Maršrutas gegužės 29 – birželio 1 dienoms

PIRMADIENIS, 05 29

Paskaitos „Kova dėl širdžių ir protų. Priešiškos informacinės operacijos Lietuvoje“ ir „Istorija kaip Informacinio karo ginklas“, 12:00
KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas, Studentų g. 56

Pirmąją paskaitą skaitys Tomas Čeponis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus specialistas, antrąją – Auksė Ūsienė, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Planavimo ir analizės skyriaus specialistė.

ktu

Konkurso „Kauno miesto pasakos: Daktaras Kripštukas“ apdovanojimai, 15:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kauno istorijos draugija kartu su Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejumi ir Kauno miesto muziejumi kviečia į piešinių konkurso apdovanojimus. Visus šventės svečius pasitiks pats šventės kaltininkas Daktaras Kripštukas, su kuriuo visi norintys galės įsiamžinti ir pasikalbėti.

Daugiau apie Daktarą Kripštuką sužinosite perskaitę šį straipsnį.

Kauno istorijos draugijos sukurtas skulptūros projektas, siūlytas konkursui „Kauno akcentai“

Kauno istorijos draugijos sukurtas skulptūros projektas, siūlytas konkursui „Kauno akcentai“

Apskrito stalo diskusija su kūrybine grupe „MIR“, 15:00
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Nūdienos skaitmeniniame pasaulyje architektams tenka įveikti naujas užduotis, reikalaujančias vis įvairesnių kūrėjo įgūdžių. Bendradarbiaujant su garsia norvegų kūrybine grupe „MIR“, kurios vizualizacijos stebina unikalumu ir kokybe, VDA Kauno fakultete rengiamas apvalusis stalas su Kauno architektų bendruomene.

Geri įgūdžiai dirbant su trimačio modeliavimo ir vizualizavimo programomis yra būtini, bet ne jie pelnė pasaulinį dėmesį mažai kūrybinei grupei iš Norvegijos. Be išradingumo, smalsumo, žinių siekio ir meilės vizualizacija ir liks paprasčiausiu modeliavimo ir renderinimo įgūdžių įrodymu, kurį pamiršime vos pamatę. „MIR“ vizualizacijos yra unikalios ir palieka neišdildomą įspūdį. Su jais bendradarbiauti renkasi žymiausi pasaulio architektai. Jų inovatyvumas atsiveria subtilioje tradicinio meno, architektūros, fotografijos, filmo dermėje.

mir

ANTRADIENIS, 05 30

Vidos Korn fotografijų paroda „Magiškieji fontanai“, 10:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus, L. Zamenhofo g. 12

„Gabrielės meno galerija“ kviečia į naują parodą. Nuo pat jaunystės fotografija besidominti Vida Korn jau daugelį metų iš rankų nepaleidžia fotoaparato, nuolat fiksuoja akimirkas iš asmeninio gyvenimo ir kelionių. Naujausia Vidos Korn fotografijų  paroda „Magiškieji fontanai“ visai neseniai sukurta atostogaujant, klajojant Barselonos gatvėmis, žavintis unikalia šio Europos didmiesčio architektūra, meno kūriniais, gamta. Eksponuojamos fotografijos centre – naktinis Barselonos, ryškiomis spalvomis nudažomos, magiškojo fontano reginys. Vieni iš tokių išliekantys yra Barselonos magiškieji fontanai – energingi geizeriai su spalvų purslais

Monografijų apie Kauno benediktinių vienuolyną pristatymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Vaidos Kamuntavičienės monografijos „Kauno benediktinių vienuolyno istorija XVII – XX a. pradžioje“ ir Aušros Vasiliauskienės monografijos „Kauno benediktinių vienuolyno meninė savastis“ pristatyme dalyvaus Zigmantas Kiaupa, Regina Laukaitytė, Laima Šinkūnaitė, s. Gabrielė Aušra Vasiliauskaitė OSB, knygos dailininkas Aurimas Švedas.

Filmas „Turkiškai“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis nepaprastas filmas kelionių žurnalų stiliumi vaizduoja geriausio pasaulio restorano „El Celler de Can Roca“ įkūrėjų – Roca brolių – gastronominius nuotykius keliaujant po Turkiją. Čia jie susipažįsta su viena archajiškiausių ir įdomiausių virtuvių pasaulyje, išsaugojusių savo autentiką, tačiau mažai kam pažįstamą už Turkijos ribų. Garsieji maisto meistrai ragauja ir analizuoja pagrindinius patiekalus, desertus ir vynus bei supažindina su daugybe jaunų Turkijos šefų gastronominės revoliucijos išvakarėse.

turkiskai

Paramos Ukrainai koncertas, 18:30
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras kartu su Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupe atsiliepė į prašymą pagelbėti pafrontės vaikų namams. Karo zonoje rytų Ukrainoje šios įstaigos susiduria su daugybe sunkumų, tarp prašomų dalykų – baziniai ugdymo ir pragyvenimo reikmenys, tokie kaip knygos, žaislai, netgi maistas. Artėjančios tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyks paramos Ukrainai koncertas, kurį dovanoja Šv. Kristoforo orkestras. Visi už bilietus gauti pinigai, atskaičius būtinas išlaidas, bus skirti paramos vaikų namams projekto įgyvendinimui.

ukr

TREČIADIENIS, 05 31

Konferencija „Reformacijos žinia Lietuvai“, 09:30
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

Mokslinėje-praktinėje konferencijoje skambės pranešimai šiomis temomis:  „Mažosios Lietuvos kaimo pokyčiai reformacijos epochoje“, „Lietuvių architektūros ypatybės protestantiškame kraštovaizdyje“, „Biržų-Dubingių Radvilos – pagrindiniai reformacijos globėjai Lietuvoje“, „Reformacijos įtaka lietuvninkų gyvenime“.

V. Adamkaus vardo vaikų žaidynės „Adamkiada“, 10:00
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Lietuvos mokinių sporto ir meno šventės „Adamkiada“ tikslas – ugdyti mokinius laisvais, pasitikinčiais savimi, turinčiais ambicijų dorai ir išmintingai gyventi, būti drąsiais, veržliais ir kūrybiškais žmonėmis. „Adamkiada“ – tai šventė visiems jauniems žmonėms, kurie nori būti panašūs į Prezidentą Valdą Adamkų.

Baigiamasis viduramžių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kiekvienas didesnis dvaras viduramžiais turėjo savo šokėjus, kurie linksmindavo kilminguosius. Žinios apie vieną populiariausių viduramžių pramogų – šokius, mus pasiekia iš X–XI a. Nuo XIII–XIV a., kuriantis universitetams, atsiranda pirmieji šokių aprašymai ir tik XV a. šaltiniuose užfiksuoti profesionalūs choreografiniai aprašymai. Taip pat XV a. ima plisti choreografų mokyklos, kuriose buvo ne tik užrašinėjami, bet ir kuriami nauji viduramžių šokiai ir muzika, skirta to meto aukštuomenei.

Orientavimosi žaidimas „Senojo Kauno paslaptys“, 18:30
Restoranas „Miesto sodas“, Laisvės al. 93

Kaunas – miestas, kuris tiesiog pulsuoja istorija bei daugybe intriguojančių pasakojimų. Tai vieta, kurioje persipina legendos, mitai bei faktai, tačiau kol kas juos pažino tik nedaugelis… Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dovanoja kauniečiams bei Kauno svečiams progą sudalyvauti orientaciniame žaidime, kurio metu atskleisite senojo Kauno paslaptis.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: Jurga Šeduikytė, 19:00
Pažaislio Vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio vienuolyno apsuptyje startuoja penktasis koncertų ciklas „Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Aštuonių skirtingų koncertų cikle geros muzikos ekspertai „Bardai LT“ ir Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ kvies pasiklausyti Juozo Erlicko, Domanto Razausko, A.Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ akustiškai, Rolando Kazlo ir Pakeleivių, Andriaus Kaniavos ir draugų, grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, dainuojančių aktorių Kosto Smorigino, Vlado Bagdono ir Vido Petkevičiaus koncertų. O gegužės 31 d. 19 val. koncertų ciklo atidaryme bus laukiami visi Jurgos Šeduikytės talento gerbėjai. Prasidėjusios vasaros proga koncertas yra skiriamas tiems, kurie pasiilgo jaukaus, šilto ir gyvo skambesio.

Šiaurės žygių pristatymas, 19:00
KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto rūsys, Studentų g. 56

„Ąžuoliečiai“ Vytenis ir Marius pristatinės savo atskirų žygių po Šiaurę įspūdžius. Marius keliavo kartu su senais „Ažuolo“ nariais Vaidotu, Vaidu ir vaikais, Vytenis – kartu su VUŽK.

KETVIRTADIENIS, 06 01

Šokio spektaklis vaikams nuo 0 iki 3 metų „Mozaika“, 10:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Mažų vaikų aplinkinio pasaulio pažinimas prasideda nuo įvairių geometrinių formų (kubo, rutulio, kūgio) ir spalvų (žalios, raudonos, geltonos, mėlynos, oranžinės). Įvairias geometrines formas ir spalvas spektaklio kūrėjai dėlios tarsi mozaiką, virsdami vaikams atpažįstamomis daržovėmis – morka, pomidoru, agurku, o kartais neatpažįstamais grybais, vaisiais, gėlėmis. Keliaudami per atskirus vaiko raidos etapus, šokėjai tarsi vaikai iki vienerių metų šliaužios, ropos, spyruokliuos, eidami antruosius metus – plekšnos, eis, bėgs, o sulaukę trijų – šuoliuos, slapstysis ar suksis. Šiuos vaiko judesius ir judėjimą lydės specialiai šiam spektakliui sukurta muzika, parenkant aukštus, paprastus tokio amžiaus vaikams priimtinus garsus ir jų derinius.

mozaika

Renginys „Vatikanai“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Vietoje, kur taip ir neįsikūrė Vatikano nunciatūra, vasarą įvyks penki šio pavadinimo vakarai, skirti visų rūšių proto- ir post-muzikai. Ciklą kuruoja projekto „Digital Tsunami“ komanda. Pirmoji serija vyks su Muk, Ernestu Sadau ir Nks.

18622148_1717714788243952_1994471693846497701_n

„Kaunas Photo“ parodų atidarymas, 18:00 ir 20:00
M. Žilinsko dailės galerija ir „Girstučio“ baseinas

Birželio 1 d. bus pažymėta XIV – ojo tarptautinio fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ įvadiniais renginiais. 2017 metais festivalis savo programoje tyrinės „Vandens“ temą, todėl ketvirtadienį, 18 val. kauniečius ir miesto svečius pakvies į Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, M. Žilinsko dailės galeriją. Čia vyks įžanginės festivalio „Kaunas Photo“ 2017 parodos „Pliažo sezonas“ atidarymas. Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Tą patį vakarą, poros valandų festivalis persikels į kitą Kauno dalį ir pakvies į unikalų povandeninį fotografijų parodos atidarymą „Girstučio“ sporto komplekse. Atidarymo metu 1,4 – 1,9 m. gylyje po vandeniu bus eksponuojama jaunosios kartos fotožurnalistės, keliautojos ir nardymo ekspertės Bertos Tilmantaitės paroda „Iš vandens“.

© Turi Calafato (Italija) „Diena paplūdimyje. Sicilijos vasara“

© Turi Calafato (Italija) „Diena paplūdimyje. Sicilijos vasara“

Lauro Bielinio knygos „Kairieji jaunahėgelininkai: tarp romantizmo ir diktatūros“ pristatymas, 18:00
VDU Leonido Donskio biblioteka, V. Putvinskio g. 23, I a

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Filosofijos ir socialinės kritikos katedros profesoriaus Lauro Bielinio monografijos tikslas yra parodyti, kaip užgimė ir kokia logika vadovaujantis XIX a. pradžioje susiformavo politinio radikalumo poreikis, greitu laiku transformavęsis į radikalias ideologijas, kurios XIX a. pabaigoje ir XX amžiuje tapo esminėmis ir nulėmė daugelio istorinių procesų eigą. Ši knyga parodo radikalių politinių doktrinų susiformavimo priežastis ir raidos istoriją.

Knygoje atskleidžiama, kairiųjų jaunahėgelininkų argumentų visuma, suformuota Berlyno „Daktarų“ ar „Kavos“ kubų, o po to ir „Laisvųjų“ klubo diskusijų terpėje praktiškai nulėmusi vėliau atsirasiančių radikalių politinių teorijų kontūrus.

Knygos pristatyme dalyvaus VDU prof. Lauras Bielinis, prof. Gintautas Mažeikis, lekt. Algirdas Davidavičius.

14A_9871-768x513

Grupių „Ghost Bath“ ir „Heretoir“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Pirmoji vakaro grupė – amerikietiškas depressive / post-black metal. Antroji – vokiškas post metal.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia