Maršrutas birželio 9-11 dienoms

PENKTADIENIS, 06 09

Diskusija dėl Europos ateities, 09:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas, socialiniai partneriai bei Lietuvos pilietinės visuomenės atstovai kviečia į atvirą diskusiją dėl Europos ateities. 2017 metais Europos Sąjunga mini 60-metų sukaktį. Tuo pačiu metu ji sprendžia ypač svarbų klausimą – dėl Europos ateities. Pastaruoju metu, patirdama daugybę iššūkių, ES yra priversta apmąstyti nueitą kelią ir nutarti kokiu keliu eiti toliau.

Pranešimus skaitys Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Vytauto Didžiojo universiteto prof. Mindaugas Jurkynas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Arūnas Laurinaitis, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas. Europos parlamentarai, politikai, Seimo nariai, mokslininkai, kiti aktyvūs piliečiai dalyvaus diskusijose „Skirtingos šalys – skirtingi interesai. Ar įmanoma judėti į priekį?“ ir „Kiek ir kokios Europos reikia Lietuvai ir jos piliečiams?“.

image005

XXXII tarptautinis folkloro festivalis „Atataria lamzdžiai’2017“, visą savaitgalį
Įvairios vietos

„Atataria lamzdžiai“ šiemet skirti Tautinio kostiumo metams Miestui festivalis dovanos liaudies muzikos šventę, tapusią svarbiu Kauno kultūros reiškiniu. Kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę gėrėtis ne tik įvairių Lietuvos regionų liaudies autentiškos muzikos ir šokių pristatymais, bet ir grožėtis „gyva“ festivalio dalyvių autentiškų kostiumų paroda, reprezentuojančia skirtingų Lietuvos regionų senųjų kaimo žmonių dėvėtą išeiginį rūbą. Plačiau apie festivalį kviečiame skaityti paspaudus šią nuorodą.

„Pažaislio muzikos festivalis“: Johann Strauss muzika ant vandens, 19:00
Kauno jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Tradiciniu tapęs festivalio koncertas „Johann Strauss muzika ant vandens“ kiekvienais metais sutraukia galybę klausytojų. Jachtų apsuptyje gros Kauno miesto simfoninis orkestras.

Filmas „Apsimetėliai“, 19:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Trijų Baltijos šalių koprodukcija – tai istorija apie griūvančius santykius. Po aborto trisdešimtmečiams Anai ir Juhanui turtingi draugai pasiūlo praleisti atostogas jų prabangioje pajūrio viloje, kol jie bus išvykę. Ana nebesijaučia gerai su Juhanu ir beveik kiekviename žingsnyje jam priekaištauja. Vieną dieną paplūdimyje, kol jie maudosi, nepažįstamieji pavagia jų daiktus. Įtampa pasiekia piką ir Ana apkaltina Juhaną bailumu, nes šis nesiėmė jokių veiksmų, nors ir viską matė. Besiginčydami jie pamato Eriką ir Trinę, kurie įsirengė stovyklavietę pajūryje. Prasidėjus audrai, kuri suniokojo stovyklautojų palapinę, Ana su Juhanu priversti pasikviesti du nepažįstamuosius į vilą praleisti naktį. Ana nusprendžia pažaisti keistą žaidimą – apsimesti vilos savininke. Kasdien melas tampa vis pavojingesnis, kol galiausiai peržengiama riba.

apsimeteliai

Grupės „Elas ir Sparkis“ koncertas, 20:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Elas ir Sparkis, Odisėjas ir Argas, Orionas ir Sirijus – visi jie yra tik dar viena senos kaip pasaulis istorijos variacija – istorijos apie keliautoją ir jo ištikimą palydovą. Bastūniškas, mėgstantis eksperimentuoti trio per kiekvieną koncertą kviečia į savotišką kelionę po muziką, nupintą iš pasakų, mitų ir mitologizuotų kasdienybės ar sapnų fragmentų. Visi grupės nariai atsineša skirtingas muzikines patirtis ir skonius – folką, psichodeliką, bliuzą, Artimųjų Rytų ornamentiką, hipnotizuojantį post-roką, ir taip kuria savo nuoširdžią, o kartais ironišką alternatyvą. Grupės dainose dominuoja kelio, kelionės, išsilaisvinimo motyvai.

ŠEŠTADIENIS, 06 10

Vandens formulių F2 Pasaulio čempionatas, 09:00
Kauno marios

Riaumojantys galingi varikliai, įspūdingi greičiai, pavojingi lenkimai, avarijos, įtampa ir adrenalinas! Vandens formulių F2 pirmasis Pasaulio čempionato etapas – pirmasis tokio lygio vandens formulių renginys Kaune.

Jubiliejinė šeimų ir bendruomenių šventė „Sveikiname vasarą“, 12:00
J. Gruodžio memorialinis muziejus, Salako g. 18

Kauno miesto muziejaus organizuojamoje šventėje pasirodys įvairių miesto bendruomenių atstovai. Jie muzikuos, šoks, mokys rankdarbių, skaitys poeziją ir užtikrins, kad visi šeimos nariai turėtų ką veikti.

Artūro Bulotos nuotr.

Artūro Bulotos nuotr.

Spektaklis vaikams „Labas, lape“, 12:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Berniukas Povilas į teatrą atsikraustė iš Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra Lapė“. Jis pasakoja mažiesiems žiūrovams jaukią, šviesiai oranžinę savo draugystės istoriją: kartą Povilas išėjo pirkti bandelių ir pasuko nematytu parko takeliu. Ten, už posūkio, jo laukė kvapą gniaužiantis skrydis sūpynėmis ir ilgauodegė, švelniakailė laimė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

VDU Mados dizaino kolekcijų pristatymas, 14:00
VDU teatras S. Daukanto g. 27

Vytauto Didžiojo universitete, bendradarbiaujant su Centriniu Lankašyro universitetu, vykdoma Mados dizaino bakalauro studijų programa yra pagrįsta britų aukštojo mokslo modeliu, paskaitos bei konsultacijos vyksta anglų kalba. Programoje dirba tarptautiniu ir Lietuvos mastu pripažinti mados atstovai Rita Kazokaitė, Rūta Jurkūnaitė-Bruožienė, Vilius Lukas Venckevičius, Olesė Kekienė, Jolanta Rimkutė,Sandra Straukaitė ir Agnė Kuzmickaitė. Šeštadienio popietę vyks pirmosios laidos studenčių Ramintos Razgutės ir Mildos Grikšaitės mados kolekcijų pristatymas.

Filmas „Pernelyg laisvas žmogus“, 17:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Boriso Nemcovo biografija atspindi paskutiniųjų 25 metų Rusijos istoriją. Pasakojimas prasideda 1990-iaisiais, kai buvo prognozuojama, kad Nemcovas taps naujuoju šalies prezidentu ir baigiasi jo nužudymu ant Moskvoretsky tilto, netoli Raudonosios aikštės už politinės opozicijos palaikymą ir keliamus protestus. Nemcovas vienintelis Rusijos politikas pasižymėjęs dvidešimtajame ir dvidešimt pirmajame amžiuose, jo pasiekimai skaičiuojami nuo žiniasklaidos laisvės iki naftos kainų mažinimo.

Filmo autoriai surinko unikalią archyvinę medžiagą, todėl tai nėra įprastas biografinis kūrinys, papasakotas B. Nemcovą pažinojusių žmonių lūpomis. „Pernelyg laisvas žmogus“ – tai B. Nemcovui esant gyvam nufilmuotų intriguojančių siužetų, niekur nerodytos istorinės informacijos ir jo bendražygių prisiminimų sintezė.

Po premjerinio seanso vyks susitikimas su filmo prodiuseriu Mikhail Fishman.

Nemchov_poster_afisha_eng

Oleg Surajev: „Metų Stand Up“, 18:00
„Adform Kiemelis“, Rotušės a. 18

Šurajeviškiausias šalies komikas sako: „ Darau metų stand up’ą, kuriame pristatau viską, ką parašiau per metus. Šį kartą programa bus ypatinga – sudaryta net iš trijų dalių. Kadangi kuriu ir dalyvauju labai skirtinguose projektuose – nuo rimtų-socialinių iki humoristinių bei absurdiškai siurrealistinių – šis vakaras pasidalins į one-line juokus, eksperimentus ir klasiką“.

surajev

SEKMADIENIS, 06 11

„Citadele Kauno maratonas’2017“, 09:00
Rotušės aikštė

Pernai Kaune startavo per 5000 bėgikų iš viso pasaulio. Nesvarbu, kas bus greičiausias šiemet – neabejotina, kad maratono renginys taps vienu gražiausių vasaros įvykių. Kai kam gal ir svarbiausiu?

Augusto Didžgalvio nuotr.

Augusto Didžgalvio nuotr.

„Stalo teatras“: Spektaklis vaikams „Dangaus virėja“, 12:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Saulės kelionės Žemėje pasaką sekantis spektaklis „Dangaus virėja“ kviečia 1,5–3 metų vaikus ir jų tėvelius atsigręžti į mūsų senolių gyvojo, bet vis labiau užmarštin grimztančio paveldo aruodus.

dangaus

 

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia