Maršrutas gegužės 13-15 dienoms

PENKTADIENIS, gegužės 13 d.

„Gallery Weekend Kaunas 2016“, nuo 16 val.
Senamiestis

Privačias, institucines, komercines galerijas suvienijusi iniciatyva, jau senokai gyvuojanti kituose pasaulio miestuose, pagaliau Kaune (mūsų pokalbį su idėjos autoriais skaitykite čia). Septynios galerijos per vakarą – įmanoma, be problemų! Pradėsime nuo VDA menų galerijos „101“, toliau eisime į VDA Kauno fakulteto galeriją „M2“, oficialiam atidarymui stabtelėsime Kauno fotografijos galerijoje, suksime link „Meno parko“, kopsime į „Bright and Showy Kaunas“ ir prieš cukraus instrumento vyksmą projektų erdvėje „Kabinetas“ atidarysime parodą galerijoje „Ars et mundus“.

Knygos „Skulptorius Bernardas Bučas“ pristatymas, 17 val.
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Saulutės Genovaitės Markauskaitės knygoje „Skulptorius Bernardas Bučas“ pagrindiniai menininko kūriniai pateikti iliustracijomis ir trumpais komentarais. Skulptorius kūrė tik iškilioms asmenybėms bei svarbiems įvykiams pažymėti: tai – karalius Mindaugas, Vytautas Didysis, A. Smetona, Liudvika ir Stanislovas Didžiuliai, Juozas Tumas-Vaižgantas, Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir daugelis kitų. Knygos pristatyme dalyvaus autorė Saulutė Genovaitė Markauskaitė, redaktorius Robertas Keturakis, lituanistė dr. Inga Stepukonienė, leidėjas Valdas Kubilius, B. Bučo žmona Ona Bučienė-Obrikat, dukra Aušra Bučaitė-Dabrišienė ir dukra Rasa Bučaitė-Karaškienė, kuri atliks muzikinę programą kartu su J. Naujalio muzikos mokyklos mokiniais. Renginį ves muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Spektaklis „Balta drobulė“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Atkaklus, beveik fanatiškas tobulumo siekis kūryboje dažniausiai ribojasi su beprotybės slenksčiu, ką liudija ir šiame kūrinyje pasirodantys didieji rašytojai – Nitzsche, Edgar Poe, Ezra Pound, Kafka, Emily Dickinson…”, – teigia sovietmečiu dėl politinių priežasčių emigranto dalią patyręs spektaklio režisierius Jonas Jurašas, kuriam ypač artima svetur atsidūrusio Antano Škėmos ir jo prototipo Antano Garšvos dvilypė savijauta: jo abejonės, blaškymasis tarp troškimo ir negalėjimo grįžti į savo namus, tarp netikėjimo ir noro tikėti, tarp absurdo suvokimo ir prasmės ieškojimo.

A. Morozovo nuotr.

A. Morozovo nuotr.

„Neramumai laikinojoje sostinėje“, 20 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Neįtikėtina, bet penktadienį, tryliktą, į ankštą palėpę tilps net keturios itin sunkią ir kartais net depresingai tamsią muziką grojančios grupės – lenkai „Parh“, suomiai „Totalselfhared“ bei lietuviai „Extravaganza“ ir „Deprivacija“.

Vakarėlis „Digital Tsunami w/ Alessandro Adriani“, 23 val.
„Largo“, Vaistinės skg.

Susipynus aplinkybėms būtent čia vyks pirmosios „Kaunas Gallery Weekend“ dienos dūzgės, bet ir pats savaime veiksmas „Largo“ vertas didelio dėmesio. Sėkmingai projektą „Digital Tsunami“ internete ir Londono džiunglėse vystantys lietuviai Ernestas Sadau ir Roman Sputnik į Kauną atsiviliojo leidyklos „Mannequin Records“ kuratorių Alessandro Adriani bei itališkai skambantį panevėžietį Mario Moretti.

ŠEŠTADIENIS, gegužės 14 d.

„Gallery Weekend Kaunas 2016“, nuo 11 val.
Laisvės alėja ir aplink

Antroji pirmąkart vykstančios iniciatyvos diena prasidės Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir parodoje „Tarp linijų ir žodžių. Gedimino Pempės kūryba“, užsuks pas A. Žmuidzinavičių ir į „Kauno menininkų namus“, stabtels Paveikslų galerijoje ir pas M. Žilinską, specialiose erdvėse suklus Rees Archibald pristatant garso instaliaciją ir Sauliui Pauliukui atidarant parodą, prieš uždarymą dar ppalos Nerijui Erminui galerijoje POST ir galiausiai susiburs „Kultūroje“ islandiškai-vokiškiems šokiams.

13226813_870579393087831_5066640210862390071_n

Flamenko šokio spektaklis „FIESTA: valgyk, melskis ir mylėk“, 18 val.
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Spektaklio choreografė ir solistė – Sandra Domingo, išraiškinga ir energinga profesionali flamenko šokėja, Flamenko šokio teatro „Sandra Domingo“ įkūrėja. Lietuvių kilmės atlikėja Ispanijos šokio institute „Alicia Alonso“ 2012 metais įgijo scenos menų magistro laipsnį bei studijavo visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje „Amor de Dios“.

Filmas „Avinai“ (Rams), 20 val.
Kauno kino centras „Romuva“, 21 val.

Vienas populiariausių filmų „Kino pavasario“ programoje 2016-aisiais grįžta į kino sales. Kalnų izoliuotame Islandijos slėnyje du broliai Gumis ir Kidis veisia avis. Jie gyvena vienas kito kaimynystėje, tačiau nebendrauja jau 40 metų, o trumpas žinutes perduoda per šunį. Brolius supriešino konkursas, kuriame apdovanojamas pats geriausias metų avinas. Garbingą titulą laimi Gumis arba Kidis, bet nė vienas iš jų nenori pralaimėti.

„Šventinis Bankuchenas: Vėl Trašku“, 21 val.
„Largo“, Vaistinės skg.

Ant „Largo“ grindų dar niekada nestovėjęs Šventinis Bankuchenas pakartotinai Kaune pajungs rozetę į elektros lizdą su programa „Trašku“, su kuria jau yra buvęs Kaune prieš tai. Ar bus jau beveik milijoną peržiūrų suvirinęs „Lietuvos istorijos repas“? Pabandytų nebūti.

ba. koncertas, 21 val.
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Po visiškai anšlaginio praėjusio koncerto Lizde, ba. grįžta suvesti sąskaitas su kauniečių ausų būgneliais. Indie temperamentas, trukusios stygos, rankų darbo muzika ir šviesa pro aprasojusius langus.

SEKMADIENIS, gegužės 15 d.

Festivalio „Poezijos pavasaris 2016“ vakaras „Toks pasaulis puikus, toks žiaurus, įvairus…“, 17 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Tradicinė literatūros šventė Lietuvoje ir užsienio valstybėse: Airijoje, Lenkijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir kt. rengiama kasmet nuo 1965 m., renginio simbolis – Stasio Krasausko „Poezijos paukštė“. Festivalio metu pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įvyksta dešimtys poezijos vakarų, susitikimų su autoriais. Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje vainikuojamas „Poezijos pavasario-Maironio premijos“ laureatas. Visą 52-ojo tarptautinio festivalio programą rasite čia.

Filmas „Mariupolis“, 13:10 ir 18:20 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Kultūros antropologo ir kino režisieriaus M. Kvedaravičiaus „Mariupolis“ – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje, kur kažkada gyveno graikai. Šiandien Mariupolis nuolat laukia karo. Šis laukimas tapo kasdienybe nelegalia žvejyba besiverčiančiam žvejui, įsimylėjėliams, darbininkams, muzikantams, Pergalės dienos šventės dalyviams. „Vakar bombų negirdėjau, tik sprogimų atšvaitai debesyse matėsi per mano langą“, – sako smuikininkė. „Nemačiau sprogimų, dirbau sode“, – jai antrina Mariupolio akordeonistas. Filmas dedikuotas Mariupolio poetams ir batsiuviams, o „Berlinalės“ rengėjai M. Kvedaravičiaus filmą vadina vizualiai išraiškinga pagarbos duokle į krizę panirusiam miestui.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia