Maršrutas gegužės 14-17 dienoms

PIRMADIENIS, 05 14

Kauno kariliono šiokiadienis, 17:00-17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Atlikėjas Raimundas Eimontas šiuo metu ruošiasi Valstybės atkūrimo šimtmečio renginiui Prancūzijoje, Taninges mieste. Repeticijas gali išgirsti visi norintys! Programoje – J. Naujalio, J. Gudavičiaus, J. Tallat-Kelpšos, B. Dvariono, J. S. Bacho, G. Sviridovo, R. Eimonto ir kt. kūriniai.

ANTRADIENIS, 05 15

 Architektūros paroda „Architektūrinė simbiozė. Tarp žmogaus ir gamtos“, 12:00-19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Paroda atskleidžia naujas perspektyvas beiškant ir analizuojant lietuviškąjį architektūros identitetą. Aistės Ambrazevičiūtės ir Jurgio Gečio, Vienos meno akademijos absolventų, vizionieriški darbai, tyrinėjantys tradicinę medinę architektūrą, kerpių struktūras bei Kuršių Nerijos kraštovaizdį, vienijančia architektūrine išraiška perteikia simbiozę tarp vietovės  charakteristikos, medžiagiškumo ir kulturinio identiteto.

Nors projektai radikaliai skiriasi savo architektūrinio dizaino kalba, abu autoriai tyrinėja paraleles tarp prezervacijos bei inovacijų, praeities ir ateities technologijų, natūralių ir dirbtinių medžiagų. Eksponuojami darbai pristato originalų požiūrį į kintančią architektūros specialybę bei tarpdisciplininius mainus vystant kūrybinius projektus ir puoselėjant geografinius skirtumus, istoriją bei vietos charakteristiką. Parodos ekspoziciją sudaro kontrastuojantys eksponatai: gipso ir medžio maketai, skulptūros, piešiniai, vizualizacijos, didelio formato analoginės fotografijos bei projekcijos. Paroda Kaune vieši paskutinę savaitę!

A. Ambrazevičiūtė

A. Ambrazevičiūtė

L. Švec knygos pristatymas ir parodos apie O. Havlovą atidarymas, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Paroda „Olga Havlova (1933-1996)“ skiriama Čekijos Respublikos pirmosios ponios Olgos Havlovos 85- mečiui ir Jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.
Olga Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi visuomeninėje veikloje. Po 1989 m. Aksominės revoliucijos tapusi pirmąja šalies dama, savo veiklą nukreipė į pagalbą žmonėms su sveikatos negalia bei turintiems socialinės globos poreikių. 

Čekų istoriko Lubošo Šveco knygą „Perestroika, Baltijos respublikos ir Čekoslovakija 1988-1991 metais“ pristatys VU doc. dr. Dalia Bukelevičiūtė bei VDU doc. dr. Kastytis Antanaitis. Netikėtas Sovietų Sąjungos imperijos žlugimas iki šiol daugeliui istorikų ir politologų kelia klausimą, kodėl ši tvirta komunistinė jėga taip staiga ir lengvai nebeteko savo galių. Kam buvo reikalingi visi sovietologų atlikti tyrimai, jei negalėjo prognozuoti imperijos griūties?

lubo6

„Poezijos pavasaris 2018“: Valanda su poete Erika Drungyte, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Erika Drungytė nuo 1998 m. yra išleidusi 5 poezijos knygas, verčia iš latvių kalbos, aktyviai dalyvauja kultūriniame ir politiniame miesto ir Respublikos gyvenime, šiuo metu dirba žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktore. Poetė ne sykį įvertinta festivalyje „Poezijos pavasaris“ – 1997 m. tapo geriausia debiutante, pelnė prizus 2003 m., 2008 m., 2009 m., 2013 m. Naujausia jos poezijos knyga „Patria“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2015) tais pačiais metais pelnė Kauno meno kūrėjų asociacijos premiją už išskirtinai ryškų metų pasiekimą, 2016-aisiais – Elenos Mezginaitės premiją („Panevėžio literatūrinė žiema“) už grožį įprasminant tautos patriotizmą eilėraščių knygoje „Patria“ bei Anykščių rajono savivaldybės Antano Baranausko literatūrinę premiją. Poetę kalbins rašytojas Gasparas Aleksa.

Filmas „Vasara, 1993-ieji“ (Estiu 1993), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida atsikrausto pas tetos šeimą Katalonijos provincijoje. Jauna pora rūpinasi ja kaip savo vaiku, o jų mažametė dukra Fridą laiko vyresne sese. Tačiau pačiai Fridai sunkiau sekasi priimti naujo gyvenimo taisykles. Tai jautri ir įžvalgi drama, panardinanti žiūrovus tiesiai į vaikystę, kur juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis.

Spektaklis „Palata“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pagrindinių personažų – daktaro Ragino (akt. Liubomiras Laucevičius) ir buvusio tarnautojo Gromovo (akt. Rolandas Kazlas) bendravimas išauga į dviejų skirtingų ir kažkuo vienas į kitą panašių žmonių dramą. „Palatos“ veiksmas persipina su „Juodojo vienuolio“ temomis ir personažais.

D. Matvejevo nuotr.

D. Matvejevo nuotr.

„Pamatyk kine“: „Šių dienų apokalipsė“ (Apocalypse Now. Redux), 19:00
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Turite galimybę kino ekrane pamatyti vieną geriausių filmų apie Vietnamo karą ir jame dalyvavusių žmonių vizijas. Bus rodoma 2001 m. išleista ilgesnė režisieriaus Francis Fordo Coppolos versija.

TREČIADIENIS, 05 16

Filmas „Dvi karūnos“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Michało Kondrato dokumentinė juosta su vaidybiniais elementais – tai pirmasis filmas, atskleidžiantis iki šiol nežinomus lenkų tėvo Maksimilijono Kolbės (Maksymilian Maria Kolbe) gyvenimo momentus – nuo vaikystės iki lemiamo sprendimo savanoriškai atiduoti gyvybę už kitą kalinį Aušvice. Filmu siekiama priminti, o kai kuriuos žiūrovus galbūt supažindinti su aktyvia Lenkijos ir lenkų veikla ginant universaliąsias vertybes II pasaulinio karo metais bei lenkų didvyriškumu negailint jėgų, o kartais ir gyvybės ginti kitus, dažnai kitataučius žmones.

dvikaruons

Spektaklis „DreamWorks“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Niekas nesibaigia nei gerai, nei blogai. Geriausių budistinių istorijų esmė – palikti galimybę istoriją pakeisti nuo bet kurios jos vietos. Šių istorijų personažų sprendimai ir elgesys laikomi labiau atsitiktinumais ar atsitikimais, bet tik ne likimu. Nėra nei pradžios, nei pabaigos. Gyvenimas – tai iliuzijų darbas, kuris niekada nesibaigia.

Taip savo istorijas pasakoja ir rusų dramaturgas Ivanas Vyrypajevas, o jam antrina režisierius Agnius Jankevičius, mūsų katalikiškai įtampai čaižiai primindamas: „Chill! Nusiramink!“.

dreamworks

Kauno komiksų rezidencija. Kūrybinės dirbtuvės su Liisa Kruusmägi, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Iliustratorė ir komiksų autorė Liisa Kruusmägi (Estija) kviečia į kūrybines dirbtuves, kurių metu dalyvius kvies kreidelėmis kurti bendrą istoriją ant V. Putvinskio gatvės šaligatvių. „Kitokios grafikos“ pristatomos dirbtuvės atviros visiems – tiek susipažįstantiems su šia meno forma, tiek patyrusiems, tačiau įgūdžius kiek pamiršusiems šaligatvio istorijų pasakotojams.

„Kinemma“. Filmas „Lumumba“, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Šis režisieriaus Raoul Pecko biografinis filmas pasakoja apie veikėją, kuris įkūrė pirmąją ne belgams nuolankią partiją Kongo demokratinėje respublikoje ir laimėjo rinkimus. 34 metų Patrice Lumumba iš alaus pardavėjo tapo ministru pirmininku, 1960 metais paskelbusiu Kongo nepriklausomybę. Jau po metų Lumumba buvo nužudytas belgų karininkų.

Po dokumentinio filmo „Lumumba: Death of A Prophet“ R. Peckas nusprendė, jog surinko užtektinai medžiagos, kad galėtų sukurti vaidybinį filmą. Pats režisierius šį filmą įvardina kaip politinį trilerį, kuris atskleidžia Šaltojo karo bjaurumą ir imperializmo agresiją.
Prieš seansą plačiau pristatysime režisieriaus kūrybą.

lumumba

KETVIRTADIENIS, 05 17

22-oji Kauno istorijos konferencija, 11:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kauno istorijos centras, tęsdamas Kauno istorijos mokslinių konferencijų tradiciją, gegužės 17–18 dienomis organizuoja 22-ąją kasmetinę Kauno istorijos konferenciją „Demokratizacijos procesai Kaune: nuo luominio atstovavimo iki visuotinio balsavimo“. Šiemet konferencija yra skiriama pirmųjų demokratinių rinkimų į Kauno miesto tarybą 100-ąjai sukakčiai paminėti.

Knygos „(Ne)tobulos moters užrašai“ pristatymas, 17:00
Kauno centrinis knygynas, Laisvės al. 81

Kūrybingos ir gyvenimą mylinčios psichologės Ramunės Murauskienės užrašai skirti (ne)tobuloms moterims, jų dukroms ir anūkėms. Knygoje – radikalus atvirumas, nuoširdumas, jautrumas moters esybei, psichologinės įžvalgos ir dvasingas palydėjimas.

„Poezijos pavasario 2018“ almanacho pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Pristatymo proga vyksiančiame pokalbyje-diskusijoje tema „Žaismingumas poezijoje“ dalyvaus literatūros kritikė, vertėja Elžbieta Banytė, literatūrologė Gintarė Bernotienė, 
literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė, literatūros kritikė Virginija Cibarauskė, poetė Virginija Kulvinskaitė, poetė Daiva Čepauskaitė, poetas Mindaugas Valiukas.

31562125_434308933641258_6351666158680145920_n

Studentų kino festivalis „Stop“, 18:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Nuo 2007m. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybės SHM organizuojamas tarptautinis trumpametražių filmų festivalis grįžta. Šių metų tema – „Laisvė tyloje“. Dalyvių filmai bus tikrai išskirtiniai – jie bus nebylūs. „Stop“ yra KTU festivalio programos dalis.

„Grafolabas #5“: „Skaitymo slėpiniai“, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Meistriškas rašytojas yra aistringas skaitytojas, ir čia turime omenyje ne perskaitytų knygų kiekį, o lektūros ir skaitymo kokybę. Ar skaitydami pastebime kūrinio struktūrą, amato elementus? Kas yra kokybiška literatūra ir kaip mokytis skaitant bet kokią – tiek kokybišką, tiek prastą – literatūrą? Dirbtuves veda rašytoja ir mentorė Sandra Bernotaitė. Prašome registruotis adresu sandrabern@yahoo.com.

Renginių cikle „Atviras kodas“ – Mantas Daujotas, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

„Atviras kodas“ – tai renginiai skirti susipažinti su jaunaisiais kūrėjais, jų darbais bei diskutuoti apie šiuolaikinį meną ir jo vietą mūsų gyvenime. Pirmasis susitikimas – su muzikuojančiu tapytoju (ar tapančiu muzikantu?) Mantu Daujotu. Pokalbį moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia