Maršrutas gegužės 25-27 dienoms

PENKTADIENIS, 05 25

Dainiaus Ščiukos paroda „Natural Women“, 10:00-17:00
„Žalgirio“ arena (šoninis įėjimas), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tos, kurias pažįstame iš įvairaus dydžio ekranų, prieš žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ bendradarbį, mados pasaulyje vertinamą fotografą nebijo pozuoti taip, kaip mato save veidrodyje, kai, tikėtina, nemato niekas kitas. Jautru, šiuolaikiška ir vertinga. Tarp herojų – ir olimpietė Rūta Meilutytė.

Rūta Meilutytė. Dainiaus Ščiukos nuotr.

Rūta Meilutytė. Dainiaus Ščiukos nuotr.

Diskusija „Šiuolaikinio meno centras Kaune: realybė ar iliuzija?“, 13:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Lietuvos dailininkų sąjunga Kauno skyrius ir „Kaunas 2022“ kviečia pasikalbėti apie erdves vizualiam menui: buvusias, esamas ir būsimas. 

Apie solidžios meno ekspozicijų erdvės būtinybę Kaune kultūros ir meno lauko dalyviai diskutuoja jau ilgą laiką, vyksta epizodiniai tokio objekto atsiradimo galimybių aptarimai tarp meno sektoriaus ir miesto valdžios atstovų, tačiau kol kas nėra jokių realių žingsnių dėl galimybių studijos, strategijos ar veiksmų plano parengimo, nesvarstomi finansavimo ir kiti su šios problemos sprendimu susiję klausimai. Pasidalinę patirtimi, popiet apie tai diskutuos įvairių galerijų ir muziejų, valdžios institucijų ir kt. atstovai.

Aistės Gabrielės Černiūtės parodos „Sapne tik sapnas“ atidarymas, 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

A. G. Černiūtės paroda yra sudaryta iš kelių struktūrinių elementų ir lygių. Vienas jų – tai trimatė skulptūra, paveikslai kaip objektai. Tai menininkės sąmonėje ir pasąmonėje kilę vaizdiniai, inspiruoti sapnų, šie, savo ruožtu – pagimdyti Kaune praleistos vaikystės dienų ir naktų. Kitas prasminis parodos komponentas – „tikri“ objektai – objets trouvés. Tai iš tų pačių vaikystės namų, prisiminimų kambarių atkeliavę relikviniai daiktai, susiję su sapnais ir Kaunu. Močiutės rankinukas ar žvejybinės tėčio blizgės jau yra praradę pirminę savo paskirtį, tai daiktai-relikvijos, savotiški įkalčiai ar tiesiog prikišami liudijimai, kad gyvenimai yra sapnai, o sapnai – realūs.

Paroda veiks iki birželio 25 d.

aistesgabrieles

„Poezijos pavasaris 2018“: Laureato vainikavimo šventė, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Almį Grybauską (daugiau apie laureate skaitykite čia) sveikins ir savo eiles skaitys ankstesni „Poezijos pavasario“ laureatai Antanas A. Jonynas, Donaldas Kajokas, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Kęstutis Navakas, Robertas Keturakis bei kiti iš įvairiausių Lietuvos ir pasaulio kampelių atvykę lyrikai. Aktorių Olitos Veronikos Dautartaitės, Egidijaus Stanciko, Petro Venslovo ir Inesos Paliulytės lūpomis skambės Janinos Degutytės, Vinco Mykolaičio Putino bei Onės Baliukonės eilėraščiai, prisiminsime Vydūną. Dainomis džiugins Liudas Mikalauskas, kuriam akomponuos Beata Vingraitė.

Prieš baigiamąjį renginį, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos ir Kauno maironiečių bendruomenės kviečia prie šalia muziejaus esančio Maironio paminklo (Rotušės a.) sugiedoti „Jaunimo giesmę“ ir taip sukurti naują tradiciją, pagerbiant tautos dainių Maironį. Poeto „Lietuva brangi“ (muzika – Juozo Naujalio) buvo išrinkta šimtmečio daina.

A. Grybauskas tėviškėje Gilūšyje, 1987 m., nuotr. R. Rakausko

A. Grybauskas tėviškėje Gilūšyje, 1987 m., nuotr. R. Rakausko

Spektaklis „Junas Gabrielis Borkmanas“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Gegužės 25 dieną Juno Gabrieliaus Borkmano vaidmenį atliks aktorius Liubomiras Laucevičius. Aktorius įvedamas kaip antrasis pagrindinio vaidmens atlikėjas režisieriaus Gintaro Varno 2017 metais Jaunimo teatre pagal norvegų dramaturgo Henriko Ibseno pjesę pastatytame spektaklyje „Junas Gabrielis Borkmanas“. Iki šiol šį vaidmenį kūrė aktorius Kostas Smoriginas. Liubomiro Laucevičiaus atsiradimas spektaklyje – tai nauja Borkmano vaidmens interpretacija. Interviu su aktoriumi skaitykite čia.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Spektaklis „Mirties gyvenimas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Optimistinis spektaklis, demistifikuojantis dramatišką ir neigiamą mirties idėją, pasakoja apie Juokdarį, kuris miršta, su juo miršta ir juokas, kurį jam sukelia egzistencijos skausmas. Jo gyvenimo lagaminas vis dar kupinas prisiminimų, kuriuos reikia išleisti į šviežią orą, kadangi Mirtis mėgsta viską sudėlioti į savo vietas, kad būtų sukurta pusiausvyra Nekaltam Klounui gimti. Režisierės Pepa Diaz-Meco spektaklis vyks portugalų kalba su lietuviškais titrais.

05 25 mirties gyvenimas

Šiuolaikinio šokio projekto „Free Flow Project“ pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio šokio meistro Wooguru (Pietų Korėja/Vokietija) kūrinys – tai edukacinis projektas, paremtas šokio, kūniškojo spontaniškumo ir kūrybiškumo idėjomis. Wooguru į šokį žvelgia kaip į žmogiškosios tapatybės pajautos įrankį, siekiantį didesnio tarpusavio ryšio ir supratimo. „Free Flow“ (liet. laisva tėkmė) šokio užsiėmimų ašis – kūno išlaisvinimas kvėpavimu, ritmiškumu ir improvizacija. Anot choreografo, kiekviename spontaniškame judesyje užkoduotas savitas muzikalumas, sąlygojantis kūno nepriklausomybę ir kūnišką troškimą išsilaisvinti, o savojo kūno suvokimas ir pajauta – vienas esminių žmogiškosios tapatybės elementų.

wooguru

„Kino piknikas“: „Kvadratas“, 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Kristianas – gerbiamas modernaus meno muziejaus kuratorius, filantropas. Naujasis jo projektas „Kvadratas“ – konceptuali instaliacija, skatinanti altruizmą ir socialinę atsakomybę. Tačiau kartais savo skelbiamus idealus atitikti ypač sudėtinga: neadekvati Kristijano reakcija į mobiliojo telefono vagystę jo kruopščiai kuriamą gyvenimo idilę paverčia tikru chaosu. „Auksinę palmės šakelę“ nuskynusi socialinė satyra meistriškai atskleidžia nuo realybės atitrūkusį šiuolaikinį pasaulį, jo veidmainystę ir prisitaikėliškumą.

the-square (1)

Akustinis „Baltojo kiro“ koncertas
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Jau atidarę „Open Kitchen“ ir paskutinįkart sudainavę „Largo“, šįkart paukščiai atskrenda į vasaros atostogas palypėti palėpės kolektyvo.

ŠEŠTADIENIS, 05 26

Putvinskio gatvės diena

Kauno menininkų namų pernai inicijuotos Putvinskio gatvės dienos ašis – kaimyniškų ir bendruomeninių ryšių skatinimas, į istorinę gatvę pažintims, pokalbiams, kultūrinėms bei edukacinėms patirtims ir atradimams sukviečiant įvairias miesto bendruomenes ir jų svečius.

Luko Mykolaičio nuotr.

Luko Mykolaičio nuotr.

Veiksmas gatvėje prasidės nuo vidurdienio. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kiemelyje įsikurs aktyvaus laisvalaikio zona, kurioje galėsite mokytis taiči ar kapoeiros, Kauno menininkų namų vidiniame kiemelyje bus rodomas tarpukario kinas, būsimajame Levino skvere vyks performansas, tėvo ir sūnaus Antinių skulptūrų skvere vyks gestų kalbos pamokos, Velnių muziejaus sodelyje bus kalbama apie eksperimentinį rašymą. Visą dieną gatvėje vyks architektūrinės ekskursijos, o ant laiptų į Žaliakalnį būriuosis šachmatų entuziastai. Apie su šia gatve susijusią savo šeimos istoriją VDU auditorijoje pasakos Liudas Mažylis. Galėsite mokytis įvairių amatų, piešti, gėrėtis japoniškais pašto ženklais, įsigyti ką nors senovinio blusturgyje, klausytis gyvo džiazo, dalyvauti poezijos slam’e, kepti vaflius, gilintis į Čiurlionio paveikslus, gerti kavą ir kitaip būti Putvinskyje.

Detalią renginių programą ir tvarkaraštį rasite čia.

ptvnksgd

Šventė „Skambantis sodas“, 12:00
J. Gruodžio memorialinis muziejus, Salako g. 18

Vaikų juoko, muzikos, džiaugsmo ir paukščių čiulbesio kupinoje šventėje siaus chorai ir solistai, būgnininkai ir saksofonistai, šokėjai ir gimnastai. Vyks dirbtuvėlės, muziejininkai kvies į ekskursiją.

skambantis sodas

Festivalis „Ei, studente, sukis vėju!“, 15:00
Kauno pilis

Tradiciniu tapęs Kauno aukštųjų mokyklų tautinio meno šokių ir dainų festivalis šiemet persikelia į atvirą Kauno miesto erdvę. Kauno pilies slėnyje susiburs 500 studentų iš 8 Kauno aukštųjų mokyklų dovanodami Kauno miesto gyventojams energiją, šypsenas bei tautinio meno kultūrą. Festivalį energingai bei iškilmingai atidarys studentų eisena, keliaujanti nuo Kauno muzikinio teatro sodelio per Laisvės alėją bei Vilniaus gatvę iki pat Kauno pilies slėnio.

Operetė „Vienos kraujas“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Jau penkiasdešimt pavasarių prabėgo nuo to laiko, kai Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje pirmą kartą suskambo populiarusis valsų karaliaus J. Strausso II valsas „Vienos kraujas“, pakvietęs žiūrovus į to paties pavadinimo operetę. Stebinantį spektaklio ilgaamžiškumą matyt lėmė nuostabi, amžinai jauna muzika ir statytojų sugebėjimas taikliai perteikti operetės žanro žavesį, perprasti žiūrovų lūkesčius.

„The Mary Jane“ ir „Mountainside“ koncertas
„Lemmy“, Girstupio g. 1

Ar mirė rokenrolas, kaip manote? Latviai „The Mary Jane“ atveža naują albumą, o Kauno kultūros mohikanai „Mountainside“ žada paerzinti būsimuoju, kuris planuojamas rudenį. Čia galite perskaityti interviu su vienu „Mountainside“ narių Ryčiu Bulota, kurį publikavome žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ balandžio numeryje.

SEKMADIENIS, 05 27

„Retro mugė“, 08:00 – 15:00
S. Dariaus ir S. Girėno g. 29A

Mugėje laukia prašmatnūs automobiliai, istorinės viešojo transporto priemonės, senoviniai kostiumai ir galybė kolekcininkų bei antikvarų, vėdinančių savo sandėlius.

retromuge

Vandens formulių F2 Pasaulio čempionato I etapas, 10:00
Kauno marios

190 km/h greičiu Kauno marias, kaip ir pernai, skros geriausi pasaulio bolidai ir jų pilotai. Vienintelis Lietuvos atstovas čempionate – kaunietis Edgaras Riabko. Čempionato etapas vyks visą savaitgalį, bet azartiškiausias turėtų būti sekmadienis.

1412f01be9477b0d8b2a28aaecda3190
„Kino piknikas“: „Kandelarija“, 15:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1991-ieji, Havana. Po Šaltojo karo pabaigos ir Tarybų Sąjungos iširimo Kuboje įsigalioja griežtas prekybos embargas. Tik 75-erių Kandelarijos ir metais vyresnio Viktoro gyvenimas lieka toks pat. Rutiną nutraukia Kandelarija, parsinešusi darbe rastą vaizdo kamerą. Pora smalsiai eksperimentuoja, mėgina nufilmuoti akimirkas, kai patys šoka, bučiuojasi ir mylisi. Jie atgaivina užgesusios meilės kibirkštį ir taip įsijaučia į aistringus žaidimus, kad pamiršta apie įsismarkavusią Kandelarijos ligą. Dabar jie nesivaržydami švenčia gyvenimą. Vieną dieną kamera dingsta. Nerimaudamas netekti staiga sugrįžusios laimės ir džiaugsmo Viktoras išsiruošia į pavojingiausią Havanos rajoną, kuriame įmanoma rasti bet kokį pavogtą daiktą.

cand_GAL2_v2
Labdaros koncertas „Lietuva-Japonija. Vienybė muzikoje“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncerto metu skambės dviejų tautų atlikėjų bendrai paruošta L. van Beethoven Devintoji simfonija (d-moll, op. 125) ir japonų kompozitorių kūriniai. Draug scenoje pasirodys Vienos-Gifu choras, Kauno valstybinis choras, Kauno miesto simfoninis orkestras ir solistai. 

Koncertas nemokamas, tačiau jo metu bus renkamos aukos. Jos skiriamos onkologinėmis ligomis sergantiems Lietuvos vaikams kuriais rūpinasi Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“.

Daugiau apie koncerto idėją skaitykite čia.

ltjap

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia