Maršrutas birželio 30-liepos 1 dienoms

PENKTADIENIS, 06 30

X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Savaitgalį miestą užplūs galybė sportiškų lietuvių iš įvairiausių pasaulio šalių. Daliai jų tai bus pirmas apsilankymas tėvų ar senelių gimtinėje! Palydėkite eiseną iš Soboro į Sporto halę jau penktadienį vakare.

X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės skiriamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, 2017-iems – Sporto metams pažymėti.

„Pažaislio muzikos festivalis“: Kompozitoriaus Fausto Latėno autorinis koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Teatro ir kino kompozitoriaus, akademinės muzikos kūrėjo Fausto Latėno kūrybinėje biografijoje – daugiau nei 200 darbų Lietuvos ir užsienio teatruose, daugiau nei 20 darbų meniniuose, dokumentiniuose ir televizijos filmuose, TV spektakliuose, apie pusšimtį kūrinių orkestrui, solo instrumentams, vokalui ir chorui.

latenas

Knygų klubo vakaras, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Penktojo susitikimo metu klubo nariai apie Valdo Papievio knygą „Žiebtuvėliai anarchistai“. Galbūt prieš tai knygų klubo susitikime nebuvote, bet esate skaitę šią knygą? Galbūt labai norite ją perskaityti ir pasidalinti savo mintimis su kitais skaičiusiais? Pats metas prisijungti prie klubo. Jo susitikimai vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį 17 val.

knygos

Festivalis „Gatvės rokas 2017“, 19:00
Ramučių kultūros centras, Centrinė g. 26C, Ramučiai, Kauno raj.

Jau ketvirtą kartą vykstantis renginys suburs gyvenančius netoliese, sukvies svečius iš kitų miestų. Ramučių kultūros centro režisierė Aistė Rudavičienė džiaugiasi, kad į „Gatvės roką“ susirenka nebūtinai ištikimi roko muzikos gerbėjai: „Atvyksta tie, kurie neabejingi gerai, kokybiškai muzikai ir išsiilgę geros nuotaikos“. Kaip ir kiekvienais metais renginį atidarys solidi Lietuvos baikerių klubų plieninių žirgų kolona, kurie motociklų variklių riaumojimais pakvies visus prisijungti prie festivalio. Iškilmingame koncerto atidaryme žiūrovai gyvai išgirs visą Lietuvą sužavėjusią aštuonmetę būgnininkę Faustą Šukytę. Vėliau scenoje pasirodys grupės „Leav“, „Only once“, „Ritmas kitaip“ ir Povilas Meškėla su grupe „Rojaus tūzai“.

ŠEŠTADIENIS, 07 01

„Zoologijos sodo gimtadienis Afrikoje“, 12:00
Lietuvos zoologijos sodas, Radvilėnų pl. 21

„Keliauti iki Afrikos toli, todėl Afrika įsikurs zoologijos sode“, – su šypsenomis į 79-ojo zoologijos sodo gimtadienio šventę kviečiami visi. Be torto, pasakų ir guvūnų pristatymų, sode šeštadienį vyks įvairūs edukaciniai užsiėmimai, įsikurs netgi Robotikos akademijos filialas.

zoo

Bardų festivalis „Akacijų alėja 2017“, 17:00
Kulautuva, Kauno raj.

Vos prieš keletą mėnesių kurorto statusą gavusi Kulautuva liepos 1-ąją kviečia visus bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos mėgėjus į 17-ąjį nemokamą „Akacijų alėjos“ festivalį. Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais bardų festivalis, kurį taikliausia vadinti septyniomis valandomis ant žolės skambant prasmingiems tekstams, neužgožiamiems instrumentų gausa, dovanos gausų būrį atlikėjų. Tarp jų – Vidas Bareikis, Neda ir Olegas Ditkovskis, Kazimieras Likša.

18813377_1746249755389576_8598525829248031244_n

„Kitokie pasikalbėjimai“ su Ryčiu Zemkausku, 19:00
„Adform Kiemelis“, Rotušės a. 18

Televizijos žurnalistas, vienas iš žmonių, padėjusių Kaunui iškovoti Europos kultūros sostinės titulą, Rytis Zemkauskas debiutuos „Kitokiuose pasikalbėjimuose“. Anot renginio organizatorių, jie Ryčiui dėkingi už „Pasivaikščiojimus“ ir jų metu išpopuliarintą interviu žanrą.

SEKMADIENIS, 07 02

Bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Didžioji pramonė“, 11:00-17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda, kurios pavadinimas tariamas su ironija, atskleidžia sovietinės pramonės patologiją. Industrializacijos, planinės ekonomikos, priverstinai laimingos tuometinės visuomenės ligos atpažįstamos per eksponatus, tekstus ir garsus. Paroda yra ir diagnostikos įrankis, galintis aptikti šiandienos kūnu tebekeliaujantį sovietmečio krešulį. Parodos kuratorė – Auksė Petrulienė, dalyviai – kompozitorius Artūras Bumšteinas (garso instaliacija „Molinės gerklės“), Petrašiūnų ir „Girstos“ bendruomenių centrai (aplink pramonės gigantus susiformavusių Kauno rajonų gyventojai parodoje dalijasi savo prisiminimais apie 7 dešimtmečio Kauną ir kalba apie šiandienos problemas). Aplankyti ją III galerijos aukšte galite iki Naujųjų.

J. Vitkaus Kazimieraičio žūties metinių minėjimas, 12:00 ir 14:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14A
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Pulkininkas Juozas Vitkus-Kazimieraitis – vienas iš nedaugelio aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininkų, sovietų okupacijos metais aktyviai įsitraukęs į Lietuvos laisvinimo organizavimo veiklą ir sunkiai, alinančiai kovai už nepriklausomybę pasitraukęs į mišką. 1946 m. liepos 2 d. jis žuvo Žaliamiškyje, NKVD pasalos metu.

Liepos 2-ąją minėsime 71-ąsias pulkininko žūties metines. Vidurdienį vyks iškilmingos mišios, 14 val. – istorinio dokumentinio filmo „Nepaprasta auka“ pristatymas ir premjera. Kadangi Nacionaliniame Dramos teatre telpa ribotas skaičius žmonių, kviečiame užsiregistruoti čia.

Tautiškos kapelijos „Sutaras“ koncertas, 13:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

„Sutaro“ nuopelnai išsaugant ir propaguojant tradicinę muzikinę kultūrą įvertinti padėkos raštais ir svarbiausiu Lietuvos folkloro apdovanojimu – „Aukso paukšte“. Artėjant Lietuvos 100-ečio paminėjimui, kalendorinių, bendruomenių švenčių renginiams ir kitomis progomis „Sutaras“ pasiruošęs parodyti originalią programą ir suteikti gerą nuotaiką. Ir taip beveik kiekvieną vasaros sekmadienį.

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Barbora Radvilaitė“, 21:30
Kauno pilis, Pilies g. 17

Dramos spektaklių inscenizacijas Kauno pilies prieigose galima pavadinti centrine Pažaislio muzikos festivalio renginių ašimi. Šiemet festivalis, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru, naujam gyvenimui prikels legendinę Juozo Grušo dramą „Barbora Radvilaitė“.

Tai vienas žymiausių ne tik šio autoriaus, bet ir visos lietuvių dramaturgijos veikalų. Renesanso dvasia alsuojanti Žygimanto Augusto ir jo žmonos istorija po daugeliui į atmintį įsirėžusio režisieriaus Jono Jurašo pastatymo ilgainiui tapo įkvepiančių žmogaus siekių, pasiaukojimo ir žėruojančios aistros pavyzdžiu. Ši originaliai interpretuojama meilės istorija jau anuomet žadino kiekvieno lietuvio tautinę savigarbą, primindama laikus, kai Lietuvos vardas skambėjo greta kitų įtakingų valstybių. Ne vienam išdidumo jausmą iki šiol kelia faktas, kad Barbora Radvilaitė, tuomet laikyta viena gražiausių Europos moterų, tiek dramos sukūrimo laikmečiu, tiek nerimastingame XXI amžiuje žiūrovą žavi istoriškai neįmanomas, tačiau dramos audinyje logišką poziciją randantis Barboros monologas:

„O Lietuva! Manoji meile! Bausk
Mane, jeigu tarp deimantų yra
Bent lašas kraujo. Išganyk mane,
Jei deimantuose šviečia meilė tau.
Per amžius būk laisva, o Lietuva.
Ir būk visiems teisinga ir gera.
Kai valanda išmuš, priglausk mane.
Tau karūna!..“

id_43513_829x403

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia