Maršrutas gegužės 17 – 19 dienoms

PENKTADIENIS, 05 17

Kauno gimtadienis
Įvairios vietos

Jau antrą dešimtmetį skaičiuojantis šventiškiausias miesto renginys šįkart bus kaip niekada ryškus ir spalvingas. Šiemet jo programa ir scenarijus kuriami taip, kad apjungtų Kauno istoriją ir perspektyvųjį miesto kursą – nuo giliųjų viduramžių ir skambaus tarpukario iki vizionieriškos ateities. Hanzos laikų Kaunas, tarpukario Kaunas ir ateities Kaunas susilies į vientisą muzikos ir šviesų reginį. Nuo motociklų iki kalavijų, nuo Andriaus Mamontovo iki didžėjų. Nuo penktadienio iki sekmadienio. Belieka susirasti patogią avalynę!

Akvarelės parodos „Rendez-vous“ katalogo pristatymas, 15:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Penktoji respublikinė atrankinė ir šeštoji iš eilės Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Akvarelininkų sekcijos ir VšĮ „Meno forma“ inicijuota pavasarinė profesionalių akvarelininkų paroda, vyko tradicinio „Lietuvos teatrų pavasario“ festivalio renginių metu „Girstučio“ kultūros ir sporto centre. Dabar metas pasitikti parodos katalogą ir susitikti su autoriais.

„Poezijos pavasaris“: „Zikarinės“, 17:00
Zikaro namai, Zikaro g. 3

Poezijos skaitymuose su vaizdu į senamiestį dalyvaus Vilniaus desantas: Tadas Žvirinskis, Artūras Šilanskas, Giedrius Alkauskas, Neringa Daniulaitienė; Žemaitijos desantas: Petras Gintalas, Ona Jautakė, Danielius Milašauskas, Vytautas Šimkūnas; Kauno kuopa: Vladas Vaitkevičius, Egidija Šeputytė, Perpetua Dumšienė, Viktoras Žilinskas. Aktorė Kristina Kazakevičiūtė primins jubiliejines datas. Renginį ves Gvidas Latakas.

Mildos Kiaušaitės nuotr.

Mildos Kiaušaitės nuotr.

„Cirkuliacija“: Piknikas ir koncertas Dainavos gyventojams, 19:00
Partizanų g. 85

Dainavoje birželį vyksiantis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ nori susipažinti su savo kaimynais, todėl kviečia visus į bendruomenišką pikniką ir iš arčiau susipažinti su festivaliu, jo programa ir galimybėmis prisididėti prie šio festivalio įgyvendinimo. Cirko miestelis įsikurs buvusiuose vaikų namuose „Atžalynas“ (Partizanų g. 85), kurio kieme ir kviečia susėsti piknikui. Pikniko metu koncertuos Lapkričio dvidešimtosios orkestras – vokalinis-instrumentinis punk-ansamblis iš Vilniaus. Teoriškai kolektyvas aktualizuoja individo, visuomenės, kūno ir sielos, apgavysčių temas universaliai suprantamu populiariosios estrados formatu, o praktiškai, ragina šypsotis nesėkmėms į veidą.

ŠEŠTADIENIS, 05 18

Muziejų naktis
Įvairios vietos

Nuo 2005 m. organizuojamoje akcijoje „Europos muziejų naktis“ dalyvauja ir Lietuva, taigi ir Kauno muziejai. Visi, visi, ir aviacijos, ir zoologijos, ir farmacijos, ir miesto, ir meno, ir literatūros. Koncertai, performansai, parodos, kinas… Muziejų siūlomas veiklas rasite čia.

Gatvės muzikos diena
Įvairios vietos

Gatvės muzikos diena su trenksmu grįžta į Kauno miestą! Dešimtasis iniciatyvos gimtadienis – puiki proga muzikos stilių įvairove kviesti kiekvieną renginio dalyvį tapti gatvės kultūros dalimi ir dainuoti bei groti taip garsiai, jog Kauną išgirstų visa Lietuva.

„Fluxus Labas“ kino dirbtuvės, 11:00
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Kovo 11-osios g. 24

Gričiupyje gyvenantis 14-19 m. jaunimas kviečiamas į kino dirbtuves: „Susitikimo metu žiūrėsime įvairius trumpos trukmės video kūrinius ir aptarsime, kuo jie mums patinka, ko galime iš jų išmokti ir kokias žinias pritaikytume savo kūryboje. Daugiau informacijos: griciupis@fluxuslabas.eu“.

„Poezijos pavasaris“: paroda „Mūzų sambūris“, 19:00
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Tarptautinę muziejų naktį A. Žmuidzinavičiaus namuose vyks ypatingas tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris-2019 renginys, – vizualiųjų menų ir poezijos diptikų paroda „Mūzų sambūvis“. Intriguojančioje ekspozicijoje atsiskleis vaizdo ir žodžio meistrų kūrybos sąsajos. Parodoje kartu su eilėraščiais bus eksponuojami įvairių žanrų kūriniai: tapyba, keramika, skulptūra, fotografija. Čia susitiksime su Romualdo Čarnos, Petro Gintalo, Mindaugo Juodžio, Petro Kalpoko, Mildos Kiaušaitės, Gvido Latako, Virginijos Laužadienės, Mato Laužadžio, Irenos Mikos, Arvydo Palevičiaus, Dariaus Rakausko, Jūratės Rekevičiūtės, Deivio Slavinsko, Viliaus Ksavero Slavinsko, Rosandos Sorakaitės, Sigito Straigio, Leono Striogos, Egidijos Šeputytės, Gintauto Velykio, Violetos Židonytės, Stasio Žirgulio ir kt. autorių darbais, kuriuos lydės Erikos Drungytės, Gvido Latako, Edmundo Janušaičio, Donaldo Kajoko, Tautvydos Marcinkevičiūtės, Algimanto Mikutos, Gintaro Patacko, Aldonos Ruseckaitės, Egidijos Šeputytės, Violetos Židonytės ir kt. rašytojų poezija, atidarymo metu skambėsianti gyvai.

Šokio performansas „Match“, 20:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Performansas kviečia kitaip pažvelgti į konkurenciją ir varžybų atmosferą šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje, pasak Pascal Chabot, „leidžiame pinigus, kurių neturime, tam kad pirktumėme daiktus, kurių mums nereikia, tam kad sužavėtumėme žmones, kurių nemylime“. Autorės ir atlikėjos – Vilma Pitrinaitė, Emily Gastineau.

IMG_5349_1250

Sneaker DJ, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kartais šį barą aplanko ir didingi svečiai, įprastai šokdinantys dideles grupes šokių aikštelių herojų kažkuriame šio nebedidelio pasaulio taške. Kartais į barą užklysta geras draugas vokietis Sneaker DJ, melomanus ir garso fetišistus pavergęs tuo, kad paleidžia tokių gabalų, kurių tikriausiai gyvenime daugiau antrą kartą nebeišgirsi. Legedinis didžėjus iš Dresdeno. Kartu su baro šeimininku Svengãlik ir bičiuliais Serial Experiments bei Drama Goddess.

Manfredas, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Manfredas mūsų DJ scenoje jau nebe vardas, o reiškinys. Kaip gyvsidabris jis visada keičia savo formą ar buvimo vietą. Visada nustebina tuos kurie jau galvoja, kad žino, ko iš jo tikėtis.

SEKMADIENIS, 05 19

Filmas „Mūsų naujas prezidentas“ (Our New President), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Stulbinama ekskursija po suklastotų naujienų pasaulį. Filmas nagrinėja, kaip Rusijos žiniasklaida nušvietė 2016 m. JAV prezidentinę kampaniją. Groteskiškas Clinton, vaizduojamos kaip zombis iš kosmoso, puolimas, ir nesibaigiančios pagyros Trumpui, kuris vaizduojamas kaip seksualus ir patikimas vadovas, prilygstantis Putinui. Režisierius kombinuoja TV klipus su vaizdais iš propagandinės mašinos užkulisių: nuo aukščiausios valdžios iki trolių fabriko. Režiserius Maxim Pozdorovkin.

„Poezijos pavasaris“ ant Ringovės piliakalnio, 14:00
Vilkija, Kauno raj.

Vilkijos krašte vyks renginys „Poezijos pavasaris ant Ringovės piliakalnio“. Dalyviai: poetai Donaldas Kajokas, Tautvyda Marcinkeviciute, Aldona Ruseckaitė, Gintautas Dabrišius, Lina Navickaitė, Dovilė Zelčiūtė, Ieva Rudžianskaitė, Viktoras Rudžianskas.

ringoves

„Poezijos pavasaris“. Sakralinės muzikos valanda, 14:00
Šv. Gertrūdos (Marijonų) bažnyčia, Laisvės al. 101B

Dalyvaus poetai Robertas Grigas, Eglė Perednytė, Aldona Puišytė, Vladas Vaitkevičius; aktorė Olita Dautartaite. Renginio vedėjas – poetas Edmundas Janušaitis.

Spektaklis „Žydroji paukštė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Vieną šaltą šv. Kalėdų vakarą du vaikai iškeliauja ieškoti Žydrosios paukštės – tolimo laimės simbolio. Šioje alegorinėje pasakoje jie aplanko Prisiminimų šalį, Nakties rūmus, Malonumų sodus, patiria neįtikėtinų nuotykių ir stebuklų bei parneša mums visiems gerą žinią – laimė yra visur, kartais šalia mūsų, tik reikia sugebėti ją pamatyti. Dairykimės po pasaulį atmerktomis akimis, atviromis širdimis ir būtinai pamatysime, kaip laimė švelniai leidžiasi mums ant peties. Režisierius Vaidotas Martinaitis.

Kauno kariliono muzikos vasaros sezono koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Muziejų nakties proga karilionas gaus ir šeštadienį, o sekmadienio popietę koncertą „Skambančios mintys“ skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia