Maršrutas birželio 8-11 dienoms

PIRMADIENIS, 06 08

Popietė Vasaros lauko terasoje, 12:00 – 18:00
Kauno menininkų namai,  V. Putvinskio g. 56

Vasaros lauko terasoje rasite kultūros ir meno knygų ir žurnalų skaityklą, Kultūros infocentro nemokamų leidinių bei atvirą darbo/poilsio zoną. Esant geram orui, skaityti, dirbti kompiuteriu ar tiesiog mėgautis saule galite lauko terasoje, o lyjant – persikelti į Koncertų salę, kurioje taip pat veikia skaitykla ir galima ramiai dirbti. Vasaros lauko terasa atidaryta kiekvieną darbo dieną nuo 12 val. iki 18 val.

Vytauto Paplausko nuotr.

Martynos Unguraitytės parodos atidarymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Esu Martyna Unguraitytė, niekada meno nestudijavusi dviejų vaikų mama ir buvusi apskaitininkė-administratorė. Tapyti paveikslus pradėjau prieš dvejus metus, grįžusi gyventi į Lietuvą, prieš tai penkeris metus praleidus Londone.  Suprantu, kad manęs, kaip menininkės dar laukia ilgas tobulėjimo kelias, tačiau jau dabar turiu, kuo norėčiau pasidalinti. Mano tikslas – menu išreikšti kažką tokio, ką ne kiekvienas žmogus gali pamatyti, suprasti ar pajausti.. Arba kiekvienas galėtų pamatyti, suprasti ar pajausti savaip, nes vienu metu paveikslas gali būti ir konstruktyvus ir destruktyvus, linksmas ir liūdnas, raminantis ir sukrečiantis. Mano kūrinių centre dažniausiai atsiduria moteris, kurią supa grafikos ir spalvų kontrastai, „chaotiška tvarka“. Labai smagu, kai tenka išgirsti iš pažįstamų moterų – „Tavo paveiksle – grynai aš“, – rašo parodos, kuri kultūros bare bus eksponuojama iki birželio 28 d., autorė.

Improvizacija prie Soboro su „IMPRO Kaunas“, 18:00
Nepriklausomybės a.

„Visą vasarą pirmadienio vakarais improvizuosime prie Soboro! Atvykite dalyvauti, susipažinti su teatrine improvizacija, stebėti, arba tiesiog linksmai praleisti laiką. Susitikimų metu atliksime nesudėtingus, bet labai linksmus pratimus, žaisime. Galite bet kada prisijungti ar išvykti. Susitikimai vieši ir nemokami“, – kviečia teatrinės improvizacijos klubas, kuriame dalyviai improvizacinių žaidimų ir suimprovizuotų vaidinimų pagalba skatinami atsiskleisti, būti savimi, elgtis spontaniškai.

Organizatorių nuotr.

Virtualus festivalis „Cirkuliacija’20“: ENT Company (Švedija)
Online

2020 m. birželio 6-14 dienomis šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“ į Kauną grįžta nauju formatu ir kviečia žiūrovus į virtualius susitikimus. 2020 metų festivalio tema „Private Zone“. Nors pagrindinė programa yra perkeliama į kitus metus, šiais metais bus akcentuojami ir nepamiršti du festivalio aspektai: edukacija ir bendravimas. Kasmet vis kitoje miesto vietoje vykstantis renginys, šiemet dėmesį skiria Vilijampolei.

Vietoje numatytų ir 2021 metams nukeltų spektaklių, šiais metais žiūrovai su festivalio dalyviais virtualiai susitiks podcastų transliacijų metu. Tai suteiks žiūrovams galimybę artimiau susipažinti su trupėmis, jų gyvenimu karantino metu, o diskusijų metu bus nagrinėjami įvairūs žiūrovams kirbantys klausimai apie menininkų spektaklius, kurie dienos šviesą išvys tik kitais metais.

Elektroninės muzikos koncertas „Po septynių dienų“, 18:00
Online

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete gimsta eksperimentinė muzika. Kviečiame į KTU studentų garso instaliaciją, kurioje skambės Olivier Messiaen ir Karlheinz Stockhausen kūrybos perkūrimai. Renginio pavadinimą įkvėpęs K. Stockhausen, vieno žymiausių XXa. avangardizmo, konkrečiosios muzikos ir elektroninės muzikos kompozitorių, aleatorikos pradininkų, kūrinys „Aus den sieben tagen“ – penkiolikos „intuityvio“” muzikos kūrinių rinkinys, parašytas 1968 gegužės 7–13 dienomis, teksto forma. Šių tekstų pagalba K.Stockhausen siekia susieti fizinį bei dvasinį muzikos atlikimo ir klausimo pasaulius.

Dalyvaus KTU Elektroninės muzikos kompozicijos ir atlikimo magistro studentai Robertas Žutautas, Lukas Tarvainis ir Romuald Galiauskas.

Virtualaus koncerto nuoroda

ANTRADIENIS, 06 09

Kelionių klubo „Vita Mobile“ susitikimas su dr. Aurelijumi Zyku, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Biblioteka kviečia į kelionių klubo susitikimą, kuriame dr. Aurelijus Zykas  pristatys savo knygą „Raudonas ir žalias. Taivanas“. Tai antroji autoriaus kelionių knyga, kurioje jis lietuviams pristato mažai pažįstamą įstabaus grožio kraštą, kurio krantus skalauja Ramusis vandenynas, Pietų Kinijos ir Filipinų jūros, puošia kvapą gniaužiantys paplūdimiai, raižytų kalnų grandinės, džiunglės ir nacionaliniai parkai. Renginys planuojamas tiesiogiai transliuoti per bibliotekos Facebook paskyrą. Dalyvių skaičius ribotas, tad pirmenybė bus teikiama užsiregistravusiems el.paštu: renginiai@kvb.lt

Aurelijaus Zyko asmeninio archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 06 10

VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros absolventų ir dėstytojų kūrybos paroda „Tekstilė ir mes“
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šioje parodoje eksponuojami tekstilės menininkių, dirbančių VDA Kauno fakultete, kūriniai ir buvusių jų diplomančių baigiamieji darbai. Parodos struktūra paremta dėstytojos ir studentės kūrybinių darbų sugretinimo idėja. Kūrinių santykis įvairus: kartais vadovų mintys pratęsiamos, kartais griežtai paneigiamos. Abiem atvejais dėstytojos menininkės kantriai augina naujas kūrybines asmenybes. Šioje parodoje pristatomi garsių menininkių ir dėstytojų Laimos Oržekauskienės-Ore, Linos Jonikės, Monikos Žaltauskaitės-Grašienės, Jūratės Petruškevičienės, Loretos Švaikauskienės ir Giedrės Kriaučionytės kūryba. Jaunajai tekstilininkių kartai atstovauja Ernesta Dikinytė, Asta Puidokaitė, Edita Tamulaitytė, Giedrė Antanavičienė, Viktorija Berezniova, Meda Vitartaitė, Vaiva Strimaitytė, Donata Jutkienė, Odeta Liutvinaitė, Karolina Veissenborn. Paroda veiks iki rugpjūčio 16 d.

Lina Jonikė

Ekskursija „J. Zikaras. Viskas, mano Tėvyne, vardan tavęs“, 12:00
J. Zikaro memorialiniai namai, J. Zikaro g. 3

J. Zikaro atminimo saugotojai džiaugiasi atverdami muziejaus duris ir vėl galėdami pakviesti į ekskursijas ypatinguose namuose, kuriuose būsite supažindinti su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose didelę pagarbą žmonėms – Juozui Zikarui.

Būtina išankstinė registracija telefonu: (8–37) 22 32 05
Ekskursijos vyks ir birželio 13, 17, 20 dienomis

J. Zikaras lipdo poeto Mato Grigonio portretą. Muziejaus archyvo nuotr.

Spektaklis „Hirošima, mano meile!“, 18:30
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Teatro archyvo nuotr.

Legendinio Marguerite Duras kūrinio „Hiroshima, mon amour“ atgimimas teatro scenoje – režisieriaus Ramūno Abukevičiaus darbas. Tai jautri istorija apie du mylinčius žmones ir vieną akimirką jų gyvenime, prieš kurią nublanks visos dienos. Tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę. Labai tikrą, labai spontanišką. Išliekančią ir paliekančią žymę visam gyvenimui, bet nevystomą toliau. Nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Procesas sustabdomas tam, kad jis išliktų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebins žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga. Nors pjesės autorė Marguerite Duras anuomet rašė turėdama omenyje Hirošimos tragediją, dabar, pasak režisieriaus, mes ir vėl gyvename branduolinės grėsmės akivaizdoje.

Bilietai į šį spektaklį parduodami nenurodant konkrečios vietos. Žiūrovus į vietas palydės teatro darbuotojai, laikantis visų saugumo reikalavimų. Maksimalus lankytojų skaičius – 30. Žiūrovai, kurie norėtų pasinaudoti negrąžintais atšauktų spektaklių bilietais, turi susisiekti su Kauno miesto kamerinio teatro kasa ir rezervuoti vietas.

Teatro archyvo nuotr.

„Gero kino naktys“: „Išgyventi vasarą“, 21:30
„Sakramento“ kiemelis, Vilniaus g. 33

„Šiemet savo istoriją vėl kursime čia, Sakramento kiemelyje <…> prieš akis bėgant geriausių kino filmų juostoms, jausdami vakarėjančios saulės spindulius, šiai besileidžiant už senamiesčio stogų, ir šalia turėdami savo artimiausius, su kuriais kiekvienas kartu stebėtas kino filmas –  tai dar vienas atsiminimas, užfiksuojamas mintyse, o ne nuotraukų albumuose“, – vasaroti kartu kviečia „Gero kino naktų“ organizatoriai. Debiutinis „Sidabrinės gervės“ laureatės Marijos Kavtaradzės filmas – yai šilta ir graudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, jog viskas yra įmanoma.

Kadras iš filmo

 

KETVIRTADIENIS, 06 11

Ekskursija su kuratoriais Antano Sutkaus fotografijų parodoje „Sveikinimai iš XX amžiaus“, 17:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Pirmoji tokio dydžio A. Sutkaus paroda Kaune išsiskiria iki šiol dar nematytų ir naujų fotografijų gausa. Su fotografijos archyvu daugiau nei dvidešimt metų dirbantis A. Sutkus sako, kad ten iki šiol aptinka pamirštų momentų, daug paveikių vaizdų iš praeities. Šie darbai – tai ištisa fotografijos epocha, pasakojanti apie XX amžiaus Lietuvą ir jos žmones. Parodos darbų atrankoje kuratoriams buvo labai svarbu greta visiems puikiai žinomų ir jau fotografijos klasika tapusių kūrinių parodyti kuo daugiau nematytų A. Sutkaus darbų. Ekspozicijoje bus galima išvysti ir paskutinių poros metų fotografijas. Paroda veiks iki birželio 30 d., vėliau galerija uždaroma rekonstrukcijai.

Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88
Birželio 11 d. ekskursiją ves kuratorė Berta Tilmantaitė
Birželio 18 d. ekskursiją ves kuratorius Artūras Morozovas

Antanas Sutkus. Jonas Mekas su mama ir Viktoru Kuprevičiumi. Kaunas, 1971

Elenos Balsiukaitės-Brazdžiūnienės parodos „Oksimorono spąstai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Įsimintina Kauno tapytoja Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė parodoje „Oksimorono spąstai“ pristatys naujausius savo tapybos kūrinius. Anot autorės, viskas neišvengiamai prasideda nuo žodžių – mintys ir idėjos švysteli galvoje būtent taip. Bet daugžodžiauti menininkė nemėgsta ir tik tapyboje laisvėn paleidžia šį srautą – stebi, kaip žodinė figūra tampa vaizdu. Bet piešinys neiliustruoja frazės, tik yra jos insipruotas. Šiame virsmo, oksimorono taške Elena Balsiukaitė laukia pradžios. Autorė startuoja ten, kur susiduria prieštaringumai. Užstrigimo, ambivalencijos būklė – spąstai, paradoksaliai išjudina – reikia išsipainioti. Pats žodis „oksimoronas“ tiesiogine prasme (iš gr. – oksús – šmaikštus, sąmojingas ir mōros – bukas, kvailas – būtų – „šmaikštus-bukas“ „sąmojingas-kvailas“) yra oksimoronas – nusako ar išsprendžia nepaaiškinamą situaciją. Drobės paviršiuje tapytoja narplioja prasmes ir ieško išeities, stebi ir fiksuoja sąmonės tėkmę, kur riktai, kliuviniai ir įkyrumai tampa ženklais lydinčiais link sprendinio.

Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė

Parodos „35 metai kartu“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dviejų bičiulių, kūrėjų bendradarbiavimo sukaktį žyminčioje parodoje pamatysite visiems gerai pažįstamo kauniečio grafiko Edmundo Saladžiaus atrinktus kūrinius ir taip svečio iš Radomo miesto (Lenkija) Aleksander Olszewski skaitmeninę grafiką ir tapybą.

„Istorijai šis tarpsnis yra niekis, tačiau žmogui tai reikšminga jo gyvenime ir kūryboje. Istoriją dažniausiai kuria dėsningumas, tuo tarpu žmonių gyvenimus ir jų likimus neretai nulemia atsitiktinumas. Vieną tolimą 1984 metų vasarą tuomet egzistavusios VDR Magdeburgo mieste vykusiame plenere susitiko ir susidraugavo lenkų ir lietuvių dailininkai. Taip aš sutikau Aleksandrą Olševskį, dailininką iš Radomo, net nenujausdamas, jog ši draugystė lydės mane visą gyvenimą.

Praėjo daug metų. Lietuvai atkovojus nepriklausomybę, tapo įmanoma patiems kurti savo ateitį. Žinodamas, jog tais nelengvais 1993 metais man pavesta vadovauti to meto Kauno dailės institutui, A. Olševskis man pasiūlė inicijuoti mūsų – Kauno ir Radomo institucijų bendradarbiavimą. Taip viskas prasidėjo…“, – pasakoja Edmundas Saladžius.

Edmundas Saladžius. Be pavadinimo. linoraižinys, 1991 m.

Knygos Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“ pristatymas, 18:30
M. K. Čiurlionio galerija, V. Putvinskio g. 55

Avangardinio kino krikštatėvio, filmininko ir menininko Jono Meko ir jo brolio — bendraautoriaus, kūrėjo ir kino režisieriaus Adolfo Meko gyvenimo retrospektyvos: iš Niujorko megapolio į Semeniškių kaimą. 320 puslapių leidinio formatas — nestandartinis. Dvigubuose puslapiuose esantys laiškai ne tik sujungia dviejų brolių gyvenimo kelionę, bet ir vizualiai pasakoja jų išskirtines istorijas, neįtikėtinas pažintis ir patirtis Amerikoje, kurios persipina su vaikystės ilgesiu ir prisiminimais Lietuvoje.

Baltijos knygos meno konkurse, kuris šiemet vyko Rygoje ir kuriame dalyvavo nacionaliniuose 2019 m. konkursuose apdovanotos knygos, gražiausia Lietuvos knyga išrinkta Jonas ir Adolfas Mekai: „Gyvenimo lai(š)kai“.

Renginyje dalyvaus knygos dailininkas ir sudarytojas Kęstutis Pikūnas, kino režisierius Audrius Stonys bei Biržų bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro atstovė Indra Drevinskaitė.

Festivalis „Corpi Sonori: Sugihara House“, 19:00
Online 

Gegužės 14 – birželio 25 dienomis visoje Lietuvoje ir pasaulyje skamba eksperimentinės muzikos garsai – įvairiapusiškas, garso ir vizualinius menus, bei eksperimentinę muziką pristatantis festivalis „Corpi Sonori 2020“, planuotas rengti Sugiharos namuose, keliasi į virtualią erdvę, iš kur kiekvieno klausytojo namus užpildys Lietuvos bei Japonijos menininkų sukurtais kūriniais. Kiekvieną savaitę feisbuke ir „Palanga Street Radio“ tiesioginių transliacijų metu festivalio dalyviai išgirs šiai progai kurtus ir nūdienos įvykius aktualizuojančius kūrinius. Kas savaitę skaitmeninę erdvę pasieks šešios „Corpi Sonori“ dalys. Kiekviena jų – tarsi pakitusią laiko tėkmę atspindinti filmo serija. Nuostaba, nuobodulys, įtampa ir atoslūgis keis vienas kitą ir taps tikrovę keičiančiomis spalvomis. Šių metų „Corpi Sonori“ – tai garsiniai ir vaizdiniai nūdienos dokumentai. Sugiharos namų balkonuose, kambariuose, koridoriuose, laiptinėse ar kiemuose suskambėti turėję Sugai Ken (JP), Tujiko Noriko (JP), Masahiro Takahashi (JP),  lietuvių Žygimanto Kudirkos, Pijaus Džiugo Meižio bei Dariaus Čiutos garsynai, suskambės su Tado Stalygos ir Albino Liutkaus sugautais Kauno miesto ir Sugiharos namų kadrais virtualioje erdvėje.

Šio ketvirtadienio programoje – japonas Sugai Ken. Stebėkite virtualiai!

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia