Maršrutas gegužės 11-13 dienoms

PENKTADIENIS, 05 11

„Gallery Weekend Kaunas 2018“, visa savaitgalį
Įvairios vietos

Tęstiniu tampantis trečiasis Kauno galerijų savaitgalis, pasaulinio tinklo „Gallery Weekend“ dalis – vienas pirmųjų tokio pobūdžio įvykių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Dvejus metus tyrinėjęs vidaus erdves, 2018-aisiais renginys žengia ir į lauką. Šiemet programoje – beveik 30 įvairaus pobūdžio įvykių Kauno senamiestyje, centre ir Žaliakalnyje – pirmojoje Kauno galerijoje, atidarytoje 1925 m. Visą galerijų savaitgalio programą rasite čia, o tarp penktadienio akcentų – nauja paroda Kauno fotografijos galerijoje, vaizdo instaliacijos „Kauno Studija“ pristatymas Kauno menininkų namuose ir kt. Šeštadienį rekomenduojame nepraleisti zinų pikniko V. Putvinskio gatvėje, galerijos be sienų atidarymo, naujo žurnalo „Į“ numerio pristatymo, garso dirbtuvių koncerto „Šelteryje“ ir… viso kito!

galleryweekend

„Dizaino savaitė 2018“, visą savaigalį

Įvairios vietos

„Dizaino savaitė“ – kasmetis dizaino festivalis, pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą. Kaune laukia festivalio dalyvių organizuojamos parodos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės, pristatymai ir kiti įvairūs renginiai: „Kūrybos kampas 360“ organizuojamos parodos „Antrinis dizainas iš Helsinkio“ bei „Pramonės šiukšlės – dizaino idėja Šiauliams“ ir vaikų atrakcionų kūrybinės dirbtuvės, „Learning Factory workshop“, Namų idėjų centro „NIC“ renginys atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainui ir madai, „TG baldai“ Interjero sprendimų klasteris, Indros Marcinkevičienės „LT šviesoforas“, KTU Dizaino centro, „DesignLibrary Kaunas“ ir „DesignFriends“ organizuojamos trys parodos bei du renginiai, Kauno kino centre „Romuva“ rodomas stilingas kinas, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studentų kūrybiniai darbai „Formoje sustingusi erdvė“, Kauno taikomosios dailės mokyklos ekspozicija „DI forma“. Taip pat Kauno centre ieškokite dizainerių ekspozicijų kavinių ar parduotuvių vitrinose.

Premjera: „Pagonių žiedas“, 16:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Aigarso Graubos režisuotas latvių ir lietuvių sukurtas filmas, kuriame vaidina
Aistė Diržiūtė, drąsiai pristato mūsų didingą istoriją ir nepalaužiamą dvasią. Šis istorinis epas apie Žiemgalą ir jos kunigaikštį Nameisį buvo kuriamas net penkerius metus, jį Šimtmečio proga galės pamatyti daugelio Europos šalių žiūrovai.

„Selfis I. Grožis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tai pirmoji režisieriaus Agniaus Jankevičiaus ir aktorės Ingos Maškarinos monospektaklių trilogijos „Trys selfiai” dalis. Režisierius, pasitelkęs pasakojimo (storytelling’o) metodą, atskleidžia savitą istoriją apie amžiną kaltės jausmą dėl neišpildytų tėvų lūkesčių, prarastos jaunystės ir vaikiškai naivaus tikėjimo grožiu. Spektaklyje skamba Rusijos roko muzikanto Boriso Grebenščikovo ir grupės „Akvarium“ dainos.

Monospektaklių trilogija „Trys selfiai“ – tai trys teatrinės fotografijos, virstančios trimis tostais apie svarbiausius dalykus: apie tai, kas virš mūsų, apie tai, kas yra grožis, ir apie tai, kas slypi už dur. Inscenizacijoje panaudotas rusų poeto Nobelio literatūros premijos laureato Josifo Brodskio eilėraštis „Nuo pakraščių į centrą“ (vertė Tomas Venclova).

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Orkestro sezono uždarymo koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vakaro metu skambės žinomiausi lietuvių autorių – Juozo Naujalio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Antano Kačanausko, Balio Dvariono, Algimanto Raudonikio ir kitų kompozitorių kūrinai. Klausytojus taip pat džiugins ir pasaulio klasikų kūryba. Kauno miesto simfoniniam orkestrui ir solistui Merūnui Vitulskiui diriguos orkestro vyriausiasis dirigentas Konstantinas Orbelianas (JAV).

Grupės „Kamanių šilelis“ koncertas, 20:00
„Largo“, Vaistinės skg.

„Kamanių šilelis“ – muzikinis dviejų jaunų kūrėjų duetas, jau beveik septynetą metų koncertuojantis Lietuvoje ir už jos ribų bei subūręs gana gausų ratą šviesių bendraminčių, kurie eitų kartu į kalnus dainuodami tą pačią melodiją. Jie groja muziką, kuri ne visada dera prie jų pavadinimo ir eksperimentuoja įvairiausiais stiliais – maišo pasaulio folk muzikos bei viduramžių estetiką su septyniasdešimtųjų dvasia pridėję mūsų amžiaus elektroninių užuominų.

Grupės „Freaks on Floor“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Funk, grunge ir hardroką savo muzikoje jungianti grupė Lietuvoje jau nebeturi ko įrodinėti. Keturi studijiniai albumai, trys M.A.M.A. roko grupės apdovanojimai – tai tikrai ne visi rokerių pasiekimai per 10 metų karjerą.

ŠEŠTADIENIS, 05 12

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:00
Zapyškis, Kauno raj.

Prie gotikinės bažnyčios Nemuno slėnyje kiekvieną pavasarį susirenka tūkstančiai norinčių turėti sparnus. Spalvingiausia pavasario diena!

05 12 aitvarai

Renginys „Praeities aidas – šiandienos stiprybei“, 12:00
IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtas istorijos ir pilietiškumo renginys – tai ekskursijos, įvairių organizacijų prisistatymai, edukaciniai užsiėmimai, Kauno tvirtovės fortų įgulų sezono atidarymas.

Japonijos kino festivalis, šeštadienį ir sekmadienį
Kauno kino centras „Romuva“,  Kęstučio g. 62

Japonijos ambasada Lietuvoje kartu su Japonijos Fondu rengia jau 17-ąjį Japonijos kino festivalį, kuris vyks net septyniuose miestuose. Kaunietiškoje programoje – filmai „Romos termos“, „Niekas neapgins“, „Virtuvės samurajai“ (nuotr.) ir „Mamešiba“.

05 12 japonijos kino festivalis

Piknikas, 15:00
Vytauto parkas, Perkūno al.

„The Groovy Group“ gyvai gros džiazą, šokėjai raitys lindyhopo judesius, vyks ekskursijos, ir, be abejo, veiks atrakcionai. Belieka pasiimti pledą ir kompaniją.

piknikas

Plokštelių turgus „The Diggers“, 15:00

Nepriklausomybės a. 12

Turite patefoną? Tuomet tikrai verta užsukti, o jei dar neturite, užsukę ir įsigiję porą kolekcinių plokštelių tikrai užsimanysite. Jau tradiciniu tampantis baro „Lizdas“ turgelis prie Soboro naktį persikels į vidų, o pirkėjai taps šokėjais.

diggers

OKT spektaklis „Vestuvės“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Bertoldo Brechto pjesė – tai trumpa groteskiška istorija, kurioje absoliučiai viskas yra perkrauta, sugadinta ir sugriauta: tiek baldai, tiek žmonės, tiek jų santykiai. Ir viso to atomazga įvyksta vestuvių puotos metu.

05 12 vestuves

Teatrinis išgyvenimas ,,Įrėžta gintare“, 19:00

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Norime grąžinti skolas. Nepriklausomybės 100-metis yra graži proga tai padaryti”, – sako Niujorke gyvenanti ir „Off-Broadway“ teatruose kurianti lietuvė režisierė Rasa Allan Kazlas. Po dvidešimt devynerių metų Lietuvai ji dovanoja savo teatrinį išgyvenimą – 1989-aisiais pastatytą poezijos spektaklį pagal lietuvių poetų eiles.

Ir anuomet, ir dabar spektaklyje skamba Czeslawo Miloszo, Jono Meko, Kazio Blinkio, Kazio Bradūno, Janinos Degutytės, Juditos Vaičiūnaitės, Josepho Brodskio, Henriko Radausko, Marcelijaus Martinaičio, Justino Marcinkevičiaus, Danguolės Sadūnaitės-Sealey, Onės Baliukonės, Henriko Nagio, Liūnės Sutemos, Tomo Venclovos ir kitų poetų eilės.

Klubo „Anna Mesha. Viešbutis“ atidarymas, 23:00
Laisvės al. 21

„Lizdas“ turi skambių kaimynų! Iki šiol apleistame pastate viena po kito kuriasi naktį skaidrinančios įstaigos. „Anna Mesha“ nemiegantiems jau bus pažįstama iš savo stotelės Vasario 16-osios gatvėje, na, o dabar jos valdose – visas viešbutis. Pirmojo vakaro programoje -„Roe Deers“, Justy, Titas Motuzas ir „Wolfstream“.

SEKMADIENIS, 05 13


Ekskursija šeimoms „Senojo Kauno paslaptys“, 14:00
Vieta pranešama užsiregistravus

Vilniaus rajonus išlandžiojusi iniciatyva „Gatvės gyvos“ atvyko į Kauną ir jo istoriją pažinti kviečia tuos, kuriems tarp 7-12 metų, na, ir juos lydinčius. Kaip Kauno pilis gynėsi nuo priešų kryžiuočių? Kur yra seniausi miesto namai? Kaip statyti gotikinį pastatą? Kokias bausmes miestelėnams skirdavo Rotušės teismas ir kuo pasižymėjo šiurpi budelio profesija? Apie viską – sekmadienį. Registruokitės čia. https://goo.gl/fNeHQS

Lietuvių meilės deivės Mildos šventė, 15:30
Veršvų piliakalnis, Raudondvario pl.

Kodėl Lietuvoje Meilės diena – gegužės 13-oji? Būtent šią dieną senovės lietuviai garbindavo Mildą – meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitę. Žmonės tikėjo, kad Milda apskriejanti visą pasaulį oro vežimu, kurį traukia grupė baltų kaip sniegas balandžių. Kad ji turėjusi sūnų – sparnuotą nykštuką, užkrečiantį širdį meilės nuodais.

Renginio metu senojo Baltų tikėjimo krivė pagal senovės papročius užkurs aukurą ir atliks senovės apeigas, skirtas pagerbti deivei Mildai.  Po apeigų čia dalyvaujantis etnografai ir jų kolektyvai pakvies visus šventės dalyvius bendroms senovės lietuvių giesmėms ir dainoms, o taip pat ir senovės žaidimams.

Į meilės šventę kviečia Etninio paveldo bendruomenė „Kauno veršva“.

meilesdiena

Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

54-ojo festivalio atidarymo proga vyks skaitymai „Nemirs, nemirs kūrenama gyvybė“, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Dalyvaus poetai Aldona Ruseckaitė, Edmundas Janušaitis, Donaldas Kajokas, Auris Radzevičius, eiles skaitys aktoriai Inesa Paliulytė, Saulius Bagaliūnas, Egidijus Stancikas ir Petras Venslovas. Visus „Poezijos pavasario“, truksiančio iki gegužės 27 d., renginius Kaune rasite čia.

31562125_434308933641258_6351666158680145920_n

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia