Maršrutas gegužės 18-20 dienoms

PENKTADIENIS, 05 18

Pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Padūduokim Kaunui 2018“, penktadienį ir šeštadienį
Įvairios vietos

Jau 7:15 ryte „Ąžuolyno“ orkestras pažadins Kauną savo muzika, o vėliau penktadienį dūdos blizgės įvairiose miesto vietose. Šeštadienį – ypatingi koncertai prie Kauno pilies. Festivalis vyksta jau 18-ąjį kartą!

paduduokim

Kauno Hanzos dienos, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Kauno miesto gimtadienis – vienas iš žymiausių miesto renginių. 2018 m. sueina 610 metų nuo Magdeburgo teisių suteikimo Kaunui. Esame vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis Naujosios Hanzos miestų sąjungai, o tai šventei suteikia viduramžiško šarmo. Šimtmečių senumo muzika, šokiai, riterių turnyrai, amatų pristatymai miesto gimtadienio metu dera su naktį nutvieskiančiomis XXI a. tradicijomis.

Augalų žavadienis, 10:00-15:00
VDU Kauno botanikos sodas

Šios šventės metu metu siekiama atkreipti dėmesį į augalus, paskatinti žmones aktyviau domėtis augalų svarba ir įvairialype jų tyrimų reikšme. Tai renginys, kurio metu tiek vyresniems, tiek patiems mažiausiems bus galima atrasti įdomios veiklos, skatinančios domėtis augalų karalystės paslaptimis.

Paroda „Juozo Petro Kazicko gyvenimas“, 10:00-16:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Parodoje, tiek chronologiškai, tiek tematiškai pasakojančioje apie dr. J. P. Kazicko gyvenimą, galima išvysti už jo asmenines nuotraukas ir laiškus, atsiminimų knygos „Vilties kelias“ leidimus, už nuopelnus skirtus aukščiausio lygio valstybinių – tiek Lietuvos, tiek JAV – apdovanojimus, taip pat dr. J. P. Kazicko smokingą, KTU Garbės daktaro togą, asmeniniams šeimos filmams naudotą seną filmavimo kamerą bei kitus, dr. J. P. Kazicko asmenybę atspindinčius eksponatus. Paroda veiks iki birželio 9 d.

kazick

Spektaklis „Ti / Saviironiškas išmanusis selfis“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis pasakoja apie Tytės – devyniolikmetės merginos, ką tik išsiskyrusios su vaikinu, kasdienybę. Dalį spektaklio žiūrovai stebės savo išmaniuosiuose telefonuose (su Android 5 ir aukštesne versija), nes ne viską Tytė gali papasakoti scenoje – yra dalykų, kuriuos ji gali parodyti tik kiekvienam asmeniškai.

Spektaklį režisierius Antanas Gluskinas skiria paaugliams, išgyvenantiems pirmosios meilės išsiskyrimo jausmą ir tiems, kurie šio jausmo dar nėra patyrę. Paaugliams šis spektaklis – galimybė ugdyti gebėjimą atpažinti, suvaldyti savo emocijas, išgyvenimus, autorės Justinos Stučinskaitės kartai – revizija to, ką jie išgyveno būdami paaugliais, kai formavosi jų asmenybės.

VDU Sociologų klubo diskusija „Darbo jėga iš užsienio: sprendimas Lietuvos demografinei problemai?“, 17:00
Kavinė „Cafedemic“, S. Daukanto g. 28

2017 m. „Eurostat“ paskelbė, kad iki 2080 metų Lietuvos populiacija sumažės beveik 42,6 proc. ir tai yra didžiausias prognozuojamas gyventojų skaičiaus mažėjimas visoje ES. Svarbiausios to priežastys – mažas gimstamumas bei emigracija. Dažniausiai iš šalies emigruoja darbingo amžiaus asmenys, jaunimas (15-44 metų), išsiveždami savo potencialą kitur. Matome tendenciją, kad tautiečių paliktas vietas užpildo migrantai iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių. Ar tokia Lietuvos ateitis? Kokias darbo sąlygas suteikiame atvykstantiesiems? Ar šiandien pažeisdami užsieniečio žmogaus teises, rytoj nepažeisime savo?

Diskutantai – dr. Karolis Žibas (VDU Demografinių tyrimų centro mokslo darbuotojas, LSTC Etninių tyrimų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, VšĮ „Diversity Development Group“ vadovas), prof. habil. dr. Vlada Stankūnienė (VDU Demografinių tyrimų centro vadovė, vyriausioji mokslo darbuotoja), Taras Ivanec (ukrainiečių jaunimo organizacijos Lietuvoje „Zoria“ vadovas, Pasaulio ukrainiečų jaunimo organizacijos sekretorius, specializavosi tarptautinėje žmogaus teisių apsaugoje) ir Kristina Mišinienė (VŠĮ „Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro“ (KOPŽI) vadovė). Diskusiją moderuoja dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – VDU Sociologijos katedros docentė, Socialinių tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja.

„Poezijos pavasaris 2018“: „Zikarinės“, 17:00
J. Zikaro memorialinis muziejus, J. Zikaro g. 3

Dalyvaus poetai Egidija Šeputytė, Gvidas Latakas, Ona Jautakė, Petras Gintalas, Danielius Milašauskas, Perpetua Dumšienė, Artūras Šilanskas, bardas Henrikas Savickis, Robertas Keturakis, Tadas Žvirinskis, Birutė Mikalauskienė, Viktoras Žilinskas, Viktoras Gulbinas, Vytautas Šimkūnas, aktorė Kristina Kazakevičiūtė.

Kaunorasytojai.lt nuotr.

Kaunorasytojai.lt nuotr.

„Deadpool“ maratonas, 18:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kino portalas „Buvaukine.lt“ organizuoja peržiūrą, kurios metu turėsite galimybę ne tik išvysti antrąją istorijos dalį, bet ir prisiminti be galo juokingą pirmąjį filmą, kuris sudrebino pasaulį savo inovatyvumu, humoru ir ketvirtosios sienos laužymu.

„Naktinis krepšinis 2018“, 18:00
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

Krepšinį galima žaisti ne tik dieną, bet ir naktį. Įsivaizduokite dar ir šalia griaudinčią hiphop’o muziką ir įvairias kitas gatvės kultūrą pristatančias veiklas – skeiterių, BMX’erių, gatvės šokėjų pasirodymus, grafičių piešimą ir kt. Gatvės kultūros ir sporto festivalio atstovai žada, kad nuo garso skilinės asfaltas!

Spektaklis „Keturi“, 19:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Spektaklis sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Pats autorius apie savo kūrinį yra pasakęs, kad tai pasaulinėje literatūroje pirmas romanas, kurio veiksmas vyksta visiškoje tuštumoje. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija – tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o žemoji gatvės kultūra – su dvasiniais apmąstymais.

Filmas „Jupiterio mėnulis“ (Felesleges ember), 20:15
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Jaunas imigrantas Arjanas mėgina nelegaliai kirsti Vengrijos sieną. Patrulių pašautas jis netikėtai supranta galintis levituoti. Atvežtas į pabėgėlių stovyklą, vaikinas pasprunka padedamas vietinio gydytojo Sterno. Šis nori pasipelnyti iš nežemiškų Arjano galių, tačiau ant kulnų jam mina nuožmus stovyklos direktorius Laslas, kurio tikslas – pabėgėlį žūtbūt susigrąžinti. Meistriškai nufilmuota mistinė gaudynių drama – bene originaliausias žvilgsnis į pabėgėlių krizę Europoje.

„Lizdo“ sezono uždarymas: Awanto 3, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Įtikinamiausi gero sezono įrodymai: publikos palaikymas ir atsipirkusi rizika kviečiant tuos svečius, kurie anksčiau atrodė utopiniai. Trečiąjį „Lizdo“ sezoną uždarom dar stipresni, savo biografiją papildę žymiausių pasaulio klubų rezidentų pasirodymais. Tai nebūtų įmanoma tiek be mūsų visų šokių aikštelės, tiek kasmet augančios ir jame gyvenančios šeimos. Meteorologai jau pranašauja karštą vasarą, bet klubo ornitologai sako, kad reikia dar vieną sykį sudūkti iki paryčių, gražiai palinkėti visiems geros kloties ir paskutinį kartą atlaikyti keturis „Lizdo“ titanus bei vieną kultinį svečią iš Amsterdamo“, – rašoma anonse.

ŠEŠTADIENIS, 05 19

Muziejų naktis, visą dieną
Įvairios vietos

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir jo padaliniai šiemet kviečia į žygį „Kultūrinis labirintas“, Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyks ne tik ekskursijos, bet ir spektaklis (rūsyje!), IX fortas kviečia tiesiog apsilankyti nemokamai, specialias programas rengia Lietuvos aviacijos ir Lietuvos sporto muziejai. Ilgą iniciatyvų, parodų, ekskursijų sąrašą, kuriame – ir pasivaikščiojimas po Kristaus prisikėlimo baziliką, ir ekskursija į Radiją, skelbia Kauno miesto muziejus ir jo padaliniai. Daugiau informacijos ir programą rasite čia.

muzieju naktis_2018_LT.cdr

„Gatvės muzikos diena“, visą dieną
Įvairios vietos

Ar atsimenate gegužę be Gatvės muzikos dienos? Mes irgi ne. Šįkart šventės komunikacija gal kiek paskendo tarp kitų progų, bet muzikuojančių tikrai bus. Visur centre, bet nepatingėkite užlipti iki Vytauto parko.

Ekstremalaus sporto festivalis „Santaka Reborn“, 12:00
Santakos parkas

Festivalyje susirungs riedlenčių ir BMX sporto entuziastai iš visos Lietuvos ir užsienio. Renginio žiūrovai turės galimybę ne tik iš arti pamatyti geriausius šalies sportininkus bet ir susipažinti su jų propoguojamu aktyviu gyvenimo būdu.

santakareborn

Juvelyrikos parodos „The Concrete City“ atidarymas, 13:00
Galerija „Nyčės ūsai“, Pilies g. 1

„Celsius 273“ kartu su architekte Ligita Ažukaite-Lileike sukurta betono juvelyrikos kolekcija kviečia naujai pažvelgti į Kauno architektūrą ir atrasti sąlyčius su savimi, apčiuopti miesto impulsus, pajusti erdvės bei žmogaus patyrimo sintezę detalėse. Nevienalytis identitetas nuolat įkvepia pamatyti dalykus skirtinguose amplua. Ši kolekcija kuria erdvę mintimis, kurioje susilieja žmogus, tautiškumas ir istorija.

4

„Baltasis kiras“ akustiškai, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

Kauną pamilusių paukščių atstovo Tautvydo koncertas – vienas paskutinių renginių Žaliakalnyje keletą metų veikiančioje įvairių menų svetainėje.

kiras

„Wacken Metal Battle“ finalas, 20:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Metalo muzikos festivalio „Wacken“ organizuojamo konkurso Lietuvos nacionalinį finalą vertins organizatorių paskirta  kompetentinga komisija. Be komisijos finalo atlikėjus vertins ir  publika, kuri koncerto metu galės balsuoti už savo pamėgtus atlikėjus ir taip padėti išrinkti nacionalinio finalo laimėtojus. Scenoje pasirodys „Cunabula“, „Pekla“, „Phrenetix“, „Metsura“ ir ORB.

SEKMADIENIS, 05 20

Premjera. Spektaklis „Pasakų namai“,  11:00 ir 13:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Spektaklio su edukacine programa apie tai, kaip visur gerai, o namuose geriausia, skirto vaikams nuo 3 m., autorė ir režisierė – Rasa Bartninkaitė, dailininkė – Edita Lei.

pasakunamai

„Poezijos pavasaris 2018“: „Poezijos stotelė“, 16:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Šių metų „Poezijos pavasario“ naujiena – Poezijos žygis per Lietuvą. Aktorius Balys Ivanauskas ir aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Artūras Dubaka viso festivalio metu pėsčiomis keliaus iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui kviesdami į nemokamus poezijos renginius. Poezijos stotelės vyks ir Kauno rajone – šeštadienį Raudondvaryje, pirmadienį Karmėlavoje.

31562125_434308933641258_6351666158680145920_n

Paramos koncertas „Kurkime istoriją kartu“, 18:30
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Koncerte, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos Kauno šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statyboms, dalyvaus Kauno styginių kvartetas, Linas Adomaitis, Merūnas Vitulskis ir daug kitų muzikantų.

Grupių „The Everybody Knows“ ir „Fashionism“ koncertai, 21:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„Visažiniai“ – tai mod pankai iš Kanados, o „madingieji“ – power pop ansamblis iš Suomijos.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia