Maršrutas gegužės 1-4 dienoms

PIRMADIENIS, 05 01

„Dizaino savaitė 2017“: atidarymo vakaras, 16:00
Bendrovės „Pienocentras“ rūmai, Laisvės al. 55 / S.Daukanto g.18

Laisvadienio pavakarę užsukę į „Pienocentrą“ susipažinsite su visos savaitės renginių programa, aplankysite svečių iš Lenkijos parodos „Graduation projects 2016“ atidaryme ir kartu su šokio teatru „Aura“ atrakinsite „Pojūčių kambarius“.

„Dizaino savaitė 2017“: „Diena su dizainu“, 05 01 – 05 07
„Knygų alėja“, Laisvės al. 106

Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto Dizaino studijų programos II kurso studentų darbų parodoje pristatomi konceptualūs šviesos dizaino objektai, transliuojantys žinutę žaidimui ir komunikacijai.

Koncertas „Stackenäs / Mockūnas / Mikalkėnas“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šventinį pirmadienį pas #menininkus – šiek tiek šiaurietiškas džiazo meistrų trio.

David Stackenäs – vienas perspektyviausių džiazo ir improvizacijų atlikėjų Skadinavijoje. Naudodamas plačią garsų ir atlikimo stilistikos paletę, menininkas kuria muziką, sklidiną poezijos ir fantazijų. Nuo 2000-ųjų metų prisidėjęs net prie 40-ies albumų įrašymo, grojęs kartu su tokiais grandais kaip Evan Parker, Barry Guy, Lina Nyberg, Sofia Jernberg, D. Stackenäs gegužės 1-ąją Kaune pasirodys su Lietuvos džiazo profesionalais.

Kartu ant scenos lips Liudas Mockūnas ir Arnas Mikalkėnas – gerai pažįstami vardai visiems improvizacinės muzikos klausytojams. Saksofonininkas Liudas Mockūnas žinomas dėl savito stiliaus, kur džiazas susimaišo su ekspresionizmu, improvizacijos – su atpažįstamais fragmentais. Fortepijoną meistriškai valdantis Arnas Mikalkėnas pasižymi novatoriškais ir drąsiais improvizaciniais sprendimais ir yra vadinamas tikru džiazo atlikėju. Džiazo, kuris nuolat tobulėja ir randa vis naujų raiškos priemonių.

ANTRADIENIS, 05 02

Parodos „Jonas Vileišis: tarnystė vardan Kauno ir Lietuvos“ pristatymas, 16:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Jonas Vileišis – iškilus Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjas, Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataras, ilgametis Kauno miesto burmistras. Šiemet minimos burmistro 145-osios gimimo ir 75-osios mirties metinės, tai progai ir dedikuojama ši kilnojamoji paroda.

2022-aisiais Kaunas taps Europos kultūros sostine, tačiau retas žino, kad Kauno, kaip modernaus europinio miesto pamatus padėjo būtent burmistras J. Vileišis, šias pareigas ėjęs 1921–1931 m. Jo pastangomis miestas iš esmės pakeitė savo veidą. Tuometinė Kauno savivaldybės taryba buvo mišri tautine prasme ir politinėmis pažiūromis, todėl burmistro diplomatiniai gebėjimai itin padėjo derinant skirtingus interesus. Be nuolatinės politinės veiklos J. Vileišis buvo aktyvus visuomenininkas, vadovavęs net keliolikai visuomeninių draugijų, klubų ir organizacijų. Kilnojamojoje parodoje atskleidžiama J. Vileišio kaip Kauno miesto burmistro veikla, signataro, politiko, visuomenininko darbai ir palikimas Kaunui ir Lietuvai.

Parodos „Fragmento (r)evoliucija“ atidarymas + kūrybinės dirbtuvės, 17:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Jauna karta yra lyg revoliucija. Iš jaunimo visada laukiame perversmo. Tačiau ar perversmas vyksta galime sužinoti tik stebėdami parodas. Ir ši idėja provokuojančiu pavadinimu yra platforma, kur žiūrovui bus galima jaunųjų kūrėjų darbus palyginti su vyresnės kartos profesionalių menininkų kūryba, ieškoti perversmo užuominų.

Paroda „Fragmento (r)evoliucija“ yra Kauno tarptautinės grafikos bienalės lydinčioji paroda. Eksponatai vaizduoja istorijas, įvairių vaizdinių evoliucijas, kurioms realizuoti menininkai savo nuožiūra parinko grafikos techniką.

Dalyviai: Arvydas Gudas, Ugnė Rudinskaitė, Nida Žickytė, Laima Matuzonytė, Miglė Ceinorytė, Inga Navickaitė, Linas Spurga, Žilvinas Bražukas, Viktorija Grikevičiūtė

Kartu su paroda, galerijos darbo valandomis, veiks nuolatinės kūrybinės dirbtuvės „Grafiko laukiamasis“, kurių metu, lankytojai kviečiami sukurti vaizdinę, tekstinę pasirinkto kūrinio interpretaciją ir savo kūriniais prisidėti prie ekspozicijos pildymo.

fragmento

„Dizaino savaitė 2017“: Programos „Stilingas kinas“ filmas „Aukštuomenės klubas“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Programoje žavės filmo ir kostiumų dizainu išsiskiriantys kino kūriniai. Antradienio filmas – 2016 m. pristatyta Woodie Allen romantinė komedija, kurioje vaidina Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Blake Lively, Steve Carell ir kiti.

TREČIADIENIS, 05 03

Kauno miesto mokinių technologijų darbų paroda „Laiko ženklai“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyrius, Pilies g. 17

Paroda skirta Motinos ir Tėvo dienoms paminėti. Darbus įvairiomis technikomis sukūrė Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5–12 klasių mokiniai. Tai įvairūs nerti, megzti, siuvinėti rankdarbiai, dirbiniai iš medžio, molio, metalo savo tematika apimantys kartų komunikavimą, idėjų sąsajas, baltiškus mitologijos fragmentus iki avangardo apraiškų. Paroda veiks iki birželio 6 d.

Romo Sakadolskio medijų laboratorijos atidarymas, 16:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Visuomenei atviroje Romo Sakadolskio medijų laboratorijoje, pasitelkus pernai išėjusio žurnalisto sukauptą komunikacijos mokslų biblioteką ir naujausias technologijas, studentai, dėstytojai, universiteto svečiai gali inicijuoti novatoriškus naujųjų medijų, reklamos ir kitus audiovizualinius projektus, įgyti praktinės patirties, bendradarbiauti, susitikti su socialiniais partneriais. Būsimi žurnalistikos ir komunikacijos profesionalai čia skatinami ne tik kurti konkurencingus medijų produktus, bet ir palaikyti vertybinius profesionalios žurnalistikos standartus. Tokio pobūdžio laboratorijos įkūrimas buvo dar paties Romo Sakadolskio idėja.

Simbolinę, Pasaulinę spaudos laisvės dieną (angl. Unesco Press Freedom day), vyksiančio renginio metu savo prisiminimais apie šviesios atminties R. Sakadolskį dalinsis jo artimi bičiuliai, kolegos ir studentai: VDU prof. Audronė Nugaraitė, žurnalistas Rytas Staselis, studentas Tautvydas Bulvičius, JAV lietuvių ir Lietuvos žurnalistas, doc. Mykolas Drunga. Renginį moderuos žurnalistas, prodiuseris, VDU docentas Rytis Zemkauskas.

Linos Morkūnaitės-Vilkelienės parodos „Vidiniai demonai“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejus, Rotušės a. 15

Paroda „Vidiniai demonai“, pasak menotyrininkės Neringos Krikščiūnaitės, yra paveikslų ekspozicija, kalbanti apie patiriamus vidinius lūžius, bangavimus ir nestabilumus. Tai paroda apie nuolat mumyse kovojančius skirtingus pradus. Tai kūriniai, kurie atveria vidinius demonus ir parodo juos per spalvų ir formų sąmyšį. Paroda veiks iki birželio 5 d.

vidiniaidemonai

Kauno miesto simfoninio orkestro sezono pabaigos šventinis Gala koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Dar praėjusių metų pabaigoje Kaune viešėdamas visame pasaulyje žinomas JAV tenoras Johnas Osbornas negalėjo pasakyti, ar dėl perpildyto pasirodymų grafiko pavyks surengti pirmąjį koncertą Lietuvoje.. Visgi orkestras su didžiuliu džiaugsmu visus kviečia į sezono pabaigos koncertą, kuriame pirmą kartą pasirodys šis įspūdingo balso savininkas.

Į Lietuvą kartu su tenoru atvyks ir jo žmona, taip pat „Metropolitan Opera“ teatro solistė, su visame pasaulyje žinomais orkestrais didžiausiose koncertų salėse pasirodanti Lynette Tapia (sopranas). Ne kartą ji buvo įvertinta aukščiausiais apdovanojimais įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Lynette Tapia ir Johnas Osbornas turi parengę ne vieną koncertinę programą, kurias pristato klausytojams įvairiose pasaulio šalyse. Vieną iš jų išgirs ir Lietuvos klasikinės muzikos mylėtojai.

Koncerto programoje skambės gražiausios ir žinomiausios arijos bei duetai iš G. Donizetti ir Ch. Gounod operų, uvertiūros simfoniniam orkestrui.

Knygos „Nemunu per Lietuvą“ pristatymas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 12

Ką tik išleistos knygos, parengtos pagal LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“, pristatyme vyks pokalbis su knygos autoriumi ir sudarytoju Selemonu Paltanavičiumi bei televizijos laidų prodiuseriu, vedėju Edmundu Jakilaičiu. Renginį moderuos Danguolė Kandrotienė. Knygos pristatymą papuoš VU KnF merginų choro „Veni Gaudere“ atliekama muzikinė programa.

„Moters Metamorfozė“: Pokalbis su Aušra Maldeikiene, 18:00
Kauno kūrybinių industrijų centras, A. Mapu g. 20

Moteris tautos valdžioje: (ne)sunkumai kalbant ar yra skirtumas tarp požiūrio į vyrą ir moterį valstybės valdymo terpėje.

Diskusijos metu kalbėsime apie konkrečius atvejus ir aptarsime moters veiklumo ir išsilavinimo klausimą. Kalbėsime apie stereotipus, juos teisinsime ir neigsime.

KETVIRTADIENIS, 05 04

II-osios Kauno tarptautinės grafikos bienalės atidarymas, 17:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Pirmoji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Kultūros linija“, vykusi 2015 m., sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma tokio masto tarptautinė grafikos paroda Kaune, užėmusi dvi didžiausias miesto parodų erdves, kuriose eksponuota daugiau kaip 30 menininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių darbai, atlikti klasikinėmis grafikos technikomis.

Antroji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“ („Fragment evolution“) tęsia šią tradiciją. Pagrindinis renginio tikslas yra suburti grafikos menininkus, suaktyvinti jų kūrybines iniciatyvas bei puoselėti grafikos meno tradicijas mūsų šalyje.

Šių metų bienalės tema – „Fragmento evoliucija“ – lyg nuosekliai sudėliota kiekvieno menininko kūrybos ciklo seka, savo turiniu atspindinti mūsų pasaulį, per autoriaus pasaulėjautos prizmę vaizdais papasakota istorija apie būties kitimą. Kiekvieno menininko kūryboje natūraliai egzistuoja tam tikri ciklai, periodai, tai jau yra lyg kažkokios asmeninės istorijos siužetas arba nuosekli nuotaikų, emocijų kaita, sudaranti baigtinį pasakojimą, kai žmogaus vaizduotė sujungia atskirus paveikslus į vieną idėją, nuo mažo fragmento iki visumos. Kai kurie įvairiomis grafikos technikomis sukurti kūriniai primena komiksą, kai istorijos naratyvas kuriamas ne tik vizualiomis priemonėmis, bet ir yra papildomos tekstais. Į komiksą, kaip kūrybinę formą, čia žvelgiama nauju žvilgsniu: ne kaip į paveiksliukų, įspaustų į rėmus, seką, o kaip į vieno vaizdinio evoliuciją, originalią gyvenimo istoriją.

bienale

„Dizaino Ketvirtadienis“: „Dizaino kelionė“, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

Į „Dizaino savaitės 2017“ programą įtraukta paroda pristato debatus apie besikeičiantį dizaino vaidmenį nuo 50-ųjų iki šių dienų, per „Dizaino Ketvirtadienio“ renginių pranešėjų iš Milano ir Kauno išsakytų minčių ir atneštų artefaktų kolekciją. Galėsite pamatyti objektus, kuriuos pašnekovai pristatė nuotraukose mūsų renginių metu. Neeiliniai istoriniai dizaino objektai, kurie gyvuoja rinkoje iki šių dienų bei naujausių produktų prototipai „susitiks“ vienoje vietoje, taip vizualizuodami unikalią „Dizaino kelionę“.

dizainokelione

Akustinės folk muzikos koncertų ciklas „Ant kilimo“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmieji naujo ciklo svečiai – lengvai psichodelinio folko grupė „Elas ir Sparkis“ ir po trejų metų pertraukos į Lietuvą koncertiniam turui grįžtantis, akustinę muziką grojantis airis Rusted Sounds.

Spektaklis „Žudikas manyje“, 19:00
„Dildė ir akvarelė“, Vilniaus g. 16

„Žudikas Manyje“ – vieno žmogaus spektaklis, sukurtas kultinio amerikiečių rašytojo ir kino scenaristo Jimo Thompsono (1906 – 1977) žinomiausio romano „The Killer Inside Me“ motyvais. Romano, kuriuo žavėjosi Stanley Kubrickas ir Stephenas Kingas. Romano, kurį kriminalinės literatūros antologija „Crime Novels: American Noir of the 1950s“ įvardino kaip „vieną skausmingiausių ir su niekuo nesitaikstančių kada nors parašytų kriminalinių romanų“.

Vieno veiksmo monospektaklio inscenizacijos autorius: Saulius Drunga
Kompozitorius: Vytis Puronas
Režisierė: Neli Walker
Vaidina: Ingrida Ubik

zudikas

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia