Maršrutas birželio 29 – liepos 2 dienoms

PIRMADIENIS, 06 29

Filmas „Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou“ (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic) 16:55 / 19:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Paryžietis Jean‘as-Paul‘is Gaultier yra vienas skandalingiausių mūsų laikų mados dizainerių pasaulyje. Dažnai „enfant terrible“ tituluojamas menininkas visuomet buvo maištingas, ekstravagantiškas, šokiruojantis ir nevengiantis konfrontacijų. Tačiau Yann L’Hénoret režisuotame filme pasakojama istorija yra apie išskirtinį įvykį, kuriuo dizaineris pranoko pats save – šou „Freak and Chic“. Pagrindine šio išskirtinio renginio siužetine linija dizaineris pasirinko savo paties gyvenimo istoriją. 40 metų trunkančios karjeros retrospektyvoje sutilpo viskas: mada, kinas, šokis, teatras ir ekstravagancija. Prieš žiūrovų akis prabėga sunki būsimojo dizainerio paauglystė, patyčios mokykloje ir skausmingos seksualinės tapatybės paieškos. Tarsi kaleidoskope, scenoje šmėkščioja pirmieji dizainerio žingsniai mados pasaulyje, nuolatinė iššūkių paieška, drąsūs sprendimai, skaudžios netektys ir didžiausi šlovės momentai. Prieš apstulbintų žiūrovų akis vėl sumirga garsieji „Penktojo elemento“ kostiumai, dar garsesnis 1990-aisiais Madonos dėvėtas korsetas, pliušiniais meškučiais aptaisyti raumeningi šokėjai, sadomazochistiniams žaidimams pritaikyti apdarai ir daugybė kitų, su niekuo nesupainiojamų dizainerio darbų.

Kadras iš filmo

Nemigos salonas: „Keturios“ apie 90–uosius, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ pirmoji dalis pradedama diskursyvia mada tapusiais pasakojimais apie vadinamus „laukinius“, „laisvus“ arba mistinius „tvinpyksiškuosius“ 90-tuosius. Pirmąją ciklo dalį sudarys nemigą kaip kūrybinį procesą apmąstantys renginiai susiję su Lietuvos meno judėjimų, menininkų/-ių grupių mažosiomis istorijomis, naktiniais miesto kultūros reiškiniais ir aktyvaus poilsio formų analize.

Skaityklos salone diskutuosime su buvusios tapytojų grupės „Keturios“ narėmis apie to meto Kauno meno scenos ypatumus, virsmus ir kaitą. Menininkių refleksijų ir pasakojimų pagalba bandysime atkurti 90–ųjų laikmetį nusakančią Kauno kultūrinio lauko atmosferą. Tapytojos Elena Balsiukaitė, Aušra Barzdukaitė, Aušra Andziulytė ir Judita Budriūnaitė ankstyvaisiais devyniasdešimtaisiais susibūrė į neformalią grupę „Keturios“ ir kartu rengė parodas įvairiose Kauno erdvėse. Viena iš parodų 1993 metais įvyko Kauno menininkų namuose. Nors tapytojų grupė „Keturios“ kartu parodų neberengia jau seniai, vis dėlto jų bendradarbiavimo formos ir turinys svarus išlieka iki šiol.

ANTRADIENIS, 06 30

„Žilinsko galerija (ne)užsidaro“, 10:00–18:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Nuo liepos 1 d. posmodernistinė meno šventovė uždaroma rekonstrukcijai, kuri truks bent trejetą metų. Muziejininkai kviečia paskutinį kartą, prieš uždarant galeriją rekonstrukcijai, susitikti gyvai muziejaus salėse – visą antradienį lauks atsisveikinimo ekskursijos su ekspozicijomis ir parodomis, paskaitos, filmai, edukacijos.

Galerijos nuotr.

Paskaita „1920m. Širvintų stebuklas“, 18:00
Kauno tvirtovės II fortas, Pilviškių g.

Paskaitą ves dr. Valdas Rakutis, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto profesorius. Paskaitoje bus pristatytos priežastys, atvedusios prie lietuvių – lenkų konflikto ir aptarti karo veiksmai, vykę 1920 metų spalio – lapkričio mėnesiais Rytų Lietuvoje. Pranešimas pagrįstas Lietuvos ir Lenkijos archyvine medžiaga.

Slemas #32, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Gyvai. Be temos. Po medžiais.

Tu, tavo kūryba, tavo draugai ir crush’ai, kurių kvepalus su vakarienei valgytų makaronų prieskoniu bandysi užuosti. Senas geras slemas. Be kamerų, be plano B. Jei lis – atsinešk skėtį, jei karšta – vėduoklę. Slemo  #32 vedėjas – Zaizras.

TREČIADIENIS, 07 01

Egidijaus Godliausko paroda „Ištrintos ribos“, 12:00–00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Paroda „Ištrintos ribos“ susideda iš kelių skirtingų žanrų tapybos. Čia eksponuojami naujausi kūriniai sukurti 2019 – 2020 m. Peizažai, abstrakcijos ir portretai. Visi paveikslai  tarsi tarpusavyje nesusiję kūriniai. Nesieja nei laikas, nei tema, nei erdvė. Vienintelis juos siejantis objektas yra autorius. Autorius intuityviai perfiltruodamas kasdienybės  vaizdus per savo suvokimą juos pavaizduoja drobėse, ištrindamas ribas tarp egzistuojančių ar jau nebeegzistuojančių vietų. Tarp tikros ir įsivaizduojamos realybės. Pirmenybę teikdamas tapybai, spalvai ir formai tapytojas kuria savitą suvokimą ir požiūrį į aktualijas, kasdienybę ir aplinką, bei save patį. Paroda veiks iki liepos 19 d.

Paroda „Eco-Disaster. Dviejų menininkų dialogas“, 13:00–18:00
Galerija „Ars et Mundus“, A. Mapu g. 20

Šioje parodoje eksponuojami dviejų menininkų kūriniai. Tai – Yanire Fernández (Valladolidas, Ispanija) ir Mindaugo Juodžio (Kaunas, Lietuva).

Paroda siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad menas yra galingas ginklas; kūryba gali ženkliai prisidėti prie tikrovės pokyčių, atkreipti visuomenės dėmesį, solidarizuoti bendruomenes. Kūrėjai yra kviečiami bendradarbiauti ir kurti socialiai atsakingą meną, kurio metu būtų apmąstomos net dviejų sąvokų (ekologija ir katastrofa) prieštaringos reikšmės ir iš jų kylančios nebūtinai patogios, bet diskusijas provokuojančios asociacijos, o jų centre visada lieka klimato kaitos problematika. Paroda vyks iki liepos 23d.

Tarptautinės architektų dienos šventė
Įvairios vietos

Kasmet liepos 1-ąją minima šventė tradiciškai prasidės Kauno Senamiestyje – čia, prie arkikatedros bazilikos, bus atidaryta lauko paroda „Architektūra: Kaunas 2020“, vyks iškilmingas architektų pasveikinimas. Vėliau veiksmas bus perkeltas į Kauno jachtklubą ir marias – vyks net ant vandens. Viską vainikuos grupės „Pilnatys“ koncertas.

Mildos Šležaitės tapybos parodos „Pasiimk mane į amžinąjį mišką“ atidarymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Autorės personalinėje parodoje – sapnų, pasakų ir vaikystės prisiminimų apie mišką įkvėptas tapybos darbų ciklas. Pasakose miškas –  tai iniciacijų vieta, kur žmogus drąsia širdimi eina per tamsą ir pavojus tam, kad įgytų naują dvasinį rūbą. Dailininkė teigia, jog miške „palieki senąjį aš visiems laikams neišvengiamai ir kartais skausmingai, bet visuomet gyvybiškai atnaujinančiai“.  Menininkei svarbi būsena, kai susilieji su laukais, mišku, upe, kai esi vienišas vėjas ar audros debesis horizonte, kai tamsus ežero dugnas tampa tavo akimis, o naktis – dvasios šešėliu, kuriame turi išmokti būti. Paroda veiks iki liepos 29 d.

Koncertas „Užtraukim, vyrai, dainą“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Vienintelis Kauno mieste gyvuojantis vyrų choras „Perkūnas“ simboliškai kūrybinį sezoną uždaro koncertu. Gražiausiais chorinės muzikos kūriniais „Perkūnas“ deklaruoja pagrindinę savo veiklos idėją, kad tauriausios emocijos ir gražiausios mintys per dainą mus pasiekia lyg tolimųjų protėvių priesakai saugoti gimtąją kalbą ir ilgaamžes tradicijas. Dalyvauja Kauno kultūros centro vyrų choras „Perkūnas“. Vadovas Romaldas Misiukevičius ir koncertmeisterė Gailutė Bogdanaitė.

KETVIRTADIENIS, 07 02

Ekskursija parodoje „Petras Kalpokas (1880–1945) ir aplinka“, 15:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Petras Kalpokas (1880–1945) – vienas žymiausių ir produktyviausių XX a. pirmosios pusės lietuvių tapytojų, scenografijos, freskų kūrėjų. XX a. pradžioje išgarsėjęs ne vien Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, žinomas Latvijoje, Kauno meno mokyklos profesorius, tapybos studijos vadovas. Šioje ekspozicijoje žiūrovai pirmą kartą išvys P. Kalpoko tapybos visumą, papildytą dar didesne prarastos kūrybos dalimi, kurią privatūs asmenys sugrąžino į Lietuvą iš įvairių šaltinių, dažnai iš užsienyje gyvenančių savininkų. Paroda leis pirmą kartą išsamiau susipažinti su reikšmingiausiu ankstyvuoju P. Kalpoko kūrybos periodu, pamatyti paveikslus, atnešusius jam šlovę svetur, ir įsitikinti neeiliniais tapytojo gabumais jaunystėje.

Į ekskursiją su kuratore Nijole Tumėniene būtina išankstinė registracija tel. 8 671 51343

LRT KLASIKA: „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Kauno, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros radijo stoties LRT KLASIKA šiltojo sezono laida „Pakeliui su vasara“ kas antrą savaitę transliuojama iš Kauno menininkų namų. „Pakeliui su vasara“ sudaryta iš dviejų dalių – pirmoje laidos valandoje skamba reportažai iš „skambančių“ Lietuvos vietų ir kūrėjų studijų, naujienos iš „Kaunas 2022“ virtuvės, antroje dalyje – pokalbis su studijoje viešinčiu pašnekovu – šįkart Kauno menininkų namuose viešės užkietėjęs kaunistas, gidas, melomanas iš Žaliakalnio – Jonas Oškinis. Užsukti į Kauno menininkų namų svetainę ar terasą ir laidos klausytis gyvai kviečiami visi norintys.

Inos Pukelytės romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas, 18:00
Laisvės al. 36, prie „Kaunas 2022“ biuro

1932-ieji, auksiniai Kauno laikai. Tiek lenkiškai kalbanti knygyno darbuotoja Zofija, tiek gražuolė žydaitė Rachelė, vykstanti vaidinti į Kauno žydų teatrą, puoselėja pačias gražiausias ateities svajones. Kaunas juk beveik mažasis Paryžius! Čia – teatras, meilė, džiazas…  Svaiginantys Rachelės karjeros planai ir Zofijos šeimyninės laimės vizija. Tačiau nei viena, nei kita nenujaučia, kokia trumpa bus jų laimė. Kaip greit viską pakeis laikinąją sostinę užgulęs tamsus karo šešėlis ir kokius lemtingus gyvenimo sprendimus joms teks priimti.   

„Šis romanas – tai duoklė mano senelių kartai, kuri, patyrusi du pasaulinius karus, dėl dvasinių traumų ir politinių persekiojimų taip ir negalėjo deramai perduoti savo tragiškų istorijų vaikaičiams. Galbūt šis pasakojimas apie dvi jaunas moteris padės geriau suprasti tiek laikinosios Lietuvos sostinės, tiek ir pirmosios Lietuvos nepriklausomybės kartos istoriją,“ –  sako romano autorė Ina Pukelytė. Renginyje dalyvaus autorė, menotyrininkė, „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Atminties biuras“ kuratorė Daiva Citvarienė. Renginį moderuoja „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė.

TEDxKaunas Salon: „(ne)GALIA“, 18:30
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Šis susitikimas – tai pokalbis apie negalią iš autizmo spektro sutrikimą turinčio asmens perspektyvos. Autistas aplink save supantį pasaulį mato visiškai kitaip nei paprasti žmonės. Jų požiūris į daiktus, spalvas, tekstūras, sistemas, kas tik tai bebūtų – jų interpretacija – yra fantastiška! Tad pabandykime ir mes pokalbio metu suprasti tą perspektyvą tam, kad mūsų požiūris į negalią atsiskleistų plačiau“, – rašo TEDxKaunas atstovai.

„Lauko kinas“: „Visa tiesa apie divą“, 22:15
Kauno kino centro „Romuva“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Naujajame „Vagiliautojų“ režisieriaus Hirokazu Kore-eda filme Catherine Deneuve vaidina Prancūzijos kino divą Fabijaną. Ši, įkopusi į aštuntąjį dešimtmetį, tęsia aktyvią karjerą ir mėgaujasi gerbėjų dėmesiu. Neišmatuojamo ego aktorei darbas visuomet rūpėjo labiau nei šeima. Fabijanai išleidus memuarus, iš Niujorko su šeima grįžta ilgai nematyta dukra Lumira (Juliette Binoche). Jų ryšio tvarumas yra neginčijamas, net jei tiesą apie jų bendrą praeitį dengia migla. Senas žaizdas atveriantis motinos ir dukros susitikimas bus kupinas lengvo humoro ir meilės žmogaus netobulumui.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus kelioms dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

Kadras iš filmo

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia