Maršrutas gegužės 15-18 dienoms

PIRMADIENIS, 05 15

Grupės „Rugiaveidė ir šeima“ albumo pristatymas, 18:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus, L. Zamenhofo g. 12

Dar negirdėjote apie „Etno palėpę“? Tai jaukioje senamiesčio gatvelėje esančio muziejaus palėpė, kurią globoja sielą džiuginanti ir arbata vaišinanti mistiška etno dvasia. Palėpę siekiama paversti jaukia vieta, kultūrine jungtimi. Pirmadienio vakarą čia koncertuos ne vienai kartai artima grupė „Rugiaveidė ir šeima“, pristatysianti 20-mečio albumą.

Spektaklis „Vėjas topolių viršūnėse“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Trijų keistuolių gyvenimo istorija – trys gražūs portretai žmonių, kurie nesiskundžia savo likimu, o svajoja apie kelionę į kalnus, kur topoliai, kur vėjas. Tai spektaklis apie žmogaus kovą su savo baimėmis, vienatvės pajautomis, apie svajones išsivaduoti iš jų. Pjesės herojai – pirmojo pasaulinio karo veteranai, nepaliaujantys svajoti karo veteranų globos namuose.

Simonos Mankevičiūtės klasikinės muzikos koncertas, 19:00
VDU didžioji aula, Gimazijos g. 7

Programoje girdėsite A. Cilea, S. Rachmaninov, P. Chaikovsky, J. Massenet, G. Verdi, G. Puccini ir kitų kompozitorių muziką.

„Skull Fist“, „Bastardizer“ ir „Pulvis Et Umbra“ koncertai, 20:30
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Speed metal iš Kanados, black thrash & roll iš Australijos ir 100% no poser metal iš Italijos.

Filmas „Tobuli melagiai“, 20:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nacionaliniu fenomenu vadinama ir gausybę bilietų Italijos kino teatruose pardavusi dramedija užduoda paprastą klausimą: kaip gerai pažįstate savo geriausią draugą ar vyrą (žmoną)?

„Puikus ir gudrus scenarijus! Paolo Genovese vėl leis pasimėgauti beprotiškai juokinga, universalia, provokuojančia ir nebanalia itališka komedija. Šį scenarijų būtų įmanoma perrašyti ir pritaikyti lietuviškam kontekstui.“, – sako kino kritikas Edvinas Pukšta.

ANTRADIENIS, 05 16

„Lenkų kino klubas 2017“: Filmas „Komunija“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

2016 m. Lokarno kino festivalyje apdovanotas, 2017 m. Lenkijos kino akademijos išrinktas geriausiu metų dokumentiniu filmu pilnametražis Annos Zameckos debiutas – tai jaudinantis pasakojimas apie pernelyg ankstyvą brandą. Keturiolikametė Olia rūpinasi namų ūkiu, prižiūri tėvą ir neįgalų brolį, palaiko ryšius su atskirai gyvenančia motina ir iš visų jėgų bando sugrąžinti ją namo, kad šeima vėl gyventų kartu. Pretekstu susitikti su mama tampa trylikamečio brolio Nikodemo pirmosios Komunijos iškilmės. Olia imasi iniciatyvos organizuoti idealią šeimos šventę.

„Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijų „Fluxus Labs“ susitikimas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
Vienas „Kaunas 2022“ tikslų – apie 40 laboratorijų įvairiose miesto ir rajono vietovėse. Tokie taškai gali įsikurti bibliotekose, kultūros centruose, ištuštėjusiuose mokyklų pastatuose, privačiuose garažuose, industrinėse erdvėse ar netgi kavinėse. Nesvarbu, kaip laboratorijos atrodys, svarbiausia – turinys. Iš pradžių laboratorijose dirbs bent po vieną „Kultūros tempo akademijoje“ dalyvaujantį kultūros agentą, kuris sieks integruoti vietos bendruomenę į projekto veiksmus.

Fluxus-Lab

„Naujasis Baltijos šokis’17“: „Klasikinis grožis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Solo spektaklyje „Klasikinis grožis“ šokėjas ir choreografas Taneli Törmä vaikosi vienos savo svajonių – jis nori tapti klasikinio baleto solistu. Tai svajonė, kurios vienas nebegali pasiekti. Šiame pasirodyme jam reikia pakeisti svajonę, kad ji būtų įgyvendinta.

„Naujasis Baltijos šokis’17“:„Hakanaï“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Adrien M ir Claire B trupės (Prancūzija) pristatomas skaitmeninio meno ir šokio performansas „Hakanaï“ – tai solo šokis, kurį lydi serija judančių vaizdinių. Japonų kalba „hakanaï“ reiškia tai, kas yra laikina ir trapu, greitai išnyksta ir trumpai laikosi, ir šiuo atveju tai kažkas tarp sapnų ir realybės.

Hakanai – Adrien M / Claire B from TEMPS D’IMAGES on Vimeo.

Koncertas „Laisvė rokenrolui“, 20:00
Klubas „Gargaras“, Raudondvario pl. 101

„Kauniečiai, šiandien mes renkamės čia, kad rytoj galėtume rinktis ten, kur norime. Kur mus nuveda laisvė, rokenrolas ir vasara. Kur susirenka draugiški, linksmi ir šviesūs žmonės. Kur skamba uždeganti, įkvepianti ir nevaržoma muzika“, – kviečia nemokamo koncerto, kuriame pasirodys „Wolfsome“, „Deeper Upper“, Medonas, Kazimieras Likša ir daugelis kitų, organizatoriai.

TREČIADIENIS, 05 17

Festivalio „Padūduokim Kaunui 2017“ atidarymas, 18:00

Festivalio atidarymas – šventinė eisena nuo Rotušės aikštės iki Laisvės alėjos fontano, kurioje dalyvaus Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Lietuvos valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“.

18449540_729231160535554_6357928183163313714_o

„Kinemma“: Filmas „Pietietiškos istorijos“, 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35, 2 a.

Tai filmas – psichozė, šiek tiek primenanti „Euroviziją“ ir „eXistenZ“ (geras filmas apie geismo mašinas, 1999, rež. D. Cronenberg) kartu sudėjus. Jei nematei abiejų ir niekada nežiūrėjai, tai ir nereikia, mes toje psichozėje jau gyvename – bent jau taip įsitikinę šio filmo kūrėjai, kurie liko smarkiai neįvertinti populiariosios kultūros komisarų. Filme vyksta kažkas panašaus į Trečiąjį pasaulinį karą, kurio ateityje dalyvauja ir post-marksistinė radikali grupė, kelianti politinę sumaištį ir Amerikos pornHolivudo pasaulėlyje.

Tai filmas – socialinis komentaras arba puikus atsakas tuo metu sukeltai ir iki šiandien įvairiomis formomis besitęsiančiai antiterorizmo psichozei.

pietietiskos

KETVIRTADIENIS, 05 18

Renginys „Augalų žavadienis“, 10:00
VDU botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Gegužės 18 d. visas pasaulis mini „Augalų žavadienį“ („Fascination of Plants Day“). Nacionalinis 2017 m. „Augalų žavadienio“ koordinatorius Lietuvoje – VDU Kauno botanikos sodas – kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos ir šią dieną švęsti kartu.

Anot VDU Kauno botanikos sodo direktoriaus dr. Nerijaus Jurkonio, „Augalų žavadienio“ tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje. „Augalų žavadienio“ proga visame pasaulyje organizuojami renginiai, paskaitos, mokymai, seminarai, spektakliai, parodos, koncertai, eisenos, pasirodymai, kurių metu visi kviečiami prisiminti augalus ir kalbėti apie jų svarbą.

VDU Kauno botanikos sodas šiemet pasiūlys įvairias veiklas ir pramogas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, be to, prie iniciatyvos prisijungs ir kitos miesto įstaigos, tad žavėtis augalais galėsite ir, pvz., Laisvės alėjoje.

„Potsdam trio“ koncertas, 17:00
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

„Potsdam trio“ – tai Kanados lietuvių smuikininkas Atis Bankas, prancūzų violončelininkas Damien Ventula ir vokiečių pianistas Constanze Beckmann, kurio gimtajame mieste Potsdame 2016-ais ir prasidėjo visų jų muzikinė karjera.

Susitikimas su Daliumi Rakučiu, 17:30
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

„Kario keliu“ – tai vaikams ir jaunimui skirta knyga apie Lietuvos kariuomenę, ginklus, karo techniką ir kitus įdomius, daugeliui tikriausiai mažai žinomus dalykus. Daliaus Rakučio knyga skirta būsimiems Lietuvos gynėjams, šiuo metu tik įpusėjantiems mokyklos kursą, tačiau joje ras ką nors įdomaus kiekvienas, kas nori pažinti Lietuvos kariuomenę. Apie tai susitikime galėsite pasikalbėti su pačiu autoriumi.

18472586_1534055999967626_2006191351_o

AURA+ : šokėjų solo vakaras, 19:00
Šokio edukacijos erdvė „AURA+“ , M. Daukšos g. 34

Julia Gómez Avilés (Ispanija) ir Alexandre May (Prancūzija), vienos žymiausių šokio mokyklų Europoje CODARTS (Roterdamas, Olandija) paskutinio kurso studentai, prie AUROS prisijungė sausio mėnesį. Julią ir Alexandre galėjote matyti chor. B. Letukaitės spektakliuose „Sekretas“, „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų“, jie šoko tarptautinėse teatro ir šokio dienose, Jūratės Stauskaitės parodos atidaryme, „Dizaino savaitėje“. Gegužės 18 d. vakaras skirtas jiems – renginio programoje du Julios solo spektakliai ir Alexandre pasirodymas.

auraplius

„GM Gyvai“: Albumo „Griot Blues“ pristatymo koncertas, 19:00
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Du muzikos grandai – bliuzo legenda Mighty Mo Rodgers iš Čikagos ir Malio multiinstrumentalistas, vienas geriausių tradicinių Vakarų Afrikos „kalbančių būgnų“ (tamani) meistrų Baba Sissoko – sugrįžta į Lietuvą pristatyti savo debiutinį bendrą albumą „Griot Blues“.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia