Maršrutas gegužės 21-24 dienoms

PIRMADIENIS, 05 21

A. Mikutos sukaktuvinis vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia praleisti vakarą su su dviem naujausiomis Algimanto Mikutos knygomis „Septynios širšės“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 m.) ir „Kelias į Laumes“ („Kauko laiptai“, 2017 m.). Kartu su autoriumi dalyvaus knygų redaktoriai Janina Riškutė ir Viktoras Rudžianskas, aktorius Dainius Svobonas. Vakaro metu skambės dainos autoriaus tekstais. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

mikutos

Susitikimas su „Kaunas Photo“ rezidente Conchi Martínez, 17:30
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Ispanų fotomenininkė Conchi Martínez „Kaunas Photo“ festivalio kvietimu Kaune nuo gegužės 20 iki 31 d. atlieka meninę rezidenciją. Conchi Martínez remdamasi žaidimo „Monopolis“ principu kurs interaktyvų žaidimą „Kaunopolis“, kurio sėkmingam įgyvendinimui reikalinga kauniečių pagalba.  „Kaunopolio“ žaidimo lentelėje ir kortelėse nuguls neoficialios Kauno miesto dalių atvirutės, žingeidaus miesto lankytojo dėmesio verčiausios vietos. Menininkės tikslas atspindėti Kauno portretą ir atskleisti jo istorines bei kasdienines detales, todėl miestiečių iniciatyvos pasidalinti mintimis, žiniomis apie gerai pažįstamus miesto kampelius yra labai laukiamos. Norintys tapti Kauno mikrorajonų ambasadoriais, neformaliais gidais gegužės 21–27 d. yra kviečiami kreiptis: tel. 8 600 31722 arba atvykti į susitikimą su menininke.

© Conchi Martínez

© Conchi Martínez

Domas Raibio stand-up pasirodymas „Give Steam“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Anot Domo, „Give Steam (liet.: „Duokim garo“) gimė po to, kai jis perskaitė savo horoskopą: „Paeis korta“. „Nuėjau į „Tamstą“ ir nusipirkau garso kortą. Šiame stand-up’e kalbėsiu apie muziką, atliksiu senus ir naujus muzikos šmotus.“.

givesteam

ANTRADIENIS, 05 22

VDA KF Tapybos bakalaurantų gynimai, 09:00-14:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Tapybos baigiamuosius darbus ginsis bakalaurantai Medeinė Revuckaitė, Evelina Eigelytė, Samanta Augutė, Tomas Stanaitis, Aira Urbonavičiūtė, Gerda Malinauskaitė, Ruta Velykytė, Daiva Tankevičienė, Akvilina Šimkevičiūtė, Rasa Deveikytė, Sonata Riepšaitė, Ligija Krištaponytė.

Gerda Malinauskaitė, „Šventoriumas“, 2018. Baigiamojo darbo vadovas lekt. A. Zakarauskas

Gerda Malinauskaitė, „Šventoriumas“, 2018. Baigiamojo darbo vadovas lekt. A. Zakarauskas

Džiazo diena M. K. Čiurlionio galerijoje, 11:00-17:00
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

VDU muzikos akademijos 4 kurso džiazo katedros studentai kviečia į baigiamąjį egzaminą. Pasirodys Andriejus Radčenko, Mindaugas Apulskis, Mindaugas Venclovas, Justinas Rimas, Kęstutis Zubavičius ir Klaudija Indriūnaitė.

„DiaLogas“ su Andriumi Tapinu, 14:00
KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas, A. Mickevičiaus g. 37, 202 aud.

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas kartu su Kauno moksleiviais kviečia į trečiąjį renginių ciklo „diaLogas“ pokalbį. Andrius Tapinas – žurnalistas, rašytojas, Laisvės TV įkūrėjas, Laisvės pikniko organizatorius, TV laidų vedėjas ir garbės ordino savininkas. Gegužės 22 dieną galėsite ne tik išgirsti mokinių moderuojamą atvirą pokalbį su žurnalistu, bet ir patys užduoti patogų ar nepatogų klausimą.

„Koop Oscar Orchestra“ ir Jazzu koncertas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Muzikos pasaulyje gerai pažįstamo švedų muzikanto Oscaro Simonssono grupė KOO („Koop Oscar Orchestra“) susikūrė prieš trejus metus. Tačiau tikroji jos pradžia siekia dar 1995 metus, kai O. Simonssonas kartu su Magnusu Zingmarku įkūrė grupę „Koop“, ji yra pasirodžiusi ir „Kaunas Jazz“ scenoje. 2009-aisiais įvyko paskutinis „Koop“ koncertas. O. Simonssonas buvo pavargęs nuo muzikos ir norėjo atostogų. Tačiau šiuo laikotarpiu jis neapleido kūrybos ir rašė naujas dainas. Su Juste Arlauskaite-Jazzu Oscaras Simonssonas susipažino jo buvusios įrašų kompanijos „A&R” dėka, kuri pasiūlė kartu su Juste kurti muziką. Susibičiuliavęs su Jazzu, O. Simonssonas subūrė talentingus Švedijos muzikantus ir sukūrė naują grupę. Prieš kelis metus „KOO“ debiutavo Lietuvoje ir nuo to laiko šviesia, šokti kviečiančia muzika džiugino klausytojus įvairiose pasaulio šalyse. „KOO“ repertuare – melomanams jau gerai pažįstami kūriniai iš ankstesnių „Koop“ albumų bei naujos dainos. Vienas tokių – singlas „Livs Psalm“, atspindintis naują grupės etapą ir pirmoji daina, kurią O. Simonssonas išdrįso parodyti Jazzu.

Jidiš kalbos kursai su Goda, 18:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

Dėstytoja Goda Volbikaitė kviečia prisijungti mokytis jidiš kalbos ir prisiliesti prie autentiškų žydų kultūros šaltinių. Jidiš yra savitas vokiečių, hebrajų-aramėjų, slavų, romanų ir netgi lietuvių kalbų lydinys, iš kurio susiformavo savarankiška, daugeliui iki šių dienų nuostabą ir susižavėjimą kelianti, kalba. Sykiu tai ir viena svarbiausių iki Antrojo pasaulinio karo Lietuvos žydų vartotų kalbų, todėl per ją mums veriasi kone neišsemiami žydų kultūrinio paveldo klodai. Užsiėmimai vyks kiekvieną antradienį iki liepos 3 dienos.

alef

Filmas „Pagonių žiedas“, 20:00
Kauno kino centras „Romuva“,  Kęstučio g. 62

Aigarso Graubos režisuotas latvių ir lietuvių sukurtas filmas, kuriame vaidina
Aistė Diržiūtė, drąsiai pristato mūsų didingą istoriją ir nepalaužiamą dvasią. Šis istorinis epas apie Žiemgalą ir jos kunigaikštį Nameisį buvo kuriamas net penkerius metus, jį Šimtmečio proga galės pamatyti daugelio Europos šalių žiūrovai.TREČIADIENIS, 05 23

Diskusija „Pietų Amerikos lietuvybė: praeitis, iššūkiai ir kryžkelės“, 16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Pasaulio lietuvių universitetas kviečia susitikti pokalbiui apie Pietų Amerikos lietuvybę. Kokia ji buvo XIX a. pab. – XX a. pr., su kokiais iššūkiais susidūrė kintant tiek Pietų Amerikos šalių tiek ir Lietuvos politinei bei ekonominei raidai ir kokiose pasirinkimų kryžkelėse yra šiandieniniai Pietų Amerikos lietuviai — gyvenantieji savame žemyne ir įsikūrusieji Lietuvoje.

Diskusijoje dalyvaus kun. Antanas Saulaitis, Marisa Leonavičienė (Urugvajus), Rimas Leonavičius (Urugvajus), Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė (Argentina), Egidijus Aleksandravičius (Vytauto Didžiojo universitetas). Diskusiją moderuos Giedrius Janauskas (Vytauto Didžiojo universitetas).

Parodos „16 būdų kaip tapti naratyvu“ atidarymas, 16:00
VDU Menų galerija „g101”, Muitinės g. 7

Kūrybinės fotografijos dalyką VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedroje studijavę trečio kurso studentai kviečia į grupinę eksperimentinę parodą. Joje atsiskleidžia tarpdisciplininės idėjos kviečiančios žiūrovą pažvelgti į fotografijos panaudojimą šiuolaikiniame mene netradiciškai. Smalsūs jaunieji kūrėjai savo darbuose analizuoja daugybę skirtingų temų gimstančių iš asmeninių, jausminių istorijų. Ieškoma, kaip naratyvas tampa vaizdu, o vaizdas naratyvu. Ką tavo asmeninis naratorius papasakotų apie tave?

Disciplinos dėstytojai doc. dr. Tomas Pabedinskas ir prof. Romualdas Požerskis. Viešas studentų darbų pristatymas vyks gegužės 30 d. 11 val., parodą galite aplankyti iki gegužės 31 d.

VDU-studentų-paroda-plakatas

Knygos „Veiksma-žodinė“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Naujos Tautvydos Marcinkevičiūtės knygos „Veiksma-žodinė“ („Homo liber“, 2018 m.) sutiktuvėse kartu su autore dalyvaus knygos leidėjas Vilius Gužauskis, dr. Vijolė Višomirskytė, aktorė Inga Mikutavičiūtė, gros Justinas Rubinovas. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

veiksmazodine
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Žalgiris“, 18:00

S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Dviejų „Žalgirių“ susitikimas – Lietuvos futbolo A lygos rungtynės. Istorinis stadionas dar šiek tiek palauks renovacijos, tad kodėl gi nepaspardžius?

Atvira studija: Liisa Kruusmägi, 18:00
Kauno komiksų rezidencija, Karaliaus Mindaugo pr. 68-14

Kauno komiksų rezidencijos menininkė Liisa Kruusmägi iš Estijos zuja po Kauną ir piešia naują istoriją, kurią pristatys savo parodoje Kauno menininkų namuose gegužės 30 d. Tačiau prieš tai, šį trečiadienį, Liisa atveria Kauno komiksų rezidencijos, kuri mėnesiui tapo jos studija, duris visiems norintiems su ja susipažinti, pasikalbėti, apžiūrėti ir galbūt įsigyti jos darbų. Menininkė žada parodyti ne tik komiksus, kuriuos sukūrė gyvendama Kaune, bet ir zinų bei tapybos darbų, atsivežtų iš Estijos.

liisa

Kitas kinas: „ Jaunas ir sveikas kaip rožė“ („Mlad i zdrav kao ruža“, 1971)
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Jaunas ir sveikas kaip rožė“ – pirmasis Serbų kino režisieriaus Jovan Jovanović pilno metražo filmas. Tai – stiprus ir itin įžvalgus režisūrinis debiutas, rezonuojantis su publika tiek dabar, tiek jam vos pasirodžius, ir, metams bėgant, įgavęs kone pranašiškų savybių. Filmas pasakoja istoriją apie jauno nusikaltėlio iškilimą nuo tipinio visuomenės atsiskyrėlio ikiBelgrado mafijos vado, kartu apžvelgdamas ištisą nusikalstamumo, narkotikų ir geležinės slaptosios policijos rankos spektrą Serbijoje. Šis renginys – šeštoji edukacinės platformos „Kitas Kinas“ inicijuoto nepriklausomų filmų ciklo dalis.

jaunasirsveikas

KETVIRTADIENIS, 05 24

Paskaita „Švedijos meno konsultantų tinklas“, 10:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Muziejus kviečia į eksperčių iš ŠvedijosAnneli Berglund (meno koordinatorė Kalmar regione, Kalmar muziejaus meno vadovė) ir Sibongili Jarne MacDermott (Švedijos meno tarybos komunikacijos vadovė) viešą paskaitą anglų kalba.

Meno konsultanto vaidmuo yra skatinti žmonių gebėjimą pažinti meną. Misija yra kurti menininkų, mokyklų, savivaldybių ir kultūros įstaigų ryšius ir tinklus. Norint pasiekti mokyklas, vyksta tęstinis mokytojų rengimas, meno ugdymo projektai, kuriuose dalyvauja vaikai ir jaunimas, bendradarbiaujant su meno mokytojais meno institucijose. Meno konsultantas taip pat siekia sukurti geresnes sąlygas menininkams dirbti regione, strategiškai dirbdamas su kompetencijų ugdymu ir įvairiais projektais. Taip pat plėtojami nacionaliniai ir tarptautiniai projektai. Meno konsultanto paskirtis taip pat apima meno asociacijų darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, pavyzdžiui, paskaitas apie šiuolaikinio meno ir meno analizes meno konsultantams bei menininkams.

„Pirmas lankas“: Susitikimas su Dovydu Grajausku, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Keistų reiškinių nutinka Maironio lietuvių literatūros muziejuje, o vienas įdomesnių šį pavasarį – tai Dovydo Grajausko eilėraščių knygos „Apie reiškinius“ pristatymas. 2017 m. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbtame pirmosios poezijos knygos konkurse D. Grajauskas laimėjo pirmąją vietą. Debiutuojantį poetą kalbins literatūros tyrinėtojas, kritikas, vertėjas Marius Šidlauskas.

Birželį numatomas „Pirmo lanko“ susitikimas su poete Lina Buividavičiūte ir jos poezijos knyga „Helsinkio sindromas“ („Kauko laiptai“, 2017 m.), rugpjūtį – su rašytoju Jonu Žakaičiu ir jo elektronine prozos knyga „90s“ („90s.lt“, 2017 m.).


Knygos „Honorata“ pristatymas, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Muziejininkai kviečia į pokalbį apie žymiąją Obelynės porą – visuomenės veikėją ir ugdytoją Honoratą Paškauskaitę-Ivanauskienę ir prieš 135 metus gimusį gamtininką profesorių Tadą Ivanauską. Kartu bus pristatyta istorikės, publicistės, visuomenės veikėjos, moterų judėjimo aktyvistės Danutės Vailionytės-Narkevičienės knyga „Honorata“. Renginyje dalyvaus profesoriaus įdukra Eleonora Baltuškevičienė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, publicistas Vidmantas Valiušaitis, knygos rengėjai ir sudarytojai.

olbbimipboggdmck

 Spektaklis „Aš – Moljeras“, 18:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 81

„Tariamas ligonis“– paskutinė didžiojo prancūzų komediografo pjesė, kurią parašė sunkiai sirgdamas. Moljeras skelbė: „Šis spektaklis skirtas žmonėms pailsėti po sunkios darbo dienos, nes juokas – geriausias daktaras!“. Aktorė, režisierė, dramaturgė Inesa Paliulytė šmaikščiai perrašė „Tariamą ligonį“, pagrindinį vaidmenį patikėdama, kaip ir dera, pačiam Moljerui. „Aš – Moljeras“ – spektaklis, kupinas žavių klounados elementų, čia karaliauja prancūziškas farsas, pastoralė, net operete. Kerinti muzika, aktorinė improvizacija, šmaikščios situacijos ir intrigos neleis atsikvėpti nei akimirkai. Paslaptinga ir trapi aktoriaus prigimtis čia atsiskleidžia netikėtu rakursu kaip pažadas viską nugalinčiai kūrybai ir meno triumfui.

Aistės Jančiūtės pojūčių laboratorijos „Svoris“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Aistės Jančiūtės (g. 1987) kūrybinis procesas yra grįstas judesio, pojūčių ir vaizdinių kompozicijų jungtimis, procese ieškant naujų idėjų ir jų raiškos priemonių. Pagrindinė menininkės vystoma tema – žmogaus kūnas ir jo santykis su aplinka naudojant judesį, pojūčius, tiesioginį patyrimą, asociacijas, intuiciją, emocijas, praplečiant fizinių dėsnių suvokimą.

Pojūčių laboratorija „Svoris“ – tai dviejų metų meninio tyrimo rezultatas, kuris apima VDA KF Tekstilės magistro baigiamąjį darbą, „Kauno bienalės“ organizuojamo tarptautinio Kūrybiškos Europos platformos projekto „MAGIC CARPETS“ metu atliktos rezidencijos Folkstone, Didžiojoje Britanijoje, rezultatus ir performatyvius „Pojūčių teatro“ tyrimo fragmentus.

Kiemų šventė, 19:00
Laisvės alėja

Pernai ilgiausioje pėsčiųjų gatvėje debiutavusi tradicija šiemet keliasi į atkarpą nuo Soboro iki A. Mickevičiaus gatvės. Visa kita nesikeičia – atsineškite stalą, kėdžių, vaišių, o jei viso to neturite – norą bendrauti ir kurti bendrą būtį. Kviečia Vytenis Jakas, „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijos „Fluxus Labas!“ ir „Centro būstas“. Šis renginys pažymės ir visą vasarą truksiančio „Kiemų festivalio“ pradžią.

kiemusvente

V. Labučio ir A. Šlipo tapybos, muzikos ir video meno performansas „Haruspicija“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jau 30 metų Vytauto Labučio ir Artūro Šlipo duetas stebina klausytojus savo avangardiniais performansais. „Haruspicija“ – gyvas organizmas, kuris gyvena ne vakar, ar rytoj, o čia ir dabar, niekada nesikartoja ir yra apkeliavęs visą pasaulį. Grojamos muzikos žanras yra neapibrėžiamas, o pats pasirodymas labiau tinka naujojo – avangardinio teatro vizijai.

haruspicija

„Junior A“ koncertas, 20:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Alternatyviosios elektroninės pop muzikos kūrėjas sugrįžta su nauju albumu „The Day He Disappeared“. Su įvairiausiais žanrais flirtuojantis „Junior A“ šįkart žada suskambėti dar kitaip.

juniorakaunas

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia