Maršrutas gegužės 22-25 dienoms

PIRMADIENIS, 05 22

Audriaus Plioplio dailės darbų parodos „Minties blyksniai“ uždarymas, 17:30
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka – muziejus, S. Daukanto g. 25, III aukštas

Čikagoje gyvenantis gydytojas neurologas Audrius V. Plioplys parodoje eksponuojamus darbus yra padovanojęs Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos institutui.
Parodoje yra eksponuojami A. Plioplio darbai apima ne vieną jo kūrybos ciklą, jie yra atlikti skirtingomis technikomis, darbų pavadinimai aktualizuoja įvairias temas. Tačiau visus dailininko darbus sujungia ekspresyvi raiška, minties dinamika, ryškus koloritas.

Audrius Plioplys gimė ir užaugo Kanadoje, Toronte, vėliau persikėlė į JAV. Baigęs medicinos studijas Čikagoje jis dirbo ne tik ligoninėse, specializavosi neurologijoje, bet ir pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos. Gydytojo kuriamas menas atspindėjo ir jo neurologijos tyrinėjimus. 1976-1979 m. A. Plioplys studijavo dailę. Kaip tik šiuo laikotarpiu medicina liko nuošalyje. Pats Plioplys yra sakęs, kad reikėjo galvoti ir apsispręsti, ką daryti, kurią sritį rinktis. Gavęs darbą ir pradėjęs dirbti Mayo klinikoje, jis suprato, kad neurologo darbą ir meną galima suderinti. Jis pasakoja: „Manyje įvyko lūžis – aš netikėtai supratau, jog neprivalau meno atskirti nuo savo specialybės. Tuos dalykus galima savitai sujungti į vieną, nes tai nėra du skirtingi pasauliai, tai gali būti vienas.(…) Nuo tada jau daugiau nei trisdešimt metų kuriu savo neokonceptualųjį meną. Mano viduje  atsirado harmonija, susijungė dvi mano vidaus svarbiausios dalys – menas ir medicina“.

ANTRADIENIS, 05 23

„Subtitrai“: „Moteris ir ledynas“, 18:00
Kauno kino centro „Romuva“ laikinoji salė, Kęstučio g. 62

„Subtitrų“ – ciklo, skirto lietuvišką kiną prakalbinti angliškai – seanse bus rodomas naujausias režisieriaus Audrio Stonio kūrinys „Moteris ir ledynas“, kuris Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ išrinktas geriausiu programos „Baltijos žvilgsnis“ filmu bei paskelbtas žiūroviškiausia šių metų lietuviška kino juosta. Po peržiūros vyks diskusija su A. Stoniu ir VDU Viešosios komunikacijos katedros vedėja profesore Kristina Juraite.

„Poezijos pavasaris 2017“: Valanda su poetu Vytautu Stulpinu, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Rašytoją susitikimo metu kalbins poetas, dailininkas Gvidas Latakas.

„Palestina – kodėl šios temos vengiame?“: susitikimas su Gabriele Tervidyte, 18:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35, 2 aukštas

Gabrielė Tervidytė – pilietinio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja, socialinė darbuotoja ir aktyvistė, dirbusi Palestinoje penkerius metus iki praėjusių metų, kai buvo sulaikyta Izraelio oro uoste ir po dvylikos valandų tardymo bei keturių dienų sulaikymo kameroje, parsiųsta į Lietuvą su draudimu įvažiuoti į Izraelį penkerius metus.

Rimvydo Kruopio 50-ties metų kūrybinės veiklos koncertas, 19:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Pianisto, choro „Versmė“ koncertmeisterio Rimvydo Kruopio 50-ties metų kūrybinės veiklos concerto I-oje dalyje – skambės romantinė fortepijoninė muzika, II-oje – pasirodys Kauno rajono chorai.

TREČIADIENIS, 05 24

Spektaklis „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų“, 18:00
Nacionalinis kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Scenoje – didysis Kauno šokio teatro AURA sezono uždarymo vakaras. Spektaklyje „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų“ – per šokį iškalbėti visuomenės skauduliai. Šeima, kuri suvokiama kaip saugiausia erdvė, priebėga nuo pasaulio negandų, deja, vis dažniau tampa didžiausių sužeidimų vieta. Sudaužytos moterų viltys, meilės ir saugumo alkani vaikai, brutaliai ieškoję laimės ir jos nesuradę vyrai. Nesusikalbėjimo uždusinti, smurto sulaužyti gyvenimai, kuriuose laimėtojų ir laimingųjų nėra. Tačiau su plakančia širdimi, iš kartos į kartą keliauja Viltis.

Svetlanos Baturos nuotr.

Svetlanos Baturos nuotr.

Paskaita „Mažosios Lietuvos tradicinių XIX a. drabužių ypatumai“, 18:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Vytauto pr. 79

Tautinio kostiumo metams skirtame renginyje plačiau susipažinsite su bene labiausiai išskirtinio šia prasme Lietuvos regiono drabužiais.

KETVIRTADIENIS, 05 25

21-oji Kauno istorijos konferencija „Miestas Nemuno ir Neries santakoje“, 9:00
VDU Mažoji salė, S. Daukanto g. 28

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras, tęsdamas Kauno istorijos mokslinių konferencijų tradiciją, kviečia į jau 21-ąją kasmetinę Kauno istorijos konferenciją. Šiemet pranešėjų dėmesys kryps į vandens reikšmę Kauno miesto ir jo apylinkių raidai. Vienas pranešimų vyks… laive!

18557152_10155388751118139_2791047768231575081_n

Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinės parodos „Kelias į namus“ atidarymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Lietuvių išeivijos dailininkė, rašytoja ir poetė Marija Rima Tūbelytė-Kuhlmann yra dar menkai pažįstama Lietuvos visuomenei. Pirmasis dailininkės debiutas įvyko 1963 m. Portlando universitete, kur ji surengė personalinę parodą. 1967–1985 m. Marija su šeima – vyru Kurtu Kuhlmannu bei sūnumi Peteriu – gyveno Taivane ir Japonijoje, kur ir toliau tapė paveikslus bei rengė parodas. 1985 m. Marija su šeima grįžo į JAV ir įsikūrė Sent Pitersbergo mieste, Floridos valstijoje, čia ji ne tik tapė, bet ir rašė atsiminimus, kūrė noveles bei romanus.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann sukūrė daugiau nei 400 paveikslų, kuriuose tvyro ramybės ir taikos atmosfera, o turtingas ir ryškus koloritas džiugina žiūrovo akis. Ilgus dešimtmečius išgyventą tėvynės ilgesį dailininkė savo paveiksluose išreiškė kelio, vedančio į namus, motyvu.

Dailininkės kūrybinis kelias ir tapybos darbai Lietuvoje pristatomi pirmą kartą. Net 66 tapybos darbus Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui padovanojo jos sūnus Peteris Kuhlmannas, į parodos atidarymą atvykstantis iš Jungtinių Valstijų.

tubelytes-plakatas

Gruzinų kino vakaras: G. Ovashvili „Kitas krantas“, 19:30
Gruzijos meno ir skonio namai, K. Donelaičio g. 91

Italų kino meistras Federico Fellini apie gruzinų kiną kartą pasakė: „Gruzinų filmas yra absoliučiai unikalus fenomenas, gyvas, filosofiškai įkvepiantis, labai išmintingas ir nuoširdus kaip vaikas. Jame yra viskas, kas gali mane pravirkdyti, o tai padaryti, turėčiau pasakyti, nėra lengva“.

Šįkart mūsų ekrane – Georgi Ovashvili „Kitas krantas“, 2009 m. pristatytas filmas apie Abchazijos regioną.

Atvira paskaita „Du pasikėsinimai ir jų vykdytojai“, 18:00
KTU Kultūros ir renginių centras, Laisvės al. 13

Paskutinioji „Nepatogios Universiteto istorijos“ paskaitų ciklo tema skirta tarpukario laikotarpiu įvykdytiems pasikėsinimams į Vyriausybės narius Ernestą Galvanauską ir Augustiną Voldemarą. Pasirodo, abiejų pasikėsinimų organizavime dalyvavo ir kai kurie Lietuvos universiteto bendruomenės nariai. Kas buvo šių pasikėsinimų organizatoriai? Kokių tikslų jie siekė? Kaip susiklostė jų likimas? Atsakymus į šiuos klausimus išgirsite paskaitos metu.

Koncertas „Shalom, muzika“, 19:00
Kauno choralinė sinagoga, E. Ožeškienės g. 13

Klasikinės muzikos koncerte skambės gražiausi lietuvių ir žydų kilmės kompozitorių kūriniai: nuo Zitos Bružaitės iki vieno žymiausių ir populiariausių XX a. kūrėjų – George Gershwin. Kūrinius atliks sopranas Andrijana Filinaitė kartu su tarptautinių konkursų laureate koncertmeistere Giedre Špečkauskaite.

„Kiemų šventė 2017“, 19:00
Laisvės alėja

Menininkas Vytenis Jakas, įkūręs „Kiemo galeriją“, bendrystės idėją vysto toliau ir su bendramintėmis Jurgita Jurevičiūte-Balčiūnaitiene ir Giedre Do kviečia į didžiausią kaimynų susibūrimą iki šiol. Į Laisvės alėja atsineškite stalą, kėdžių, baltą staltiesę, maisto – o jei viso to neturite ar negalite atsinešti, tiesiog ateikite.

stalas-5

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia