Maršrutas gegužės 12-14 dienoms

PENKTADIENIS, 05 12

„Gallery Weekend Kaunas 2017“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Prieš kasmetinį galerijų sezono atokvėpį, Gallery Weekend Kaunas gegužės 11–14 dienomis ir vėl brėžia kultūrinį žvaigždėlapį kartu su kultūrinėmis iniciatyvomis. Koordinatės veda ir per nepriklausomų ar laikinų, ir per institucinių erdvių tinklą, apimantį parodų atidarymus, performansus, įtraukiančias kūrybines veiklas, paskaitas.
Antrojo galerijų savaitgalio epicentras šiemet – buvęs banko pastatas viename Laisvės alėjos kiemų, virtęs „Menų banku“. Savaitgalio atradimai gi išsibarstę Kauno fotografijos galerijoje, „Bright and Showy Kaunas“, VDU menų galerijoje „101“, VDA Kauno fakultete, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje, „Meno parke“, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir jo padaliniuose, Kauno menininkų namuose, POST galerijoje ir kitur – taip, visa tai spėjama apeiti ir pajausti per keletą dienų.

(Vytauto Paplausko nuotr.)

Plačiau apie „Gallery Weekend Kaunas“ skaitykite ir jo maršruto ieškokite čia.

Parodos „1972 Kauno pavasario atmintys“ atidarymas, 12:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Gintaro Jaronio įamžintose akimirkose – visuomenės iniciatyvos įprasminti įsimintinus kauniečiams įvykius 1972 metais. Tai 2012 metais Adamkaus bibliotekoje veikusios parodos „Gėlių vaikai: Nuo pacifizmo iki barikadų“ vaizdai, 2014 metais specialiai Kalantinėms susibūrusių muzikantų koncerto, meninio filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ filmavimo epizodai, to paties filmo aptarimo akimirkos Kauno Santaros Šviesos klube.

Paroda neatsitiktinai vyksta Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje. 2012 m. bibliotekoje-muziejuje veikė, 1972-iesiams skirta ekspozicija „Gėlių vaikai: nuo pacifizmo iki barikadų“. Tai buvo vienas pirmųjų, reikšmingesnių bibliotekos renginių nerekonstruotose patalpose. Laisvės sąvoka, kuri kėlė viltį ir žadino patriotinius jausmus tuometiniam maištingam jaunimui, yra ypatinga ir Prezidentui Valdui Adamkui, nuolat pabrėžiančiam individo laisvės svarbą.

Šią, kaip ir kitas bibliotekos-muziejaus ekspozicijas, galite aplankyti darbo dienomis nuo 10 iki 16 valandos.

Premjera: filmas „Tai tik pasaulio pabaiga“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Kino pavasario“ metu susprogdinęs tūkstančius sielų naujausias prancūzo Xavier Dolan filmas tęsia savo nepatogią kelionę kiekvieno žiūrovo link.

Koncertas „Laisvės miesto ritmas“, 19:00
Muzikinio teatro sodelis

Grupių „Mountainside“, „Gin’Gas“, „Wolfsome“, „Radiatoriai“ ir styginių kvarteto „Collegium“ koncertas skiriamas 45-osioms Romo Kalantos aukos metinėms ir in memoriam Leonidui Donskiui.

18275095_1502753219769119_6672581951213670522_n

Kabuki šokio pasirodymas, 18:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Kabuki šokio pasirodymas – tai išskirtinis japonų kultūros renginys Lietuvoje. Paskutinį kartą kabuki mūsų šalyje buvo rodytas daugiau kaip prieš 15 metų. Šį kartą į Lietuvą atkeliaus 22 narių trupė, vadovaujama šokėjo ir kabuki aktoriaus Fudžimos Takamasos (藤間貴雅). Atlikėjai žiūrovus supažindins tiek su tradicinio japoniško šokio, tiek su kabuki teatro tradicija ir subtilybėmis.

Koncertas „Nostalghia“, 19:00
Menų svetainė „Largo“, Vaistinės skg.

Pasirodys keturi jauni juodžiausio metalo kolektyvai iš dviejų didžiausių Lietuvos metropolių – „Erdve“, „Sisyphean“, „Extravaganza“ ir „Amžius“.

„Giedriaus Nako Trio“ koncertas, 19:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Pianistas ir kompozitorius Giedrius Nakas pirmą kartą pristato savo tarptautinį trio. Jo nariai – kontrabosistas Andrea Caruso (Italija) ir būgnininkas Stefan Goranov (Bulgarija).

Muzikos dirbtuvės „Renegades of Bump: Beatstrada“, 20:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Per septynerius metus išėjo keturios Lietuvos rimo kūrėjų, kitaip – bytmeikerių, kompiliacijos, o dabar startuoja atlikėjų atranka penktajai. Ta proga muzikines dirbtuves Kaune ves „Kaunas Zoo“ tigras Ignas, vėliau – šokiai su Deep Shoq, Chris Metric, Rushkeys, Vaiper.

18198348_1209237289202437_8503543767599440451_n
Eksperimentinės muzikos įvykis „Ultra Dinamica“, 21:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Naują garsinių įvykių seriją, orientuotą į elektroninę ir elektroakustinę muziką, pradės jos kuratorius lietuvis Arma Agharta, Kauno atstovas Patris ir estas Erik Alalooga. Savadarbė elektronika, vibruojanti akustika, džeržgiančios stygos, sulūžę žaislai – tik keletas priemonių, kurias pasitelkę renginių cikle pasirodysiantys atlikėjai kvies patirti unikalius garso menininkų pasaulius.

18199506_1694264900588941_1514326377878520366_n

Vakarėlis „Haarp“, 23:00
Buvusi „Fluxus ministerija“, Jonavos g. 3

Trys erdvės, keliolika didžėjų – daugiau apie elektroninės muzikos vakarėlius kalbėti dažniausiai būna nepadoru.

ŠEŠTADIENIS, 05 13

Ekskursija „V. Landsbergio Žemkalnio pastatai“, 10:30
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91
Būtina registruotis!

Meilės deivės Mildos diena, 11:00
Veršvų piliakalnis

Deivės Mildos pagerbimo šventę organizuoja Etninio paveldo bendruomenė „Kauno Veršva“. Ji įvyks ant vienintelio, esančio Vilijampolėje, ir vieno iš seniausių, kurio amžius siekia net 4000 metų, Lietuvos piliakalnio – Veršvų piliakalnio.

Būtent šią dieną senovės lietuviai garbindavo Mildą – meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitę. Renginio metu dalyvaujantis senojo Baltų tikėjimo krivis pagal senovės papročius užkurs aukurą ir atliks senovės apeigas, skirtas pagerbti deivei Mildai. Po apeigų čia dalyvaujantis etnografai ir jų kolektyvai pakvies visus šventės dalyvius bendroms senovės lietuvių giesmėms ir dainoms, o taip pat ir senovės žaidimams.

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:30
Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo paminklinė bažnyčia

Zapyškyje prie gotikinės bažnytėlės, pačiame Nemuno slėnyje, festivalio metu veiks meninių aitvarų dirbtuvės, dronų klubo žvilgsnis į festivalį iš dangaus, fotosesija danguje „Fotobatutas”, atvirlaiškių paštas, didieji muilo burbulai, „Ramių bičių“ didieji aitvarai, fotomenininko Antano Sutkaus darbų paroda, diskusijų klubas, kitos pramogos.

zap

Senamiesčio vasaros sezono atidarymas, visą dieną
Įvairios vietos

Senamiestis ūš visą popietę r vakarą. Laukia ekskursija Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje, eisena nuo požeminės perėjos iki Rotušės a., veiks Mildos meilės dienos ir Tautinio meno scenos.

Viso renginio metu, tarp pasirodymų, vyks žaidimai, konkursai, akcijos, staigmenos. Veiks Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos paruošta vaikų ir tėvelių erdvė, bus kuriamas Kauno senamiesčio graffiti.

18275076_651413995051250_198987213160863997_n

„The Roop“ koncertas, 19:00
„Adform Kiemelis“, Rotušės a. 18

Senamiesčio vasaros atidarymo dūzges įgarsins vilniečių roko kolektyvas.

Filmas „Paskutinė šeima“, 13:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Paskutinė šeima“ – tai 28-erius metus trunkanti Beksinskių šeimos saga, atsiskleidžianti paveiksluose, šokių muzikos hituose ir laidotuvėse. Filmas paremtas tikra garsaus lenkų tapytojo Zdzislawo Beksinskio gyvenimo istorija.

Zinų piknikas „Galerija ant pledo“, 14:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų pievoje visą šeštadienį veiks meninių, kultūrinių, politinių, vaikiškų ir kitokių zinų paroda (Leidžiate ziną? Atsineškite) ir kioskelis, gros šventadienio muzika, veganiškas vaišes surengs iš geležinkelio stoties vienai dienai persikėlęs „Ridikas“. Šis piknikas – „Gallery Weekend Kaunas“ programos dalis.

Nojaus (ex „Airija“) akustinis koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Muzikantas, grupės „Airija“ vokalistas ir gitaristas, folkroko hitų „Vėjas lange“ ir „Kasdien į karą“, solinių akustiniu roko baladžių autorius ir atlikėjas Darius Mileris sugros akustinį solo koncertą. Koncerte skambės grupės „Airija“ ir Nojaus populiariausios dainos.

Vakarėlis „Palmė Tarp Aušrų“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kauno ir Vilniaus didžėjai rimuoja: „Tarpu dviejų aušrų nesutemo naktis” eiliavo Vincas Mykolaitis Putinas, „ošiant palmėms”, pridedame mes. Ausyse skambant rinktiniams romansams, akyse mirgant miražams, kojomis jaučiant įkaitusį grindinį – jungtinė Diskoteka visu gražumu“.

SEKMADIENIS, 05 14

Spektaklis „Megztinis“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis pagal Donald Bisset kūrybą pasakoja apie dvi mergaitės, kurių mama nemoka kurti pasakų, o močiutė – tikra pasakų ir žaidimų meistrė. Gyvendama tarp daugybės megztų-nenumegztų megztinių, ji moka užburti visų vaizduotę, žaidimus paversdama smagiomis ir išdykusiomis pasakomis. Jai būtina spėti išmokyti mergaičių mamą, kaip tai daryti, prieš išvykstant į ilgai lauktą kelionę Indijon.

Spektaklis vaikams „Kotonai Paryžiuje“, 12:00
Kauno mažasis teatras, M. Daukšos g.34

Medvilninio kailiuko savininkai, žmogiškojo pavidalo katinai – Kotonai Bijūnas ir Gilė, kviečia į lobio paiešką šarmingajame Paryžiuje.

„Ekskursas“: „Pramonė #3“, 14:00

Šiame ekskurse galite aplankyti Kauno degtinės sandėlį ir Bliumentalio alaus bravorą. Būtina registracija: https://goo.gl/forms/66XcdrxjjNBMyJ2A3

ekskursas

Gruzinų poezijos ir muzikos vakaras „Sapnuoju Gruziją“, 16:00
Gruzijos meno ir skonio namai, K. Donelaičio g. 91
Gruzinų poezijos ir muzikos vakaro „Sapnuoju Gruziją“ metu poezijos klubas „Lyros plunksna“ skaitys gražiausius gruzinų poetų Š. Rustaveli, N. Baratašvili, A. Cereteli, G. Abašidze, G. Tabidze, G. Leonidze kūrinius, skambės gruzinų kompozitorių kūriniai ir Gruzijos folklorinės melodijos.

gruzijos

„Poezijos pavasaris 2017“. Poezijos skaitymai „Širdis užmigs, širdis nubus“, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71a

Spektaklis „58 sapnai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Scenoje – psichologinė drama pagal poeto, fotografo, dramaturgo Juliaus Kelero pjesę, aktualizuoja nesusikalbėjimo, prarasto ryšio su savimi ir visuomene, potrauminės depresijos, realybės neigimo, problemas. Spektaklio personažai – Sima ir Kostas – gyvena mūsų laike: vartojimo, šviečiančių ekranų ir reklamų laike, kuriame suvokti save tampa vis sudėtingiau. Jauni žmonės ieško savo vietos tarp dviejų kraštutinumų: egocentriško, apie savo veiksmų pasekmes kitiems negalvojančio, atsakomybės neprisiimančio žmogaus ir aplinkybių aukos, negalinčios gyventi savo gyvenimo.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia