos patirtį, būdingą daugeliui Rytų Europos šalių, ypač Lietuvai ir Latvijai. Pjesėje ir romane gretinami du Estijos istorijos laikotarpiai (Nepriklausomybės pradžia ir pokaris) ir dviejų skirtingų kartų esčių moterų patirtis. Šalies okupacija metaforiškai perkeliama į moters kūno išprievartavimą. Visos tautos traumatinė patirtis čia parodoma per dviejų moterų asmenines dramas.

„Ši „antiherojiška“ medžiaga gali atrodyti netipiška mano kūrybinėje biografijoje. Tačiau ji pratęsia mano siekiamybę kalbėti apie visuomenės skaudulius, šį kartą žvelgiant į ją per istoriškai artimos kaimyninės Estijos prizmę“, – savo pasirinkimą aiškina Jonas Jurašas. „Prievarta, bejėgiškumas, išdavystė, aistringa meilė ir kankinantis pavydas – temos, apie kurias noriu kalbėti šiame spektaklyje“, – prieš premjerą 2011 m. kalbėjo režisierius.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Koncertas „Sinickis. Beveik akustinis“, 19:00
„Žalgirio“ arena (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Po septynerių metų pertraukos jau iširusios grupės „Gravel“ siela vėl koncertuos Kaune. Vienas įdomiausių šalies dainų autorių teigia, kad tai nebus tipinis Sinickio pasirodymas su gausybe gitarų ir griežtais pareiškimais: „Pavasarį pasitiksiu kamerinėje aplinkoje, ramiai, beveik akustiškai.“. Šį kartą atlikėjas pasirodys ne vienas ir planuoja pristatyti visą Sinickio kūrybos arsenalą, įskaitant ir būsimo albumo kūrinius.

SEKMADIENIS, 05 06

Paroda „Šeimos istorija“, 10:00-17:00
Kauno miesto muziejus, Kauno rotušė, Rotušės a. 15

Lietuvos liaudies buities muziejus Kauno miesto muziejuje pristato parodą „Šeimos istorija – Lietuvos valstybės istorija XIX a. pab. – XX a.“. Paroda skirta Lietuvos Respublikos Atkūrimo šimtmečiui.

Parodos kuratorius, Lietuvos liaudies buities muziejaus muziejininkas Andrius Pūkys, kartu su kolegomis siūlo kitaip žvelgti į Lietuvos istoriją, pasirinkdamas netradicinį žiūros tašką – vienos šeimos istoriją. Kaip teigia kuratorius, ši paroda – tai pasakojimas apie lietuvių inteligentų Kumečių – Dovydaičių šeimą Lietuvos valstybės kūrimosi ir okupacijų laikotarpiu XIX a. pabaigoje – XX a.

Kuriant ir projektuojant parodą buvo pasitelktos naujausios projektavimo technologijos. Pirminiai ranka piešti eskizai buvo paversti į trimačius virtualius objektus. Tokiu būdu buvo galima lengviau įsivaizduoti bendrą parodos tūrį, išgauti sudėtingesnius konstrukcinius sprendimus, lengviau įsivaizduoti parodų salės kontekstą. Todėl parodoje istorinė medžiaga pateikiama per dvimačius ir trimačius objektus. Pati paroda yra savaime objektas, tarsi maža Lietuva parodų salėje.

seimosistorija

Juliaus Vilnonio kariliono koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Maestro Juliaus Vilnonio koncertas paskelbs kariliono vasaros koncertų ciklo pradžią – šiemet unikalaus instrumento muzika skambės kiekvieną sekmadienį. Karilionininkės Austėjos Staniunaitytės ir Juliaus Vilnonio siūlomoje programoje figūruos tiek gerai pažįstami klasikiniai kūriniai, tiek netikėti muzikiniai atradimai.

Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas Motinos dienai, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Orkestras, diriguojamas Vilmanto Kaliūno, Motinos dienos proga atliks čeko Bedržicho Smetanos Simfoninių poemų ciklą „Mano tėvynė“. Ciklą sudaro šešios dalys, kurios pasakoja skirtingas istorijas apie Čekijos gamtą, Bohemijos regiono ypatingą aurą ir kraštovaizdį, šalies istoriją, tradicijas, mitus ir legendas. Koncerte skambės penkios pirmos ciklo dalys.

Parodos „Lietuviškojo modernizmo parafrazės“ uždarymas ir diskusija, 17:00
Vytauto pr. 71

Kauno modernaus meno fondo kolekciją pristačiusią parodą vainikuos diskusija „Kauno modernizmas: dailė ir architektūra“. Diskusijoje dalyvaus tapytoja Laima Drazdauskaitė,bei Kauno modernizmo paveldo tyrėjas dr. Vaidas Petrulis. Diskusiją moderuos menotyrininkė dr. Kristina Budrytė Genevičė. Renginys yra „Kaunas 2022“ platformos „Modernizmas ateičiai“ dalis.
„Diskusijos metu kelsime klausimus – kuo Kauno modernizmas ypatingas ir įdomus pasauliui tiek architektūroje tiek dailėje, kodėl dabar pradedame domėtis modernistiniu paveldu, kuo ypatingas Kauno dailės modernizmo reiškinys ir kodėl jis įdomus ateities kartoms“, – rašoma renginio anonse.

uzdarymo

Spektaklis „Noktiurnas“, 18:00

Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia