Maršrutas gegužės 28-31 dienoms

PIRMADIENIS, 05 28

Knygos „Geležinė vėjarodė“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su autoriumi Karoliu Baubliu pristatyme dalyvaus literatūros kritikė Neringa Mikalauskienė-Dangvydė, sociologas, rašytojas Artūras Tereškinas, gitara gros Justinas Rubinovas. Vakarą ves knygos redaktorius, leidėjas Viktoras Rudžianskas.

10-ojo „Burbuliatoriaus“ sezono atidarymas, 18:30
Kauno pilis
Žaidimų aikštelė prie vandens bokšto, Romainių g. 15

Ar daug pasaulyje iniciatyvų, kurios periodiškai suburtų gyventojus viešosiose erdvėse ir gyvuotų dešimtmetį? 10-asis „Burbuliatoriaus“ sezonas prasideda pirmadienį ir burbulus pūsti kvies kas dvi savaites.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

A|CH šokio spektaklis „Otelas“, 19:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

„Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau „Otelą“ – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, iš tiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė sau brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą“,– yra sakiusi režisierė ir choreografė Andželika Cholina.

otelas

ANTRADIENIS, 05 29

Spektaklis „Lė-kiau-lė-kiau“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Eglės Kižaitės spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“ paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus – sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujat su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.

Lekiaulekiau_generaline_20180410_0171

Spektaklis „Korektūros klaida“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Kauno miesto kamerinis teatras ir režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią.

Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.

korekturos

LKL pusfinalis: „Žalgiris“ – „Lietkabelis“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Sezonas dar nesibaigė“,— ne kartą nuskambėjo priminimas trečiąją vietą „Eurolygoje“ iškovojusių žalgiriečių sutikime. Ir tikrai!

 

Ciklo CRRNT koncertas, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Koncertų ciklas skirtas naujajai gyvai muzikai. Ketvirtąjį kartą vyksiančiame jo renginyje skambės gyvai atliekama šiuolaikinė elektroninė muzika, kombinuojama su gyvais instrumentais. Koncerte dalyvaus dvi elektroakustinės muzikos kūrėjos bei atlikėjos – Jūra Elena Šedytė ir Gintė Preisaitė.

„Kino piknikas“: „Geras laikas“ (Good time), 20:10
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Banko apiplėšimas pakrypsta nesėkmingai ir du broliai priversti sprukti nuo policijos. Koniui (Robert Pattinson) pavyksta pasprukti, tačiau jaunėlis – protiškai atsilikęs Nikas (vienas iš režisierių Benny Safdie) – pakliūva pareigūnams į rankas ir yra uždaromas į kalėjimą. Konis padarys viską, kad brolį išlaisvintų. Taip prasideda beprotiška vaikino odisėja per neoninių šviesų nutviekstą naktinį Niujorką, lydima adrenalino, pavojų ir desperacijos.
Vienais perspektyviausių šiuolaikinių režisierių krikštijamų amerikiečių brolių Safdie vizija apie brolišką meilę Kanų kino festivalyje laimėjo geriausio garso takelio apdovanojimą, o R. Pattinsonas pelnė kritikų simpatijas už vaidmenį, kuris vadinamas kol kas stipriausiu jo karjeroje.

TREČIADIENIS, 05 30

Tarptautinė konferencija „Žydų istorija ir kultūra Rytų Europoje: lietuvių ir amerikiečių mokslininkų pokalbiai“, 9:30
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Tarptautinė konferencija vieną dieną v Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kitą – Kaune. Sugiharos muziejuje vyksianti dalis susidaro iš keturių pranešimų, kuriuso skaitys Linas Venclauskas („Creating Reality: Jews and Lithuanians in the Project of Modern Lithuania“), Eric L. Goldstein („Friends or Adversaries Jews and their Lithuanian Neighbors in Interwar Darbėnai“), Daiva Citvarienė, („Re-imagining the Past: The Spirit Guide to the Old City“) ir Jason Francisco („Wrestling with Memory: Selected Photoworks on Eastern Europe,1997-2017“).

Ekskursija „Balio Sruogos veikla Kaune“, 14:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Kultūrinio turizmo plėtojimo specialiųjų muziejinių renginių programa „Lietuvos muziejų kelias“ šiemet skirta Valstybės atkūrimo šimtmečiui. Viena iš keliautojams siūlomų stotelių Kaune – rašytojo B. Sruogos namai. Būtina išankstinė registracija tel. 8 37 730474.

Koncertas „Pavasarinis žaismas“, 14:30
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Art deco interjeru garsėjančiuose namuose – Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojų R. Derbutienės, R. Bimbaitės, R. Morkūnienės, D. Bidvienės, J. Lapienytės, N. Brukštienės ir A. Klovaitės-Berezinienės mokinių koncertas.

Valentino Jankauskio paveikslų parodos atidarymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Autorius apie parodą, kuri veiks iki birželio 22 d.: „Mano kūryba – skinami vaizduotės vaisiai… Jų pasitaiko visokių: jie saldūs kaip saldainis, bet kartu ir rūgštūs kaip citrina. Gyvenu savo pasaulyje ir jo dalelę parodau tapybos ir spalvų jausmingumu. Spalvos atspindi mano jausmus, savijautą, emocijas, esamą būseną… Tapyba – tai išraiška, kuria parodau ką matau, kas sukasi mano galvoje. Kuriu dalelę po dalelės, žiupsnelis po žiupsnelio ir ta magija mane užburia“.

jankauskis

Aistės Jančiūtės pojūčių laboratorija „Tense in Sense. Svoris/Weight“, 18:00

POST galerija, Laisvės al. 51A

„Pojūčių teatro“ kūrėjos Aistės Jančiūtės parodos uždarymo proga ir išgyvensime ją visi kartu, naudodami visus savo pojūčius – klausą, uoslę, prisilietimą, regą, judesį. Aktoriai kvies dalyvauti performanse kartu, švelniai provokuodami, judindami vaizduotę, atmintį, jausmus. Kartu kursime sunkumo ir lengvumo skulptūras, peizažus, portretus, naudodami savo kūnus ir specialias Aistės Jančiūtės sukurtas priemones.

Aistės Jančiūtės (g. 1987) kūrybinis procesas yra grįstas judesio, pojūčių ir vaizdinių kompozicijų jungtimis, procese ieškant naujų idėjų ir jų raiškos priemonių. Pagrindinė menininkės vystoma tema – žmogaus kūnas ir jo santykis su aplinka naudojant judesį, pojūčius, tiesioginį patyrimą, asociacijas, intuiciją, emocijas, praplečiant fizinių dėsnių suvokimą.

Pojūčių laboratorija „Svoris“ – tai dviejų metų meninio tyrimo rezultatas, kuris apima VDA KF Tekstilės magistro baigiamąjį darbą, „Kauno bienalės“ organizuojamo tarptautinio Kūrybiškos Europos platformos projekto „MAGIC CARPETS“ metu atliktos rezidencijos Folkstone, Didžiojoje Britanijoje, rezultatus ir performatyvius „Pojūčių teatro“ tyrimo fragmentus.

Karolio Vaivados personalinės parodos „Šviesūs prisiminimai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Parodoje „Šviesūs prisiminimai“ pristatomi naujausi Karolio Vaivados kūriniai – abstrakčios šviečiančios kompozicijos, kuriuose derinama spalvota šviesa. Darbais siekiama sukurti stiprų vizualinį poveikį, kuris būtų juntamas žiūrovo ir sukelti įvairius pojūčius, pavyzdžiui, kokius šviesa sukelia gamtoje, kaip saulėlydis ar ryški vasaros diena.

Karolis Vaivada „Saulės spektras“. LED šviesa, medis, org. stiklas, 220 x 125 cm, 2017, kūrinio fragmentas.

Karolis Vaivada „Saulės spektras“. LED šviesa, medis, org. stiklas, 220 x 125 cm, 2017, kūrinio fragmentas.

Mildos Gailiūtės personalinės parodos „Prisirišimai. Dvi vietos“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Pirmoji vieta – autorės kaimas. „Ši erdvė traukia, greičiausiai dėl to, nes ten apsilankydavau ypač dažnai vaikystėje – pilna asmeninių atsiminimų bei mamos pasakojimų. Šią vietą laikau tam tikra inspiracija asmeniniam santykiui su gamta, kuris atsiskleidžia mano kūryboje. Pirmieji darbai apie šią erdvę yra nutapyti dar 2015 metais ir dauguma pirmą kartą pristatomi parodoje.“.

Antroji vieta – Šilainių mikrorajonas Kaune. Tai miegamasis mikrorajonas, kuriame Milda Gailiūtė gyvena nuo vaikystės. Galimybė iš naujo atsigręžti į šią erdvę atsirado 2016 metais dalyvaujant „Šilainiai residency“ programoje. „Programos metu turėjau galimybę pažvelgti į Šilainius nauju kampu – nuo devynaukščio stogo. Šilainių tema ir toliau išliko įdomi – kasdien bevaiščiojant po rajoną tarp betono ir asfalto (kurie Šilainių darbuose yra ištrinti) tęsiau gamtos paieškas.“.

Mildos Gailiūtės darbų fragmentai

Mildos Gailiūtės darbų fragmentai

Kauno komiksų rezidencija: Liisa Kruusmägi parodos atidarymas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno komiksų rezidencijos kvietimu šių metų gegužės mėnesį Kaune gyvena ir kuria menininkė iš Estijos Liisa Kruusmägi. Visą mėnesį komiksų autorė lanko įvairias Kauno vietas ir kuria istoriją, įkvėptą vietos architektūros, gamtos ir žmonių. Kauno menininkų namuose vyks kūrėjos parodos atidarymas ir rezidencijos metu sukurto bei „Kitokios Grafikos“ studijoje risografijos būdu atspausdinto zino (nedidelės apimties mažo tiražo leidinio) pristatymas. Po parodos atidarymo vyks pokalbis su menininke, kurį ves Kauno technologijos universiteto lektorius James McGeever, dalyvaujantis įvairiuose bendruomenes įtraukiančiuose kultūriniuose projektuose.

 Liisa Kruusmägi

Liisa Kruusmägi

Koncertas „3MA – Madagaskaras, Malis, Marokas“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šviesus ir lengvas projektas sujungė tris aukščiausio lygio Afrikos muzikantus: koros meistrą Ballaké Sissoko (Malis), oud virtuozą Driss El Maloumi (Marokas) ir svarbiausią valiha atlikėją Rajery (Madagaskaras). Muzikos genijų iš geografiškai ir kultūriškai labai skirtingų Afrikos regionų susitikimas parodo, kas yra aistra muzikai, atskleista abipusio kūrėjų įsiklausymo bei gražios draugystės.

KETVIRTADIENIS, 05 31

„Kino piknikas“: „Sengirė“,17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, ne tipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Raimundo Mikšio parodos „Erškėčių vainikas“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Projekto kuratorė Irena Mikuličiūtė apdovanoja parodą šiuo poetišku pavadinimu, prisimindama sodrų, bet nelengvą tapytojo kelią: bičiuliai liudijo jį buvus miesto siela, gyvenimo filosofu ir, svarbiausia, jautriu ir talentingu menininku. Parodos kuratorė dešimtųjų Raimundo Mikšio mirties metinių proga kviečia susitikti, prisiminti autorių ir dar kartą apžiūrėti jo kūrinius. Paroda veiks iki birželio 30 d.

Raimundas Mikšys

Raimundas Mikšys

Fotografijos kūrybinės dirbtuvės, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Kūrybinių dirbtuvių ciklo „Mano kaimynas – menininkas“ tikslas – suburti miesto bendruomenę ir suteikti galimybę susipažinti su menininkais, kurie dalinsis savo kūrybine patirtimi. Šįkart vyks susitikimas su menotyrininku ir fotografu Tomu Pabedinsku, skaitančiu paskaitas apie fotografiją tiek Lietuvos, tiek užsienio universitetuose, publikavusiu daugiau nei 100 straipsnių fotografijos ir šiuolaikinio meno temomis
Dirbtuvių metu dalyviai bus supažindinami su skirtingų žanrų fotografija ir fotografijos estetiniais principais, remiantis žinomais fotografijos istorijos pavyzdžiais. 
Renginys yra nemokamas, tačiau būtina registracija.

Koncertas „Nauji atspalviai“, 19:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Dainuojamosios poezijos koncertas – moderniųjų lietuvių poetų tekstai, balso, gitaros ir violončelės pokalbis, kupinas naujų muzikinių interpretacijų. 

Giedrius Arbačiauskas (vokalas, gitara) ir Agnė Arbačiauskienė (violončelė) pasirodys kartu su Mariumi Salynu (fortepijonas, gitara, aranžuotė) ir Gediminu Stankevičiumi (perkusija).

Maršrutas spalio 30–lapkričio 2 dienoms
PENKTADIENIS, 10 30 Premjera. „Pirmeiviai“, 18:00 Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71 Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė...
Į „Meno parką“ atkeliauja trijų šeimos kartų moterų paroda
Nuo lapkričio 12 d. (ketvirtadienio) galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pradės veikti trijų menininkių Emilijos Liobytės-Vilutienės, Nijolės...
Kitais metais KTU atsivers multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir...
Grįžtant karantinui fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO kviečia kurti iš savo kambario
Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija nesitraukia, o sparčiai augant koronaviruso  atvejams įvedami nauji ribojimai. Šiuo socialinio atitolimo laikotarpiu 17-asis fotomeno...
Maršrutas spalio 30–lapkričio 2 dienoms
PENKTADIENIS, 10 30 Premjera. „Pirmeiviai“, 18:00 Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71 Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė...
Į „Meno parką“ atkeliauja trijų šeimos kartų moterų paroda
Nuo lapkričio 12 d. (ketvirtadienio) galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pradės veikti trijų menininkių Emilijos Liobytės-Vilutienės, Nijolės...
Kitais metais KTU atsivers multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka
Sukurti aplinką profesiniam tobulėjimui, kur novatoriškos idėjos gimsta visą parą, o įvairūs technologiniai sprendimai ne tik įkvepia, bet ir...
Grįžtant karantinui fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO kviečia kurti iš savo kambario
Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija nesitraukia, o sparčiai augant koronaviruso  atvejams įvedami nauji ribojimai. Šiuo socialinio atitolimo laikotarpiu 17-asis fotomeno...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia