Maršrutas gegužės 31 – birželio 2 dienoms

PENKTADIENIS, 05 31

Kauno interviu maratonas, 12:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Tai pirmasis Lietuvoje 12 valandų interviu maratonas, kurio metu įvairių sričių ekspertai ir miesto žinovai pasidalins savo įžvalgomis apie Kauno dabartį ir ateitį. Prie atviro stalo bus keliami klausimai apie svarbiausius mieste vykstančius procesus, reiškinius ir leidžiamasi į išskirtinių Kauno savybių paiešką.

Tarptautinis folkloro festivalis „Atataria Lamzdžiai“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Nuo 1984 m. organizuojamas festivalis – svarbus Kauno kultūros reiškinys, miestui dovanojantis galimybę gėrėtis įvairių Lietuvos regionų bei užsienio šalių liaudies autentiškos muzikos ir šokių pristatymais. Plačiau skaitykite čia, o visą Laikinosios sostinės metams dedikuoto festivalio programą rasite čia.

Irenos Petravičienės parodos „Kūrybos kelias“ atidarymas, 17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Irena Petravičienė gimė 1949 m. Mažeikių rajone. 1965–1969 m. mokėsi Telšių taikomosios dailės technikume. 1969 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, 1970–1976 m. studijavo keramiką dailės institute Kaune. Nuo 1983 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kūrybos paroda skirta autorės 70-mečiui paminėti.

kuryboskelias

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Teatro „Utopia“ inicijuotas ir kartu su Nacionaliniu Kauno dramos teatru kuriamas spektaklis „Natanas Išmintingasis“ pagal G. E. Lessingo dramą nukels į XII amžiaus pabaigą, trečiojo kryžiaus žygio laikų Jeruzalę: vietą, kuri tapo didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Čia rutuliojasi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga, kurioje persipina trijų skirtingų tikėjimų pagrindinių veikėjų likimai: išmintingojo žydo Natano, karžygio-valdovo sultono Saladino, jaunojo riterio-tamplieriaus. Subtilių peripetijų kupina istorija apie meilę, pasitikėjimą, identiteto krizę, tikėjimo dogmatizmą ir žmogiškumo paieškas vystosi religinių karų fone.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Filmas „Second Hand“, 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ar kada susimąstėte, iš kur atkeliauja drabužiai į dėvėtų rūbų parduotuves? Naujausiame Arturo Jevdokimovo filme pasakojama apie keturių Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lietuvių kasdienybę second hand drabužių versle. Jautrios, žmogiškos, dažnai ironiškos situacijos atskleidžia nematomą emigracijos pusę ir nagrinėja plačiai išsikerojusį nelegalios veiklos tinklą.

big_330fbf030022fb4903c5aee768fbbbe5

Wacław Kuczma / Dorota Kuczma (PL) parodos „Vietos atmintis“ atidarymas, 19:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Tik emocijos yra gyvenimo ir meno vertybė. Šių įvykių ir veiksmų esmė yra neribota. Atsidavimas gyvenimui po dangumi, ne visada mėlynas. Tai tik pastabos, atmintis, erdvių kūrimas nerealių, virtualių svajonių pasaulyje. Galiausiai, kyla klausimų apie tikrovės būsenas, pasaulio, kuriame mes gyvename“, – rašoma parodos anotacijoje. Parodoje bus eksponuojami abiejų Lenkijos menininkų tapybos darbai bei W. Kuczma performansų dokumentacijos.

atmints

XXIV Pažaislio muzikos festivalio pradedamasis koncertas „Odė džiaugsmui“, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pradedamuoju koncertu festivalis skatina atsigręžti į tai, ką mums visiems teikia nemari akademinė muzika ir klasikinis menas. Šie dalykai – džiaugsmas, gėris prasmė ir tvarumas – atsispindi tiek skambiausiuose muzikos garsuose, tiek prie ketvirčio amžiaus sukakties artėjančio Pažaislio muzikos festivalio filosofijoje. Koncerte, dedikuotame Kauno valstybinio choro 50-mečiui, girdėsite ir Modesto Pitrėno vadovaujamą Lietuvos nacionalinį simfoninį orkestrą bei sėkmės tarptautinėse scenose lydimus solistus: sopraną Vidą Miknevičiūtę, mecosopraną Jovitą Vaškevičiūtę, tenorą Kristian Benedikt bei bosą Tadą Girininką. Koncerto metu, diriguojant profesoriui Petrui Bingeliui, skambės arijos, ansambliai ir chorai iš operos žanro lobyno, o vakarą vainikuos didingi Ludwigo van Beethoveno IX simfonijos akordai.

Organizatorių archyvo nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

„Happy Hour with Getting My Friends Drunk“, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

„Getting My Friends Drunk“ yra aštuonių Hagoje kartu besimokiusių bičiulių renginių ir parodų serija, kuri yra nuoširdi tarsi svaiginanti akimirka kartu su draugais. Savaitę visi jie gyvensime ir ruošimės parodai POST galerijoje. Parodos atidarymas laikinuosiuose namuose-galerijoje įvyks birželio 6 dieną, bet prieš tai menininkai kviečia susipažinti. Nuo penktadienio į POST galeriją irgi galėsiet užsukti kasdien 18 valandą ir taip sekti pasiruošimo parodai eigą.

happy hour_gmfd

ŠEŠTADIENIS, 06 01

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas. Pas Petrauskus“, 12:30
Prie Soboro

Kiekvieną šeštadienį pusę pirmos „Gražinkime Kauną“ kviečiame į ekskursiją „Kaunas – dizaino miestas“, skirtą Pirmosios Respublikos stiliaus, estetikos, madų pažinimui. Šį kartą išskirtinai keliausime į didžiausios 20-ųjų Laikinosios sostinės „pop žvaigždės“ operos dainininko Kipro Petrausko namus. Nuostabiame Kauno muziejaus filiale išsaugotas ir atkurtas autentiškas tarpukario interjeras, koloristika, baldai, žymiausių Lietuvos dailininkų paveikslai. Apie juos jums pasakos disertacijos „Baldininkystė Lietuvoje 1918 – 1940 metais: Unikalaus ir pramoninio dizaino sąveika“ apgintos Vilniaus Dailės akademijoje autorė dr. Aistė Dičkalnytė. Atskirai registruotis į ekskursiją nereikia, tiesiog ateikite 12:30 val. prie Soboro, iš Laisvės al. pusės.

„Kino piknikas“: „Šaltasis karas“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Ši Pawelo Pawlikowskio kinematografinė poema išsiskiria ypatinga vaizdo kultūra, artima klasikiniams Holivudo „noir“ filmams iš 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečių. Būtent taip, nespalvoto kino stiliumi, su cigaro kvapu ir džiazo garsais ir yra sukurtas šis filmas. Tai istorija apie vyrą ir moterį, kurie susitinka „netinkamu“ laiku ir bando nugalėti šaltąjį karą – ne kovodami, o savo širdyse. Tarp Lenkijos ir Paryžiaus realijų blaškosi dvi jaunos bohemiškos asmenybės. Jis – melancholiškas atsiskyrėlis, virtuoziškai grojantis Šopeną. Ji – temperamentinga gražuolė kerinčiu balsu. Nors likimas nėra palankus, jie pamilsta vienas kitą. Tačiau 6-ojo dešimtmečio šaltasis karas griauna visas svajones. Juos skiria priešiškų ideologijų pasauliai ir atstumas, tačiau Zula ir Viktoras bando išlaikyti beprotiškai liepsnojančią aistrą.

Cold War (4)

Senamiesčio vasaros sezono atidarymas, 15:00
Įvairios vietos

Šeštadienio popietę Kauno senamiesčio draugija atidarys muzikos scenas Vilniaus gatvėje ties sankryžomis su M. Daukšos ir A. Mapu gatvėmis, taip pat – Švč. Sakramento bažnyčios, kuri jau žinoma kaip atviros kultūros erdvė „Sakramentas“, kiemelyje. Šiose vietose muzika – gyva ir didžėjų leidžiama – skambės ir sekmadienį dieną.

LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos didįjį finalą, o antrąją pergalę be vargo parsivežė iš sostinės. Ii 3 pergalių vykstanti finalo serija trečiosioms rungtynėms sugrįš į Kauną, o gal ir nebeišvyks?

Kauno dainų ir šokių šventė „Lietuva brangi“, 19:00
Dainų slėnis

Beveik 100-metį gyva Dainų šventės tradicija tęsiasi ir kviečia ten, kur viskas 1924 m. ir prasidėjo – Kauną. Šių metų birželio 1 d. legendiniame Dainų slėnyje įvyks tradicinė Dainų ir šokių šventė, sutraukianti tūkstančius dainininkų ir šokėjų, ansamblių ir meno mėgėjų iš visos Lietuvos.

2019 metų Kauno miesto Dainų šventė skirta lietuvių profesionalios muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Būtent todėl šiemet šventei skirtas pavadinimas „Lietuva brangi“ pagal vieną žymiausių pirmosios Dainų šventės dirigento J. Naujalio kūrinių. Šventėje skambės net 31 kūrinys: žymiausi J. Naujalio darbai, populiariausi lietuvių liaudies šokiai bei dainos. Dalyvaus jaunučių, jaunių, mišrūs, vyrų, moterų, vyresnio amžiaus ir kt. chorai, įvairūs tautinių šokių ansambliai. „Lietuva brangi“ pasirodys net 94 kolektyvai iš visos Lietuvos.

Zan Hoffman pasirodymas, 20:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

Kentukietis Zan Hoffman jau antrą vasarą leidžia Kaune – pernai su juo bendravome ir Kauno, pilno kultūros, klausimais, šį pokalbį galite rasti čia. O specialų garso ir šviesų šou pamatysite šeštadienį.

„Kino piknikas“: „Silvio“, 20:20
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Machinacijos, sekso skandalai ir populizmas. Šias „vertybes“ propaguoja įtakingasis Silvio Berlusconi (akt. Toni Servillo). Jis ir šaltakraujiškas strategas, ir romantiškas vyras, ir geidžiamiausias vakarėlių liūtas. Taip, Silvio gyvenimas tiesiog tobulas. O gal visa tai tėra viena nesibaigianti apgavystė? Meistriškos vakarėlių scenos, prabangios orgijos, kokaino ir sekso fontanai. Filmų „Didis grožis“, „Jaunystė“ bei kultinio serialo „Jaunasis popiežius“ režisierius Paolo Sorrentino kandžiai, ironiškai, tačiau nepaprastai stilingai žvelgia į šių laikų Italiją.

SEKMADIENIS, 06 02

„Kino piknikas“: „Dvilypiai gyvenimai“, 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduriantis su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su leidyklos nuolatiniu rašytoju, parašiusiu naują knygą. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

dvilky

Kauno kariliono muzikos vasaros ciklo koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Šių metų programoje, pristatomoje kariliono virtuozų Austėjos Staniunaitytės-Proietta ir Juliaus Vilnonio, klausytojai išgirs tiek lietuvišką, tiek tarptautinę klasiką, taip pat laukia ir naujos muzikinės pažintys.

„Kino piknikas“: „Astridos Lindgren jaunystė“, 16:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kaip Astrida Lindgren tapo ta, apie kurią žino visas pasaulis? Švedų rašytoja, kuri sukūrė tiek nuostabių pasaulių, pradėjo savo kelią, kaip kūrėja vaikams, būdama jau 37-ių metų. Siužetas nukelia į mažą miestelį netoli Vimerbio, pietų Švedijoje, kur Astrida augo su savo šeima. Tačiau ramų ir jaukų gyvenimą fermoje sudrumsčia jos romanas su žaviuoju Vimerbio laikraščio redaktoriumi (akt. Henrik Rafaelsen), iš kurio kyla skausmingos pasekmės – ji laukiasi vaiko. Bėgdama nuo visuomenės spaudimo jaunoji rašytoja išvyksta į Stokholmą. Itin realistiškai rodomas XX a. 3 dešimtmetis, ką reiškia jaunai netekėjusiai merginai lauktis vaiko to meto visuomenėje.

Spektaklis „Noktiurnas“, 19:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose Lietuvos knygynuose ir bibliotekose pristato tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“, pasakojantį apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti. „Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“ Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektim, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas“ – teigia spektaklio režisierius.

„Noktiurnas“. Dovydas Stončius ir Gytis Padegimas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Noktiurnas“. Dovydas Stončius ir Gytis Padegimas. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia