Maršrutas gegužės 10 – 12 dienoms

PENKTADIENIS, 05 10

„Gallery Weekend Kaunas 2019“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Jau ketvirtus metus galerijų savaitgalis kviečia palydėti parodų sezoną tyrinėjant įvairiapusę miesto kultūrinę padangę. Koncentruota keturių dienų programa aktyvuos per 30 meninių įvykių tiek įprastose, tiek ir netikėtose ekspozicinėse erdvėse. Iki šiol GWK kartografai žymėjo žvaigždes – didžiausią svorį turinčius taškus. Šįkart galingesnis teleskopas keičia mastelį ir atskleidžia ištisas planetines sistemas: kultūrinius tinklus. Lankytojai kviečiami tapti autonomiškais tarpplanetiniais tyrinėtojais bei savarankiškai gravituoti aplink vietinius meno kūnus. Susiradus GWK programą kviečiame susibraižyti savo tinklą. Žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ redakcija jau turi pasirinkimų, kuriuos rasite čia.

59413846_1686836941462068_9206119806061772800_o

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČinėkim!“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

Tradiciniu tampantis ekskursijų savaitgalis ir šiemet kviečia pažinti įdomuosius Šančius. Ekskursijas ves profesionalūs gidai ir vietiniai gyventojai, vaikščiosite po skirtingas Šančių vietas, apsilankysite erdvėse, kur ne kiekvienas ar ne visada gali laisvai patekti, dalyvausite kultūrinėse orientacinėse varžybose.

„Buitis“, 16:00
„Parakas“, L. Ivinskio g. ir Prancūzų g. kampas

Lietuviai „Vilkduja“, „Pindrops“, Baltarusijos garsas „Molchat Doma“, dieninė programa lauke, vakarinė programa viduje, meno ekspozicija ir dirbtuvės – industrinės kultūros susivienijimas „Ghia“ kviečia patyrinėt ne tik Kauno tvirtovės centrinį parako sandėlį, bet ir tai, kaip paveldas rezonuoja su XXI a. iššūkiais.

buitis

Knygos „Šviesos paliesti“ sutiktuvės, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į Eglės Perednytės poezijos knygos „Šviesos paliesti“ sutiktuves. Kartu su autore dalyvaus poetas Vladas Vaitkevičius, aktorė Olita Dautartaitė.

„Café du Monde“, 17:30
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Mėgstate pasakoti istorijas ir norite išbandyti save prieš auditoriją, o gal tiesiog norite pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų? „Open Mic“ istorijų pasakojimo vakaras kaip tik apie tai. „Kaunas 2022“ programa „Atminties biuras“ žada, kad visos istorijos bus kažkokiu būdu susiję su miestu, kuriame gyvename: Kaunu.

cafe

„Naktinis krepšinis“, 18:00
Elektrėnų g. 1F

„Tikiuosi nepamiršai, kad grįžtu į Dainavos rajoną gegužę. Rajonas keičiasi, žmonės irgi, tai susitinkam pasidalint mintimis apie gatvę, muziką ir kašį“, – rašoma kvietime į renginį, kuriame ne tik bus plėšomi tinklai, bet ir koncertuos „Despotin Fam“, „Mad Money“, „8 kambarys“ ir daug kitų.

„VHS Library: Ceephax Acid Crew“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Retrofuturistinė ir nostalgiška klubo serija „VHS Library“ kviečia į paskutinę šių metų vaizdajuostę, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka britas „Ceephax Acid Crew“. Taip, tas pats, kuris dvidešimt metų mėto rūgštinius ir laužytus ritmus į „Planet Mu“, „Rephlex“ ar „WéMè Records“.

vhslibrary

ŠEŠTADIENIS, 05 11

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:00
Zapyškis, Kauno raj.

Nemuno slėnyje prie gotikinės bažnytėlės padangę papuoš gausybė aitvarų bei kitų skrajojančių prietaisų. Danguje išvysite ne tik didelius bei mažesnius aitvarus, bet ir muilo burbulus. Bus gražios muzikos, skanaus maisto ir daug puikių emocijų. Aitvarų festivalį galima pasiekti ne tik automobiliais, bet ir dviračiais, laivais bei viešuoju transportu!

Muzikinė kelionė dviračiais, 14:00
Švč. Sakramento bažnyčia, Vilniaus g. 31

Pažaislio muzikos festivalis jungiasi prie∑ Like Bike 300 000 km iššūkio“ ir kviečia savo klausytojus į festivalio renginius atvažiuoti dviračiais! Kol laukiame festivalio atidarymo, jo komanda kviečia į muzikinę kelionę, kurios metu aplankysime atgimstančią Švč. Sakramento bažnyčią, Pelėdų kalną, Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų namus, Panemunės šilą bei Šančiuose įsikūrusią naują kultūros erdvę „No Name Studio“.

A lyga: „Kauno Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“, 15:00
NFA stadionas, Aukštaičių g. 51

Į Kauną atvyksta Lietuvos futbolo čempionai, tad „Žalgiriui“ reikia ypatingo palaikymo. „Pergalės atveju galime išsilyginti taškais ir kilti į antrą vietą turnyrinėje lentelėje“, – sako kauniečiai.

Mėgstamo eilėraščio skaitymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Kaip tik „Poezijos pavasario“ išvakarėse daugiakultūris baras kviečia į skaitymus – tai gali būti jūsų mėgstamo autoriaus(-ės) arba savas eilėraštis. Eiles akompanuos Artūras Novikovas. Pageidaujantiems skaityti registracija e-paštu: patricija.gudeikaite@gmail.com, bet antroje dalyje bus priimami ir neužsiregistravusieji.

Koncertas „Eurocarillon-Mix“, 19:00
„Raudona ZOOna“, Laisvės al. 106

Elektroninės/kariliono muzikos koncertas skirtas Europos dienai. Skambės kompozicija Eurocarillon-Mix“ – „Eurocarillon“ asociacijos miestų: Amsterdamo, Barselonos, Lyono, Briugės, Birminghamo, Parahos, Kauno ir kt. karilionų varpų garsai. Autorius ir atlikėjas – „Eurocarillon“ atstovas Kaune Raimundas Eimontas.

Garso meno ciklo „Corpi Sonori“ renginys, 20:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Ciklo metu iš viso pristatyti 9 garso pasirodymai bei ::vtol:: garso objektų parodos garso objektų paroda. Šįkart galerijoje – Augustė Vickūnaitė, kurianti garsynus iš įvairių aplinkos įrašų, Juozas Milašius – gitaristas, kompozitorius ir įvairių performansų autorius, Lietuvos džiazo scenos enfant terrible, lietuvio Arma Agharta ir vokiečio Florian Walter projektas „Autodelete“ bei tarpdisciplininis Vlado Dieninio ir su-y pasirodymas.

Premjera. Filmas „Pasaulio šerdis“, 20:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

25-erių veterinaras Egoras gyvena atokiame ūkyje, kuriame, pasitelkus prijaukintas lapes, dresuojami medžiokliniai šunys. Suaugusio vyro viduje slypi sužeistas vaikas, kuriam lengviau atrasti ryšį su gyvūnais nei žmonėmis. Po patirtų smurtinių santykių su mama Egoras tetrokšta rūpintis gyvūnais ir tapti šeimos, kuriai dirba, dalimi. Tačiau gyvūnų teisių aktyvistams sutrikdžius šį saugų mikrokosmosą, Egoro pasaulis ima trupėti. Filmo režisierė – Natalia Meshchaninova.

SEKMADIENIS, 05 12

„BRUT x Hopscotch“ Šilainių turas, 13:00
„Taubūčiai“, Jotvingių g. 15

VDU menų galerijoje šiuo metu vyksta brutalizmo estetiką kvestionuojanti Marijos Nemčenko paroda, o sekmadienį jos kuratorė Anna Tudos su šilainiške Evelina Šimkute kviečia savo akimis patyrinėti šį daugiabučių rajoną: „Tyrinėsime urbanistinius anekdotus bei mitus viešose erdvėse ir žaidimų aikštelėse, kurių motyvai atsikartoja skirtingų Europos miestų betoniniuose rajonuose“.

brut

Teatralizuota ekskursija „Teatrų Bermudai“, 14:00
Miesto sodas

Dabartiniam Kauno Miesto sodui – apie 160 metų. Čia gimė visi 3 didieji Kauno teatrai, bet tai dar ne viskas. Nuo kapinių iki teatrų Bermudų trikampio, nuo balaganų mediniame paviljone iki šiuolaikinio meno, nuo kepyklos iki operos, nuo kėgelbano iki absurdo teatro. Kokio tik šiurpaus azarto nepatiriama, atskleidžiant įvykių prie gynybinės miesto sienos ypatumus! Visa tai pasakoja du personažai, kuriuos sutiksite Miesto sode. Ekskursijos pradžia – Miesto sode prie geltono skėčio.

bermud

Kauno kariliono muzikos vasaros sezono koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžta kariliono muzikos vasaros koncertų ciklas, sekmadienio popietes ir šventines dienas nuskaidrinsiantis varpų skambesiu. Šių metų programoje, pristatomoje kariliono virtuozų Austėjos Staniunaitytės-Proietta ir Juliaus Vilnonio, klausytojai išgirs tiek lietuvišką, tiek tarptautinę klasiką, taip pat laukia ir naujos muzikinės pažintys. Koncertai vyks tradiciškai – sekmadieniais, 16 val., bei šventinėmis dienomis. Šįkart – koncertas „Muzika sielai“ (skambina Austėja Staniunaitytė-Proietta).

karilio

LKL: Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Rytas“, 17:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Anonsavome šią nesenstančią Lietuvos krepšinio dvikovą Kauno tvirtovėje aną mėnesį, bet „Žalgiris“ užgesino skeptikų žiebtuvėlius ir pratęsė „Eurolygos“ sezoną, tad šis susitikimas turėjo palaukti. Pastarąjį kartą iš sostinės „Žalgiris“ grįžo su pergale. Kartosime scenarijų?

„Poezijos pavasario 2019“ atidarymas, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kaunas pilnas poezijos! Ši tradicija gyva nuo 1965 m., apie ją plačiau skaitykite naujausiame „Kauno pilno kultūros“ numeryje. „Poezijos pavasario“ atidaryme šiemet dalyvaus poetai Erika Drungyte, Gvidas Latakas, Lina Navickaitė, Enrika Striogaitė; aktoriai Inga Mikutavičiūtė ir Gintautas Bejeris. Vakaro metu skambės ne tik dabartinių Kauno poetų, bet ir klasikų posmai.

popa

„Improdimensija“: Liudas Mockūnas / Arnas Mikalkėnas / Hakono Berre, 18:00
„Jazz Academy“, Baltų pr. 34

2013 m. L. Mockūno iniciatyva suburtas trio sugrįžta! 2014 m. trijulė apkeliavo Lietuvą, Estiją, Norvegiją ir Čekiją, o pasirodymo „Vilnius Jazz“ festivalyje medžiaga tapo kritikų palankiai įvertinta kompaktine plokštele „Plunged“. Paskutinį kartą Liudo, Arno ir Hakono trio pasirodė 2017 m. „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje.

improdimensija

Premjera. „Kriminalinės Kauno kronikos“, 18:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

„Kriminalinės Kauno kronikos“ – tai šmaikštus groteskiškas spektaklis, kuriame šokio ir muzikos ritmu pasakojama apie detektyvą (aktorius Gytis Ivanauskas), bandantį surasti mieste įvykdyto nusikaltimo siūlo galą. Paieškos sekasi sunkiai, todėl tenka pasitelkti pagalbininkę, jauną, gražią pardavėją (aktorė Kamilė Rutkaitė) ir kavinės barmeną (aktorius Nojus Bartaška). Su padavėjos pagalba jis įveikia užduotį ir miestelis K. gali galų gale lengviau atsikvėpti.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia