Maršrutas gegužės 26-29 dienoms

PENKTADIENIS, 05 26

Knygos „Afganistano daktaras“ pristatymas, 14:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Majoro laipsnį turintis karo gydytojas Vilius Kočiubaitis beveik dvejus metus dirbo Afganistane, Kabulo ir Goro provincijos ligoninėse. Yra išleidęs romaną „Miestelis, kuris buvo Jo“ (2013), dviejų tomų monografiją „Vištytis“ (2015), šiuo metu rengia naujus monografijos tomus.

„Poezijos pavasaris 2017“: Poezijos skaitymai, 14:00

Poezijos skaitymai vyks po liepomis Laisvės alėjoje arba Kauno centriniame knygyne  (Laisvės al. 81).

18643505_1542186249154601_1969953823_n (1)

„Žurnalistikos akademija“. Edvardo Šumilos paskaita „Muzikos kritika“, 15:30
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Žurnalistikos akademijos“ užsiėmimai 11–18 m. moksleiviams vyksta gegužės mėnesį, antradieniais ir penktadieniais. Užsiėmimų tikslas – suteikti moksleiviams teorinių ir praktinių žurnalistinio darbo, meno kritikos, fotografijos ir kūrybinio rašymo įgūdžių. Geriausi moksleivių tekstai bus publikuojami jaunimo spaudoje ir internetiniuose portaluose.

„Knygų fabriko“ atidarymas, 15:00
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

Pagrindinis renginio akcentas – diskusija ,,Popierinės knygos: balta vėliava ar mesta pirštinė?“, kurioje dalyvaus žurnalistas, publicistas Andrius Užkalnis, rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė, skaityklė.lt atstovas Algirdas Stonys, leidyklos ,,Obuolys“ atstovas Paulius Virbickas.

Taip pat atidarymo proga vyks dirbtuvės vaikams ir knygų mainymosi akcija.

fabrikas

„Poezijos pavasario 2017“ laureato vainikavimas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Laureato Tomo Venclovos vainikavime ir Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikime dalyvaus Lietuvos ir užsienio poetai bei aktoriai, muzikuos muzikuos VDU Muzikos akademijos studentai.

Studentų trumpametražių filmų festivalis, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Aktorė Sarah Gadon yra pasakiusi „aš myliu filmus ir aš myliu trumpus filmus“. Esate kviečiami pažiūrėti, kokius trumpukus sukūrė studentai iš Lietuvos, Estijos, Didžiosios Britanijos ir Rusijos. Festivalio metu išvysite 28 trumpuolius – animaciją, dokumentiką, vaidybinius filmus ir eksperimentinius vlog‘us.

Taip pat susitiksite su režisiere Aiste Kalčyte ir turėsite galimybę sudalyvauti diskusijoje apie filmų montažą ir kaip iš kasdienės medžiagos padaryti nekasdienį darbą, bei kaip ir iš kur semtis įkvėpimo.

stff

Filmo „Tarnaitė“ premjera, 18:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šiame Tolimųjų Rytų egzotika ir erotika alsuojančiame trileryje Park Chan-Wookas perkelia britų bestselerio „Fingersmith“ veiksmą iš Viktorijos laikų Anglijos į Pietų Korėją Japonijos okupacijos metais. Nuošaliame dvare kartu su valdingu dėde gyvena turtinga japonė Hideko. Apsupta prabangos, bet izoliuota nuo tikro gyvenimo ji tarnaite pasamdo jauną korėjietę. Hideko dar nežino, kad Suki yra apsukri kišenvagė, sudariusi sutartį su kitu aferistu, kuris apsimetęs japonų aristokratu bandys suvedžioti ir pavergti jos širdį. Suki mokant trapiąją Hideko apie gyvenimą su vyru, patarimai palengva virsta troškimais. Painus apgavystės planas ima griūti, kai tarp Hideko ir Suki įsižiebia geidulingi jausmai.

Grupės „Solo Ansamblis“ koncertas, 19:00
„Adform kiemelis“, Rotušės a. 18

Šiuolaikinėje lietuviškos muzikos scenoje „Solo Ansamblis“ išsiskiria elektronika papildyta gyvais instrumentais ir lo-fi garsais. Į šį muzikinį skambesį įpinami vidine patirtimi ir asmenine filosofija pagrįsti lietuviški tekstai. Grupė atlieka tik jai būdingą stilių „sad dance“, kuris klausytoją kviečia šokti tamsoje taip lyg niekas nestebi ir niekas aplink neegzistuoja. Tai muzika klausymui, šokiui, muzika protui ir sielai.

„Evestus“ ir „PsycHolies“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Scenoje – electro/industrinis rokas iš Estijos ir industrial / dark glam metal iš Italijos.

Sezono uždarymas, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Antrajį kartą klubas užbaiginėja sezoną, šįkart atnešusį Redshape, Inga Mauer, Makam, Mike Dehnert, Pariah, Patrice Baumel, June, Patrice Soctt; takeover’ius, geometrine progresija augančias serijas ir kitus muzikinius švytėjimus.

Paleisti plaukai, atlaisvinti diržai, prasegioti marškiniai, pamesti telefonai. Sakytum, viskas kaip visuomet, tik su nostalgijos gaida ir naujų pradžių nuojauta. Apie viską, ką matė ir girdėjo tamsios sienos – nuo diskotekinių šansonų iki šalto plieno skambesio poemų, meilės išpažinčių, išlėkimų žanrų posūkiuose, intrigų, palmių, akistatų ir grūzo. Kas sugrota geriausio, ir ko nespėta šviežiausio iš „Lizdo“ nakties tvarkaraščiuose mirgėjusių vardų – draugų, svečių ir artimiausių kaimynų su garbės kvietimais.

lizdas

ŠEŠTADIENIS, 05 27

„Putvinskio gatvės diena“, 11:00
V. Putvinskio g.

Naują kvartalo šventę inicijuoja Kauno menininkų namai ir VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras. Šeštadienį gatvėje vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės visai šeimai, ekskursijos, „Kaimynų brunch’as“,, Lindyhopo šokiai, gyventojų blusturgis, miestiečių istorijų klausymas ir fiksavimas, poezijos skaitymai, filosofų debatai, trumpų filmų apie Kauną peržiūra, skambės muzika, veiks lauko virtuvės ir grilis. Pabaigai – naują albumą „Antakalnis“ atvešiantys vilniečiai „Arklio galia“ ir kauniečiai „Candee Train“ su „Aura“.

18424111_1701995623149202_3060056930946930689_n (1)

 

„Gyvūnų prižiūrėtojo“ diena, 12:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

„ Kiekvienas rytas jiems prasideda įdomiai, kiekviena diena kupina netikėtumų, juk tai pats įdomiausias darbas. Gyvūnų prižiūrėtojas – ne šiaip sau specialybė, tai – gyvenimo būdas! O ar žinai, kuo ypatingas zoologijos sodo gyvūnų prižiūrėtojo darbas?“, -į zoologijos soda mažieji kauniečiai viliojami klausimu.

Ekskursija autentiškame Maironio bute, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Nuo šiol kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį Maironio lietuvių literatūros muziejaus darbuotojai rengia ekskursijos po autentišką Maironio butą. Iškart po vėlyvųjų pusryčių žingsniuokite Rotušės aikštės link.

Maironio butas

Maironio butas

Alinos Orlovos koncertas, 19:00
„Adform kiemelis“, Rotušės a. 18

Dainuojamosios poezijos kūrėja ir elektroninės popmuzikos atlikėja jau ne vienerius metus garsina Lietuvą populiariausiuose užsienio šalių festivaliuose ir arenose.

„Visada pasirenku vietas, kuriose noriu groti. Negalėčiau koncertuoti ten, kur reikia. Mėgstu sales, kurios yra kitokios, autentiškos, turi savo spalvą ir nuotaiką“, – neseniai yra sakiusi Alina.

orlova

„Ragana“ ir „SBSM“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Dvi amerikiečių grupės į Kauną užveš witchy doom ir body horror požanrių muzikos.

SEKMADIENIS, 05 28

„Retro mugė 2017“, 08:00
S. Dariaus ir S. Girėno g. 29A

Renginio metu veiks istorinės karinės technikos ekspozicija, istorinės auto-moto technikos, jos dalių, ekipuotės prekyba.

Paroda-degustacija-koncertas „Žydėjimai“, 12:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Filosofijos ir sielotyros fondas „Silentium” pristato žydėjimą – medžių ir žiedų simbolika juvelyrinėje, tekstilėje iš ciklo – Hildegarda Bingenietė (1098 – 1179). Ji – vokiečių mistikė, gyvenusi ankstyvaisiais viduramžiais, XXI a. paskelbta šventąja. Šis unikalus paveldas pristatomas 2,5 val. renginiu, kuriame bus pristatomi Hildegardos vaistingų augalų motyvai, išreikšti juvelyrine kalba, tekstilės darbai (12 paveikslų); vyks paskaita „Hildegarda: XI a. botaninis paveldas“, bus pristatyta neregėto paprastumo vienuolių virtuvė, kurioje naudojamos vaistažolės ir žiedai, ir skambės koncertas, skirtas susipažinti su ankstyvųjų viduramžių muzika.

VDU Botanikos sodas / .http://merija.blogspot.lt nuotr.

VDU Botanikos sodas / I-journal / merija.blogspot.lt nuotr.

Filmas „Ratas“, 16:15
Kino Centras „Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Dėl akivaizdžiai matomų paralelių filmą „Ratas“ socialinių tinklų vartotojai jau spėjo pavadinti „vienu didžiausių šių metų „Facebook“ ir „Google“ galvos skausmų“.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia