Maršrutas birželio 3 – 6 dienoms

PIRMADIENIS, 06 03

Vaidybos baigiamieji bakalauro spektakliai, visą dieną
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

Pirmadienį 14:00 žiūrėkite spektaklio „Be ryšio“ pagal Bernard Marie Koltes „Roberto Zucco“ eskizą, 17:00 – monospektaklį „Parūkymas vienatvės tema“. Daugiau apie šiuos baigiamuosius darbus ir jų autorius sužinosite čia. Vaidybos baigiamieji bakalauro spektakliai bus rodomi ir antradienį!

bakalau

Filmas „Second Hand“, 18:50
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Ar kada susimąstėte, iš kur atkeliauja drabužiai į dėvėtų rūbų parduotuves? Naujausiame Arturo Jevdokimovo filme pasakojama apie keturių Didžiojoje Britanijoje gyvenančių lietuvių kasdienybę second hand drabužių versle. Jautrios, žmogiškos, dažnai ironiškos situacijos atskleidžia nematomą emigracijos pusę ir nagrinėja plačiai išsikerojusį nelegalios veiklos tinklą.

big_330fbf030022fb4903c5aee768fbbbe5

ANTRADIENIS, 06 04

Rūtos Barniškytės-Klusienės tapybos darbų parodos pristatymas, 16:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

http://tautosnamai.lt/renginiai/rutos-barniskytes-klusienes-tapybos-darbu-parodos-pristatymas

http://tautosnamai.lt/renginiai/rutos-barniskytes-klusienes-tapybos-darbu-parodos-pristatymas

Spektaklis „Pagalvinis“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Prasidėjęs kaip mįslinga ir tamsi kriminalinė istorija, spektaklis virsta makabrišku neogotikiniu trileriu. Žiauriai nužudyti keli maži vaikai, o jų nužudymo būdas aprašytas jauno rašytojo Katurjano apsakymuose. Net ir išaiškėjus, kas žudikas, lieka klausimas: kas kaltas? Ar menininką galima kaltinti už jo meno žiaurumą? Ar galima kaltinti meną, sakant, jog jis „propaguoja smurtą ir žudymus“?

Martinas McDonaghas – pasaulyje žinomas šiuolaikinis airių dramaturgas, kurio pjesė „Pagalvinis“ (2003 m.) yra statoma visame pasaulyje. „Svarbus dalykas, nulėmęs pjesės pasirinkimą – makabriška, net liguista, tokia neogotikinė atmosfera. Kartais net neaišku, ar kai kurie įvykiai vyko realybėje, ar tik Katurjano galvoje“ – teigia režisierius Gintaras Varnas. Jis „Pagalvinyje“ lieka ištikimas vizualiam, teatrališkam teatrui. Spektaklyje veikia keturi aktoriai ir dailininkės Julijos Skuratovos kurtos lėlės bei kaukės, valdomos pačių aktorių. Lėlės įkūnija Katurjano pjesių personažus.

Remio Ščerbausko nuotr.

Remio Ščerbausko nuotr.

Žemėlapio „Friendly City Kaunas“ pristatymas, 18:00
Restoranas „Rhodos“, Vilniaus g. 38

Vilniuje startavusi LGBT+ ir daugeliui kitų socialinių grupių draugiškus verslus burianti iniciatyva jau ne pirmą sezoną leidžia ir kaunietišką savo žemėlapio versiją. Kurios Kauno vietos draugiškiausios, sužinosime antradienį.

friendlycitykaunas

Pokalbis/nedirbtuvės „Kreivumo poetika: autobiografija kaip savi(de)konstrukcija“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Dauguma kreivų, t.y. neheteroseksualių ir/arba translyčių žmonių puikiai žino „atsiskleidimo“ žanrą. Tai pasakojimas, kurį ne kartą esame pasakojusios ir pasakoję savo psichologams, artimiesiems, draugams, partneriams, kolegoms, arba bent jau sau. Ir šis žanras turi gana aiškius kanonus. Bet ar tikrai visos kreivumo patirtys gali būti redukuotos iki šių kanoninių struktūrų ir ar tikrai šios patirtys turi būti patvirtintos atsiskleidimo antspaudu? Tokia tad šio neformalaus susitikimo, kurį Helsinkio universiteto doktorantė Gina Dau pavadino nedirbtuvėmis, tema. Žodis „dirbtuvės“ kalbos ir ideologijos sąveikas tyrinėjančiai akademikei nelabai patinka, mat tarsi numato, kad jų tikslas yra sukurti kažkokį meninį ar intelektualinį produktą, kažką išmokti ir panašiai.

kreivumo

TREČIADIENIS, 06 05

Virginijaus Kašinsko paroda „Sąmonė: lietuvių mitologija“, 10:00 – 17:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

„SĄMONĖ – tikrovės ir asmeninis būties protingas suvokimas. Kuomet sąmonė pasineria į vidinį pasaulį, ji įvardijama savimone, kurioje atsiveria viršsąmonės ir pasąmonės erdvės. Parodos kūriniuose išvysite viršsąmonės, sąmonės ir pasąmonės įvaizdžius. Paveiksluose regėsite lietuvių tautosakos pasaulio veikėjus ir pasąmonės vaizdus, išreikštus visatos vaizdiniais“, – taip parodą apibūdina tapytojas V. Kašinskas.

samone

Vytauto Balsio parodos „Amžinasis laikinumas“ atidarymas, 17:30
„Parko galerija“, M. Valančiaus g. 6

Galerija kviečia pamatyti ir įvertinti monumentaliosios juyvelyrikos parodą.

balsys

KETVIRTADIENIS, 06 06

Dedikacija Vincui Kudirkai „Pašauktasis“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Dedikacijoje bus pristatoma šios legendinės asmenybės, „Tautiškos giesmės“ autoriaus kurta proza, poezija, satyros ir prisiminimai. Programą paruošė ir atlieka aktorė, režisierė Virginija Kochanskytė. Dalyvaus pianistė Beata Vingraitė. Renginys skirtas laikraščio „Varpas“ 130-osioms metinėms.

Programoje įvairiapusiškai pristatoma V. Kudirkos kūryba bei veikla, kuri darė įtaką ne tik meno raidai, bet ir žmonių apsisprendimams. Dedikacijoje skleidžiasi V. Kudirkos portretas – šiuolaikiškas, gyvybingas, aktualus, keliaujama rašytojo kūrybos ir gyvenimo keliu. Literatūrinis-muzikinis pasakojimas suteikia žiūrovams ne tik daug pakilių minčių, jausmų, emocijų, bet drauge yra stiprus energetinis užtaisas, žadinantis kiekviename kūrybines galias, suteikiantis pasitikėjimą savo jėgomis, duodantis viltį, auginantis meilę artimui ir Tėvynei.

kudirkai

Koncertas „Muzikinis linkėjimas iš Sankt Peterburgo“, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginio metu skambės M. K. Čiurlionio, E. Griego, E. Elgaro, C. Debussy ir kitų kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks Sankt Peterburgo vaikų muzikos mokyklos nr. 18 moksleiviai.

Šokio spektaklis „Kaunas Zoo“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Šokio teatras „Aura“ ir improvizacinės muzikos grupė „Kaunas Zoo“ kviečia į spektaklį, nagrinėjantį grožio, mados kulto, prabangos siekimo temas ir demonstruojantis tuštybę, kurią sukelia gyvenimas „su kaukėmis“.

DmitrijMatvejev_34-1

Dmitrij Matvejev nuotr.

Dmitrij Matvejev nuotr.

Parodos „Getting my friends drunk“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Aštuoni menininkai atvyko į Kauną kelioms savaitėms, kur gyvendami kartu, galerijoje, ne tik kuria, bet ir kviečia lankytojus bendrauti, susipažinti artimiau ir atvirai diskutuoti. Ši jauna grupė 2018 metų vasarą kartu baigė Hagos karališkąją menų akademiją (Royal Academy of Art, The Hague), o „Getting my friends drunk“ yra jų tęstinis meninis projektas, kurio pirmoji paroda ir įvyks Kaune. Šio projekto metu menininkai nori tapti laisvesni savo kūrybos praktikose, atskleisti priežastis būti ir kurti kartu, padėti vieni kitiems, ir sukurti parodą, kuri būtų nuoširdi kaip svaiginanti akimirka kartu su artimais draugais, kuriais tikisi, kad taps ir parodos lankytojai. Dalyvaujantys menininkai: Laila van Berge, Sara Ceruti, Ioana Ciora, Tina Jeranko, Luuk Kuipers, Saulė Noreikaitė, Gabriela Galeano Batres, Constantijn Scholten ir Sophie Schulte. Paroda veiks iki birželio 16 d.

GMFD_Banner-01

„Cirkuliacija’19“: Ben Smith koncertas, 20:00

Partizanų g. 85

Ben Smith – festivalio „Cirkuliacija“ svečių, cirko trupės „Svalbar“ narys. Jis ne tik išskirtinis cirko atlikėjas, bet dar kuria ir unikalią muziką savo trupės pasirodymams. Ben Smith užaugo lietingosios Anglijos provincijoje ir vis dar it namuose jaučiasi gamtoje, kurios peizažą puošia kalvos. Kaip teigia pats atlikėjas: „lgainiui laipiojimas po medžius pavirto laipiojimu dangoraižiais. Viename dangoraižių atradau cirką, o cirke dabar kolegos laipioja manimi.“.

Šio kūrėjo muzika daugiasluoksnė – joje galima atrasti pačių netikėčiausių sąskambių, kurie it gyvatė randa kelią spektaklyje ir pavirsta dar vienu veikiančiu personažu. Tai nutinka ir muzikinių pasirodymų metu. 2016 m. Ben Smith pristatė albumą „shanghai knights in new new york“, kuris perkelia į nežemišką, eklektišką ir dinamišką pasaulį. Tai kelionės albumas, įkvėptas daug keliaujančio cirko artisto gyvenimo būdo. Nuo Indonezijos iki Maroko – šį albumą įkvėpė daugybė įspūdingų vietų ir skirtingų žmonių. Jame daugybė įrašų tiesiai iš gatvės, nes atlikėjas šalia savęs visada turi diktofoną ir yra pasirengęs fiksuoti visus įdomius garsus.

bensmith

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia