Maršrutas birželio 7 – 9 dienoms

PENKTADIENIS, 06 07

Sijonuotos vasaros sutiktuvės, 17:00
Rotušės aikštė

Organizatoriai siūlo įsitikinti, kad apranga dviratį minti tikrai netrukdo, netgi įkvepia, ir pasipuošus smagiai praleisti penktadienio vakarą kartu. Parke dalyvių lauks bendri užsiėmimai: fotosesija, mankštos, šokiai, kvėpavimo meditacija, dainavimas ir kasų pynimas. Taip pat renginio metu bus galima pasipuošti laikina chna tatuiruote, pristatyti savo asmenines veiklas „iš širdies“, o viso renginio metu veiks Mamos ir vaiko erdvė, kurioje mažieji galės susipažinti su naujomis veiklomis.

Foto: B. Bučienė

Foto: B. Bučienė

12-os Kauno bienalės parodos „PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT“ atidarymas, 18:00
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Kauno geležinkelio stotyje startuos pagrindinės bienalės parodos atidarymas, kurio režisierius – Gildas Aleksa. Bienalės menininkų instaliacijos, video ir kiti meno darbai veiks stoties laukiamojoje salėje, prieigose, bei būtent šiai parodai pastatytuose vagonuose. Keliaujančius Vytauto prospektu menas užklups požeminėje perėjoje, Ramybės parke, o viena iš pagrindinių Kauno bienalės parodinių erdvių taps Kauno paveikslų galerija. Čia bus eksponuojami dešimties menininkų darbai. Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks tapytojų studija.

60784997_2414107311975055_4563563847633338368_n

Koncertas „Gražiausia Europos muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Virtuoziškas, nepaprastai lakios bei turtingos muzikinės vaizduotės lenkų pianistas Wojciech’as Waleczek’as atviras iššūkiams ir netikėtiems išbandymams. Jis gali viename koncerte skambinti grupės „The Beatles“ dainas ir klasiką, vienu fortepijonu atlikti F. Chopino Koncertą fortepijonui ir orkestrui, o šioje programoje užsimojo atlikti visų Europos Sąjungos šalių kompozitorių kūrinius. Šiemet tiek Lietuva, tiek Lenkija mini įstojimo į Europos Sąjungą 15 metų sukaktį, o Kauno valstybinė filharmonija šią progą atšvęsti kviečia su muzika.

Spektaklis „HOMO“, 23:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„HOMO“ – tai spektaklis apie idile tikintį žmogų. Tradicinėmis šeimos vertybėmis socialinį ratą matuojantis, protagonistas, atskirtas nuo šeimos ir šilumos, galop lieka vienas. Spektaklyje kuriama spengianti tyla padeda įsiklausyti į jautriausias intymaus socialinio lauko detales. Įtraukiančiam vaizdiniui kurti pasitelkiama didelės apimties industrinė scenografija.

Spektaklio idėjos autorius Tadas Almantas yra šokėjas ir šokio fotografas, studijavęs Codarts (NL) ir HfMDK (DE) universitetuose. Tadas kuria pasirodymus užsienio ir Lietuvos scenose, aktyviai dalyvauja tarptautiniuose šokio festivaliuose.

Organizaorių archyvas

Organizatorių archyvas

ŠEŠTADIENIS, 06 08

Paroda „Klegesiai, žaibai, naktibaldos ir juodaragiai“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo gatvė 12

Išsiilgusiems festivalių atmosferos Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius parengė pramoginę erdvę – postfolkloro krypties festivalių parodą „Klegesiai, žaibai, naktibaldos ir juodaragiai“, kurioje kviečia pajusti trenksmingą postfolkloro krypties festivalių ritmą.

Parodoje pristatomi penki postfolkloro muzikos festivaliai: „Mėnuo Juodaragis“, „Suklegos“, „Kilkim žaibu“, „Jotvos vartai“ ir „Saulėtosios naktys“. Eksponuojamos, festivalių raidą ir savitumą atskleidžiančios, nuotraukos bei autentiška atributika. Lankytojams gali susipažinti su renginiuose skambančia muzika ir netgi išmėginti festivalio sceną.

2fbf73a8

12-osios Kauno bienalės atidarymo savaitgalio programa
Įvairios vietos

Šeštadienį Kauno bienalė kvies į kelis lietuvių ir užsienio menininkų performansus ir ekskursijas. Nuo vidurdienio performansą „A ∩B ∩C (Line)“ Kauno paveikslų galerijoje atliks Amalia Pica, Jasmina Cibic performansas „Klimato kaita“ lauks Vytauto Didžiojo karo muziejuje, Francesca Grilli performansas „Užmiršus orą“ – Kauno menininkų namuose, Ingos Galinytės ir Anna Papathanasiou performansas „Empatiškas kūnas: savo būgno ritmu“ vakarėjant pakvies grįžti į Kauno geležinkelio stotį.

Nuo 11:00 prasidės bienalės ekskursijų programa. Kauno geležinkelio stotyje geriau pažinti bienalės parodas leis ekskursija “99 metrai”, o Kauno autobusų stotyje ir Kauno paveikslų galerijoje vyks ekskursijos “30 šviesų” ir “2 žingsniai”.

Performansų ir ekskursijų programa bus tęsiama ir sekmadienį.

Organizatorių archyvas

Organizatorių archyvas

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: K. Petrikaitė-Tulienė“, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Konstancija Petrikaitė-Tulienė yra žinoma kaip grafikė, knygų iliustratorė, skulptorė bei taikomosios dailės kūrėja. Tėvo šaltkalvystės dėka menininkė įvaldė metalo plastiką, kuri leido kurti įmantrias art deco konstrukcijas. Menininkės sukurtas medinis reljefinis panas „Lietuva“ pasaulinėje parodoje 1937 m . Paryžiuje pelnė Didįjį prizą, o lėlių kompozicija „Lietuviškos vestuvės“ 1939 m. buvo pristatyta Niujorke. Šios legendinės lėlės, likusios Amerikoje, ilgą laiką buvo saugomos Lietuvos ambasadoje Vašingtone ir savotiškai dirbo Lietuvos meno „ambasadorėmis“ laisvajame pasaulyje.
Ši ekskursija kvies susipažinti su vienos žymiausių Kauno art deco kūrėjų Konstancijos Petrikaitės-Tulienės darbais ir biografija. Ekskursijos pabaigoje bus galima apsilankyti name Žaliakalnyje, kur iki gyvenimo pabaigos dirbo dailininkė.

K. Petrikaitės‑Tulienės skulptūra „Tau, Birute“ Palangos parke. Foto: Bartas Markevičius

K. Petrikaitės‑Tulienės skulptūra „Tau, Birute“ Palangos parke. Foto: Bartas Markevičius

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: Pasirodymas Partizanų g. 208 namo balkonams, 15:00
Partizanų g. 208

Festivalio „Cirkuliacija“ karavanas atkeliauja į Dainavą, o kartu ir jau tradicinis pasirodymas balkonams. Tai autentiškas kūrinys: kūrybinių dirbtuvių šiuolaikinio cirko profesionalams rezultatas. Šių dirbtuvių metu dalyviai kartu su šiuolaikinio cirko atlikėjais Alexiu Akrovatakiu (Graikija) ir Ben Smith (Didžioji Britanija) pasiners į gilias egzistencines paieškas ir tyrinės esamąjį momentą, įpindami ir unikalų garsą bei aplink esančią urbanistinę architektūrą. Renginio vieta leis žiūrovams ypatingai priartėti prie atlikėjų ir patyrinėti jausmų pasaulį iš arčiau.

Foto: Donatas Ališauskas

Foto: Donatas Ališauskas

Koncertas „Sting: My Songs“, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Tai bus nuotaikingas ir dinamiškas šou, kuriame pagrindinis dėmesys bus skirtas labiausiai mylimoms dainoms, kurias per savo karjerą kartu su grupe „The Police“ ir kaip solo atlikėjas parašė 16 kartų “Grammy” apdovanojimus laimėjęs Stingas. Gerbėjai gali neabejoti, kad išgirs visus klasika tapusius hitus: „Englishman In New York“, „Fields Of Gold“, „Shape Of My Heart“, „Every Breath You Take“, „Roxanne“, „Message In A Bottle“ ir daugelį kitų, kuriuos Stingas atliks kartu su roko grupe.

SEKMADIENIS, 06 09

Citadele Kauno maratonas 2019, 8:00-17:00
Rotušės aikštė, Rotušės a. 1

Antrąjį birželio sekmadienį Kaunas taps tikra sporto sostine. Tarptautinis Kauno maratonas jau septintąjį kartą kviečia jungtis į bėgikų gretas. Organizatoriai skatina bėgimo šventėje dalyvauti visus: sporto fanatikus ir mėgėjus, aktyvaus laisvalaikio propaguotojus bei sirgalius. Renginys dalyvauti sporto šventėje kvies ir lietuvių bendruomenes visame pasaulyje, o Kaune bėgimo mėgėjai savo jėgas galės išmėginti pilno maratono (42 km.), pusmaratonio (21 km.), 10 km., 1.5 km ir šeimos bei vaikų bėgimo distancijose. Visą savaitgalį bėgikų ir jų palaikytojų lauks ir specialūs pasiūlymai Kauno muziejuose bei kavinėse.

Foto: Augustas Didžgalvis

Foto: Augustas Didžgalvis

Renginys „Su geriausiu draugu Panemunėje“, 11:00-14:00
Panemunės paplūdimio/šilo teritorija

„Kaunas Europos kultūros sostinė“ iniciatyva „Fluxus Labas!“ kviečia sekmadienį Panemunės paplūdimyje susirinkti visus, kas puikiai sutaria su geriausiu žmogaus draugu – šunimi. Nemuno pakrantėje kartu su šunų specialistais susirinkę galės išbandyti kliūčių ruožą skirtą šunims, pasiklausyti įdomių pranešimų apie šunų dresūrą, jų socializaciją. Taip pat bus teikiama informacija, kaip apsaugoti savo mylimus augintinius nuo įvairių ligų.

61205432_869732316705095_524956092900311040_n

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“: „Kosmonautas Jurijus/ Juri the Cosmonaut“
Partizanų g. 85

Spektaklio metu žiūrovai atsidurs Jurijaus svajonių kosminiame laive ir išvyks tyrinėti begalinės visatos. Šiai kelionei su didžiuliu herojiškumu vadovaus Jurijus – jis nebijo pavojų, be to, jis naudojasi sudėtingais aparatais, kurie magiškai atsiranda kosminio laivo viduje. Šioje kelionėje Jurijus tyrinės visatą, ištrūks iš gravitacijos lauko, atras naujas gyvybės formas. Tačiau atsakinga kosmonauto rutina dažnai lemia ypatingai komiškas situacijas. Šiuo spektakliu Giorgio Bertolotti ir Petr Forman taip pat norėjo ištirti nemažus iššūkius keliančias video-mapping’o galimybes. Spektaklio metu šios technologijos įpinamos į istorijos pasakojimą ir ją netikėtai papildo.

DSC0126-1024x680

Koncertas „Parko muzika“, 17:00
Kauno Ąžuolynas, Radvilėnų pl. 15A

Praėjusiais metais startavusi koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ iniciatyva – sutelkti miestiečius į Kauno parkus, šiemet tęsiasi. „Parko muzika“ atidarymas vyks Ąžuolyne ir šiemet sutaps su Sekminėmis. Parkų muzikos programai pasirinkta populiarioji muzika, kuri visiems atpažįstama ir nuolat interpretuojama skirtingų atlikėjų bei orkestrų.

Organizatorių archyvas

Organizatorių archyvas

Pažaislio muzikos festivalis. „Requiem“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Rinktinės atlikėjų pajėgos, diriguojamos Constantine’o Orbeliano, atliks įspūdingą kūrinį – prieš 145 metus italų rašytojo Alessandro Manzoni atminimui sukurtą Giuseppe’ės Verdi „Requiem“. Šis, tarp operos ir liturginės muzikos žanrų varijuojantis, kūrinys nuo pat pirmojo atlikimo iki šiol yra itin populiarus ir greta iškiliojo Wolfgango Amadeuso Mozarto „Requiem“ yra vienas dažniausiai atliekamų šio pobūdžio veikalų. Susikaupimo ir apmąstymų kupiną „Requiem“ atliks veiklos penkiasdešimtmetį pasitinkantis, maestro Petro Bingelio vadovaujamas Kauno valstybinis choras kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir iškiliausiais armėnų kilmės operos solistais: sopranu Karina Flores, mecosopranu Eleni Matos, tenoru Hovhannesu Ayvazyanu ir bosu Hayku Tigranyanu.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia