Maršrutas gegužės 20 – 23 dienoms

PIRMADIENIS, 05 20

Viešas „Meno kuratorystės“ magistro diplominių darbų gynimas, 10:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Darbus gins VDU studentės Rasa Balčiūnaitė („Aktyvus mokymasis meno muziejų ekskursijose: teorija ir praktika“), Evelina Kurtinaitytė („Šiuolaikinio meno parodų tekstai komunikacijos su lankytojais požiūriu“), Justė Litinskaitė Justė („Paroda kaip kūrybinė medija: menininkų kuruojamų parodų fenomenas Lietuvoje“), Edvilė Lukšytė („Vaizdų kaita atgimstančios Lietuvos ir pirmųjų nepriklausomybės metų spaudoje“), Milda Rutkauskaitė („Audiogidų integracija muziejuose: Lietuvos meno muziejų atvejis“) ir Ieva Ščervianinaitė („Dalyvaujamojo dizaino strategijų taikymas viešųjų erdvių projektų kuravime“).

Šokio spektaklis „Godos“, 19:00
BLC, K. Donelaičio g. 62

Po trejų spalvingų metų Kauno šokio teatre „Aura“ didžioji dalis tarptautinės šokio trupės išvyksta tęsti karjeros už Lietuvos ribų. Tad ateikite atsisveikinti su esama trupe, išlydėti šiuos unikalius šokėjus ir paskutinį kartą juos išvysti legendiniuose pasaulyje pripažintuose spektakliuose. „Godos““ (chor. I d. – Anne Ekenes, Pia Holden („Panta Rei“, Norvegija), II d. – Birutė Letukaitė („Aura“, Lietuva)) – jau pirmadienį.

Išankstinė premjera: „Rocketman“, 22:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Dexterio Fletcherio režisuotas filmas pasakoja Eltono Johno karjeros istoriją nuo pat dainininko jaunystės metų iki šiandienos. Čia – visas atlikėjo, kurį vaidina Taronas Egertonas, kelias į sėkmę, jo priklausomybės ir asmeninės dramos. Pavadinimas „Rocketman“ pasirinktas neatsitiktinai. Tai – viena žymiausių atlikėjo dainų, kurią muzikantas drauge su ilgamečiu savo kolega Barnie Taupinu, parašė dar 1972 m.

ANTRADIENIS, 05 21

Instaliacija 0-12 mėn. kūdikiams LUMI, 10:00 / 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Projekte atsiribojama nuo kasdienių kūdikiams skirtos estetikos normų. Čia siekiama neįprasto potyrio, pasitelkus judesį ir šiuolaikinį šokį, kuriama įtraukianti atmosfera. Gerbdami individualius mažųjų ir juos lydinčiųjų poreikius ir laiką, reikalingą mėgautis potyriu, žiūrovus kviečiame atvykti kada patogiausia ir būti kiek norisi per visas 3 šokio spektaklio valandas“, – kviečia „Šeiko šokio teatras“.

Foto: D. Matvejev

Foto: D. Matvejev

 

Ekskursija „Aplink Tvirtovės alėją“, skirta Juozui Grušui, 12:30
Susitikimo vieta nurodoma užsiregistravus

„Gražinkime Kauną“ ekskursijos metu sužinosite apie šio rajono gyventojų ir kūrėjų –  menininkų S. Kudoko, K. Sklėriaus, J. Prapuolenio. S. Straigio darbus. Gegužės 21 d. sukanka 33 metai nuo vieno žymiausių visų laikų Kauno rašytojų Juozo Grušo mirties, tad lankysimės rašytojo memorialiniame name Kalniečių g., prisiliesime prie autentiškų baldų, rašytojui įvairiu metu dovanotų meno kūrinių, knygų.  Prašome adresu info@grazinkimekauna.lt atsiųsti „NORIU GRUŠO“.

„Poezijos pavasaris“. Valanda su poetu Aidu Marčėnu, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Poezijos pavasariui“ įsibėgėjus – vakaras su poetu Aidu Marčėnu, kurį kalbins poetė, kultūros žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktorė Erika Drungyte.

Rezidencijos „CreArt“ parodos atidarymas, 18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

„CreArt“ – nuo 2012 metų vykdomas tarptautinis kultūrinio bendradarbiavimo projektas, jungiantis 12 Europos vidutinio dydžio miestų. Jo tikslas – suteikti menininkams galimybę pristatyti savo kūrybą Europoje, skatinti kūrybiškumą, bendradarbiavimą, meno mainus. Šiemet tarptautinėje „CreArt“ rezidencijoje Kaune dalyvauja 4 menininkai – Juan Hernández (Valjadolidas, Ispanija), Marta (Liublinas, Lenkija), Verim Zendeli (Skopje, Makedonija) ir Luke George (Liverpulis, Jungtinė Karalystė).

Ši kolektyvinė paroda apjungia skirtingas meno kryptis bei priemones. Visus kūrinius apjungia žmogaus ir jo aplinkos tema, kuri perteikiama žvelgiant iš skirtingų perspektyvų. Socialinių normų kvestionavimas, žmogaus ir gamtos santykio tyrinėjimas, bei realybės ir magiško pasaulio junginiai perkeliami į jausmingus ir išraiškingus meno kūrinius.

Improvizacijos vakaras „Gero humoro dozė“, 18:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Jei norisi eiti toli, ne tik tiesiai – tau reikia improvizacijos. Jei norisi eiti savaip, ne tik teisingai – tau reikia improvizacijos. Jei norisi matyti galimybes, ne tik galą – tau reikia improvizacijos. Galiausiai – jei mėgsti juoktis! Tau. Jos. Reikia.

Jau daug žiūrovų tuo įsitikino per devynis „Kito kampo“ sezonus. Jubiliejinį, 10-tąjį, sezoną baigiantis profesionalus improvizacijų teatras sako: „Viskas tik pradžia.“ Bet kuri situacija gali būti pradžios taškas naujai ir, svarbiausia, linksmai istorijai, jei pažvelgi kitu kampu.

Žvaliom akim į situacijas žiūri aktoriai Kirilas Glušajevas, Audrius Bružas, Martynas Nedzinkas, Balys Latėnas, Oskaras Vygonovskis, Marius Čižauskas, Dmitrijus Golovanovas. Ašarotom nuo juoko akim žiūri tu.

LKL pusfinalis: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „Lietkabelis“, 18:30
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgiris“ be problemų įveikė „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio etapą ir tiesiausiu keliu žengė į pusfinalį, kur susitiks su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Iki 2 pergalių vyksianti pusfinalio serija startuos antradienį.

Šokio spektaklis „Sprendimas“, 19:00
BLC, K. Donelaičio g. 62

Tai „Auros“ įkūrėjos choreografės Birutės Letukaitės ir menininkės Gudos Koster sukurtas skulptūriškas spektaklis, leidžiantis leidžia žiūrovams panirti į nepatogią, tačiau masinančią būseną, kurioje siūloma vaduotis iš stereotipų, o išsivadavus – neleisti laisvei virsti chaosu.

Foto: Svetlana Batura

Foto: Svetlana Batura

TREČIADIENIS, 05 22

Knygos „Juozas Indra: kompozitorius, dirigentas, dainininkas“ pristatymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

Leidinyje pristatoma įvairiapusė Juozo Indros kūrybinė veikla. Knyga gausiai iliustruota fotografijomis iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriaus rinkinio bei kita archyvine medžiaga. Prie leidinio pridėta kompaktinė plokštelė su J. Indros atliekamomis harmonizuotomis lietuvių liaudies dainomis, simfonija „Griuvėsių miestas“, fragmentais iš baleto „Audronė“ bei kameriniais instrumentiniais kūriniais praturtina skaitytojo pažintį su šia iškilia asmenybe.

Knygos pristatymo renginyje dalyvaus jos autorė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, nuotaiką kurs VDU Muzikos akademijos prof. Tomo Ladigos dainavimo klasės studentė Agnė Čepaitytė, J. Gruodžio konservatorijos vyr. mokytojos Birutės Sodaitytės dainavimo klasės moksleivis Ervinas Jasevičius, pianistė Ema Bojadžian bei Kauno muzikinio teatro solistas Povilas Padleckis, kuris renginio metu sudainuos keletą J. Indros dainų.

indra

Susitikimas su aktoriumi Juozu Budraičiu, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Rūtos salėje vyks Juozo Budraičio kūrybos vakaras ir Daivos Šabasevičienės knygos „Juozo Budraičio teatrinis likimas“ pristatymas.

Monografijoje išsamiai pristatoma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato aktoriaus J. Budraičio teatrinė kūryba ir vaidmenys, sukurti 1979–2018 m., apžvelgiamos aplinkybės, paskatinusios garsų kino aktorių ateiti į teatrą, apibendrinamos jo vaidmens kūrimo strategijos, aktoriaus asmenybės, vaidmens ir personažo santykiai bei aktoriaus kūrybinių principų organiškas ryšys su režisieriaus pasaulėžiūra, leidęs J. Budraičiui tapti šio laikotarpio autorinio teatro režisūrinių ieškojimų protagonistu.

Paskaita „Lietuviškojo Monmartro istorijos“, 18:00
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Humanitarinių mokslų daktarė Marija Oniščik skaitys viešą paskaitą „Lietuviškojo Monmartro istorijos“ – apie Žaliakalnio mikrorajono, kuriame ir yra įsikūręs bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, istoriją ir architektūrą. Nuo „Žiburėlio“ bendrabučio iki Meno mokyklos – tai sena studentų ir menininkų gyvenamoji vieta, vaizdžiai vadinta „Kauno Monmartru“. Pasakojimas apie šio rajono architektūrą klausytojus supažindins tiek su Meno mokyklos ir Čiurlionio galerijos istorija, tiek ir su seniausiais čia esančiais namais bei tarpukariu juose gyvenusiais žymiais kultūros veikėjais.

A lyga: Kauno „Žalgiris“ – „Stumbras“, 18:00
Kauno SM Tauro stadionas, Neries krantinė 7B

Kaunui Lietuvos futbolo A lygoje atstovauja dvi komandos. Miesto derbis – visada ypatinga proga padiskutuoti apie sporto šakos ateitį, praeitį, perspektyvas ir viso to kaltininkus.

Stand-up pasirodymas „The Good, the Bad and the Brexit“, 19:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Kas belieka britams, išgyvenant graudžią Brexit’o epopėją, jeigu ne pasijuokti iš savęs, iš tų kurie referendume balsavo kitaip ir, galiausiai, pačios Europos Sąjungos ir jos santykių su Didžiąja Britanija. „Jaudinantis pasirodymas, kurio negalima praleisti“ – tokie publikos atsiliepimai apie Geoffrey Brown standupą. O jūs susidaryti nuomonę apie šią daugialypę asmenybę galėsite jau Europos kultūros sostinės forumo išvakarėse.

Geoffrey Brown yra meno, kultūros ir kūrybinių industrijų konsultantas, padedantis pritraukti ES finansavimą. Šiuo metu, Didžiosios Britanijos Vyriausybės užsakymu, jis tiria Europos Sąjungos finansinio indėlio mastą į Jungtinės Karalystės meną, paveldą, žiniasklaidą ir kūrybines industrijas nuo 2007 m. iki šiandien.

18:00 val. toje pačioje vietoje rengiamas atviras Geoffrey Brown interviu apie „Brexit“. (15min pokalbių festivalio „Klausyk“ dalis).

KETVIRTADIENIS, 05 23

„Europos kultūros sostinės forumas 2019“ (ir penktadienį)
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Kaunas 2022“ komandos inicijuotas renginys sutelks įvairių kūrybinių sričių lyderius iš visos Europos. Forumas skirtas žinioms, įkvėpimui, naujoms pažintims ir bendradarbiavimo galimybėms atrasti. Vienijanti šiųmečio forumo tema – „Žmogiškasis faktorius“ – kelia klausimus, ar veikdami nepamirštame svarbiausio, kad nepaisant mūsų profesijos ar visuomeninio vaidmens – pirmiausia esame žmonės. Kaip išeiti iš savo socialinio burbulo ir iš tiesų suprasti kitą?

Foto: M. Plepys

Foto: M. Plepys


Paroda „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje atveriama unikali paroda apie Jungtinėse Amerikos Valstijose per pastaruosius keturis dešimtmečius kurtus tautinius simbolius bei puoselėtą istorinę atmintį. Parodoje bus galima susipažinti su išeivijoje gimusiais Vyčiais, Geležiniais vilkais, Amerikos lietuvių bendruomenėje platintais plakatais, patriotinių organizacijų simbolika.

Renginys „Antrajam auksui – 80!“, 17:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas kviečia kauniečius Istorinėje Prezidentūroje paminėti svarbius Lietuvai ir krepšiniui įvykius. Jau 80 metų Kaune stovi specialiai III Europos krepšinio pirmenybėms pastatyta Kauno sporto halė, o 1939 m. gegužės 21–28 d. vykusiose pirmenybėse dalyvavusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė padovanojo Lietuvai čempionų titulą – antrą kartą iš eilės pelnytą auksą.

Šia proga L. Karaliūnas visuomenei pristato knygą „Antrasis auksas. III Europos vyrų krepšinio pirmenybės: faktai ir skaičiai“. Nepailstantis krepšinio entuziastas taip pat kviečia pasižiūrėti ir jo sukurtą filmą „Krepšinio legenda Valdemaras Chomičius“, skirtą legendinio krepšininko 60 metų sukakčiai.

„X erdvė: Few Nolder“, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

Jaunimui dedikuotoje muziejaus erdvėje – elektroninės šokių muzikos kūrėjas, atlikėjas, dainų autorius ir prodiuseris Linas Strockis, Lietuvoje geriausiai žinomas Few Nolder pseudonimu. 2009 metais Didžiosios Britanijos įrašų kompanijoje „Planet Mu“ išleidęs debiutini albumą, jis jau daugiau nei 10 metų dirba su užsienio įrašų, atlikėjų vadybos ir renginių kompanijomis. Atvirą, neformalų, muzikinį pašnekesį su svečiu moderuos Algirdas Šapoka.

„Lietuvos gastronomijos savaitė“. Filmas „Ramenai“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Masato, jaunas ramenų šefas, palieka savo gimtąjį miestelį Japonijoje ir leidžiasi į kulinarinę kelionę po Singapūrą, ieškodamas tiesos apie savo praeitį. Čia jis randa kur kas daugiau nei šeimos paslaptis ir nepaprasto skonio receptų. Singapūro meistro Erico Khoo filmas – tai ir širdį spaudžianti drama, ir spalvinga tolimojo Singapūro panorama, tačiau svarbiausia jame – galimybė pabūti magiškų skonių ir kvapų bei nepaprasto susikaupimo kupinoje ramenų virtuvėje.

Kiemų šventė, 19:00
Laisvės alėja

Į ilgiausią visomis prasmėmis vakarienę Laisvės alėjoje kviečiami visi Kauno kaimynai ir svečiai bei bendruomenių nariai. Kiemų šventė – tai bandymas atkreipti visų mūsų dėmesį į kaimynystės vertę ir svarbą, patirti buvimo kartu prie vaišėmis nukloto stalo, vienybės, ir pažinties džiaugsmą. Švenčiama jau trečiąkart, įkvėpta tarptautinės kaimynų dienos, organizuojama kartu su „Kaunas 2022“.

Foto: M. Plepys

Foto: M. Plepys

Filmas „United To Race“, 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisierius Juozapas Mikulėnas pristato autosporto dokumentiką apie kultinį „Autoplius FAST LAP“ čempionatą „KTK Racing Division“ komandos akimis – tai jų pastangos ir iššūkiai, pavojai ir avarijos, nuopoliai ir pergalės, bet svarbiausia – visus vienijanti aistra lenktyniauti bet kokia kaina.

unittedtorace

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia