Maršrutas gegužės 27 – 30 dienoms

PIRMADIENIS, 05 27

Filmas „Valstybės paslaptis“, 15:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Lietuvai pasveikinus Prezidentą elektą Gitaną Nausėdą į antrąją kadenciją baigiančiąDalią Grybauskaitę ne vienas turbūt ims žiūrėti kitaip. O kaip ją pamatė režiserius Donatas Ulvydas?

Vakarėlis „Monday kicks“, 21:00
Baras „O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Elektroninė muzika ir šylantys pirmadieniai yra tai, ką derina Vytauto parke įsikūręs baras. Ir jo lankytojai. Deep house, ambient, techno garsai.

ANTRADIENIS, 05 28

Nacionalinio kultūros kelio „Čiurlionio Lietuva“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Čiurlionio Lietuva“ – tai pirmasis tokios apimties nacionalinis kultūros kelias Lietuvoje, jungiantis 7 savivaldybes ir siūlantis daugybę renginių, parodų, ekskursijų ir edukacinių programų visoje šalyje.

Šis kultūrinės topografijos projektas startavo gegužės 24 d. M. K. Čiurlionio gimtinėje Varėnoje, o gegužės 28 d. pasieks ir Kauną – miestą jau beveik šimtmetį globojantį bemaž visą garsiojo kūrėjo kolekciją Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje.

Nemokamo renginio metu vyks projekto pristatymas ir koncertas „Čiurlionio kūryba įkvepianti šiandien“. Atlikėjai: Valstybinis Vilniaus kvartetas, Sonata Zubovienė (fortepijonas) ir Rokas Zubovas (fortepijonas). Programoje: M. K. Čiurlionio, A. Šenderovo, V. Barkausko, M. Urbaičio, R. Merkelio kūriniai.

ciurlioniokelias

Ciklo „Miesto kultūra. Miestai be miestiečių“ paskaita, 17:30
VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedra organizuoja devynių paskaitų ciklą. Šiuo projektu Architektūros katedra siekia aktualizuoti šiuolaikinės architektūros aspektus ir jų įtaką miesto veido, kultūros ir visuomenės poreikių formavimuisi. Gegužės svečias – KTU Statybos ir architektūros fakulteto profesorius, Mokslo grupės „Kultūrinė ir erdvinė aplinka“ pagrindinis tyrėjas prof. Kęstutis Zaleckis. Jo pranešimo tema – „Miesto forma ir gatvės kultūra“.

„Café Scientifique“ paskaita „Viešojo intelektualizmo likimas šiandienėje Lietuvoje“, 18:00
„Caffeine“, Laisvės al. 72

Bus kalbama apie viešojo intelektualo kaip specifinės figūros Vakarų kultūroje sampratos ištakas, lietuvių išeivijos viešųjų intelektualų vaidmenis bei aktualųjį viešąjį intelektualizmą naujųjų medijų, socialinių tinklų ir dirbtinio intelekto raidos kontekste. Temą pristatys žurnalistas, rašytojas, humanitarinių mokslų daktaras Ramūnas Čičelis. Jis parašė daugiau nei 300 publicistikos straipsnių ir yra poetinių esė knygos „Bohemijos fragmentai“ (2015) autorius. 2015 metais Vytauto Didžiojo universitete apgynė disertaciją apie Jono Meko kūrybą.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Filmas „Bendroji ataskaita II: naujasis Europos pagrobimas“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Antroji režisieriaus ir politiko Pere Portabella „ataskaita“ žvelgia į politinius, ekonominius, kultūrinius ir ekologinius neoliberalizmo krizės aspektus. Tačiau visų pirma ji liudija pastangas sukurti naują politiką, naujos pilietinės visuomenės iškilimą. Diskutuojant su politiniais aktyvistais, menininkais, filosofais (vienas jų – Antonio Negri), klausiama kaip ir kokiose erdvėse gali užgimti visuomenės atsinaujinimui būtina kritinė vaizduotė ir konstruktyvus politinis maištas.

Po filmo peržiūros vyks diskusija su DEMOS kritinėms minties instituto analitikais Andriumi Bielskiu ir Egidijumi Mardosu bei platformos „Gyvenimas per brangus“ atstove Viktorija Kolbešnikova.

demos

Miuziklas „Adamsų šeimynėlė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Miuziklas apie antgamtiškai paslaptingą ir švelniai šėtonišką Adamsų šeimą sukurtas pagal Marshall Brickman ir Rick Elice knygą. Brodvėjuje spektaklis debiutavo 2010-aisiais. Dėmesio! Dėl Kauno valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcijos miuziklas rodomas pas kaimynus.

LKL finalas: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Paskutinė krepšinio sezono atkarpa prasideda Kaune, bet jei galvojate, kad intrigų nebus, verčiau planuokite vakarą arenoje. Juk Kauno „Žalgiris“ jau 26-ąjį kartą žengė LKL finalą.

TREČIADIENIS, 05 29

Paroda „Kauno (ne)laikinumai“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Pamėginkite Kauną apibūdinti vienu, na, gerai, dviem žodžiais. Kaunas – lietuviškas miestas! Kaunas – krepšinio miestas! Kaunas – studentų miestas! Kaunas – žalias miestas! Kaunas – verslus miestas! Kaunas – modernizmo miestas! Kaunas – laikinoji sostinė! Dažnai girdite šias frazes, ar ne? O ar kada susimąstėte, kas paskatino tokių įvaizdžių gimimą ir ar tam yra pagrindo? Kauno miesto muziejus žvelgia į praeities Kauną, norėdamas atsakyti į klausimą, ar galime nuo dabarties miesto neatskiriamų vaizdinių užuominas rasti laikinosios sostinės dvidešimtmetyje?

Studentų poilsis Ąžuolyne. 1929. KMM

Studentų poilsis Ąžuolyne. 1929. KMM

Paroda „Nakties vizijos: XVII–XX a. dailininkų kūriniai iš Mykolo Žilinsko kolekcijos“
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Parodoje eksponuojami įvairių Europos šalių dailininkų darbai, sukurti XVII–XX a. Tai – retai į galerijos sales atkeliaujantys nakties grožio ir paslapties inspiruoti vaizdai, kuriuos Lietuvai padovanojo žymusis kolekcininkas Mykolas Žilinskas (1904–1992). Dalis jų eksponuojami pirmą kartą. Eksponuojami noktiurnai ne tik atskleidžia daugiaveidį nakties pasaulį, bet ir atspindi asmeninį M. Žilinsko skonį. Jam svarbi ir vertinga galėjo pasirodyti tiek žymaus dailininko nutapyta įspūdinga drobė, tiek nežinomo ar mažai žinomo autoriaus sukurtas ir kolekcininko sielos stygas palietęs nedidelis darbelis.

Louis Douzette. Berlynas naktį

Louis Douzette. Berlynas naktį

Festivalio „Pažaislio liepų alėjos vakarai“ koncertas. Kostas Smoriginas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pradedamas jau šeštasis festivalis „Pažaislio liepų alėjos vakarai“, kurio organizatoriai ir šiais metais kvies pasiklausyti devynių skirtingų žanrų atlikėjų bei grupių. Festivalį pradės dainuojantis aktorius Kostas Smoriginas, kuris pristatys geriausių savo dainų programą. Scenoje K. Smoriginui pritars ištikimas bendražygis, jo dainų aranžuotojas, kompozitorius Audrius Balsys ir gitaros virtuozas Martynas Kuliavas. Šis koncertas bus tarsi K. Smorigino kelio retrospektyva: nuo dar jaunystėje sukurtų dainų, „Aktorių trio” laikotarpio iki naujų, išskirtinai tik pagal aktoriaus vaidmenis poeto Rimvydo Stankevičiaus parašytų dainų tekstų.

Spektaklis „Mari Kardona“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Pjesės autorė Eleonora Baker, gavusi užsakymą parašyti Albero Kamiu romano „Svetimas“ inscenizaciją, pasuko kiek kitu keliu. „Apie tai, kas yra pagrindinis romano herojus, Merso, žino visi, tačiau aš keliu klausimą, kas yra ir kas nutiko romane tik fragmentiškai pasirodančiai Merso mylimąjai Mari Kardonai? Kas ji, ir kur ji dabar?“. Režisierius – Agnius Jankevičius, vaidina Gabrielė Ladygaitė.

KETVIRTADIENIS, 05 30

Festivalio „KAFe 2019“ pristatymas, 17:00
Architektų namų palėpė, Vilniaus g. 22

Kauno architektūros festivalis (KAFe) yra tarptautinis architektūros projektas, vykstantis Kaune kas 3 metus ir kviečiantis miestiečius, architektūros profesionalus ir miesto svečius įsitraukti į architektūrinius, urbanistinius bei dizaino procesus, eksperimentus ir diskusijas. Pagrindinė KAfe 2019 programa vyks rudenį, tačiau dalis procesų startuoja jau birželio mėnesį.

Šių metų festivalio centrinė tema – „Įženklinanti architektūra – kurianti ar griaunanti miesto tapatybę?“. Renginio metu kuratoriai pristatys pagrindines festivalio programas, bus paleistas atnaujintas puslapis KAFE.lt. Svečiai bus kviečiami įsitraukti į prasidėjusius procesus bei pasidalinti idėjomis, įspūdžiais ir užmegzti naujus ryšius.

Eimučio Markūno parodos „Miesto spalvinis kodas. Juoda“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Pastaraisiais metais Eimutis Markūnas kūryboje koncentruojasi į miestą, analizuoja jo psichogeografinį žemėlapį bei jame tvyrančias įtampas. Ankstesnėse šios temos parodose menininkas rėmėsi į spalvas, jų materiją ir metafiziką. Ryškiaspalvėse didelio formato abstrakcijose vėrėsi užkoduotos Kauno miesto rajonų atmosferos ir nuotaikos. Projekto tęsinyje „Juoda“ menininkas pristato nedidelio formato piešinius, kur nuo apoteozės spalvoms pereina prie mistiško ir subtilaus monochromo. Kūriniai primena fotografijų negatyvus, kuriuose užfiksuoti įvairūs pavidalai: nuo atpažįstamų žmogaus įvaizdžių iki sunkiai įvardijamų mistinių būtybių.

juoda

Renginys „Mokslas ir miestas“, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Nors universitetai yra atviri ne tik akademinei bendruomenei, bet ir žmonėms už jos ribų, visuomenė neretai gerai nežino, kuo užsiima universiteto mokslininkai. Pasitaiko ir taip, kad patys mokslininkai neturi galimybės susipažinti su tuo, ką tyrinėja jų kolegos iš kitų mokslo krypčių ar institucijų. Tęstinio projekto „Mokslas ir miestas“ tikslas – neformalioje aplinkoje ne tik miesto, bet ir akademinę bendruomenę supažindinti su jaunųjų (ir ne tik!) mokslininkų atliekamais tyrimais ir atstovaujamomis mokslo kryptimis. Pranešimus skaityti maloniai kviečiami doktorantai, podoktorantūros stažuotojai, mokslo daktarai ar aukštesnį mokslo laipsnį įgiję kolegos.

mokslasmiestas

„Mitinio Kauno žvėries“ kūrybinio rašymo dirbtuvės, 18:00
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34

Praėjus daugybei kūrybinio rašymo dirbtuvių Kauno rajone ir Kauno mieste, „Kaunas 2022“ kviečiame susitikti ir pradėti, o galbūt netgi tęsti kuriamą pasakojimą. Ateikite susipažinti su kūrybos elementais ir išbandyti save: drauge ieškosime, kaip atsiradome pasakojime, klausysime legendų, budinsime vaizduotę ir rašysime. Kiekviena aplankyta vietovė yra ypatinga ir kiekviena jų gali sukurti savo pasakojimą, kurį skaitys ateities kartos. Vėl susitiksitte su Mitiniu Kauno žvėrimi, kurį vidury nakties iš Nemuno dugno pažadino Magistras Rytis Zemkauskas. Šias dirbtuves ves rašytoja, mentorė ir Žvėries susirašinėjimų draugė Sandra Bernotaitė.

Grupės „Arklio galia“ albumo pristatymas, 20:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

„Arklio galia“ yra natų sąsiuvinių ir vokalo pamokų nepripažįstanti keisto rokelio grupė, plaukiojanti Lietuvos muzikos pasaulio vandentiekyje jau antrą dešimtmetį. Grupė savo veikloje nevengia triukšmingų saksofonų, visa griaunančių būgnų ritmų, didelių tekstų ir amžinybes besitęsiančių juokingų gitaros soliakų, priverčiančių aiktelėti net ir visko mačiusias melomanų ausis. Koncerte kvintetas pristatys naujausią savo studijinį albumą „Tavo laiptinėj & ant savęs“, į kurį sukištos naujausios grupės dainos apie smarvę, smurtą, persekiojimą ir, aišku, prastą nuotaiką. Besiklausant muzikos, galima bus su banknotais brautis prie atributikos stalo, kur gerbėjų lauks šviežios plokštelės ir kompaktiniai diskai.

Koncerto pradžia pasirūpins „Detuned Lights“. Maždaug 2017-tų metų vidury, du pusiau kultūringi vaikinai sugalvojo į vieną bačką supilt savo neišpildytos kūrybos prisisiurbusį prakaitą. Ilgai juo taškęsi bei dalindamiesi su kitais, į tą savo sirupiuką vis primesdavo visokių skirtingų ingridientų, kuris GALU GALE GAVOS punko, grunge’o, metalo, technūškės ir psichodelikos perpinta slykščiai skanaus roko dozė.

„Kino piknikas“. „Filmas „Studio 54“, 20:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kino teatras kviečia pievelėje po uždaru dangumi pasidžiaugti mylimiausiais sezono filmais. Daugiau apie „Kino pikniką“ skaitykite čia. Šis vakaras – ne tik su į siautulingą Niujorką nukeliančiu filmu, bet ir su Adomo ir Mindaugo akustiniu duetu.

Glamūras, blizgesys, hedonizmas, užburiantys vakarėliai, disko muzika, įtraukianti ir nepaleidžianti. Garsiausios pasaulio žvaigždės – Andy Warhol, Michael Jackson, Elton John, John Travolta, Tina Turner, Cher, David Bowie, Liza Minnelli, Elizabeth Taylor ir kiti žibėjo „Studio 54“ padangėje. Ne mažiau legendinės eilės prie klubo durų, kai gatvėje susidarydavo didžiulės grūstys, o policija atvykdavo jų valdyti. Visi svajojo čia patekti, bet tik mažumai buvo atvertos durys.

14 STUDIO 54_Studio54SteveRubell_interview_[BILL BERNSTEIN]

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia